Şimdi Ara

Hangi elektro gitar ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar, sanırım elektro gitarın daha cok hoşuma gittiğini anladım ve bir elektro gitar almaya karar verdim. Çoğu konuya baktım ve daha çok Ibanez GRG170DX ve Cort x-2, (x-4'ten bahsedeni pek fazla görmedim), x-6 gitarları öneriliyor başlangıç için. Benim gönlüm Ibanezden yana ama Metallica şarkıları çalacağım için clean ve distortionda iyi ses veren bir gitar istiyorum. (gitara en fazla 400 verebilirim)

Önerilerinizi bkliyorum. Bir de amfi önerirmisiniz ? Kaç watt olsun, sesi iyi olsun, evdekilerin çok seste rahatsız olacağını düşünmüyor değilim
    Daha çok Roland ve Line6 öneriliyor. Microcube falan iyi midir ? Sadece odamda ben duysam yeter evdekiler rahatsız olmasın istiyorum.
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

• öncelikle kolay gelsin arkadaşım benimde pek bilgim var sayılaz ama dün aldığım elektro gitar ve amfi hakkında ve şimdiye kadar denediğim ürünler sayesinde biraz bilgim var
    amfiler arasında hiç dediğin gibi evdekiler duymasın tarzı bir amfiyle karşılaşmadım .ben 1 wattlık bir amfi aldım çok ses gerekmediği için ama aldığım 1 wattlık amfi ile mikrofon yardımıyla konser bile verilir diye düşünüyorum.bütün evi çınlatıyor ful ses olmamasına rağmen

ben
    Blackstar HT Series HT-1R Combo(amfi)
    DBZ BOLERO FM

ikisilisini aldım.

amasenin yerinde ben olsam

Line 6 Spider IV 15(amfi)
    Squier Bullet Strat HSS(gitar)

ikilisini alırdım.gitar konusunda belki ibanezi almak isteyebilirsin ama amfi olarak kesinlikle line 6 yı almanı tavsiye ederim.çünkü denediğim bütün ürünlerde anladım gitar nekadar mükemmel olursa olsun amfin kötüyse hiçbir işe yaramaz.gitarında orta halli başlangıç gitarıysa( bu bahsettiğimiz ürünler) ve amfinde iyiyse gerçekten mükemmel sesler alırsın.oyüzden amfi önceliğiyle bütçeni ayarla derim

edit:bu arada squier, fender yapımıdır tonları o yüzden istediğin gibi olmayalabilir dene ikisinide öyle al derim.ama cort mu ibanez mi dersen ibanez derim.(bende fender alacaktım ama dbz gitarlarını deneyince aşık oldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cry17 -- 23 Mart 2014; 17:45:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhaba,
    2005 yılından bu yana bu işlerle haşır neşir bir insanım.İlk gitarım Cort st2t modeliydi.Askerden yeni geldim ve kendime yeni bir set-up kurdum.Araştırmlar sonucunda (taksim-kadıköy de denemek suretiyle) ben de ibanez gitarda karar kıldım, ancak sana şunu söyleyebilirim ki ibanez ne kadar kaliteli bir marka olursa olsun giriş seviyesine pek hitap etmez.Ibanez işçilik kalitesini orta-üst seviye gitarlarında hissedersin (Ortalama 1000tl ve yukarısı).Başlangıç seviyesinde floyd rose köprüden uzak durmanı tavsiye ederim.Gitar almadan önce mutlaka bir dükkana gidip dene klavyesin sana göre mi değil mi test et.Hafta sonu rg350m/ye sipariş ettim fakat Ibanez marka gitar çeşidi çok azalmış distrübitörle ilgili bir problem var sanırım, gitarı bulana kadar canım çıktı.400 tl civarında ibanezden daha sağlam ve performanslı gitarlar var, gidip denemeni tavsiye ederim.Ayrıca bu iş gönül işi gitarı eline aldığında hoşuna gitmiyorsa alma, örn renk problemi-kasa tasarımı gibi, kolay gelsin:D
  • Yorumunuz için saolun da. Dangerouz abi, . benim sadece ibanez alternatifimdi ama sen 400tl ye daha iyileri var deyince aklım karıştı :D şimdi ben yeni başlayacağım, bi kaç yerde ibanez grg170dx giriş için uygun, klavyesi de rahat diyordu. kocaeli deyim ve denemek için istanbula gidebileceğimi sanmıyorum :D sizin bildiğiniz kadarıyla bana model önerin. en azından karşılaştırma şansım olur.
  • İkinci el Cort Z42 öneririm ben. Amfi olarak da Roland Micro Cube öneririm .
  • Nie kimse cevap yazmıyor ? İlla Hortlatmak mı lazım konuyu ?
  • amfilerde onemli olan watt degil bastan soyliyim kardesim onemli olan hoperlor inç. i orange a bakın ya da micro cube tavsiye ederim marshallın kucuk ucuz amfileri var ama o kadar iyi degil sizin kararınız
  • Bazı internet siteleri, başlangıç seviyesi setler oluşturup toplam üzerinden indirimler yapıyorlar.

Garaj'da bunları buldum. Özellikle Orange'lı olan seti ben tuttum.

Hangi elektro gitar ?

Hangi elektro gitar ?
  • Grg de çöp, X de, hep söylüyorum, gene söyleyeyim, ucuz gitar alacaksanız sabit köprülü alın, ben çektim, siz çekmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amfi olarak Roland Micro Cube seçiyorum. Ama gitar konusuna gelince; tamamen kararsızım. Bi konu gördüm başka bir sitede: "Neden grg170dx çok satılıyor?" diye. Sanki herkes grg170dx'i kötülemeye gelmiş gibiydi.Farklı gitarlar önerdiler:(Ibanez almak istiyorum bu yüzden Ibanez )
    1-)Ibanez RG370DX
    2-)Ibanez GRG270B
    3-)Ibanez GRX40
    4-)Ibanez RG350DX
    5-)Ibanez GRGR121EX
    6-)Ibanez RG170DX
    Arkadaşlar, bu gitarlar hakkında bir tecrübeniz varsa, bilginiz varsa yazın.İlgisiz şeyler de yazmayın. Kafanıza göre seçmeyin,hangisinin iyi olduğunu sebebiyle söyleyin. Benim halimi anlayabiliyorsunuzdur sanırım
    ***Metallica şarkıları çalacağım ona göre yardımcı olurmusunuz ? Dist. de kullancağım tabii ki Neden hep sabit diyorsunuz anlamadım, kilit sistemli gitarlar var. Ben tremolo'yla da oynamak istiyorum ama abanmak değil tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasib -- 5 Nisan 2014; 21:00:05 >
  • Bide, GRG150P nasıl bir gitar yardım edermisiniz? Onun fiyatı uygun gibi
  • Elimde 0a yakın x-6 var düşünürsen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Götüpte yorum yazmayanlar çok yardımcı oldunuz. bir cevap almak için 3-5 gün kadar bekledim. Tüm ibanezlerden vazgeçiyorum.Sadece LTD M-50 ve LTD MH-50 var. Hangisi daha iyi? şunu da cevaplayın bir daha bununhakkında konu falan açmayacağım. Kimse ilgilenmiyor.3-5 günde 1 cevap geliyor. hangi gitarı alayım söyleyin birdaha konu açmıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasib

Götüpte yorum yazmayanlar çok yardımcı oldunuz. bir cevap almak için 3-5 gün kadar bekledim. Tüm ibanezlerden vazgeçiyorum.Sadece LTD M-50 ve LTD MH-50 var. Hangisi daha iyi? şunu da cevaplayın bir daha bununhakkında konu falan açmayacağım. Kimse ilgilenmiyor.3-5 günde 1 cevap geliyor. hangi gitarı alayım söyleyin birdaha konu açmıcam.

İkisi arasından yeni başlayacak biri için m50 diyorum.aralarındaki fark şu m50 nin ağacı agathis,mh50 nin ise ıhlamur.ton bazında çok bir fark yaratmaz agathis ton olarak ıhlamura yakın bir ağaç.diğer bir fark m50 22,mh50 24 perde.bununda başlangıç seviyesindeki biri için sorun olacağını sanmıyorum.son ve m50 yi seçmelisiniz dediğim fark ise m50 sabit tremololu köprüye sahip,mh50 de ise floyd rose var.floyd rose tek kelimeyle işkence hani direk vazgeçin bu gitardan derim.m50 daha kullanışlı olacaktır sizin için ayrıca yukarıda verdiğiniz ibanez listesinde Rg370dx demişsiniz eğer onu alabilecek durumunuz varsa da başka hiçbir gitara bakmayın derim tonları çok iyi cidden.Rg370dx de floyd rose lu ama o gitar için çekmeye değeceğini düşünüyorum floyd rose u yine de m50 çok rahat bir model olacaktır sizin için ibanez istemiyorsanız

• Çok saol yorumun için okuduğum en faydalı yorumdu bu. m-50 sabit köprülü mh-50 ise floyd rose ve akort kilidi var. tremoloyu kullandığım zaman akort kaçırma gibi zorluklar ckarırmı m-50? görüntü olarak pek beğenmedim mh-50yi ama o akort kilidi ve floyd rose görünce aralarında kaldım.
  • quote:

Çok saol yorumun için okuduğum en faydalı yorumdu bu. m-50 sabit köprülü mh-50 ise floyd rose ve akort kilidi var. tremoloyu kullandığım zaman akort kaçırma gibi zorluklar ckarırmı m-50? görüntü olarak pek beğenmedim mh-50yi ama o akort kilidi ve floyd rose görünce aralarında kaldım.

Hocam akort kilidi floyd rose un bir parçası zaten.şöyle soyleyeyim çok akort kaçırmaz haftada 1-2 kere akort etmeniz yeterli olur sanırım.floyd rose da akort çok daha sıkıntı zaten tel değişimi falan da sıkıntılı.hani floyd rose un getirilerini kullanmayacağınız için cefasını çekmenin manası yok

• O zman ben m-50 yi seceyim demek isterdim ama bir gitar daha cikti karsima. Jackson js1r peki bu ikisi arasinda ne dersin recko?
    Dipnot: recko, bana hocam diyorsun ama yasim henuz 15

• yasib Y kullanıcısına yanıt
    Hocam dh forumda genel kullanılan bir soZdur bu arada gitarlarla ilgili sorularınızı bana sorbilirsiniz yanlıs anlamayın bilgilendirebilirim yani kapım acık
  • quote:

Cümleten Selamün Aleyküm.
    Arkadaşlar, sanırım elektro gitarın daha cok hoşuma gittiğini anladım ve bir elektro gitar almaya karar verdim. Çoğu konuya baktım ve daha çok Ibanez GRG170DX ve Cort x-2, (x-4'ten bahsedeni pek fazla görmedim), x-6 gitarları öneriliyor başlangıç için. Benim gönlüm Ibanezden yana ama Metallica şarkıları çalacağım için clean ve distortionda iyi ses veren bir gitar istiyorum. (gitara en fazla 400 verebilirim)

Önerilerinizi bkliyorum. Bir de amfi önerirmisiniz ? Kaç watt olsun, sesi iyi olsun, evdekilerin çok seste rahatsız olacağını düşünmüyor değilim
    Daha çok Roland ve Line6 öneriliyor. Microcube falan iyi midir ? Sadece odamda ben duysam yeter evdekiler rahatsız olmasın istiyorum.
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

H-S-H dizilimli gitarlara bakin.Amfi olarak Line 6 Spider iv 15 onerebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamam holmes was here. ozaman şöyle başlayayım; hocam ben Jackson JS1R ile LTD M-50 arasında kaldım önceki mesajda da belirttiğim gibi. ikisinin de fiyatları birbirine yakın. Çalacağım şarkılar, metallica slipknot, guns n roses, clean tona da ihtiyacım olacak. Yeni başlayan birisi olduğum için klavye rahatlığı çok önemli. istediğin sesi alamazsın bu gitarla diyip de başka bir gitara yönlendirmeyin. başlangıç gitarından çok da bişey beklememek gerek sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.