Şimdi Ara

General Mobile Discovery Elite video inceleme 'Bütün detaylar bu videoda' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.065
Cevap
4
Favori
49.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Tamam 1199 dediler cihaz 1299 fiyat etiketi ile geldi. Burada bir hayal kırıklığı yaşandı anlıyorum fakat gerçekten burada samimiyetime güvenin lütfen anlayamadığım nokta bu adamlar sizin paranızı alıp da zorla 100TL daha mı istediler de sizler hıyar yerine konmuş oldunuz?

1300TL olacağı daha telefon satılmadan belli oldu :) Yani ön sipariş verip dolandırılan yok, zorla parası alınan da yok kim kimi ne yapıyor o kısmı anlayamadım gerçekten.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Bende bu firmayı neden bu kadar avukatı gibi savunuduğunuzu anlamıyorum. Fiyat işlemci hoparler hiçbirisi vaad ettikleri gibi olmadı ve batarya berbat bunu bile allayıp pullayıp söylüyosunuz 3 saat ekran süresimi kaldı Allah Aşkına. Fiyatının pahalı olmasınıda dolara bağlamaları komedi yersen.
  • Mesut çevikin herkese cevap yetiştirdiği bir konu görmemiştim.
    Heralde bot yazdı uyumaya gitti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumların nerdeyse tamamını okudum Mesut abiye fazla yüklenmişsiniz biraz.

Şahsi düşüncem batarya hariç her özelliği yerli yerinde
    Bu telefon o batarya ile kesinlikle alınmaz
    Daha önceden almaya karar vermiş olsaydım da Muzaffer beyin bizleri enayi yerine koyması nedeniyle ve o bataryayla almazdım
    Unutmadan telpa rezaletini de eklemek gerekli(discovery kullanıcısıyım şükür telpanın eline düşmedim daha)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 Mah batarya ve Mat Plastik yapı olsa 1400 tl. verip Babalar gibi kullanırdım.

• saat gecenin 3 buçuğu ilk elite videolarında forum yıkılıyordu.şu hale bak kaç saat oldu.video siteye yükleneli ite kaka 4 sayfa anca yorum yapıldı.demek oluyor ki millet vazgeçmiş bu tlfnu almaktan....
  • Olmamış, 3 saat ekran süresi kesinlikle olmamış. Telefon istediği kadar iyi olsun, batarya süresi tatminkar olmadıktan sonra, pili bitmesin diye kendini kısıtladıktan sonra bir manası kalmıyor. Nexus 4 kullanıcısıyım en büyük sıkıntım pil, hatta tek büyük sıkıntım(biraz da hafıza sıkıntım var). Telefon görüşmelerimin uzunluğuna ve 3G'yi açık tutma süreme bağlı olarak 3-4 saat arası ekran süresi görüyorum ve bazen bana yetmiyor, bitmesin diye kullanmak isteyip kullanamıyorum telefonu. Sırf bu yüzden değiştireceğim. Herkese de tavsiyem telefon alırken batarya ömrünün ön plana alınması.

Ekleme: General Mobile'ın yarattığı hayalkırıklığı zaten aşikar ona değinmeyeceğim, gereken şeyler yazıldı çizildi zaten. Büyük konuşmayayım diye hep susuyordum ama artık eminim ki Donanımhaber, General Mobile'ın reklamını yapıyor, herşey ortada bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 23 Mart 2014; 3:38:17 >
  • Videoyu daha yeni izleyebildim öncelikle Mesut ve Erdi abiye çok teşekkür ederim bu heyecanlı dinamik inceleme için..
    Elite, gerçek anlamda GM'nin 9. senfonisi olmuş diyebilirim yada pazarda büyük satışlar yapabileceği bir havuzun kapısı...
    İnce eleyip sık dokumuş, telefona entegre ettiği yazılımlar gerçekten harika.

Tamam Google Play'de var isteyen kat kat iyisine ulaşabiliyor doğru ama bu bir anlam benim için, herkes market fedaisi değil. Telefonu ilk eline aldığında bu tür yararlı entegre uygulamaları görmek fazlasıyla anlam katmış.
    Kamera konusunda kendi açılarından bir devrim yaptılar ve çok başarılı olmuşlar bu görülüyor. Basit bir arayüz, telefonun ekstra yetenekleri ve bu doğrultuda kullanıcıya sunulmuş özelleştirebilir fonksiyonlar.. Sadece batarya konusu biraz göze batıyor ama ben videoyu izledim ve kullanım sırasında çok göze çarpan ölçüde düşüşler yok, stabil.
    ROM; bu konuda hayatımda gördüğüm en bonkör firma diyebilir GM. Ayrı ayrı 16/32/64 diye seçeneklendirip 16GB'lık fiyata 1300 yada 1250 olsun 32GB'lık fiyata 1400-1450TL arası fiyat biçebilirlerdi.
    Performansını tartışmaya bile girmiyorum, geriye kalan tasarım ve kullanıcıya hitap edip albeni oluşturması. Tasarım konusunda iyileştirmeler yapabilirler belki sonraki modelde..

Geriye artık en önemli noktalardan biri kalıyor satış sonrası hizmet. İnşallah böyle bir durum olmaz alan kimseler için..

• Kullanmadan kötüleyemem önyargılı olmamak lazım

• abi bir kaç foto da fujifilm x-t1den koyaydın
    şaka bi yana fotoğraf makinası incelemiyorsun
    ayrıca makinayı satın mı aldın yoksa sample ürün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_87215413/f_//tm.htm#87215413

01:58 ile 02:15 arası => 4GB bellek var 3GB sistem 1GB grafik yongası için = YALAN

Devamında S800AC olacağı söyleniyor Gölcü onaylıyor.

13:15 ile 13:50 Bekletileri düşürmemek için pazarlama bütçesinden kısıp hedef fiyatı 1100-1199 Tl diyor KUR YÜKSELMEZ ise ki yükselmidi düştü!

Ayrıca General Mobile bu telefonu nerden aldıysa siparişi kim bilir kaç ay önce verdi ki kur daha düşüktü 6 ay önce vermiş bile olsa dolar o zaman 1.8-1.9'du dolar.

Yalanlar ve gerçekler orta buyrun General Mobile'a güvenerek telefon alabilirsiniz 1299 TL'ye dolar düşüşteyken!

Diyeceklerim bu kadar öve öve bitirilmemiş cihaz videoda.

Edit: Biri SS alsın bu tip mesajlar anında siliniyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn_ymz -- 23 Mart 2014; 4:20:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooodbooo

Videonun sonunda Mesut Bey diyorki bütün telefonları test ediyoruz...
    Madem bütün telefonları test ediyorsunuz IPHONE 5S incelemesi nerde acaba?
    Birde eğer yanlış bilmiyorsam 2014 yılında çıkan bütün telefonlarda snap801 yokmuydu(snap801= snap800ab-snap800ac diye biliyorum)
    eğer böyleyse bu telde snap800 olmamış.

apple sample gönderdide Mesut mu incelemedi iphone u ipadi vs

• lite versiyon kapış kapış gidecek demedi demeyin

• amiral gemi telefon 4.2 ile geliyor. çok enteresan.

görüntüsü tipi şekilsiz bir cihaz.karizma yerlerde.

malzeme kalitesi için eline almaya gerek yok .görüntüsü kalitesizliğini bas bas bağırıyor.

ekran renkleri teknoloji hilesinden başka birşey değil.hormonlu meyveler gibi.dayıyorlar hormonu al sana capcanlı ekran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut101

General mobile duyulmadık bir marka elite alacagıma LG G2 alırım diyen kişiler var sizce markanın ünvanının telefonun donanımsal açısından etkisi varmıdır sizce? Yoksa insanların beyinlerinde oluşmuş bir kalıp gibimidir marka, örnegin samsung galaxy serisinin en çok tutulan telefon olmasına rağmen en basıt kasa tasarımı olması gibimidir?

donanımsal etkisi olmaz mı hocam.elbette var.büyük markalar neden büyük? donanımsal arızalar neredeyse sıfır.zaten donanımsal arıza veren bir marka marka olarak piyasada büyük kalamaz

mesela discovery de soket sorunu oldu.bunun nedeni çin üretiminden kaynaklı.yani markasız olması.lg sony gibi cihazlarda kaliteli malzeme kullanıldığından bu tür sorunlar olmaz.

galaxy malzeme kalitesi estetik açıdan değerlendirebilirsin.yoksa plastik performansa etki etmez.galaxi nin kullandığı plastik ile gionee(gm) nin kullandığı plastikte aynı değildir.

soket sorunu çıkınca ne dediler kullananlar.samsung yada başka bir markanın soketini kullan.şuradaki şikayetlere baksana hocam.çinli bir markadan uzak olmak için oldukça fazla neden var. bkz:

http://forum.donanimhaber.com/m_80280977/mpage_2/tm.htm

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/general-mobile
  • Cihaz alınabilirdi fakat bataryasının değiştirilememesi ve gücünün yetersiz olması , SD kart girişinin olmaması ne yazıkki beni kara kara düşündürüyor. Ayrıca daha evelki videoda dolar 2.40 iken GM müdürünün ' biz telefonu ucuza getirmeye calısıyoruz 1099-1199 lira olması için çabalıyoruz demesi ' doların fiyatının 2.20 ye düştüğünde telefonun 1299 lira olarak çıkması yapılan bu müthiş matematiğide gözler önüne seriyor :D.

• dark evo p60 inceler misin mesut abi

• quote:

Orijinalden alıntı: ender ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: aykut101

General mobile duyulmadık bir marka elite alacagıma LG G2 alırım diyen kişiler var sizce markanın ünvanının telefonun donanımsal açısından etkisi varmıdır sizce? Yoksa insanların beyinlerinde oluşmuş bir kalıp gibimidir marka, örnegin samsung galaxy serisinin en çok tutulan telefon olmasına rağmen en basıt kasa tasarımı olması gibimidir?

donanımsal etkisi olmaz mı hocam.elbette var.büyük markalar neden büyük? donanımsal arızalar neredeyse sıfır.zaten donanımsal arıza veren bir marka marka olarak piyasada büyük kalamaz

mesela discovery de soket sorunu oldu.bunun nedeni çin üretiminden kaynaklı.yani markasız olması.lg sony gibi cihazlarda kaliteli malzeme kullanıldığından bu tür sorunlar olmaz.

galaxy malzeme kalitesi estetik açıdan değerlendirebilirsin.yoksa plastik performansa etki etmez.galaxi nin kullandığı plastik ile gionee(gm) nin kullandığı plastikte aynı değildir.

soket sorunu çıkınca ne dediler kullananlar.samsung yada başka bir markanın soketini kullan.şuradaki şikayetlere baksana hocam.çinli bir markadan uzak olmak için oldukça fazla neden var. bkz:

http://forum.donanimhaber.com/m_80280977/mpage_2/tm.htm

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/general-mobile

mesut çevik lg alanlara laf ediyor gm savunuyor.şikayet var daki şikayetleri okuyunca adamın aklı çıkıyor.varsın benim g2 elitenin altında olsun.umrumdamı servis sıkıntım yok ALLAHIMA ÇOK ŞÜKÜR.işte millet böle dolandırılır.
  • ayrıca 3 gb bellek çok mu önemli. yada kaç kişiye 16 gb yetmiyor.bunlar alınması için gereken fazlalıklar değil.

2 gb olanı 1000 lira . 300 lira daha koyup garantili kaliteli şekilli 3000 mah lı g2 almak daha mantıklı.

1000 liralık mal alıp sonra o mal elinde patlayabilir.aman dikkat diyorum.soket sorunundan 50 lira istemişler.
  • izleyelim bakalım.
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    2500 mAh batarya çok az bir günü bitiremez oyun oynadığında ve ekranı ıps değil yoksa fiyat 100 lira 200 lira fazla gelmiş çok fazla sorun değil almak isteyen 100 e 200 bakmaz alır

ve çoğu kullanıcının servis sıkıntısı çekmesi markaya karşı bi güvensizlik oluşturdu ama bu fiyata bataryası biraz daha iyi olsaydı kesinlile alırdım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.