Şimdi Ara

General Mobile Discovery Elite video inceleme 'Bütün detaylar bu videoda' (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.064
Cevap
4
Favori
49.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Konuyu kaldırdık zira baştan sona kişiye hakaret içeriyordu. Bakın bir kişinin fikirlerine katılmayabilirsiniz, ürününü de almak zorunda değilsiniz ama hakaret edemezsiniz.

Sabahattin Bey de e-posta ile hakaretlerin oldukça fazla olduğunu söyleyerek rahatsızlığını dile getirdi. Gerekirse tüm bu sorulara cevap verdiği bir röportaja hazır olduğunu söyledi.

Ya yorumları kapatacaktık ya da konuyu kaldıracaktık açıkçası konuyu kaldırmayı daha uygun gördük.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

AHahah şimdi anlaşıldı yaaaa tamam tamam :)) "Alo fatih" gibi bir "Alo mesut" vakası yaşanmış tamam :) Bal tutan parmağını yalar mis valla.
  • quote:

Merhaba,

Konuyu kaldırdık zira baştan sona kişiye hakaret içeriyordu. Bakın bir kişinin fikirlerine katılmayabilirsiniz, ürününü de almak zorunda değilsiniz ama hakaret edemezsiniz.

Sabahattin Bey de e-posta ile hakaretlerin oldukça fazla olduğunu söyleyerek rahatsızlığını dile getirdi. Gerekirse tüm bu sorulara cevap verdiği bir röportaja hazır olduğunu söyledi.

Ya yorumları kapatacaktık ya da konuyu kaldıracaktık açıkçası konuyu kaldırmayı daha uygun gördük.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

insanlari neden kandirdigini aciklamasi iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi farzedelim ki gerçekten donanimhaber ile generalmobile arasında bişey yok ( farzedelim) ; peki neden tam 4 tane ayrı inceleme videosu var? yani bu adamlar telefona ne koymuş ki nasıl bir özellik koymuş ki (aslında birşey koymamış sadece ithal etmiş) 4 kere inceleme röportaj yapma gereği duyulmuş? lg g2 için 1 tane inceleme yapılırken nexus 5 için inceleme yapılmazken neden 4 kere? (silinen konular da hariç bu sayıda)

link 1
    General Mobile Discovery Elite lanse edildi "Tüm detaylar bu videoda"

link 2
    GM ve Telpa Yetkilileri sorularınızı cevapladı "Elite, Discovery 4.4, Discovery

link 3
    GM Discovery Elite Hakkında Her Şey "Özel Röportaj"

link 4
    General Mobile Discovery Elite video inceleme "Bütün detaylar bu videoda"

bunlar sadece discovery elite için. discovery 2 için de benzer şeyler var.

her neyse sorulması gereken başka soru; ocakta tanıtılan bir telefonun satışı nasıl oldu da mart'ın 4. haftasına denk geldi?

dolar kuru ~2.35 civarındayken 1000 ile 1099 TL arasında fiyata çıkacakken noldu da dolar kuru 2.19'a inmesine rağmen fiyat 1300 TL'ye yükseldi?

snapdragon 801ac ile gelecekken noldu da 800 ile çıkartılma kararı alındı?

forumdaki yorumları okuyarak kullanıcıların yanında olduğunu söyleyen general mobile acaba pil diye yanıp tutuşan kullanıcıları görmezden mi gelmiş yoksa 2.500 mAh'ın Türkiye'deki kullanıcılara yetmeyeceğini gionee firmasını inandıramamış mı?

discovery'de mağdur ettiği kullanıcıların sorunları çözülmemişken nasıl olacak ki bu kadar kullanıcı tekrar general mobile firmasına güvenecek ve discovery'nin 2 katı parasını verip elite alacak?

daha pc suite programı bile olmayan bir firma nasıl olur da kendisini LG ile bir tutar?

LG G2'de sony'nin lenslerini ekran olarak ise kendi ürettiği full hd ips ekranı sunarken general mobile nasıl oluyor da tft ekranı full hd ips ekran ile bir tutuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7gün25saat -- 30 Mart 2014; 3:36:49 >

• gören var mı bilmiyorum ama Oppo find 7 bu telefona 10 basar ve almaya kalksan fiyatıda aynı düzeyde....
  • Discovery Elite'i dün satın aldım , an itibariyle 22 saattir kullanmış , denemiş bulunmaktayım , tek iyi değerlendirme yapmayacağım tarafı pil performansı ancak gün'ü tamamladı , bu telefonu aldıgım fiyatın 100TL fazlasını verip almayı düşündüğüm farklı bir markanın 2 sene önceki modeliyle kıyasladıgımda , çok iyi bir izlenim elde ediyorum.
    Oyun performansıda , kamera performansıda(doğru kullanıldıgında)gayet iyi , kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Şuan da tek korkum , forumlarda bahsedilen telpa garantisi ve kronik sorunlar(usb vs. gibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: illest

quote:

Ahahah :D Atlatın bakalım.

Bu mu oldu sizin uslubunuz ? Maşallah diyorum başka da birşey demiyorum. Şu videolardan sonra aklımda bir soru işareti vardı GM ile ilgili bağı var mı v.s ama, şu yorumlarda siz kendinizi ele vermişsiniz zaten. Ben daha önce hiç bir konuda hiç bir kullanıcıya bu topicdeki gibi bir uslubda cevap verdiğinizi görmedim.

Reis diyip bağrımıza bastık şu usluba bak. Mesut hayranlığı şu dakikadan sonra bitmiştir. Uslubu geçtim bildiğin reklam yerine döndü, biz bilgi verin diyoruz çıkıp bal reklamı yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

quote:

Orijinalden alıntı: illest

quote:

Ahahah :D Atlatın bakalım.

Bu mu oldu sizin uslubunuz ? Maşallah diyorum başka da birşey demiyorum. Şu videolardan sonra aklımda bir soru işareti vardı GM ile ilgili bağı var mı v.s ama, şu yorumlarda siz kendinizi ele vermişsiniz zaten. Ben daha önce hiç bir konuda hiç bir kullanıcıya bu topicdeki gibi bir uslubda cevap verdiğinizi görmedim.

Reis diyip bağrımıza bastık şu usluba bak. Mesut hayranlığı şu dakikadan sonra bitmiştir. Uslubu geçtim bildiğin reklam yerine döndü, biz bilgi verin diyoruz çıkıp bal reklamı yapıyorlar.

Para herkesi degistirir dostum iste. Onca senelik okan bayulgen yok iste cok bilgili adam birikimli bilmem ne dediler kalitesi var dediler simdi noldu :) alisanla cagla sikelin programina cikan medya maymunu para icin tukurdugunu yalayan biri oldu. Okan bayulgen bile degismis mesut cevik cok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesut cevik i elestirenler var.Mesut cevik kendisine karsı yapılan edepsiz ve anlamsız ithamlara karsı verdiği cevaplar sizin icin taraflı ve yanlıs iken o mesajları yazanlara karsı neden bir tutumunuz yok?Yanlış anlamayın ancak gm firmasının hatalarına karsın tavır almanız sonucu burda sizin icin uğraşan mesut cevik i bu derece taraflı yargılamanız gercekten yanlıs.

• quote:

Orijinalden alıntı: alborjon

Mesut cevik i elestirenler var.Mesut cevik kendisine karsı yapılan edepsiz ve anlamsız ithamlara karsı verdiği cevaplar sizin icin taraflı ve yanlıs iken o mesajları yazanlara karsı neden bir tutumunuz yok?Yanlış anlamayın ancak gm firmasının hatalarına karsın tavır almanız sonucu burda sizin icin uğraşan mesut cevik i bu derece taraflı yargılamanız gercekten yanlıs.

Bizim için değil gm için uğraşıyor. O kadar telefon incelemesi var hiçbirinde böyle bir övme görmedim. Bi tarafta tanıtım izliyorum "2800 mah batarya olmamış bazılarına yetmeyebilir" diğer tarafta "2500 mah batarya ile gm gerçekten mükemmel bi telefon yapmış bu batarya 1 günü çok rahat çıkarır". Bunları söyleyen de aynı insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

quote:

Orijinalden alıntı: alborjon

Mesut cevik i elestirenler var.Mesut cevik kendisine karsı yapılan edepsiz ve anlamsız ithamlara karsı verdiği cevaplar sizin icin taraflı ve yanlıs iken o mesajları yazanlara karsı neden bir tutumunuz yok?Yanlış anlamayın ancak gm firmasının hatalarına karsın tavır almanız sonucu burda sizin icin uğraşan mesut cevik i bu derece taraflı yargılamanız gercekten yanlıs.

Bizim için değil gm için uğraşıyor. O kadar telefon incelemesi var hiçbirinde böyle bir övme görmedim. Bi tarafta tanıtım izliyorum "2800 mah batarya olmamış bazılarına yetmeyebilir" diğer tarafta "2500 mah batarya ile gm gerçekten mükemmel bi telefon yapmış bu batarya 1 günü çok rahat çıkarır". Bunları söyleyen de aynı insan.

Bu konuda yazdığı mesaj ortada.Bataryanin gunu ucu ucuna çıkarabildiğini belirtmis.Acikcasi ekran harici telefonu cok övdüğünü soyleyemem.Ki kullanmadan da ovgusu yanlis diyemem.Acıkcası telefonu alıp kullananlar cok memnun.Kucuk guncelemer gerekli olduğunu belirtmis hepsi..Kisacasi burda yargılananiz gereken hedefi karistiriyorsunuz.

• quote:

Merhaba,

İnsanlara saygı öğretme çabasında değilim zira aileleri bir şey yapmadıysa 12-18 senenin hakkını burada 1 mesaj ile veremem :) Amacım yanlış bir bilgi veya gerçek dışı bir itham var ise cevapsız bırakmamak.

AC versiyonunun fiyatı önemli fakat pil tüketimi daha önemli :) Zira pil tüketimi artacaksa zaten ucu ucuna yeten pil hiç yetmeyecek demektir.

Elite aslında yüksek performanslı bir telefon ama daha çok fotoğraf, müzik ve web deneyimi için ideal zira pili bu şekilde kullanım ile ucu ucuna günü tamamlarken oyun ile ne olur bilemiyorum.

32GB Elite modeli bence fiyat / performans oranı yüksek ama henüz Discovery gibi F/P kralı değil. Asıl Lite modeli 999TL'den gelirse o olay olacak :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Hiç alinmayin ama konuda şu ana kadar yazdığınız ilk objektif yorum.

Edit: sonunu okumamistim, bunda bile reklam, firmanın savunucusu olma, var. Bir yerden yaparken bir yerden bozmak denen şey tam da bu olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Graveety -- 30 Mart 2014; 12:41:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

hadi farzedelim ki gerçekten donanimhaber ile generalmobile arasında bişey yok ( farzedelim) ; peki neden tam 4 tane ayrı inceleme videosu var? yani bu adamlar telefona ne koymuş ki nasıl bir özellik koymuş ki (aslında birşey koymamış sadece ithal etmiş) 4 kere inceleme röportaj yapma gereği duyulmuş? lg g2 için 1 tane inceleme yapılırken nexus 5 için inceleme yapılmazken neden 4 kere? (silinen konular da hariç bu sayıda)

link 1

link 2

link 3

link 4

her neyse sorulması gereken başka soru; ocakta tanıtılan bir telefonun satışı nasıl oldu da mart'ın 4. haftasına denk geldi?

dolar kuru ~2.35 civarındayken 1000 ile 1099 TL arasında fiyata çıkacakken noldu da dolar kuru 2.19'a inmesine rağmen fiyat 1300 TL'ye yükseldi?

forumdaki yorumları okuyarak kullanıcıların yanında olduğunu söyleyen general mobile acaba pil diye yanıp tutuşan kullanıcıları görmezden mi gelmiş yoksa 2.500 mAh'ın Türkiye'deki kullanıcılara yetmeyeceğini gionee firmasını inandıramamış mı?

discovery'de mağdur ettiği kullanıcıların sorunları çözülmemişken nasıl olacak ki bu kadar kullanıcı tekrar general mobile firmasına güvenecek ve discovery'nin 2 katı parasını verip elite alacak?

daha pc suite programı bile olmayan bir firma nasıl olur da kendisini LG ile bir tutar?

LG G2'de sony'nin lenslerini ekran olarak ise kendi ürettiği full hd ips ekranı sunarken general mobile nasıl oluyor da tft ekranı full hd ips ekran ile bir tutuyor?

Turkiyede en cok satilan 2. Telefon ve cok populer oldugu icin olmasin sakin

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

quote:

hadi farzedelim ki gerçekten donanimhaber ile generalmobile arasında bişey yok ( farzedelim) ; peki neden tam 4 tane ayrı inceleme videosu var? yani bu adamlar telefona ne koymuş ki nasıl bir özellik koymuş ki (aslında birşey koymamış sadece ithal etmiş) 4 kere inceleme röportaj yapma gereği duyulmuş? lg g2 için 1 tane inceleme yapılırken nexus 5 için inceleme yapılmazken neden 4 kere? (silinen konular da hariç bu sayıda)

link 1

link 2

link 3

link 4

en çok satan telefon olması en kaliteli ürünü kullandığı anlamına mı geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tehlike724

quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

quote:

link 1

link 2

link 3

link 4

en çok satan telefon olması en kaliteli ürünü kullandığı anlamına mı geliyor

Ben kaliteli demedim zaten forumda neden bu kadar cok konu basligi oldugunu izah etmeye calistim ayrica sizinde fiyat konusundaki tutumunuzu anlayamiyorum kalitesiz mal uretim pahali satan samsungu bu kadar elestirmediniz

• gsclup6642 G kullanıcısına yanıt
    evet düşürdüler fiyat. artık 2200 TL'den aşağı telefon gelmiyor. psikolojik sınır 2200 TL oldu. uygun fiyattan gelecek denen S5 bile 2200'den geldi. Z1-compact 2000 TL'den geldi vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

evet düşürdüler fiyat. artık 2200 TL'den aşağı telefon gelmiyor. psikolojik sınır 2200 TL oldu. uygun fiyattan gelecek denen S5 bile 2200'den geldi. Z1-compact 2000 TL'den geldi vs. vs.

Valla g3'u cok merak ediyoruz. 32'ligi 1500'lere getirtirse g2 gibi cok satar turkiyede. Cunku g2 yurdisindan daha ucuza satiliyor turkiyede. Umarim ayni politika ile devam ederler.

• Arkadaşlar öncelikle LG G2 kullanıyorum onu belirteyim.

General Mobile dediğimiz marka türk sermayeli. Bu telefonu aldığımız zaman harcadığımız para yurt içinde kalıcak. Her yıl aşağı yukarı 10 milyar doları bulan sadece telefonların oluştuğu cari açık bir nebzede olsun ülkemizin cebinde kalacak. Eleştiren arkadaşlar her ne kadar bazı konularda haklı da olsalar, ben bu arkadaşlarımın yaptığı eleştirileri çok ağır buluyorum. Sonuçta General Mobile dediğimiz firma türk sermayeli bir firma ve yeni yeni bir şeyler öğrenerek ve kullanıcılardan aldığı geri dönüşleri çok önemseyen ve aktif bir şekilde kullanarak kendini geliştiren bir firma.

Yukarıda bir yorumda gördüm ve araştırdım. Elite in yurt dışı versiyonu olan Gionee Elife E7'in fiyatı 1000tl gibi bir fiyata denk geliyor. Bir takım giderleri ve kar marjını üstüne katarsak 32gb rom lu ve 3gb ram lı bir telefon için istenen 1300Tl pek uçuk sayılmaz. Ki bunun dışında 2gb ram ve 16gb romlu versiyon olan Elite Lite'yi bildiğim kadarıyla 1000TL civarına bulabileceğiz. Aynı özelliklerdeki LG G2 yi şuanda 1200tl gibi bir fiyata bulabiliyoruz ki arada 200tl gibi bir fiyat farkı var.

Bundan sonra karar kullanıcıya düşüyor. İlk defa türk sermayeli bir firmanın gerçekten de üst seviye özelliklerle dolu bir telefonu 1300 liraya almak mı yoksa Yaklaşık özeliklerdeki LG G2 yi batarya avantajından dolayı tercih etmek mi. Bana göre LG G2 nin Elite den en büyük artısı bataryadır. Elite in en büyük artısı ise 3gb ram'i ve 32gb rom'u dur. Son olarak ise işin içine bütçe giriyor. Eğer sizin için depolama kapasitesi ve batarya ömrü önemli ise 1400 civarına 32gb Rom lu LG G2 bulunabiliyor.

http://www.buroteknik.com/LG-G2-D802-32GB-Beyaz-Akilli-Cep-Telefonu_134079.html

Ama bütçeniz elvermiyorsa 1300 e elite yada 1200 e lg g2 16gb rom lu versiyonunu almanızı tavsiye ederim.
    Bütçeniz gene elvermiyorsa Elite'in fiyatlarının biraz düşmesini veya elite lite yi bekleyebilirsiniz.

Not: Arkadaşlar eleştirirken biraz yapıcı eleştirmeye çalışalım her zaman. Sony-LG-Samsung-Apple-Nokia gibi firmaları fanboy derecesinde savunurken, General Mobile gibi hiç yoktan yerli sermayeli olan bir firmayı çok ağır şekilde eleştirmek kimseye yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P3rF3cT55 -- 30 Mart 2014; 15:08:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

quote:

Orijinalden alıntı: cosica

Valla g3'u cok merak ediyoruz. 32'ligi 1500'lere getirtirse g2 gibi cok satar turkiyede. Cunku g2 yurdisindan daha ucuza satiliyor turkiyede. Umarim ayni politika ile devam ederler.

Hocam allah aşkına g2 nin 32 liği bile 1800tl resmi fiyatla gelirken g3 ün 32 liğini nasıl 1500tl den bekliyorsun. Çıkacağı fiyat 1800 den ucuz olmayacaktır. Çıktıktan 3-5 ay sonra fiyat paralel ithalatlarla birlikte düşer. Kendinizi böyle yanlış beklentiler içine sokup sonra fiyat belli olunca hayal kırıklığına uğrayıp sayıp sövüyorsunuz. Sadece sizin için demiyorum genel olarak böyle bir yanlış var...

• quote:

Orijinalden alıntı: TRSANCAK

Ürün incelemeleri ne zamandan beri firmaların reklamı oldu...Viral reklamın babası bunlar.

Amerikan bayraklı gap ile kapitalizmin dibine kadar vurmuş zaten.

General Mobile Discovery Elite video inceleme 'Bütün detaylar bu videoda'

Merhaba,

Konu iftira oldu mu performansınıza diyecek yok :) Sony bu videoyu bizden youtube sayfalarında yayınlamak için istedi reklam konusundan şimdi bu mesaj sayesinde haberim oldu ki pazartesi bu konuyu direkt firma ile iletişime geçerek çözeceğim.

Amerikan bayraklı kapitalist vs gibi terimlerden de ayrıca güç arayışı görüyorum.

Amerikan düşmanı olup Amerikan icatlarını kovalamak, tam bir israf olan akıllı telefonlar için böylesi mücadele edip fanatiklik yapmak komik gerçekten :))

Sağlıcakla kalın.

Bu arada gariptir telefonu kötüleyenler nedense konuya en az 10-20 mesaj bırakırken telefonu alıp memnunum diyen adamlara dahi tek tek cevap yazarken bir de bizi reklamla itham ediyorlar.

Ben de diyorum ki bu kadar azim ya bir firma çalışanı olmaktan gelir, ya ajans çalışanı olmaktan ya da başka sitelerin tetikçileri olmaktan. (Siz iftira atarken bir şey yok şimdi söyleyin bakalım kimsiniz necisiniz de günde en az 10 mesaj ile bize ve firmalara ateş püskürüp Samsung, LG gibi belli firmaların bayraklarını taşıyorsunuz?)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.