Şimdi Ara

Tchibo Cafissimo Classic Hot Red Kahve Makinesi(Soru Alabilirim) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
45
Favori
35.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

Ben sade tercih ediyorum kahveyi. Sütsüz şekersiz vs olmadan. Şu 130 liralıklar çok mu gelir bana? Bir de şibodan sıtarbaksdan kahvelerini alabilirim değil mi istediğim gibi?

Tchibo ve starbucks ın kahvelerini de alıp çektirebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alik01 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alik01

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu açmamın sebebini söyleyeyim.Ben kahve düşkünüyüm ve nescafenin sağlığa çok zararlı olduğunu biliyordum bu yüzden para biriktirip kahve makinesi almaya karar verdim.Araştırma yaptım ama Tchibo'nun makineleri hakkında bilgi veren yorumlayan Türk vatandaş yok.Ben size yardımcı olabilirim sorularınızı cevaplayabilirim.

Bu makineyle birçok kahve yapabilirsiniz yani şöyle diyim Starbucks'da ne içiyorsanız bu aletle hemen hemen hepsini yapabilirsiniz.
    Makine kapsülle çalışıyor kapsüller kutu olarak satılıyor ama o iş pahalıya geldiğinden dolayı dışarıdan büyük pakette espresso alıp kapsülleri doldurup kullanabilirsiniz.
    Buyurun kapsül doldurma işlemi:

Bu gerçek kutu kapsülleri:
     Tchibo Cafissimo Classic Hot Red Kahve Makinesi(Soru Alabilirim)

Arkadaşlar ürün Alman malı biliyorsunuzdur.

Birkaç Resim:

Bugün Yaptığım Birkaç Kahve:

Bu capuccino:
    Bu Karamelli Latté:
    Espresso ve Limonlu Chesecake:

Temel Kahveler:Filtre Kahve, Espresso,Cafe Crema,
    Bunların haricinde dediğim gibi Starbucks'da içtiğiniz kahvelerden yapabilirsiniz yeterki evinizde bunları yapabilecek malzemeler olsun.Çikolata sosu, karamel sosu, süt vs.

Makinenin sağında gördüğünüz borucuk süt kreması yapma aparatı buradan sütünüzü köpürtebilirsiniz.Aynı zamanda o borudan sıcak su çıkışı sağlayarak çay, granül kahve için su elde edebilirsiniz.

Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.Teşekkürler.
    Umarım faydalı olmuştur.

Buyrun Arkadaşlar latté ve capuccino yapımı:(Yapan makine bir eski kasa)

------------------------

Süt köpürtme tekniği:Arkadaşlar öncelikle makinenin kullanma kılavuzunu okuyup herşeyi tam yaptığınıza emin olun köpürteceğiniz sütün soğuk olmasına dikkat edin ayrıca süt köpürteceğiniz kaba çok fazla süt koymayın zaten kullanım kılavuzunda yazıyor.
    En önemli kısmı ise (Tchibo Optimum AVM Adana'daki hanımefendi sağolsun ondan öğrendim) fark ettiyseniz süt köpürtme aparatının ucunda iki tane delik var aparatın ucunu sütün yüzeyine getirin ve öyle bir ayarlayın ki süt bir delikden girsin diğer delikten çıksın merak etmeyin siz ayarladıktan sonra süt bir delikden giriyor diğer delikden çıkıyor böylece çok iyi bir süt köpüğü elde edersiniz bunun da tekniği buydu.(Aparatın ucundaki silikonu deliği size bakacak şekilde çevirin böylece daha rahat görürsünüz.)

Ek bilgiler ve paylaşımlar gelecektir.SAYGILAR.

Bende kahve düşkünüyüm.
    Fiyatı 250 TL civarı, aslında almayı düşünmedim değil.

• Hocam yaptığım kahveler çok acı oluyor, şeker katınca da tadı bozuluyor siz nasıl yapıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guthrath

Hocam yaptığım kahveler çok acı oluyor, şeker katınca da tadı bozuluyor siz nasıl yapıyorsunuz ?

Bilmiyorum ben şekersiz içiyorum zaten.Tadı bozuluyor derken??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Guthrath

Hocam yaptığım kahveler çok acı oluyor, şeker katınca da tadı bozuluyor siz nasıl yapıyorsunuz ?

Bilmiyorum ben şekersiz içiyorum zaten.Tadı bozuluyor derken??

Evet kahve tadını alamıyorum şahsen ben, normalide çok sert geliyor crema olsun espresso olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stouuiop

Hediyeleriyle 150 lira civarındayken almayan aklıma tüküreyim

inşallah anneler gününde güzel bi' indirim yaparlar da alırım

temizliği nasıl oluyor hocam aletin ?

Ne zaman 150 TL idi ya . Dediğiniz compact mı ? Classic in o fiyatlara inceğini sanmıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edra -- 21 Nisan 2014; 16:28:58 >
  • edra E kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_73151340/tm.htm

kindle aldığım aralığa denk gelmişti almamıştım
  • Gerçekten bayağı ucuzmuş ama 1 yıl önce artık o fiyatlara inmez bence . ben dün 279 yerine 249 dan aldım. Beklemek istemedim elbet indirim olabilir ama hediyeleriyle 150 harbiden sudan ucuz. Latte yaptim dun gece ilk yapışım olmasina ragmen bayagi guzeldi.@stouuiop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edra -- 22 Nisan 2014; 11:00:08 >
  • edra E kullanıcısına yanıt
    anneler gününü bekleyeceğim hocam ben
    güzel sonuç almanıza sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: edra

Gerçekten bayağı ucuzmuş ama 1 yıl önce artık o fiyatlara inmez bence . ben dün 279 yerine 249 dan aldım. Beklemek istemedim elbet indirim olabilir ama hediyeleriyle 150 harbiden sudan ucuz. Latte yaptim dun gece ilk yapışım olmasina ragmen bayagi guzeldi.@stouuiop

Mesajınızı okudum hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: stouuiop

teşekkürler

Rica ederim.
  • quote:

quote:

Gerçekten bayağı ucuzmuş ama 1 yıl önce artık o fiyatlara inmez bence . ben dün 279 yerine 249 dan aldım. Beklemek istemedim elbet indirim olabilir ama hediyeleriyle 150 harbiden sudan ucuz. Latte yaptim dun gece ilk yapışım olmasina ragmen bayagi guzeldi.@stouuiop

Teşekkürler :) İlginç püf noktalarınız vb olursa paylaşalım . Ben latteyi espresso ile yapıyorum . Coffe crema mıdır nedir onla yaptım düzgün olmadı .

Başka kahve kullanırken nasıl yapıyorsunuz ? kapsülü başka kahveylemi dolduruyorsunuz direk içine mi koyuyorsunuz ?

• Hocam resimleri simage yap da bizde gorek kulturlenek yapak edek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler :) İlginç püf noktalarınız vb olursa paylaşalım . Ben latteyi espresso ile yapıyorum . Coffe crema mıdır nedir onla yaptım düzgün olmadı .

Başka kahve kullanırken nasıl yapıyorsunuz ? kapsülü başka kahveylemi dolduruyorsunuz direk içine mi koyuyorsunuz ?

Merhaba hocam zaten latteyi espresso ile yapmanız gerek.Kapsülü doldururken tchibodan aldığım çekilmiş kahveyi kullanıyorum hocam.
    Tchiboda filtre kahve ve espresso çektirebilirsin birçok çeşit var sert yumuşak vs.

• Ek paylaşım yok mu?
  • Bende kahve severim, bir makine alma zamanı geldi artık ama delonghi ec200 CD ve bunun arasında kaldım,, hangisini almak lazım sizce? diğerinde sadece filtre kahve ve espresso yapabilir yazıyor bunda hepsini yapıyor ama aradaki fark sütü köpürtmek değil mi? diğeri de sütü köpürtüyor o makine latte yapamazmı ? anlayamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcloud

Bende kahve severim, bir makine alma zamanı geldi artık ama delonghi ec200 CD ve bunun arasında kaldım,, hangisini almak lazım sizce? diğerinde sadece filtre kahve ve espresso yapabilir yazıyor bunda hepsini yapıyor ama aradaki fark sütü köpürtmek değil mi? diğeri de sütü köpürtüyor o makine latte yapamazmı ? anlayamadım...

Ben de kullaniyorum bu makineyi memnunum oldukca. Sizin sorunuza gelecek olursam, espresso yapabilen ve sut kopurtebilen bir makineyle neredeyse tum kahve cesitlerini yapabilirsiniz.

Ornegin espressoya sicak su ilave ederseniz americano olur. Bol kopuklu sut eklerseniz cappucino olur, kakao ile karistirip sut eklerseniz mocha olur gibi...(ornekleri kisaca anlattim detayina girmeden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realburaq -- 30 Nisan 2014; 13:28:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realburaq

quote:

Orijinalden alıntı: mcloud

Bende kahve severim, bir makine alma zamanı geldi artık ama delonghi ec200 CD ve bunun arasında kaldım,, hangisini almak lazım sizce? diğerinde sadece filtre kahve ve espresso yapabilir yazıyor bunda hepsini yapıyor ama aradaki fark sütü köpürtmek değil mi? diğeri de sütü köpürtüyor o makine latte yapamazmı ? anlayamadım...

Ben de kullaniyorum bu makineyi memnunum oldukca. Sizin sorunuza gelecek olursam, espresso yapabilen ve sut kopurtebilen bir makineyle neredeyse tum kahve cesitlerini yapabilirsiniz.

Ornegin espressoya sicak su ilave ederseniz americano olur. Bol kopuklu sut eklerseniz cappucino olur, kakao ile karistirip sut eklerseniz mocha olur gibi...(ornekleri kisaca anlattim detayina girmeden)

Cevabınız için teşekkürler,, bu makine sadece kapsül ile çalışıyor diğeri ise hazır kahve poşeti veya toz kahve ile çalışıyor,, iki makine de güzel gibi anneler günün de indirime girerse kaçırmam ...

• Hocam ben normalde taze kavrulmuş kahve çekirdeğini çektirip French presste yapıyorum kahvemi. Bu aleti alırsam bu kahveleri kullanabilir miyim, yoksa sadece Tchibo kahvelerine mi bağlı olurum? Bir de espresso için, filtre kahve için hep farklı çektirmek gerekir bağımlı kalmasak bile, değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.