Şimdi Ara

Demirdöküm nitromix uyumlu oda termostatı yok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
8.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar evime Nazillide demirdöküm nitromix yoğumalı kombi taktırdım. Danfoss gaz sensörlü vanalardan sonra artık sır uyumlu oda termostatına geldi. Kaç yeri aradıysam vailant ve demirdökümde kendi markalarından başka oda termostatı çalışmaz denildi.

Yardımcı olursanız alıp takmasını kendim yapacağım. Ne almalıyım?

• siriusblack2051 S kullanıcısına yanıt
    Slm siemens rev24 rf modelini öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evde sürekli birileri oluyorsa oda termostatına gerek yok, termmostatik vanalar fazlası ile yeterlidir. Sürekli evde olmuyorsanız haftalık programlama özelliği olan oda termostatı almanızı tavsiye ederim. Piyasada hala bulunuyor mu bilmiyorum ama bulursanız Salus RT-500 almanızı öneririm.
  • Arkadaşlar siemens ve önerdiğiniz cihaz nitromix ile uyumlu mu acaba?
    Siemens uyumlu merak etmeyin.

Tüm aç-kapa (on-off) oda termostatları uyumludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Evde sürekli birileri oluyorsa oda termostatına gerek yok, termmostatik vanalar fazlası ile yeterlidir. Sürekli evde olmuyorsanız haftalık programlama özelliği olan oda termostatı almanızı tavsiye ederim. Piyasada hala bulunuyor mu bilmiyorum ama bulursanız Salus RT-500 almanızı öneririm.

Hocam ben de nitromix için oda termostatı alacağım. Salus RT-500 düşünüyorum, fakat öğrenmek istediğim bir şey özellik var. Salus RT-500' de istediğimiz bir zaman programdan çıkıp, programsız bir dereceye (örneğin: 23) ayarlayarak istediğimiz kadar o derecede kalabiliyor muyuz? Sonra tekrar bir tuşa basarak program ayarlı haline döndürebiliyor muyuz? Bu konuda bilginiz var mı? Son olarak Salus RT-500 dışında, fiyat performans olarak başka bir oda termostatı var mı?

• Sorduğunuz özellik mevcut altta İngilizce kullanma kılavuzundaki ilgili sayfanın fotosunu ekledim. Siemens REV24 ten sonra haftalık programlama özelliği en iyi oda termostatı bana göre, günü 5 ayrı zaman dilimine böle biliyorsunuz ve her zaman dilimi için kendisine özgü sıcaklık ayarlayabiliyorsunuz.

Demirdöküm nitromix uyumlu oda termostatı yok mu?
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Peki salusun bahsedilen modelinin calia araligi nedir?

• meddah58 kullanıcısına yanıt
    Salus RT-500

Çalışma aralığı: 5 ºC to 35 ºC
    Hassasiyet:0.5 ºC
    Tolerans: 25 ºC de ± 0.5 ºC den az
  • Teşekkürler cevap için hassasiyeti siemens rev24 gibi değil çok konforlu olmaz diye düşünüyorum.

• oda termostatı satan siteleri aradım izmir ve nazilli demirdöküm servislerini aradım. Siemens kesinlikle nitromix le çalışmaz diyorlar. Bu rev24 modelini alsam kendim bağlayabilir miyim emin olamadım.
  • bildiğim kadarıyla nitromix modülasyon özellikli ot leri desteklemiyor. aç kapa özellikli tüm termostatlar bağlanabilir. sizin yerinizde olsam hassasiyeti 0,1 derece olan ot leri araştırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siriusblack2051

oda termostatı satan siteleri aradım izmir ve nazilli demirdöküm servislerini aradım. Siemens kesinlikle nitromix le çalışmaz diyorlar. Bu rev24 modelini alsam kendim bağlayabilir miyim emin olamadım.

İnanmayın çalışıyor kullananlar var, örneğin Canturkkara arkadaşımız. Kendisine mesaj atıp kurulum hakkında bilgi isteyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siriusblack2051

Arkadaşlar selamlar evime Nazillide demirdöküm nitromix yoğumalı kombi taktırdım. Danfoss gaz sensörlü vanalardan sonra artık sır uyumlu oda termostatına geldi. Kaç yeri aradıysam vailant ve demirdökümde kendi markalarından başka oda termostatı çalışmaz denildi.

Yardımcı olursanız alıp takmasını kendim yapacağım. Ne almalıyım?

SLM sen rev24 al ben sana nasıl bağlanacağını anlatacağım servise falanda gerek yok elin matkap ve tornavide tutmasını biliyorsa sorun yok 3-5 metre 2*0,75 kabloya bakar
  • quote:

İnanmayın çalışıyor kullananlar var, örneğin Canturkkara arkadaşımız. Kendisine mesaj atıp kurulum hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

sanada selamlar Zebza en azından her sorulan soruya her zaman olduğu gibi yardımcı olmaya devam ediyorsun ne mutlu sana
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi için teşekkürler. Evet diğer set noktasına kadar istediğimiz derecede kalıyormuş. Set noktasına ulaştığında da programa kaldığı yerden devam ediyor anladığım kadarıyla.

Bunun dışında bir sorum olacak. Forumda başka bir konuda (General ht 250 mi 300 mü?) bir arkadaş aşağıdaki gibi önemli bir noktadan bahsetmiş. Oda termostatı kullanımında termostat set değerine gelip kombiyi kapattığında sıcak suyu da mı kullanamıyoruz? Sadece radyatör suyu devresini kapatması (bir nevi yaz moduna alması) gerekmiyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: burakkilic

Merhabalar;

Ben HT 300 aldım. Oda sıcaklığı ayarlamasında bir sorun yok. Ancak sıcak suyu açtığımda, oda sıcaklığı iyiyse, kombi çalışmıyor, dolayısıyla suyu ısıtmıyor. Yani yazın sıcak su kullanabilmek için kombi sıcaklığını arttırmak gerekiyor. Bununla ilgili bir ayar var mı? Sıcak su açıldığında direk kombi çalışmaya başlamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

sanada selamlar Zebza en azından her sorulan soruya her zaman olduğu gibi yardımcı olmaya devam ediyorsun ne mutlu sana

Bu yollardan ben de geçtiğim için elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum sadece.

• Arkadaşta arıza var muhtemelen, sıcak su ısınma tesisatından bağımsız çalışır.
  • sıcak su kullanımı asla oda termostatına baglı degildir.Ayrıca nitromix kombide tüm oda termostatlarını kullanabilirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.