Şimdi Ara

iPhone destekli bir mikroskop modeli daha Kickstarter'da destek arıyor: The MicrobeScope

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iPhone destekli bir mikroskop modeli daha Kickstarter'da destek arıyor: The MicrobeScope

Dün Thomas Larson tarafından hazırlanan dünyanın profesyonel mikroskop benzeri büyütme verebilen ilk lens modeline destek aramaya başlayan Kickstarter, bu sefer 4D Optical'ın elinden çıkan iPhone uyumlu yeni "The MicrobeScope" isimli mikroskop modeline ev sahipliği yapıyor.

Thomas Larson'un Micro Phone Lens 150x'inin aksine bağımsız olarak çalışma gösterebilen bir mikroskop modeli olan The MicrobeScope, üzerinde yer alan optik ile 800 kat büyütme yapabiliyor ve AAA pilden güç alan dahili ışık kaynağıyla etkili sonuçlar ortaya koyabiliyor. Esas farkını iPhone modellerini üzerinde taşıyabiliyor olmasıyla koyan ürün, telefonlar üzerinden yapılan dijital yakınlaşma ile 2000 kat büyütme düzeyine ulaşabiliyor ve özellikle iPhone 5S'in yavaş çekim video özelliğiyle ilginç sonuçlar sağlayabiliyor. Fotoğraftan öte video çekimleri düşünülerek geliştirilen The MicrobeScope, bu videolara cihazların mikrofonundan ses kaydı ekleyerek ciddi bilimsel kayıtlar oluşturabiliyor, portatif gövdesiyle her noktaya götürülebiliyor ve çocuklar tarafından kullanılabilecek kadar kolay bir yapıyla geliyor.

Kistarter üzerinde koyduğu 10,000$ hedefin 4,924$'lık kısmını toplamayı başaran The MicrobeScope, bitimine 29 gün kala yapılacak en az 115$ (ABD dışı 18$ kargo) bağış ile 2014 Mayıs ayında elde edilebiliyor. Ürün hakkında hazırlanan tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilir, resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

iPhone destekli bir mikroskop modeli daha Kickstarter'da destek arıyor: The MicrobeScope

Kaynak:https://www.kickstarter.com/projects/1446839815/the-microbescope?ref=discovery

• Bu daha kullanışlı duruyo...

• Bunu yanında taşıyacağına mikroskop al bir tane hemen hemen aynı boyuttalar

• bu mikroskop okullarda bayağı iş görür fen derslerinde. benim zamanında sınıfta 1 tane mikroskop vardı 30 kişi sıraya girer soğan zarına bakardık ki o da bakmak 10 sn sürerdi :):)
    güzel alet benim işime yaramaz ama eğitimde iyi kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

bu mikroskop okullarda bayağı iş görür fen derslerinde. benim zamanında sınıfta 1 tane mikroskop vardı 30 kişi sıraya girer soğan zarına bakardık ki o da bakmak 10 sn sürerdi :):)

Projektörle duvara da yansıttın mı güzel eğitim aracı olur aslında...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

bu mikroskop okullarda bayağı iş görür fen derslerinde. benim zamanında sınıfta 1 tane mikroskop vardı 30 kişi sıraya girer soğan zarına bakardık ki o da bakmak 10 sn sürerdi :):)

Projektörle duvara da yansıttın mı güzel eğitim aracı olur aslında...

katılıyorum +1
  • Vga ve HDMI çıkışlı mikroskoplar zaten var hocam :)

Eğitimde kullanılmaz çünkü sana özgürlük vermiyor tam olarak... Odaklanmayı Manuel yapamıyorsun o da ilk gördüğü şeye odaklanıyor. Harman katman olabiliyor bazı preparatlar.

Bu neyde kullanılır paran vardır. Iphone un vardır mikroskop a ayrı para verip yer kaplamasındansa bunu alırsın. Bir de AirPlay ile tv ye yansıtırsanız tamamdır. Tam eğlencelik ama eğitimlim değil :)

• Gayet alınabilir olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.