Şimdi Ara

Twitter'a Nasıl Girilir?(BASİT ÇÖZÜM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Bildiğiniz gibi 20.03.2014'te başbakan Twitter'ı kapattı. Donanım haber ailesi olarak çoğunuz bunu biliyorsunuz belki ama bilmeyen ecnebilere bir yardımımız dokunsun istedik. Anlatıyorum;

Bilgisayardan; Sağ alttaki WI-FI simgesine sağ tıklıyoruz burada çıkan kısma Ağ ve Paylaşım merkezini aç diyoruz. Karşımıza bi pencere çıkacak ordan sol üst kısımlarda Bağdaştırıcı Ayarlarını değiştire tıklıyoruz. Daha sonra orada bağlantı türünüz yazacak. Ben WI-FI'den girdiğim için WI-FI'ye sağ tıklıyorum. Orada açılan kısımda Internet Protokolu Sürüm4(TCP/IPV4) e tıklıyoruz. Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan deyip 1. olana : 8.8.8.8
    2. olana : 8.8.4.4 yapıyoruz. WI-FIyı kapatıp açıyoruz ve giriyoruz. :)

Telefonda ise iş sıkıntıya giriyor. Mobil ağlar için telefonunuza ROOT yetkisi gerekiyor çünkü Root'suz mobil veri DNS ayarlarını değiştiremiyoruz. MOBİL VERİDEN ve MEB'İN BÜTÜN YASAKLI OKUL WIFILERİNDEN HER SİTEYE GİRMEK İÇİN GOOGLE PLAY'DEN PUFFIN WEB BROWSER'İ İNDİRİYORUZ. :) Telefon WIFI'sınden ise ayarlardan girdiğimiz WİFİye basılı tutuyoruz. Ayarları değiştir diyoruz IP Settening'sden DHCP'yi statik yapıyoruz en. İlk çıkana 192.168.1.128 yazıyoruz gerisini o dolduruyor. Ama en alta gelip DNS1 e 8.8.8.8
    DNS2 e 8.8.4.4 yapıyoruz ve kapatıp açıyoruz, oluyor.
    Şimdilik geçici çözümler bunlar. Yorum bırakmanız yeterlidir. İyi gezinmeler.
    Puffin'i unutmayın.

• iphone da hotspot VPN denenmiştir çalışıyor. App store dan indirip kullanabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/hotspot-shield-vpn-for-iphone/id443369807?mt=8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin98 -- 21 Mart 2014; 8:14:28 >
  • Hotspot :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sagolasin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TWİTTER’A NASIL GİRİLEBİLİR?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'a erişimin mahkeme kararı ile kısıtlanması geniş yankı buldu. Gece saatlerinde Twitter’a erişimin sağlanamadığını öğrenen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Konuyla ilgili Cihan Haber Ajansı (Cihan)'a açıklama yapan sosyal medya uzmanı Mehmet Yunus Bağışlar, kullanıcılara Twitter’a nasıl girecekleri yönünde bilgiler verdi.

Kullanıcılara Twitter’a farklı yöntemler deneyerek girebileceklerini hatırlatan Mehmet Yunus Bağışlar, konuyla ilgili kendi Facebook sayfasından bir bilgi paylaştı. Bağışlar’ın hesabından paylaştığı bilgi şöyle, “Akıllı telefonunuzdan 'Google Play Store' ye ya da 'Apple Store' uygulamasına 'Hotspot Shield VPN' yazarak Hotspot Shield programını aratın. Android telefonlarda 'Hotspot Shield VPN Android' olarak çıkacaktır. Programı yükleyin ve sorunsuz bir şekilde Twitter'a giriş yapın. Bilgisayarınızdan Twitter'a giriş yapabilmek için DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekmekte. Bazı güncel DNS adresleri şu şekilde:

Google – DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

Open DNS Ayarları:

208.67.222.222

208.67.220.220

Norton – DNS Ayarları:

198.153.192.1

198.153.194.1

Uydunet - DNS Ayarları:

62.248.80.161

62.248.80.162

Dnsadvantage - DNS Ayarları:

156.154.70.1

156.154.71.1

ScrubIt - DNS Ayarları:

67.138.54.100

207.225.209.66

GTEI - DNS Ayarları:

4.2.2.1

4.2.2.2

4.2.2.3

4.2.2.4

4.2.2.5

4.2.2.6"

• Hotspot android indirdim.

Kullandığımız diğer programlara bir zararı yok değil mi ? Örneğin internet bankacılığı. Tırstım vallahi.

Sonuç olarak kuşların kanadına yazarız gerekirse
  • Wifi kapatıp açmaya gerek yok. Gerçi bende dediğiniz işlemi yapmama gerek bile yok çünkü ben aylardır 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kodlarının ikisini kullanıyorum. Az önce deneme amaçlı olarak DNS sunucusunu otomatik ayara aldım ve twitter açılmamaya başladı sonra tekrar 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ayarlarını girdim ama Wifi kapatıp açmadım. Sayfa tekrar açılır oldu.
  • Hotspot
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoss

Hotspot android indirdim.

Kullandığımız diğer programlara bir zararı yok değil mi ? Örneğin internet bankacılığı. Tırstım vallahi.

Sonuç olarak kuşların kanadına yazarız gerekirse

Hotspot açıkken internet bankacılığı yapmamanı tavsiye ederim :)
  • Bilgisayardan girerken dns değiştirip tor browser üzerinden kullanırsanız iyi olur.

Ayrıca ücretsiz hotspot olarak "TunnelBear VPN" kullanabilirsiniz.

Bir diğer nokta "Static DNS for WİFİ" android telefonlar için bağlandığınız wifi nin dns ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.
  • 1 ay sonra nasıl girecekseniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hotspot yükledim şimdi amerikadan bi ip verdi sanırım.bu avea amerikadan internete girmişsin deyip geçirmesin bize...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben ayrıca program kullanmamak isteyneler için yazmıştım yoksa tabi ki hotspot iyi ama ben pek güvenmiyorum. Puffini program ama onu tavsiye ederim. Deneyebilirsiniz. Üstelik 1 ay sonra da başka yol bulunur. İnternete böyle saçma yasaklar gelecekte millette koyun gibi bekliyecek değil.
  • Vpn programı kullanabilirsiniz.Mesela şu:
    Google Play Linki: TunnelBear Google Play(VPN)
    App Store Linki: TunnelBear App Store
  • Bugün 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 çalışmaz hale gelmiş. Hiçbir internet sitesi açılmıyor.
  • neden kapatıldı biz faşist bir ülkedemi yaşıyoruz veya 3.dünya ülkesine doğru adım adım ilerleyişimizi tartışacağımıza geldiğimiz duruma bakın.tekrar nasıl girerim nasıl yapıpta vs....
  • https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

bu adresten CHROME ZENMATE eklentisini indirin 5 dknızı almaz. anında girebilirsiniz
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Hala giriyorum sıkıntı senden kaynaklanıyor sanırım.
  • Evet beyler an itibari ile internette gördüm bende sıkıntı yok ama sanırım birazdan benim DNS'ler de engellenecek DNS 1 ve DNS 2 'yi 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 olarak güncellerseniz sıkıntı ortadan kalkar..
  • Dns devamlı engellenicek gibi bu gidişle :D en iyisi google chrome zenmate eklentisi :)

Dns olarak da şuanlık 4.2.2.1 - 4.2.2.2 ---- 208.67.222.222 - 208.67.220.220 bunlar ideal.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.