Şimdi Ara

Cm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare Seti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare Seti

Merhaba arkadaşlar bu inceleme diğer incelemelerim gibi detaylı olmayacak çünkü malum bu tür bileşenler için bir test yöntemi yok.Elimden geldiğince sizlere ürünleri kullanırken yaşadığım tecrübeleri anlatacağım.

Uzun zamandır kullandığım emektar klavyem Razer Lycosa bir süre can çekişip huzurumu bozduktan sonra edebi istirahatine çekilmişti. Fırın küreği gibi olan ellerime nadir uyan farelerden biri olan Logitech MX1100 ise yeni mimar olan kardeşim tarafından '' ağabey çizim yaparken bileklerim acıyor yeaa'' deyip dramasını da yapıp fareyi gasp ettikten ortada dımdızlak ortada kalmıştım.Yeni alacağım sette benim için en önemli olay ledinin olması ve aşırı uçuk fiyatının olmasıydı.İlk başta A4Tech e baktım fakat sadece klavye bulabildim .Logitech yıllarca çektirdiği ızdıraplar sonucu eve sokmayacağıma yemin ettiğimden geriye Roccot ve Razer kalıyordu.Ama onların da malum sadece klavye fiyatlar 200 Tl nin üstünde olunca ve o meblayı ödeyince geceleri uyuyamayacağım ihtimalinden de bir süre eski ps2 klavyem ve toplu fareyle daha idare ettim.Biraz araştırdıktan sonra CM Storm'un giriş seviyesi ilk klavyesi olan Devastator ı gördüm ve görüntüsü de hoşuma gittiğinden amazondan siparişi geçtim 55$ a kargo dahil. Ürün benim elime gelmeden Türkiye'ye resmi olarak giriş yaptı fakat iade etmeyi düşünsem de Türkiye'ye giren versiyonda İngilizce klavyeydi fakat pek kafama takmadım klavye ye hakim olduğum için.

Resimlerle klavyeden bahsedecek olursam ilk dikkat çekici şey mavi ledli olması. Led SCRLK tuşundan açıp kapatılıyor ve led in ışık seviyesi gözü almayacak cinsten. Klavyenin köşe hatları piyano black diye yüzey yapısına sahipken elin geleceği alt kısımlar mat siyah. Toplamda Sesi açma-kapatma,oynatma-duraklatma-,durdurma,ileri ve geri sarma olmak üzere 6 adet multimedya tuşu var. Multimedya duşları klavyenin içinde değilde biraz taşacak şekilde tasarlanmış klavyeden. Razer a göre karşılaştırdığımda ilk dikkatimi çeken şey tuşların dışarıda daha fazla çıkık durmayı ve bileklik alanının kısa olması. Klavye İngilizce olmasından dolayı doğal olarak Türkçe karakterler bulunmuyor ve enter tuşu küçük. Alt kısımda iki adet yükseltici ayak ve yazı yazarken darbelerden kaynaklanan sesin oluşmasını engellemek ve klavyenin kaymaması için yumuşak plastik ayaklar kullanılmış. Bunların haricinde klavye için bahsedilecek ekstrem bir durum yok.

Farklı DPI seviyelerine göre led ışığı

Farenin elime aldığımda ilk dikkatimi çeken MX100 e göre elimde kaybolması oldu. Bu çoğu fare de karşılaştığım bir şey çünkü yukarıda dediğim gibi ellerim fırın küreği gibi,nedeniyse 1.98M boyunda ve yıllardır basket oynayan biri olduğumdan ellerim bu formda.

Farenin ön kısma bakınca 3 farklı led göze çarpıyor. Ortada ki ufak farenin hızını ayarlandığı ufak tuş farklı hızlara göre led seviyesine sahip. Led kapalıyken fare 800 DPI,bir kez tıklandığında 1600 DPI a geliyor ve led hafif yanıyor bir kere daha tıklandığında led daha güçlü yanıyor ve fare 2000 DPI hızına çıkıyor.Ben son hızda kullanıyorum ve şimdilik fps oyunları dahil bir problem yaşamadım. Üst kısmında ise yine mavi aydınlatmalı kaydırma tekeri var. En alt kısımda ise fareye farklı bir hava katan çizgi şeklinde ledle aydınlatılmış çeşitli motiflere yer verilmiş. Son olarak üst kısımda sağ ve sol ana tuşlar bulunuyor.Sağ elinin kullanan kişiler için tasarlanmış Devastator MS2K usb arayüzünü kullanıyor ve sol kısımda baş parmağın rahatça ulaşabileceği iki adet ince uzun tuş konumlandırılmış .Farenin ağırlığı 128G ve 119.1 x 64.6 x 36.7 MM boyutlarında .Alt kısım farenin zeminde kolayca hakaret edebilmesi için köşe noktalardan dört adet teflon ile kaplanmış. Farenin sağ sol kısmında boşta kalan parmakları koymak için yumuşak plastikle kaplanmış bir alan mevcut. Son detay olarak ön tarafta kablo bağlantı yerinin yanlarında içeri gömük şekilde tasarlanmış ledli bir kısım bulunuyor.

Razer Lycosa ile karşılaştırma

Fareyle ilgili yaşadığım tek sıkıntı elimin fazla büyük olmasından dolayı tam olarak oturamaması oldu.Bu herkesin karşılaşabileceği bir sorun değil fakat yine de ürün alınırken kullanılan fare boyutlarıyla Devastator MS2K boyutlarını karşılaştırma yapmakta fayda var.Onun dışında oldukça şık bir fare. Klavyeyle ilgili en büyük problem Türkçe karakterlerin olmaması . Bu bazıları için sorun oluşturmasa da bazıları için eziyet olabilir. Klavyeye bakarak yazıyorsanız eğer tavsiye etmem.Benim en çok karıştırdığım yerleri enter ve virgül tuşları oldu. Klavyenin havasını bozsa da İngilizce klavyeler için Türkçe karakterlerin yer aldığı yapıştırmalar var ,onlarda kullanılabilir. Benim klavyede en büyük eksikliğini hissettiğim durum bileklik kısmı oldu.Yıllardır Razer Lycosa kullandığımdan onun bileklik kısmı yüksek ve oldukça uzun olunca Devastator geçince bileklerimi epey bir boşta hissettim. Ama bu durum alışkanlıkla ilgili. Bunların haricinde uygun fiyatlı,eli yüzü biraz düzgün ,led aydınlatmalı bir klavye arıyorsanız Devastator'a bakmadan geçilmemeli , çünkü Türkiye'de pek bir alternatifi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 18 Aralık 2017; 19:25:55 >

• Tamamen fp ürünü ve çok güzel gözüküyor cooler master ürünleri iyiki tr gelmiş azıcık rekabet
  • fiyat olarak tam puan, tam puan, tam puan... ama TR desteğinin olmamasından dolayı ne yazık ki tüm puanları ''benim için'' geri veriyor.

inceleme de gene 10 numara olmuş.. eyvallah
  • Merhaba Arkadaşlar,

OneTreeHill arkadaşımıza yaptığı bu güzel incelemeden dolayı teşekkür ederiz. Bu gözüken ürün sanırım alınalı uzun zaman geçmiş olduğundan yeni revizyon değil. Şuan Türkiye'ye gelen klavyeler en son revizyon yani arka aydınlatması daha canlı. Aralarındaki tek farklılık ışıklarında. Farede ise bir farklılık yok.

Karanlıkta bazı fotolar çektim, sizlerle paylaşmak istedim. Birincisinde oda yarı karanlık, diğerinde tam karanlık.

https://store.donanimhaber.com/f8/67/90/f86790b4b173ab064c9ed1f65ddc8a56.jpg

https://store.donanimhaber.com/2c/54/af/2c54af94657b4a95ce71d926d11ef86a.jpg

Cm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare SetiCm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare Seti

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

Merhaba Arkadaşlar,

OneTreeHill arkadaşımıza yaptığı bu güzel incelemeden dolayı teşekkür ederiz. Bu gözüken ürün sanırım alınalı uzun zaman geçmiş olduğundan yeni revizyon değil. Şuan Türkiye'ye gelen klavyeler en son revizyon yani arka aydınlatması daha canlı. Aralarındaki tek farklılık ışıklarında. Farede ise bir farklılık yok.

Karanlıkta bazı fotolar çektim, sizlerle paylaşmak istedim. Birincisinde oda yarı karanlık, diğerinde tam karanlık.

https://store.donanimhaber.com/f8/67/90/f86790b4b173ab064c9ed1f65ddc8a56.jpg

https://store.donanimhaber.com/2c/54/af/2c54af94657b4a95ce71d926d11ef86a.jpg

Cm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare SetiCm Storm Devastator İncelemesi Klavye Fare Seti

Evet ürün ilk çıktı zamanlar almıştım. Bende siz söyleyince fark ettim durumu .Böyle daha güzel görünüyor doğrusu. İşlevsel bir durum olsa firmayla iletişime geçerdim ama bu haliyle beni etkilemediği için bu resmi hiç görmemiş gibi davranacağım

• Güzel bir set bende beyendim türkiyeye gelmiş ama ing şu an tr harf dizimi gelince tercihlerimin arasında ilk sıralarda olucak inceleme için saol güzel bir incelemeydi

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6297
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda almayı düşündüğüm bir set, inceleme için teşekkür ederim. Bir sorum olacak mouse ile ilgili; Mouse'un solunda 2 adet tuş var. Bunlara TeamSpeak veya benzeri programlarda konuşma ve mute görevleri atayabiliyor muyuz acaba? Deneyip bilgilendirebilir misiniz rica etsem? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErayG-TR

Yakın zamanda almayı düşündüğüm bir set, inceleme için teşekkür ederim. Bir sorum olacak mouse ile ilgili; Mouse'un solunda 2 adet tuş var. Bunlara TeamSpeak veya benzeri programlarda konuşma ve mute görevleri atayabiliyor muyuz acaba? Deneyip bilgilendirebilir misiniz rica etsem? :)

Onun için yazılım lazım.Benim bildiğim yöntemi yok ama belki üçüncü parti yazılımlarla ayarlanıyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Onun için yazılım lazım.Benim bildiğim yöntemi yok ama belki üçüncü parti yazılımlarla ayarlanıyordur

Şuan idarelik 10 liralık bir mouse kullanıyorum. Bunun scroll tuşuna, hatta sağ ve sol click tuşlarına bile konuşma tuşu vs. atayabiliyorum TeamSpeak programı üzerinden. Fakat bu setteki mouse'un yan tuşlarına önceden görev atandığı için (sanırım aşağı ve yukarı) ve temel mouselarda bu tuşlar olmadığı için kararsızlık içerisindeyim böyle bir destek var mı diye. Neyse aldığımda göreceğim bakalım :) Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErayG-TR -- 27 Mart 2014; 19:48:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Şuan idarelik 10 liralık bir mouse kullanıyorum. Bunun scroll tuşuna, hatta sağ ve sol click tuşlarına bile konuşma tuşu vs. atayabiliyorum TeamSpeak programı üzerinden. Fakat bu setteki mouse'un yan tuşlarına önceden görev atandığı için (sanırım aşağı ve yukarı) ve temel mouselarda bu tuşlar olmadığı için kararsızlık içerisindeyim böyle bir destek var mı diye. Neyse aldığımda göreceğim bakalım :) Teşekkür ederim.

üstad bende mouse klavye bakıyodum etraftan forumda chris brown abimizin bi incelemesini görmüştüm tuş atama felen var bu mouse da çokta hoş bi mouse benziyor bakmanı tavsiye ederim:
    http://forum.donanimhaber.com/m_91246065/key_Everest/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Floki Vilgerdarson -- 19 Mayıs 2014; 17:07:23 >

• Hocam teşekkür ederim ama bütçemi arttırıp SS Rival aldım mouse olarak
  • ErayG-TR kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ilk defa duyuyorum markayı türkiyede nerde satılıyo memnun musun kullanışlı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaldnmzzz

Hayırlı olsun, ilk defa duyuyorum markayı türkiyede nerde satılıyo memnun musun kullanışlı mı

Hocam ss en iyi markalardandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yanlıç

quote:

Allah Allah ilk defa duyuyorum Türkiyede satışı yok mu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yanlıç

quote:

Allah Allah ilk defa duyuyorum Türkiyede satışı yok mu

Gameekstra kazıklaştırıp satıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun ekipmanları konusundaki en büyük markalardan biridir Steelseries. Üründen memnunum, ergonomisi ve malzeme kalitesi de çok hoşuma gitti. Altta verdiğim linkte resmi satıcıları görebilirsin. Ayrıca Sanalmarketim, dp mağaza gibi yerlerde de satılıyor

http://steelseries.com/where-to-buy/europe/turkey
  • Türkçe karakter olsaydı
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    İlerde gelme ihtimali olabilir ama zamanı belli değil.
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

ilk mesajınızı biraz geç gördüm, kusura bakmayın. Sanırım Devastator ışıklandırması yeni aldığınızdan daha iyi gibi.
  • game extra sitesi bugün güncelleme yapmış kendilerinden de bizzat teyit ettirdim türkçe layout klavye stoklara gelmiş şu an satışta

http://www.gameekstra.com/CM-Storm-Devastator-Aydinlatmali-Klavye-TR-Mouse-Set,PR-4039.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 29 Ekim 2014; 13:34:53 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.