Şimdi Ara

Akıllı halı sistemi SensFloor ile ev için otomasyon yeni bir boyut kazanabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı halı sistemi SensFloor ile ev için otomasyon yeni bir boyut kazanabilir

Elektronik komponentlerin boyut olarak küçülmesi ve genel olarak teknolojinin gelişmesi sayesinde başına "akıllı" ibaresi eklenen ürünlerin sayısı artıyor. Bunun en son örneklerinden akıllı halı sistemi SensFloor, ev otomasyonu ve güvenlik noktasında geleceği ışık tutuyor.

Almanya merkezli Future Shape firması tarafından geliştirilen ve 2mm gibi oldukça ince yapısıyla normal halıların altına dahi yerleştirilebilen SensFloor, her metrekaresinde bulunan özel sensörler ile elektrik alanında meydana gelen değişikliklere göre üzerinde yürüyen insanları algılayabiliyor ve yine bünyesinde yer alan radyo modülleri ile belirlenen merkezlere gerçek zamanlı veri aktarım yapabiliyor. Bu teknik imkanlarıyla örneğin bir hastane odasında kullanılabilen halı sistemi, oda içerisinde gezinen hastanın tam olarak neden olduğunu gösterebiliyor ve her şeyden önemlisi herhangi bir nedenden dolayı yere düşen hasta olursa ortak merkezin haberdar olmasını sağlayabiliyor. Bu amaç için Fransa merkezli bir hastanede 70 farklı odaya yerleştirilen SensFloor, aynı zamanda ev içerisinde girilen odanın otomatik aydınlatılması, eve girildiği an müziğin açılması ya da akıllı telefon bağlantısı üzerinden kötü niyetli insanlara karşı ev içi güvenliğinin sağlanması gibi diğer birçok faydalı kullanım alanları da sunabiliyor.

11 metre kare için 270$'lık bir ücret ile döşenebildiği belirtilen SensFloor sisteminin, gelen talebe göre fiyat açısından ucuzlayabileceği belirtiliyor. Firmanın konu hakkında hazırladığı resmi sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca hatırlayacağınız üzere Philips'in de LED aydınlanlatmalı halı sistemleri üzerinde bazı çalışmaları bulunuyor.

Akıllı halı sistemi SensFloor ile ev için otomasyon yeni bir boyut kazanabilir

Kaynak:http://www.digitaltrends.com/home/sensfloor-can-tell-youre-standing/#!Aw6L4

• Halılarda akıllı oldu ya, 5 sene sonra reklamlarda duyabiliriz "merinos akıllı halı"

• Bizim hırsızlarımız cesur , gelir o halıyıda çalar giderler

• Akıllı halı, akıllı kanepe, akıllı yatak bu işin sonu nereye varacak acep?

• quote:

Orijinalden alıntı: Creation Epic

Akıllı halı, akıllı kanepe, akıllı yatak bu işin sonu nereye varacak acep?

Karışmayayım diyorum da saçma saçma yorum yapmayın be arkadaşım , teknoloji bu sen mi durduracaksın , nereye gidiyormuşmuş arkadaş her yeni teknoloji insanlık için var şu an oturup yorum yapmanı sağlayan alet bile teknolojinin faydaları. Yorum yapmak için yazmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade.

quote:

Karışmayayım diyorum da saçma saçma yorum yapmayın be arkadaşım , teknoloji bu sen mi durduracaksın , nereye gidiyormuşmuş arkadaş her yeni teknoloji insanlık için var şu an oturup yorum yapmanı sağlayan alet bile teknolojinin faydaları. Yorum yapmak için yazmayın.

Teknoloji insanlik icin degil
    Emparyalizmin sistemin devami icin var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle sana katılıyorum dostum fakat bazı troll'ler bunu anlamıyor, herşeyin bir sınırı var dünden bugüne herşey çok hızlandı.
    Yemekten tutunda filmlere, müziklere, zamana bakın çok hızlandı
    teknolojininde fazla gelişmesi etrafımızda daha fazla radyasyona ve sağlığımıza kast eder oldu.
    Bu kadar hızlı gelişmeseydi tüketim bu çok kadar olmazdı ve teknoloji devleri bu kadar zenginleşemezdi.(Bkz Apple,Microsoft,Samsung vb...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

quote:

Teknoloji insanlik icin degil
    Emparyalizmin sistemin devami icin var.

O zaman ortak olma bu sisteme kapat bilgisayarı yaşa paşam ne kadar yaşayacaksan.

• Marquis-de-Sade. kullanıcısına yanıt
    Mecbur olmama secenegim var ama bu sana kalmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 19 Mart 2014; 18:07:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saglık sektorunde kullanılması hosuma gıttı
  • quote:

Kesinlikle sana katılıyorum dostum fakat bazı troll'ler bunu anlamıyor, herşeyin bir sınırı var dünden bugüne herşey çok hızlandı.
    Yemekten tutunda filmlere, müziklere, zamana bakın çok hızlandı
    teknolojininde fazla gelişmesi etrafımızda daha fazla radyasyona ve sağlığımıza kast eder oldu.
    Bu kadar hızlı gelişmeseydi tüketim bu çok kadar olmazdı ve teknoloji devleri bu kadar zenginleşemezdi.(Bkz Apple,Microsoft,Samsung vb...)

Arkadaşım troll olan sensin , teknoloji çok hızlandı neden bu kadar hızlandı diyebilecek kadar trollsün.

Madem radyasyonundan , sağlığından bahsediyorsun kapat o zaman PC'yi yeme radyasyonu , bırak elindeki telefonu bozulmasın sağlığın.

Dünyanın kolaylığı elinin altında halısını , saatini geçtim etrafına bak her yer insanlığın kolaylığı için kalkıpta nereye gidiyor diyemezsin.

Şöyle de eyvalllah diyeyim ; Teknoloji insanlığın kolaylığı için var güzel ama sağlığımızı tehdit ediyor , kaynaklarımız tükeniyor bunları düşünen yok de eyvallah.

• quote:

O zaman laf etme , alıntı yapma.
    Madem bir tezin arkasındasın alıntı yapıyorsun tezine uygun davran.
  • quote:

quote:

Sende tanımadığın her insana paşam diye hitap etmeyceksin,
    başkalarını alıntısına eleştiri yapmayacaksın o zaman.
    Önce insanları olduğu gibi kabul etmeyi öğren ,senin bildiklerin düşündüklerin standart değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 19 Mart 2014; 18:49:15 >
  • quote:

quote:

quote:

Sende tanımadığın her insana paşam diye hitap etmeyceksin,
    başkalarını alıntısına eleştiri yapmayacaksın o zaman.
    Önce insanları olduğu gibi kabul etmeyi öğren ,senin bildiklerin düşündüklerin standart değil.

Olaya baştan başlayalım paşam ,

Birincisi ; CreationEpic adlı arkadaş eleştiri yaptı bende onun eleştirisini doğru bulmayarak ona eleştiri yaptım , forumun amacı da budur bilgi almak , bilgi vermek , eleştiri yapmak , tartışmak. Eleştirinin doğruluğunu ben belirlemem o da belirlemez sende belirleyemezsin ama ortada madem tartışmaya yönelik eleştiri var arkadaş bana cevap verebilirdi yanlış düşünüyorsun ya da doğru diyorsun diyerek madem onun yerine söz aldın alıntı yaptın , kurduğun cümlenin arkasında dur.

Teknoloji emperyalizm için varmış insanlık yararı için yokmuş o zaman kullanma arkadaşım. Gönül isterdi ki bu teknolojileri biz üretip biz emperyalist bir ülke olalım ama ne yazık ki baştakiler yüzünden sadece dışarının yaptıklarını seyredip satın alıyoruz , onlarda daha fazla çıkar için senin hayatına girebildikleri kadar giriyor. Bu kötü yanı olabilir bunu parantez içinde söyleyebilir , ya da sen söyleyebilirsin ama kalkıpta nereye gidiyoruz , yok teknoloji gelişmeseydi radyasyon yemezdik sağlığımızı düşünmüyorlar yok emperyalizm için var derseniz size ne işiniz var o bilgisayarın başında derim , elinde ki telefonun ne işi var derim madem eleştiri yapıyorsun önce kendinden başla sonra karşı çık , eleştir.

Paşam demem zoruna mı gitti ? Bu benim içtenlik duyduğum her insana kullandığım kelimedir kimi kardeşim der kimi ustam der kimi hocam ben paşam diyorum hakaret yok , yanlış bir kelime yok. Verdiğim içeriğe , eleştiriye bakmayıp buna odaklanmandan belli.

quote:

"Paşam demem zoruna mı gitti ? Bu benim içtenlik duyduğum her insana kullandığım kelimedir kimi kardeşim der kimi ustam der kimi hocam ben paşam diyorum."

Hocam,ustam ile paşam aynı ha içtenlikle konuştuğun belli..Kendin yaz kendin oku.Bunu istiyorsun gibi.Daha yazmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 19 Mart 2014; 20:17:00 >
  • quote:

quote:

"Paşam demem zoruna mı gitti ? Bu benim içtenlik duyduğum her insana kullandığım kelimedir kimi kardeşim der kimi ustam der kimi hocam ben paşam diyorum."

Hocam,ustam ile paşam aynı ha içtenlikle konuştuğun belli..Kendin yaz kendin oku.Bunu istiyorsun gibi.Daha yazmaya gerek yok

Mesajımın bir kısmını alıntılaman yerine tamamını alıntılamanı tercih ederdim , hala aynı yerden konuşuyorsun.
  • aslında bunu üstünde yürüdükçe elektrik üretenide olsa fena olmazdı ufaktan ufaktan normal hayat alışkanlıklarımızı devam ettirirken elektrik depolayabilen ürünler olsa iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: neglectful

aslında bunu üstünde yürüdükçe elektrik üretenide olsa fena olmazdı ufaktan ufaktan normal hayat alışkanlıklarımızı devam ettirirken elektrik depolayabilen ürünler olsa iyi olacak.

İşte bak bu güzel fikir. sal çocukları üstüne koştursunlar dursunlar. çocuktan elektrik
  • kilimin üzerinde dolasırken ay orama basma ay burama basma yok tıkımn var

Arkadaşım zaten teknolojiden bir rahatsizliğim yok ama kastettiğim kaynaklarımızın hızlı tükenmesi ve bizim çok hızlı tüketim yapmamız.
    Etrafına bakarmısın bir yılda ne kadar teknolojik alet satılıyor ? benim bahsetmek istediğim bunlar. Ha yukaridaki arkadaşa troll dememin sebebi beni teknolojiden habersiz bir yurttaş olarak görmesidir. Sizede saçma gelmiyormu ''akılı halı'' denmesi bunun nesi akıllı Allah aşkına ledli halı dense yeridir. Bende akıllı halı, akıllı kanepe, akıllı yatak bu iş nereye varacak acaba diye yorum yazmıştım.

Hayırlı günler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.