Şimdi Ara

Çinli IUNI'den UltraPixel ön kameralı akıllı telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli IUNI'den UltraPixel ön kameralı akıllı telefon

Teknoloji dünyasında ağırlığını giderek daha fazla hissettirmeye başlayan Çinli üreticiler, gündemin dikkatini çekecek ürünler tanıtmaya devam ediyor. Üstelik bu ürünlerin adını hiç duymadığımız üreticilerde geliyor olması da ayrı bir dikkat çeken nokta. IUNI bunlardan birisi. 

Çinli firmanın dün lanse ettiği IUNI U2, amiral gemisi donanım özelliklerini çok uygun bir fiyata sunmasının yanında farklı bir özellik ile dikkat çekiyor ki o da ön kamerası.

IUNI U2, dünyanın en güçlüsü olarak lanse edilen Snapdragon 801 yongasetli Gionee Elife E7 ile aynı arka kamerayı paylaşıyor. 16MP çözünürlük sunan sensör 1.34 mikron piksel boyutuna ve f/2.2 diyafram aralığına sahip. Asıl sürpriz ise ön kamerada bizi karşılıyor. 

IUNI U2 ilk örneğini HTC One modelinde gördüğümüz Ultrapixel kamera teknolojisini ön kamerasına uygulamış. Sonucunda da 2 mikron piksel boyutuna sahip f/2.0 diyafram aralıklı bir kamera ortaya çıkmış. Düşük ışık koşullarında daha iyi görüntüler çekebilen bu kameranın şimdiye kadar ki en iyi Selfie kamerası olacağını söyleyebiliriz. 

IUNI cihazın diğer özelliklerinden de fedakarlıkta bulunmamış. 4.7 inçlik Full HD ekran, 2.2GHz saat hızında çalışan Snapdragon 800 yongaseti, stok Android işletim sistemi, 6.5mm kasa kalınlığı, 3GB RAM, 32GB kapasite ve 2200mAh gücünde bir batarya modelin kasa içeriğini oluşturuyor.      

Tasarım olarak ise Moto X ve HTC One modellerinden esintiler mevcut. Cihaz tamamen alüminyum alaşımlı bir kasa kullanırken, ele daha iyi oturması açısından arka taraf ortaya doğru bombeli bir yapıya kavuşturulmuş. Sensör büyük olduğu için kamera çıkıntısı göze batıyor. 

Batarya konusunda biraz cimri olduğunu söyleyebileceğimiz IUNI U2 fiyatı ile bu eksikliği kapatmayı planlıyor. Modelin 3GB RAM ve 32GB kapasiteli versiyonu 320$ iken, 2GB RAM ve 16GB kapasiteli versiyonu da 290$ olarak belirlenmiş. Cihaz sadece Çin'de satılacak ve ön siparişler başladı.  

Kaynak:http://www.iuni.com/

• Çinliler ülkesinin değerini bilmiyor.

Geçen yaz Çin'e gittim hepsinde iPhone, sordum Çinli arkadaşıma (Mi3 kullanıyor) niçin her yer ayfon diye sürü psikolojisi dedi
  • Adamlar neler yapiyor ya G2'den sonraki telefonum kesinlikle çin telefonlarından biri olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel cihazlar çıkıyor ama keşke ülkemize getirecek bir müteşebbis çıksa çinliler türkiyeyle ilgilenmediği gibi bizimkilerdede getirme isteği yok iki tarafta gelmemesinden memnun.

• Pil 3000 olsaydı bir yerden bulup getirtirdim bunu şahane olmuş tipi de çok güzel

• İncelemesine baktım engadget incelemiş de telefon şahane ama batarya konusunda biraz sıkıntı çektirecek gibi duruyor

http://www.engadget.com/2014/03/18/iuni-u2-phone-ultrapixel/?ncid=rss_truncated

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 19 Mart 2014; 13:28:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

Çinliler ülkesinin değerini bilmiyor.

Geçen yaz Çin'e gittim hepsinde iPhone, sordum Çinli arkadaşıma (Mi3 kullanıyor) niçin her yer ayfon diye sürü psikolojisi dedi

Bende haftalarca arastırdım mi3 temin edebilmek için ama olmadı harbi değer bilmiyorlar ya :)

• İlerde sermayem olursa şu çinli japonlu tuhaf telefonları toplayıp Türkiye'ye getircem, eskiden çakma diye dalga geçerdik şimdi ağzımız açık bakıyoruz yaptıkları telefonlara

• Algılayıcıyı büyüten yeni teknoloji bulduk deyip, isim veriyor arkadaş. (Pureview, UltraPixel vb.)

Örneğin 4MP = 4UP (Fotoğraf kroplarsanız fark anlaşılıyor) Ama fotoğraflar yeteri kadar keskin değil dediğimiz zaman; "Bu UltraPixel tamam mı?" Gibi bir tepki ile karşılaşıyoruz.

• Çin'den telefon ithal edenler 16GB/2GB modeli 850TL, 32GB/3GB modeli 950TL'ye Türkiye'ye getirse vurgun yapar.
  • Fotoyu gördüğümde jolla sandım bu kadar da taklit olmaz arkadaş.

• elinde tuttuğun telefon ne kadar iyi olursa olsun, galaxy değeilse hiçbir değeri yok bizim ülkede.

• Abi telefon 10 üzerinden 10. Bizse 920 ye mahkum kaldık

@Great.Wave
  • Pil olmamis
    geri kalan her sey dort dortluk

• Çinli IUNI'den UltraPixel ön kameralı akıllı telefon

Discovery Elite Benzeten Tek Ben Miyim
  • Tip güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarım on numara olmuş

• eskıden çin yapımı telefonların yuzune bakılmazdı ulkemızde
    sımdı durum ne kadar degıstıyse yalvarır olduk bırılerı getırsın dıye
  • Donanım habere girip bu tur haberleri okuyunca birden moralim bozuluyor :-( bizde bu telefonlar 1500-2000 tl arasinda..

• http://item.jd.com/1083010.html

Sitede satılıyor galiba. Burdan S.Arabistana yollatsam ordaki abi gelirken yanında getirse sıkıntı olur mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.