Şimdi Ara

Netbooklara Lubuntu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netbooklara Lubuntu kurun usb flashla uçsun,antivürs vs durmak gerekmediğinden çok hızlı deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: maiterya

Netbooklara Lubuntu kurun usb flashla uçsun,antivürs vs durmak gerekmediğinden çok hızlı deneyin.

Herkes kurun deyip gidiyor. Deneyen, ekran görüntüsü veren, driver sorunlarını nasıl gidereceğimizi anlatan, performans testleri yapan, batarya durumu hakkında bilgi veren yok. Yine de teşekkürler.
  • 2 senelik notebook'umda win7 var, yavas diye dual olarak lubuntu 14.04 64 bit kurdum, acilis 30-35 sn, hic bir prog acik degilken de 150-200mb arası yiyor. win7'de ise yaklasik 1.5 gb sisteme gidiyor, acilis kapanis da cok kotu. Lubuntu ya gectim rahatladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gturedi -- 28 Mayıs 2014; 14:03:28 >
  • Kurmayın bi moka yaramaz Bende kaldırıcam donma ve kasmalar oluyor bir sürü bug var ve gma 3600 serisi gpuları driver desteklemiyor 480p videoları bile oynatırken zorlanıyor bu yüzden bence hiç bulaşmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lubuntuyu bosverin. "Elementary OS" cok daha guzel gozukuyor ve daha hizli. Kurun vazgecemeyeceksiniz :)

• netbookuma kurmadığım çeşit linux kalmadı. cidden linuxlerin bazı sürümleri güzel ama bir sorun yaşadınız mı ya da istediğiniz bir programı bulamadığınız zaman forum forum dolaşıp sorunu çözmek için çok fazla vakit harcıyorsunuz. ya sorunu çözüyor ya da herşeyi berbat ediyorsunuz :)

en son windows 10 kurdum. sadece nette takılmak (oda 1-2 sekme ancak) 480p video izlemek için işe yarıyor ..

ama bence en bombası .. android kurmak .. resmen şuan netbookum uçuyor .. android x86 netbook için kesinlikle tavsiye ederim

• Samsung NC-10 atom islemcili 1 gb ramli netbookta wifi karrti calismadigi icin harici usb wifi kullaniyorum.Android kursam wifi de sorun yadarmiyim sizce?
    Şu an mint xfce 17.2 kullaniyorum memnunum tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopee -- 1 Ocak 2016; 18:20:45 >
  • Anddoid kurunca bazı sorunlar oluyor düzgün çalışmıyor linux türevi kur mesla lubuntu gibi.
  • nereye baksam lubuntu en çok önerilen bu konuda. peki remix os için ne diyorsunuz? onun da çalışması için 64 bit işlemci istemesini alfa sürümü olmasına veriyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 2 Şubat 2016; 2:04:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopee

Samsung NC-10 atom islemcili 1 gb ramli netbookta wifi karrti calismadigi icin harici usb wifi kullaniyorum.Android kursam wifi de sorun yadarmiyim sizce?
    Şu an mint xfce 17.2 kullaniyorum memnunum tavsiye edebilirim.

yaşasan da çözülmeyecek gibi değil. wifi kartının markasını öğrenmen gerek (speccy veya şuradaki programlardan biri ilehttp://www.techsupportalert.com/best-free-system-information-utility.htm)

wifi kartının markasını öğrendikten sonra sürücüsünü bulmak ve kurmak kolay.

Ama çok büyük ihtimalle kendisi otomatik bulacak ve kuracaktır. Yeter ki kurulum sırasında internete bağlı ol.

Masaüstü için olan linux dağıtımları çoğunlukla yavaş çalışır. XFCE veya LXDE gibi hafif masaüstü içeren linux dağtımları iyi çalışıyor. En hafifi LXDE en kullanışlısı bence XFCE.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.