Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308, 1.2 e-THP'den rekor tüketim; 2.85 litre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
5
Favori
16.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot, yeni 308 modeli yapılan testte 2.85 litre yakıt tüketmiş. 130 hp güç üreten 1.2 litrelik turbo benzinli motora sahip yeni 308, 51.4 litre yakıt ile 1810 km yol almış;

ayrıntılar;

http://ototeknikveri.com/icerik/6113/130-hplik-peugeot-308-12-e-thpden-tuketim-rekoru.html

• 100cc motosiklet kadar yakıyor
  • onu çeken araç kaç litre yakmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

onu çeken araç kaç litre yakmış?

ahaha, güzeldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "TSI savar" olmuş resmen

Bi de verimli bir otomatik şanzıman gelirse bu motor gamıyla birlikte efsane olur.
  • normal vatandaşın şehir içi yakacağı 5-6lt bununla
  • Teorik olarak imkansız değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Günümüzde 1.3 motorlu dizeller bile en düşük 3.5 litre mazot tüketirken 1200 cc hacmindeki 130 hp turbo benzinli bi motorun o kadar az yakması olanaksız.üstelik 308 in kasasıyla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helal olsun.. fena motor yapiyor adamlar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alaman savar motor

• 1810 km/32 saat yaparsak ortalama 56kmh la devam etmis bu hesaba bakarsak istabul ankara 450km 9saatte yani istanbul tokat yolu kadar surer

• Bahsi geçen test İspanya'daki Almeria pistinde yapılmış.

Yeni Peugeot 308, 1.2 e-THP'den rekor tüketim; 2.85 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

"TSI savar" olmuş resmen

Bi de verimli bir otomatik şanzıman gelirse bu motor gamıyla birlikte efsane olur.

Dediğiniz olursa benim listeme de girer.

• az daha kassa yakıt üretecekmiş ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

"TSI savar" olmuş resmen

2012'den beri AISIN ile bişeyler karıştırıyorlar ama daha bi icraat yok hocam.
  • quote:

quote:

quote:

"TSI savar" olmuş resmen

Pug koptu geliyor...

• quote:

quote:

quote:

"TSI savar" olmuş resmen

Aisin iyidir sağlamdır.
    Zamanında kullandığım volvo 244 ve 745de vardı 4 ileri. 745 165 bin mildeydi ama şanzımanda geçişler yağ gibiydi hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 18 Mart 2014; 17:52:56 >

• 3 silindirli THP motorlar atmosferik VTI motorlardan devşirilmiş ve parçaların %40'ı aynıymış.

Yeni nesil turbo 240.000 devir/dakika ile çalışıyormuş ve motor kullanılabilir torkun %95'ini 1500 rpm'den itibaren veriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 18 Mart 2014; 17:54:21 >
  • Çok iyi değerler, Türkiye ye geleceği tarihi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumenu -- 18 Mart 2014; 17:56:21 >
  • quote:

3 silindirli THP motorlar atmosferik VTI motorlardan devşirilmiş ve parçaların %40'ı aynıymış.

Yeni nesil turbo 240.000 devir/dakika ile çalışıyormuş ve motor kullanılabilir torkun %95'ini 1500 rpm'den itibaren veriyormuş.

Birde mercimek çorbası yaptı mı tamamdır.Bizim millete yetmez bu kadar şey daha fazlasını yapması lazım Pugun
  • bu motor yeni 308 i sürükleyecek motor olacak.ekonominin yanında turbo 130 hp ve vergi avantajı rakiplerini zorluyacaktır.tahmin ettiğim gibi 110 luk motor 208 ve 2008 de kullanılacak.yapacakları tek şey adam gibi fiyatlandırma olacak.130 hp lik aracı 105 tsi ve diğer 1,6 atmosferiklerle ile aynı fiyattan sürerse başarı kazanır.
    308 1,2 e-thp 130 hp yi düşünebilirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.