Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308, 1.2 e-THP'den rekor tüketim; 2.85 litre (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
5
Favori
16.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: polotje

Bu gercek degeri sanirim
     Yeni Peugeot 308, 1.2 e-THP'den rekor tüketim; 2.85 litre

belki çok iddialı olacak ama şu göstergeyi gördükçe, saat yönünün tersine devir göstergesi yapan firmadan, her türlü saçmalık beklerim. Demekten kendimi alıkoyamadım...

Her turlu sacmaligi o zaman Vw grubundan da beklemek lazim. Bu ters devir saatinin benzeri Bentley MULSANNE'da da kullaniliyor. Ama pardon onda sacmalik olmaz bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Valla hocam bende gördüğümde şaşırdım,vay be dedim kendi kendime.Fotoğrafını çekmediğim için pişman oldum ama inceleyen arkadaşlar görmüşlerdir.Yalıtım o kadar iyi ki anlatamam,yüksek devirlerde Golf'ün bir tık önünde 308 in motor sesi kabine daha az sızıyor.

kesinlikle hocam. aynı test güzergahında 308 golften daha az ses alıyor. gerçi 3 km test çok gerçekçi değil. ancak konforunu beğendim. koltuklarının konforu da diğer araçlar dan bariz üstün. benim en çok dikkatimi çeken arka süspansiyonların bağımsız gibi bir görüntüsünün olması. fiyat uygun olsa 1 sene sonra alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Bu konuda bile millet kıvranmaya başlamış zaten

1.2 tsi'cılar rahatsız.

TSI motorlarda dikiş tutturana kadar mümkün olan bütün güç çıkışı ve hacim kombinasyonlarını denedi adamlar.

Şu an bile dikiş tuttu mu o da muamma.

Öte yanda "Fransız çöpü" denilen marka THP motoru masaya vurunca, vurmakla kalmayıp "tüketim/performans/sorunsuzluk/istikrar" dengesini en başından beri hiç bozmadan yakalayınca millet rahatsız oldu tabi.

Adamlar TSI motorlar için "oil consumption" muhabbeti yapıyor yabancı forumlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 19 Mart 2014; 20:30:17 >

• ort. 100km/11-12 lt tüketen biri olarak ağlamak istiyorum.
  • 'En az yağ tüketme' konusunda iddialılar ama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Orijinalden alıntı: nurum3858

Bu motor dizellerin tahtını sallamasın sonra

uygun fiyattan gelirse sallar ama tutupta 1.2 tsi golften pahalı satarlarsa kimse kusura bakmasın gider Golf alırım.

1.2 tsi gibi 105 hp değil dikkatini çekmedi heralde

pejonun motoru 130 hp

golf 1.2 de highline donanım da yok

pejo uygun fiyat ve iyi donanım ile daha iyi iş yapar

Aynı fiyattan girerse 105 HP, donanım falan dinlemez millet gider çatır çatır Golf alır, bunu öğrenemediniz hâlâ.

Peugeot markasına ülkemizde bir önyargı var. 307 falan biraz sıkıntılı araçlardı. Eğer ki piyasayı analiz ettilerse düşük kâr marjı ile bu modelleri getirip satması lazım.

Fiyat avantajı güzel olursa millet alır, yoksa bu araba da ziyan olur ki bunun çok örneği var.

Aracın fotoğraflardan gördüğüm tek kusuru şu ekran zımbırtısı. Klima ayarı falan ekrandan olmasına hiç gerek yok, hem de hiç.

Konunun sonu da oraya varacak zaten, bu forumda Aveo ve İ30 önerenleri de gördük.

Böyle modeller forumda hep bir dönem gözde olur.

Yazmayayım yazmayayım diyorum, ama dayanamıyorum. Adam diyor ki 308 şöyle sallayacak piyasayı böyle sallayacak diyorlar, pardon ama yavaş sallasın.

Burada her türlü iddiaya girebilirim ki, 308 Golf'ün en fazla yarısı kadar satar.

Şu platformda hepimiz satış adetlerini biliyoruz, yani millet anlamıyor demek ki.

508 çıkmak üzereyken neler yazıldı çizildi, aslında uğraşıp tek tek bulup bazılarının gözüne sokmak lazım. Bugün 508 sınıfının en başarısız modellerinden biri (satış anlamında).

Insignia gelirken burada yer yerinden oynadı. Türkiye'de bildiğim kadarıyla sadece ilk ay satışta segment birincisi oldu. Avrupa'da da bir süre lider olduktan sonra arka sıralara düştü.

Ben HDI motorun tüketimine ve sorunsuzluğunu çok beğeniyorum, gerçekten bu tüketim işinde Fransız araçları çok başarılı, fakat eskiden kaybettikleri noktaları hepimiz de biliyoruz.

O yüzden burada 308 şu kadar satar bu kadar satar demekle olmuyor, çünkü markanın ulaşabileceği müşteri kitlesi rakiplerine göre daha fazla değil.

• Avrupada yeni 308 e olan yoğun talep nedeniyle pejo üretimde 3. vardiyaya çıkmış

http://www.motoroids.com/news/demand-new-peugeot-308-necessitates-third-production-shift/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Budsing

quote:

Orijinalden alıntı: blackbird1996

Teorik olarak imkansız değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Günümüzde 1.3 motorlu dizeller bile en düşük 3.5 litre mazot tüketirken 1200 cc hacmindeki 130 hp turbo benzinli bi motorun o kadar az yakması olanaksız.üstelik 308 in kasasıyla...

1.3 motor dedinizde aklıma bişey geldi . Opel 1.3 CDTI kaç litre yakıyor kardeş ? PSA grubunun HDI motor 1.6 115 HP Stop and Start ile birlikte 3.8 lt yakıyor ..

Ben 1.3 derken fia tın 1.3 multijet motorunu kastetmiştim.Opelin 1.3 cdtı motorunu hiç deneme şansım olmadı ne yazık ki fakat uzun yolda 4,5 litre yakacağını tahmin ediyorum fabrika verisi 3.8 litre olmasına rağmen bu değerlere ulaşabilmek neredeyse imkansız.bende 1.6 HDI 115 beygir ile hangi araçta o yakıt tüketimini aldınız merak ettim malum güç ağırlık oranı önemli

• akifsari A kullanıcısına yanıt
    Konusunu açmıştım bunun :)

http://forum.donanimhaber.com/m_89247292/tm.htm
  • quote:

Konusunu açmıştım bunun :)

http://forum.donanimhaber.com/m_89247292/tm.htm

Tam senlik haber diye seni çağırdım ama meğer çoktan açmışsın konuyu
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Fanatiklik yok, paylaşım var
  • bu araç yaygınlaşırsa ülkemizde... gelin lan 0.9 litre yaktırdım ss li konuları açılır kesin
  • yaman06 Y kullanıcısına yanıt
    niye olmaz? kim yaparsa yapsın, hangi araçta varsa var. hepsinde saçma bir düşünce... Bu kadar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Bu konuda bile millet kıvranmaya başlamış zaten

1.2 tsi'cılar rahatsız.

TSI motorlarda dikiş tutturana kadar mümkün olan bütün güç çıkışı ve hacim kombinasyonlarını denedi adamlar.

Şu an bile dikiş tuttu mu o da muamma.

Öte yanda "Fransız çöpü" denilen marka THP motoru masaya vurunca, vurmakla kalmayıp "tüketim/performans/sorunsuzluk/istikrar" dengesini en başından beri hiç bozmadan yakalayınca millet rahatsız oldu tabi.

Adamlar TSI motorlar için "oil consumption" muhabbeti yapıyor yabancı forumlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

az daha kassa yakıt üretecekmiş ...

• Ve dizellerin espirisi dünyayı terkeder.
  • oha çok iyi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Gelmedi hatta megane konusunda onla ilgili ufak bir sitemim vardı Renault'ya.
    Bize çağ dışı 1.6 ile satıyorlar hem gereksiz benzin yakıyoruz hemde MTVsini fazla ödüyoruz
    1.6 stoğu bizim üstümüzde bitiriyorlar galiba.
    Ama görmüş olmanız normal belki biri getirtmiştir.
    Sanırım Clio'daki 1.2turbo ile aynı değil ama her halde serviste anlayan usta vardır bakım için.Çünkü clio'daki 1.2turbo diye geçiyor hem de 120bg.
    Getirten servis sıkıntısı çekiyor olabilir mesela Ankara'da biri Twind modelini getirtmişti.

aslında 1.4 tce geldi ama ilgi görmediğinden kısa sürede satışları durduruldu

• arabanın tipide güzel bence fiyatı abartmazsalar çok tutar hatta benimde aklım kaydı tasarrufu yüzünden her ne kadar kağıt üzerinde olsada değerler...
  • Her ne kadar pist şartlarında ki değerler olsa bile,yine de muazzam tüketim verisi.

Peugeot yeni modelleriyle,en başta da 308 ile epey ses getirecek.Yılın otomobili seçilmesi de cabası.Ama adamların hakkını teslim etmek gerekiyor.Teknolojik motorlar,yepyeni hafif platformlar v.s daha ne olsun.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.