Şimdi Ara

Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba.Bu konuda Asusun 27'' lik 144HZ 3D Led arka aydınlatmalı panele sahip VG278HR modelini kullananlar olarak Sohbet,Yardımlaşma ve Paylaşım yapabilceğimizi düşünüyorum.Ayrıca kullananlardan bire bir yorumlarlada 120 veya 144hz lik monitör arayan arkadaşlara yardımcı olabilceğimizi düşünüyorum.Zira bu monitörü almadan önce bende kullanıcı yorumları,testleri aramış lakin türkçe pek fazla kaynak ve kullanıcı bulamamıştım.Monitörü aldıktan sonra bu kaynağı kendimin hazırlama imkanı doğdu bende bencillik yapmadım ve kolları sıvadım :)

Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi

√ Kutu içeriğimiz 3D vision 2 kitimiz,Dual link dvi kablosu,Vga kablosu,Ses jacki,Driver Cd si,Kullanıcı el kitabı ve Power kablosu çıkmakta.Gördüğünüz üzere Asus bu modelinde HDMI kablosuna yer vermemiş.
    √ Monitör ile beraber gelen NVIDIA® 3D Vision™ 2 kit ile beraber oyunlarda 3D deneyimini normal 3D lerden daha canlı ve keskin görüntülerle yaşıyorsunuz.Monitör ile beraber gelmesi ve extra para ödememeniz çok büyük bir avantaj zira dışarıda en az 500 liradan bulunabiliyor.Yine monitörümüzde bulunan LigtBoost teknolojisi ile 3D görüntülerde 2 katı parlaklık ile 3D deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak mümkün.
    √ HDMI 1.4 , DVI-Dual Link ve VGA çıkışlarımız ile birçok media playera aynı anda bağlanma imkanımız var.Burda bir eksi olarak Usb girişinin olmamasını ekliyebiliriz.Asusun pek sevmediğim yönü girişlerin konumlandırılması.Kablonun ucu yukarı bakıcak şekilde yerleştirmek bir hayli güç bunun için monitörü eğmek ve girişin yerini tam anlamıyla görebilmek gerekiyor.

Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi Asus 27'' VG278HR 144hz 3D Kullanıcı İncelemesi
    √ 27'' ve 1920x1080 olması aklınızda soru işareti bırakmasın zira görüntü 24'' ler kadar net ve pixeller asla sayılcak kadar belirgin değiller.Muazzam bir görüntüye sahip,paneli çok başarılı bulduğumu söyliyebilirim.2 Ms tepkime süresi ise oyunlarda size anında tepki vermesini ve nerdeyse 0'a yakın lag olmasını sağlıyor ki sağlam FPS oyuncularını memnun edicektir.Yaklaşık 4-5saat BF 4 oynayışımdan sonra şunu net söyliyebilirim ki 144hz panel cidden size savaştasınız hissi veriyor.Birdaha 60hz monitör kullanabilceğimi sanmıyorum.O akıcılık,rahatlık,görüntünün yağ gibi akması hatta ve hatta patlamadan sonra ekranın blurlaşması 1-2sn lik okadar gerçekçi ve oyunun imkanlarını size fazlasıyla sunabilen bir monitör ki.Ben çok memnun kaldım.
    √ Ayrıca 300cd/m² parlaklığa sahip olmasıda yine size herşeyi net ve canlı görmenize olanak tanıyor.Panelde arka tarafa konumlandırılmış 2x3W lık hoparlörde bulunmakta.Bunları şimdilik test etme imkanım olmadı ama her monitör gibi bununda kalitesi vasatı aşamıyacaktır.Oyunlarda tavsiyem Game mode da oynamanız.Renkler daha canlı ve dolgun oluyor.Ayrıca yansıma efektleri de daha belirgin.Yalnız normal kullanımda tavsiye etmem yazıların netliği gidiyor.Standart mode en iyisi internet ve masaüstü için.

Uzun lafın kısası,şuan piyasada mumla aranan 120-144hz lik monitörler arasında ki en iyi tercihlerden birisi VG278HR.Oyuncular için çok iyi bir gaming monitör.İçinden 3d kit çıkmasınıda katarsak ikilemde kalanlar için kaçırmayın derim.Alın ve arkanıza yaslanıp oyunların dizilerin keyfini çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 30 Ocak 2015; 1:29:56 >

• Hayirli olsun senin adina cok sevindim. Fiyati ne kadar? 3D'yi kullanabildin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler,3D yi henüz test etmedim.Fazla Pc de vakit geçiremiyorum bu aralar.En kısa zamanda test eder deneyimlerimi paylaşırım.Vatandan 1.766 liraya aldım.
  • VG248qe getirse ya vatan bir de keşke :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

VG248qe getirse ya vatan bir de keşke :(

Izmir bornovada mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Asus'un daha düşük bütçeli önereceğiniz modeli var mı?

• ASUS VG278HE

ye göre fark olarak yanında gozluk hediyesi var

baska farkı varmı acaba ? fiyat olarak amazonda biri 380 dolarken diğeri 800 dolar civarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

Asus'un daha düşük bütçeli önereceğiniz modeli var mı?

Önceki monitörüm 24'' VN247H idi.Çok memnundum ondanda.500liraya bulabilirsin.Düşük bütçeden kastın buysa.

@bektascinar

VG278HR 3D vision kit veriyor,Oyun içi Crosshair ve Timer koyabiliyorsun ekrana,HE ye göre biraz daha ağır bir kasası var.Birde 3D için ekranın üstünde alıcısı var.aşağı ve yukarı çevrilebiliyor.Geri kalan özellikler aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 20 Mart 2014; 10:24:35 >
    Selam hocam öncelikle hayırlı olsun.Monitoru kötülemek için yazmıyorum bendede bu monitorden var ve köşelerde ufakta olsa ışık sızmaları mevcut. Vatanda ki teşhir ürünündede ortam aydınlık olmasına rağmen ışık sızması vardı. Sizdekinin durumunu merak ettim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rolo

Selam hocam öncelikle hayırlı olsun.Monitoru kötülemek için yazmıyorum bendede bu monitorden var ve köşelerde ufakta olsa ışık sızmaları mevcut. Vatanda ki teşhir ürünündede ortam aydınlık olmasına rağmen ışık sızması vardı. Sizdekinin durumunu merak ettim?

Tesekkurler.Isik sizmasi benim monitorumde yok.Renk her noktada ayni parlaklikta.Bana rahatsizlik vercek goruntuyu bozucak bir durumla karsilasmadim.Yinede aksam siyah arka planda isik sizmasi testi yaparim resim cekerim.Kafanizda soru isareti kalmamasi açısından.Sizde koyarsaniz aksam karsilastirmasini yaparız.

Tamam.Teşekkür ederim.Şimdi bende iş yerindeyim eve geçince resmini çeker koyarım.
    Hocam vatanda 2.353 lira olarak gözüküyor.Siz nasıl o fiyata aldınız

http://www.vatanbilgisayar.com/27-vg278hr-genis-ekran-3d-led-monitor.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Praétorian

Hafta sonu her urun % 25 indirime giriyor vatanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Anladım hocam .Ben de bf4 için almayı düşünüyorum 144 hz monitör ama.Benq XL2420T ve bunun arasında kaldım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Anladım hocam .Ben de bf4 için almayı düşünüyorum 144 hz monitör ama.Benq XL2420T ve bunun arasında kaldım

Benq de var mı bilmiyorum ama bunda 3D vision kit de içinde geliyor.Benq ayrıca 24'' bu 27''.İhtiyacınıza göre ikisinden birisini alabilirsiniz ikiside çok kaliteli modeller pişman olmazsınız emin olun.

• hayırlı olsun güle güle kullan :) aynısnı almayı planlıyorum
  • Işık sızması testi.

Standart Modda parlaklık 100 iken bu da bende ki durum. Telefonla çekince mavi gibi durmuş.
  • Evet,mesajıma yazıcaktım lakin sende fark ediceksindir diye yazmadım.Görüntü kesinlikle bu değil.Telefon çekiminde ekran mavi gözüküyor bakanlar yanılmasın bu resime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 20 Mart 2014; 21:18:19 >
    Ben çok anlamam ama sizce bir gariplik var mı monitörde. Yan kısımlarda bakış açısından da kaynaklı hafif morarma ve ortada kısımda uzaktan bakınca fark edilcen beyazımsı bir duman mevcut. Gerçi sonuçta telefon resmi olduğu için çok belli olmuyor ama aynı durum sizdede var gibi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.