Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki kasko?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk110

Peki kasko?

ilk aracım ilk kaskom öğretmen indirimiyle ışık sigorta 1200 tl idi
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Neleri kapsıyor hocam bilgi verebilir misiniz

Bende ilk aracım ilk kaskom öğretmenim;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turk110 -- 1 Eylül 2014; 22:35:28 >
  • quote:

Neleri kapsıyor hocam bilgi verebilir misiniz

Bende ilk aracım ilk kaskom öğretmenim;)

bir aile dostuna yaptırmıştım full demişti +mini onarım falanda var dedi ama ışığa yaptırma sen axa anadolu ya da akbanka bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: SalutGilles

quote:

Arkadaslar erzurum için Kış lastiği alaçam ne oneriyorsunuz? Birde kasko yaptıran varsa ne kadara yaptırdı?

Michelin Alpin, Goodyear Ultragrip ve Continental Wintercontact serilerine bakmanizi tavsiye ederim.

ERZURUMUN KIŞINA MİCHELİN OLMAZ.
    yozgatta bile fayda etmedi.
    tamam yol sesi felan az ama bayırda felan çok zorlanıyor.
    .
    daha kaba ve dişli
    goodyear, pirelli, petlas, lassa vs alınabilir.
    ha kışlıkda NOKİAN bir numaradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

Kış lastikleri için sıfır çıkma 16" Corolla kara jant almanızı tavsiye ederim. Ayrı takım yapmanız lastikler açısından da sağlıklı olacaktır.
    16" Jant + 16" lastik fiyatı da 17" lastik fiyatını toplamda geçmeyecektir.

Dikkate alın derim...

Ayrıca Bridgestone, Lassa veya Petlas almanızı tavsiye ediyorum.

kaçtır söylüyorsun aklıma yatmıyor değil ama hangi corolla jantı uyar 16 inch çıkma sahibinden de görüyorum ama yardımcı olur musun? sen öyle mi yaptın peki?

SON 7 YILDIR BÜTÜN COROLLALARIN JANTI UYAR DİYE BİLİYORUM.
    bende eski aracımı ayrı jant ile kullanıyordum,
    fakat yeni aracımın 17 inç kışlık lastikleri vardı, malesef onları kullanıyorum.
    hatta eski sahibi 225/55/17 lastik taktırmış, geniş lastik aracı bayağı yoruyor.
    205/60/16 harika olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: SalutGilles

quote:

Arkadaslar erzurum için Kış lastiği alaçam ne oneriyorsunuz? Birde kasko yaptıran varsa ne kadara yaptırdı?

Michelin Alpin, Goodyear Ultragrip ve Continental Wintercontact serilerine bakmanizi tavsiye ederim.

ERZURUMUN KIŞINA MİCHELİN OLMAZ.
    yozgatta bile fayda etmedi.
    tamam yol sesi felan az ama bayırda felan çok zorlanıyor.
    .
    daha kaba ve dişli
    goodyear, pirelli, petlas, lassa vs alınabilir.
    ha kışlıkda NOKİAN bir numaradır.

E ben geçen kış hiç sıkıntı yaşamadım.

Doğru modeli, ebadı seçmek de önemli.

• SalutGilles kullanıcısına yanıt
    avensislerde antipatinaj sistemi var,
    hangi kışlığı takarsan tak sıkıntı yaşatmaz zaten
    ama bir gerçek var michelin alpin daha sessiz daha şehirli,
    kırsal yollara gelmiyor. asfaltta kullanmak lazım.
    emin ol diğer kışlıklar kırsalda daha iyi.
    kaptırmadan 10 metrelik bir rampayı bile çıkamıyordum.
    patinaj edip duruyordu. pirellinin çivi takılabilen çivisiz lastiğini alınca rahat etmiştim eski aracımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

avensislerde antipatinaj sistemi var,
    hangi kışlığı takarsan tak sıkıntı yaşatmaz zaten
    ama bir gerçek var michelin alpin daha sessiz daha şehirli,
    kırsal yollara gelmiyor. asfaltta kullanmak lazım.
    emin ol diğer kışlıklar kırsalda daha iyi.
    kaptırmadan 10 metrelik bir rampayı bile çıkamıyordum.
    patinaj edip duruyordu. pirellinin çivi takılabilen çivisiz lastiğini alınca rahat etmiştim eski aracımda.

Yok ben Corolla kullanıyorum. Trc yok bende.

Ben şehir içinde hiç sıkıntı yasamadim. Ana kırsal için dedikleriniz doğru olabilir

• quote:

quote:

quote:

Kış lastikleri için sıfır çıkma 16" Corolla kara jant almanızı tavsiye ederim. Ayrı takım yapmanız lastikler açısından da sağlıklı olacaktır.

Dikkate alın derim...

kaçtır söylüyorsun aklıma yatmıyor değil ama hangi corolla jantı uyar 16 inch çıkma sahibinden de görüyorum ama yardımcı olur musun? sen öyle mi yaptın peki?

Tabi, geçen sene ben böyle yaptım. 2010 Corolla sahibi birisi aracı almış, orijinal jant alıp kara jantları kutuya kaldırmış. 4 tanesine 200 TL verdim. Alacaksanız bu şekilde kullanılmamış takım bulmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 4 adet Bridgestone kış lastiğine de 880 TL vermiştim diye hatırlıyorum. Bu lastikler 205/60R16...

Bu arada son kasa Corolla'nın kara jantları da uyar. Orijinal Toyota jantlarının diğer marka jantlardan farkı göbek direkt olarak oturuyor, plastik bilezik vb. gibi merkezleme aparatlarına ihtiyacınız olmuyor.

Arkadaşlar lastikleri ayırırken yanaklarına çok fazla yük bindiriyorlar. Senede iki sefer işlem gören lastiklerin hasarlanması çok muhtemel görünüyor. Hatta farklı marka araç kullanan arkadaşlardan sök tak sırasında lastiklerinin zarar gördüğünü de duymuştum.

• quote:

Peki kasko?

Anadolu Sigorta'dan yaptırdım, %50 indirim dilimi ile birlikte 1070 TL tutmuştu.
  • Bugün bende kasko yeniledim. Ak Sigorta. Full kasko. 1500 tl lpg ve 750 tl aksesuarları ekkettim. Mini hasar için 40 tl ekstra istiyirdu kaskocu arkadaş ama yaptirmadim. Bir işe yaramiyor çünkü. 1000 tl tuttu, 9 taksit. Araç 2013 elegant extra. Kasko bedeli 67500 tl.

• Bu arada lpg ile kullanan arkadaşlar

toyota forumda Lpg ustası bir arkadaşla konuştuk.

Ben de sordum valvematik 132 ps motorlar lpg de sorunsuz ne kadar gider diye.

Bir pazarlamacı müşterisinin valvematik avensisinin 150 bin km de en son bakıma geldiğini hala sorun yaşamadığını söylediğini belirtti.Hatta usta valvematiğin toyotanın en sağlam motorlarından biri olduğunu kolay kolay sorun çıkarmayacağını söyledi.

Bende subap falan eritirse diye korkuyordum ama bunu duyunca çok rahatladım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dikkate alın derim...

Tabi, geçen sene ben böyle yaptım. 2010 Corolla sahibi birisi aracı almış, orijinal jant alıp kara jantları kutuya kaldırmış. 4 tanesine 200 TL verdim. Alacaksanız bu şekilde kullanılmamış takım bulmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 4 adet Bridgestone kış lastiğine de 880 TL vermiştim diye hatırlıyorum. Bu lastikler 205/60R16...

Bu arada son kasa Corolla'nın kara jantları da uyar. Orijinal Toyota jantlarının diğer marka jantlardan farkı göbek direkt olarak oturuyor, plastik bilezik vb. gibi merkezleme aparatlarına ihtiyacınız olmuyor.

Arkadaşlar lastikleri ayırırken yanaklarına çok fazla yük bindiriyorlar. Senede iki sefer işlem gören lastiklerin hasarlanması çok muhtemel görünüyor. Hatta farklı marka araç kullanan arkadaşlardan sök tak sırasında lastiklerinin zarar gördüğünü de duymuştum.

hmm peki hocam lastik kalınlığı azalıyor haliyle yol tutuşta çok sıkıntı oldu mu? karda ya da buzda bir sıkıntı çektiniz mi? bernde bulabilirsem aklımda
    ama
    bu jantların bir de yanak kalınlığı farklı oluyormuş onu nasıl anlayabiliriz ya da nerede yazar? avensise hangisi daha iyi oluır?Son olarak jant alırken bijonlarını da mı almak lazım yoksa çelik jantın bijonları uyar mı

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 4 Eylül 2014; 9:53:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dikkate alın derim...

hmm peki hocam lastik kalınlığı azalıyor haliyle yol tutuşta çok sıkıntı oldu mu? karda ya da buzda bir sıkıntı çektiniz mi? bernde bulabilirsem aklımda
    ama
    bu jantların bir de yanak kalınlığı farklı oluyormuş onu nasıl anlayabiliriz ya da nerede yazar? avensise hangisi daha iyi oluır?Son olarak jant alırken bijonlarını da mı almak lazım yoksa çelik jantın bijonları uyar mı

Teşekkürler

Lastik genişliği azalıyor ama o ölçü de Avensis ölçüsü, Elegant olanlar 16" jant ve o ölçü ile geliyorlar. Yani lastik ölçüsü konusunda endişeniz olmasın.

Geçen kış kar buz pek olmadı, havalar hep iyi gitti. Kar olsa da dar lastik daha iyidir, yere daha çok basar.

Lastiğin yanak kalınlığı olmaz, lastik 17" çapında diğeri ise 16" çapında. Genişlik olarak 17" Avensis jantı ve 16" Corolla jantı farklı genişlikte olacaktır. Her çapın olması gereken bir kalınlık aralığı var. Ayrıca bijonları taktığımız düzlem ile teker iz genişliği arasında bir kaçıklık ölçüsü olur bu değere jantın offset değeri denir. Orijinal Corolla kara jantı konusunda böyle bir kaygınız olmasın.

Ama başka marka jant alacaksanız merkezine parça koyulması gerektiği için şahsi fikrim kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İki jantın somunları farklı, kara jant alırsanız yanında orijinal somunlarını mutlaka almalısınız.

• 10 bin km izlenimlerim konu sonuna eklendi arkadaşlar araç 53 binde...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dikkate alın derim...

ama

Teşekkürler

Lastik genişliği azalıyor ama o ölçü de Avensis ölçüsü, Elegant olanlar 16" jant ve o ölçü ile geliyorlar. Yani lastik ölçüsü konusunda endişeniz olmasın.

Geçen kış kar buz pek olmadı, havalar hep iyi gitti. Kar olsa da dar lastik daha iyidir, yere daha çok basar.

Lastiğin yanak kalınlığı olmaz, lastik 17" çapında diğeri ise 16" çapında. Genişlik olarak 17" Avensis jantı ve 16" Corolla jantı farklı genişlikte olacaktır. Her çapın olması gereken bir kalınlık aralığı var. Ayrıca bijonları taktığımız düzlem ile teker iz genişliği arasında bir kaçıklık ölçüsü olur bu değere jantın offset değeri denir. Orijinal Corolla kara jantı konusunda böyle bir kaygınız olmasın.

Ama başka marka jant alacaksanız merkezine parça koyulması gerektiği için şahsi fikrim kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İki jantın somunları farklı, kara jant alırsanız yanında orijinal somunlarını mutlaka almalısınız.

araştırmaya başladım avensisin ölçüleri 5x114,3 muş sıfır çıkmaları 200-250 tl bandında bulursam almayı düşünüyorum

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM
    17 JANT 7.00 GENİŞLİKTEDİR. 215 MM LİK LASTİK İÇİN İDEALDİR.
    16 JANT 6.50 GENİŞLİKTEDİR. 205 MM LİK LASTİK İÇİN İDEALDİR.
    YANİ 1.27 CM GENİŞLİK FARKI OLUR.
    MERAK ETMEYİN İKİSİ DE ORJİNAL ÖLÇÜ.
    BEN FUSİON DA ALAŞIM JANTIN BUJİLERİNİ, SIFIR ÇIKMA KARA JANT DA DA KULLANIYORDUM. SORUN OLMUYORDU.
  • Ilk aracım ve ilk kaskom olduğu için fiyat yüksek çıkıyor en ucuz halk Bankası 1700 istiyor onunda ne olduğu belli degil. Kararsız kaldım. Kışlık lastik olayı da var... araba sahibi olmak ne zormus

• quote:

Ilk aracım ve ilk kaskom olduğu için fiyat yüksek çıkıyor en ucuz halk Bankası 1700 istiyor onunda ne olduğu belli degil. Kararsız kaldım. Kışlık lastik olayı da var... araba sahibi olmak ne zormus

ben kazıklanmış hissetmiştim kendimi 1100 tl ödeyince sonra dediler ilk araç ilk kaskoda öle olurmuş.
    size önerim kumhodur 250 tl civarında lastikçileri aradım 15 güne kadar arayın sipariş verelim dediler ya da 16 inch toyota jantı bulursanız daha ucuza gelir lastik bende bu ikisi arasında kararsızım.

son olarak anlatın bakalım aracı eksisi artısı nasıl zorladınız mı virajlajlarda falan 6000 devire çıkıp kükreme dinlediniz mi

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.