Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

Orijinalden alıntı: İnsan Azmanı

Tabiki hocam ne demek en yakın zamanda

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler Sizden de yol tutuş uzun yol şehri içi deneyimleri yakıt konusunda bilgi almak isteriz özellikle yakıt ss leri

Tamamdır hocam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hafta sonu bolu-mudurnu nallıhan-beypazarı ayaş-ankara-yenimahalle güzergahında yolculuk yapıp geri döndüm yolun yaklaşık yarısı bölünmüş yol kalan yarısı tek şerit virajlı bozuk yoldu.Yolu bilen bilir...

bölünmüş yolda 120 aşağısına düşmedim 160ı gördüm

tek şeritte de 90 dan aşağı inmedim hem gidişte hem dönüşte bilgisayarı sıfırladım ....Araçta 2 kişiydik ve bagaj çok azdı klima en fazla 15 dakika çalışmıştır....
    gidiş: 7.1 lt
    Dönüş 7.0 lt

Araç hakikaten yakmıyor o kadar sıkıştırdığım zamanlarda bi ara 8.1 i gördü sonra 120-130 düşünce hemen 7.3 civarlarına indi..

Çok şükür dedim benim aracım işte bu
  • kapsamlı yakıt bilgisi:
    11 ayda 9500 km.
    yaklaşık
    2500 km şehir dışı,
    7 bin km şehir içi,
    826 litre Lpg
    80 litre benzin.

.
    Yani 100 km de 8.7 lt Lpg ve 0.85 litre benzin
    (genelde kışlık lastik ve şehir içi kısa mesafe kullandığımız için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Nisan 2014; 18:19:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

kapsamlı yakıt bilgisi:
    11 ayda 9650 km.
    yaklaşık
    2500 km şehir dışı,
    7 bin km şehir içi,
    816 litre Lpg
    80 litre benzin.

hocam orlama kaç lt yaktığını da hesaplarsanız müthiş bir veri olacak inceleyenler için

• yine bir anekdot anahtarın pilini değiştirdim ve kaç m den çekiyor diye yaklaşık 150m falandı iş yeririnin camından bastım ve kapıları açtı bence bu menzil çok fazla arada bir engel yoktu...
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Dün arabanın direksiyonu kitleniverdi,
    Marş almadı, yeşil ışık yanıp yanıp sönüyordu,
    Dümen kilidi aktif felan yazıyordu ekranda.
    Servisi aradım.
    Debriyaj ile frene beraber basarken biryandan da marş yaparken direksiyonu cevir dediler,
    Hem direksiyon kilidi çözüldü hemde marş yaptı,

Sıkıntı çözüldü.

• quote:

Servisi aradım.
    Debriyaj ile frene beraber basarken biryandan da marş yaparken direksiyonu cevir dediler,

Sıkıntı çözüldü.

Yanlışlıkla kilit falan mı açtınz ki?

Bu arada toyotaclubturkey sitesine bekliyoruz güzel paylaşımlar yapıyor arkadaşlar konusunda uzman lpg ustaları mekanik kaporta uzmanları falan var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 27 Nisan 2014; 17:54:25 >
    el frenini pek kullanmıyorum,
    Araca bindim,
    teker düz değildi, hafif rampa aşağı,
    marş yapmadan debriyaja basar basmaz araç bir karış kaydı, frene bastım ama direksiyon doğal olarak kilitlenmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 27 Nisan 2014; 19:53:42 >
  • quote:

Araca bindim,
    teker düz değildi, rampa aşağı,
    marş yapmadan araç kaydı, frene bastım ama dreksiyon doğal olarak kilitlenmişti.

hmm anlaşıldı hocam peki el freni çekili değil miydi nasıl kaydıki
  • quote:

Servisi aradım.

Sıkıntı çözüldü.

Bende birkaç kez şöyle oldu: Aracı çalıştırınca direksiyon çok çok az döndü.

Sanıyorum sebebi diğer araçlarda bazen direksiyonun olduğu yer kilitleneceği noktaya çok yakın olur ya, kontağı çevirmek için direksiyon daha fazla güçle çevirilmek zorunda kalır. Belki sizin aracınızda bu duruma benzer ancak fazlaca yükün geldiği bir durum oluştu. Demek ki bazı durumlarda böyle olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

Servisi aradım.

Sıkıntı çözüldü.

Bende birkaç kez şöyle oldu: Aracı çalıştırınca direksiyon çok çok az döndü.

Sanıyorum sebebi diğer araçlarda bazen direksiyonun olduğu yer kilitleneceği noktaya çok yakın olur ya, kontağı çevirmek için direksiyon daha fazla güçle çevirilmek zorunda kalır. Belki sizin aracınızda bu duruma benzer ancak fazlaca yükün geldiği bir durum oluştu. Demek ki bazı durumlarda böyle olabiliyor.

o bende de oluyor direksiyon düz değilken sağa ya da sola dönükken çalıştırınca motor direksiyonu hafif topluyor ama çok az

• sayenizde avensis hakkında bilgilendim forumda böyle güzel incelemeler bekliyoruz
  • plaka lambasını ledle değiştirme konusunu da ekledim ilk mesaja arkadaşlar

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=59090.0
    lamba korumasını tekrar taktınız değil mi?
  • quote:

lamba korumasını tekrar taktınız değil mi?

tabiiki çok orijinal oldu
  • bu gün 5 kişi yaklaşık 40 km yolculuk yaptık araç ilk kez bu kadar doluydu.
    özellikle rampalardaki performansına bakmak için rampalarda sıkıştırdım ve sonuçtan oldukça memnun oldum, lpg de kullandım aracı,

devri 3.500 den yukarı çıkardığınız zaman neredeyse araç yükü hissetmiyor keçi gibi gidiyor hele 4.500ü de geçerseniz sizi gerçekten tatmin ediyor 132 beygiri hissediyorsunuz araç gün geçtikçe hoşuma gitmeye başladı spor kullanım olarakta gayet iyi performansı var
  • Allah kaza bela vermesin. Beni de tek düşündüren yokuş. Ama devir yükselterek bunu aşmak güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Allah kaza bela vermesin. Beni de tek düşündüren yokuş. Ama devir yükselterek bunu aşmak güzel.

Allah cümlemize vermesin hocam.

Ne yalan söyleyeyim forumlarda performansı düşük diyenlerde vardı ona rağmen aldım ama motor karakterini bilerek sürmek lazım rampaya 2.500 devir giripte bu araba gitmiyor dersen ya tsı motordan ya da dizel motordan inmemişsin demektir atmosferik motorun karakteristiğini bilirisen _mivec-vtec-vvti-valvematik,vs_ motordan istediğin gücü alırsın ve diğer güzel taraf devir yüksek seyerederken de araç öyle 9-10 litreleri hiç görmedi dakikalarca yüklendim araca maksus performansını test etmek için rampaya girişte bilgisayarı sıfırladım taş çatlasın 8.9 ları görüyor.Ne yalan söyleyeyim Allah kaza bela vermezse 15 sene binerim ben bu araca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 10 Mayıs 2014; 12:44:13 >

Bugün lpg bitmişti.
    50 liralık aldım. = 20.9 litre.
    Yaklaşık 120 km hız ile 3bin devirde 6. Viteste şehir dışı 245 km gitti. Yarı klima açık.
    Yol bilgisayar sıfirlamistim, ortalama 7 litre gösteriyor,
    Lpg de %20 fazla litre yaktığı için 100 km de 8.5 litre yakmış.
    .
    Servise uğradım, Ön balatalar yeni tip 210 tl, eski tip uzun süre dayanabilen kanserojen tip 420 tl dedi. ikisi de orjinal, toyota yazıyor kutusunda.
    Acelem yok, bir %20-30 kampanya olduğunda değiştiririm. Zaten üzerindekiler, eski tip dayanıklı olanlardan mış.
    Gittiği yere kadar gitsin, geçen yıl 40bin bakımındayken degistireceklerdi,
    Iyikide degistirtmemisim, 50 bin km oldu henüz ses seda yok, memnunum.

• Arkadaşlar aynı şartlarda benzin ve LPG kıyaslaması yaptınız mı? Yakıt durumu net olarak ne kadar fark ediyor? Hangi LPG kiti ile kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.