Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende aynı şekilde yapayım.
    Sadece yağ değişimi yapan bir yer var.
    Özel toyota servislerine de gövenemiyorum.
    .
    DEBRİYAJ BALATASINI bilmiyorum ama
    fren balatası hatta diskler bile garantiye girmiyor,
    mÜşteri hatası diyorlar, yada sarf malzemesiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 11 Eylül 2014; 8:17:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bende aynı şekilde yapayım.
    Sadece yağ değişimi yapan bir yer var.
    Özel toyota servislerine de gövenemiyorum.
    .
    DEBRİYAJ BALATASINI bilmiyorum ama
    fren balatası hatta diskler bile garantiye girmiyor,
    mÜşteri hatası diyorlar, yada sarf malzemesiymiş.

10 yaşında Focus'u olan bir arkadaşım böyle yapıyor ve garantiden değiştirdi daha önce diskleri falan.

6 ay kadar bir garanti veriyor olmaları gerek sanki, Toyota'ya da sormak lazım yaptırmadan önce.

Kullanıcı olarak da dikkat etmemiz gereken şeyler de var tabi ki: Frenleri çok kullanmışken suya dalmamak, molalarda vb. yerlerde arabayı yıkatmamak.
    Isınmış fren diski aniden soğursa eğilir, bu gayet doğal.

• Power7Gear kullanıcısına yanıt
    Ford otosanın gözünü seviyim.
    Toyota da bu Durum yok maalesef,
    daha önce de anlatmıştım.
    40 bin de ön fren balatası az kalmış demişlerdi,
    tamam değişsin dedim, az sonra geldiler diskler de tornaya girecek dediler,
    dedim ki: balatalar bitik halde kullanmadım, bakımları düzenli yaptırdım, disklerde bir sorun varsa garantiden değişsin , Tofaş mı ki tornalanacak dedim,
    kabul etmemişlerdi.
    bende kalsın demiştim. Tornalatmadım, 15bin km daha oldu ne balata bitti, ne de disk sorunum var.
    .
    aynı şekilde 30binde, bir verso nün da 4 disk 4 balatsını 1500 lira civarına değişmişlerdi.
    o da garantiden değişim istemişti. Kabul etmemişlerdi. Ama adam çıkan malzemeleri almıştı, malzeme mühendisiydi, hakem heyetinde dava açacaktı, kesin kazanırım diyordu.
    .

• quote:

Ford otosanın gözünü seviyim.
    Toyota da bu Durum yok maalesef,
    daha önce de anlatmıştım.
    40 bin de ön fren balatası az kalmış demişlerdi,
    tamam değişsin dedim, az sonra geldiler diskler de tornaya girecek dediler,
    dedim ki: balatalar bitik halde kullanmadım, bakımları düzenli yaptırdım, disklerde bir sorun varsa garantiden değişsin , Tofaş mı ki tornalanacak dedim,
    kabul etmemişlerdi.
    bende kalsın demiştim. Tornalatmadım, 15bin km daha oldu ne balata bitti, ne de disk sorunum var.
    .
    aynı şekilde 30binde, bir verso nün da 4 disk 4 balatsını 1500 lira civarına değişmişlerdi.
    o da garantiden değişim istemişti. Kabul etmemişlerdi. Ama adam çıkan malzemeleri almıştı, malzeme mühendisiydi, hakem heyetinde dava açacaktı, kesin kazanırım diyordu.
    .

Ne yazık ki burası Türkiye, açıkça haklı olmanız haklı çıkmanız anlamına asla gelmiyor.

Yağ filtresi, contası
    ve
    hava filtresi aldım.
    85 lira verdim.
    bu bakımda hava filtresine hava tuttur, 2. Bakımda hava filtresi değiştirirsin dediler, ben yine de hava filtresi de aldım, yanımda bulunsun.
    önümüzdeki hafta yağcıya giderim.
    yağı da 5w30 kullan dediler,
    zaten mobil 5w30 kullancaz dedim.
    80 bin bakımına size gelirim dedim.

• quote:

Yağ filtresi, contası
    ve
    hava filtresi aldım.
    85 lira verdim.
    bu bakımda hava filtresine hava tuttur, 2. Bakımda hava filtresi değiştirirsin dediler, ben yine de hava filtresi de aldım, yanımda bulunsun.
    önümüzdeki hafta yağcıya giderim.
    yağı da 5w30 kullan dediler,
    zaten mobil 5w30 kullancaz dedim.
    80 bin bakımına size gelirim dedim.

5W-30'dan kastınız Mobil 1 ESP 5W-30 sanıyorum.

Bence en iyisini yapıyorsunuz. Kimse sizin arabanızı sizden iyi takip etmez...
  • iş dönüşü yola mıcır sermişler ziftin üstüne.

Yol çift şerit boştu dedim bi esp nasıl çalışıyor bakaayım (Hayır neye güveniyorum bende bilmiyorum )

yolu ortalayıp 70 kmh ile dieksiyonu bi kırdım arkadan koptu direksiyonu toplamaya kalmadan sanki arkadan biri tutup

:_ Doğru git lan dermişcesine aracı yola soktu valla büyük nimetmiş
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt

esp orda denenir mi,
    bir akrabam reno modus ile bahsettiğin gibi yolda takla attılar, yengem vefat etmişti. Micirlı yol çok tehlikeli.
    .
    evet aracın kontrolünü elimizden alıyor esp.

• quote:

esp orda denenir mi,
    bir akrabam reno modus ile bahsettiğin gibi yolda takla attılar, yengem vefat etmişti. Micirlı yol çok tehlikeli.
    .
    evet aracın kontrolünü elimizden alıyor esp.

hocam hızım 70 di
    nedense bu araçta aşırı güven geliyor bana bir şey olmaz diyor içimdeki şeytan
    Evet çok memnunuz,
    yollarda görüyorum, uyduruk arabalara Bi etek para sayıyor millet.
    sadece yanlış yönlendirme, avensisde ne la,
    çok yakar,
    parçası pahalıdır,
    kime satacan ,
    mtv si, kaskosu pahalıdır diyen bile var,
    çekmez diyen var, sanki 1.6 daha performanslı atmosferik varmış gibi.
    adamı zorla avensisden soğutuyorlar,
    40-60 bin lira aralığında bundan daha iyisini göremiyorum.
    varsın millet reno ya fiata binsin.

?
    "Bu arada daha yeni öğrendim aracın tüm cam açma düğmeleri tek tuşla açılıp kapanıyor.Ayrıca ışıklandırmaları da bulunuyor. "
    ?

• quote:

?
    "Bu arada daha yeni öğrendim aracın tüm cam açma düğmeleri tek tuşla açılıp kapanıyor.Ayrıca ışıklandırmaları da bulunuyor. "
    ?

ışıklandırmayı yeni görmedim ama sıkışma engelleyici tek tuşla açılıp kapandığını bilmiyordum
    Hocam bizim araçta diyelimki araçtan indik camlar açık kapıları kilitleyince camlar neden otomatik kapanmıyor unutup gitsek açık kalıyor galiba

• turk110 kullanıcısına yanıt
    Kumandadan cam kapatma yok,
    yada biz bilmiyoruz,
    ama
    stop eder etmez belli bir saniye kapı içindeki cam kapatma tuşlarını kullanmaya izin veriyor.
    ama bazen veriyor bazen vermiyor,
    Bi hassas noktası var heralde ya ben çıkaramadım.
    debriyaje basılı iken mi aceba.

• quote:

Kumandadan cam kapatma yok,
    yada biz bilmiyoruz,
    ama
    stop eder etmez belli bir saniye kapı içindeki cam kapatma tuşlarını kullanmaya izin veriyor.
    ama bazen veriyor bazen vermiyor,
    Bi hassas noktası var heralde ya ben çıkaramadım.
    debriyaje basılı iken mi aceba.

Kontağı kapattıktan sonra kapıyı açarsanız camlar kapanmaz veya açılmaz, kapıyı açmadan belli bir süre içerisinde camları kapatabilir veya açabilirsiniz.

Ayrıca kapıyı belli bir süre içinde açarsanız tüm kapıların kilidi açılır, beklerseniz sadece sizinki açılır diğerleri kilitli kalır.

Teşekkürler.
    demek puf noktası buymuş.
    .
    kapı kilidini iptal ettim.
    hareketlenince kapıyı otomatik kitliyordu,
    hoşuma gitmiyordu
    geçen yıl iptal ettim.
    önceki sayfalarda nasıl yapıldığını anlatmıştım,
    istenilirse aynı şekilde geri alınabiliyor.

• bu gün hanımla giderken düz yolda 3. vites kaç basıyor diye baktım hemde araç sağır olmasın devir çevireyim dedim. 3. vites 6100 devirde 140a yaklaşıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

bu gün hanımla giderken düz yolda 3. vites kaç basıyor diye baktım hemde araç sağır olmasın devir çevireyim dedim. 3. vites 6100 devirde 140a yaklaşıyor

Çok zorlanırsa motor daha fazla aşınır. Sağır olma konusuna çok takılmayın bence.

Bir de hatırladığım kadarıyla aracınız LPG'li, LPG ile yüksek devirlerde gitmeniz motorunuza ayrıca zarar verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

bu gün hanımla giderken düz yolda 3. vites kaç basıyor diye baktım hemde araç sağır olmasın devir çevireyim dedim. 3. vites 6100 devirde 140a yaklaşıyor

Çok zorlanırsa motor daha fazla aşınır. Sağır olma konusuna çok takılmayın bence.

Bir de hatırladığım kadarıyla aracınız LPG'li, LPG ile yüksek devirlerde gitmeniz motorunuza ayrıca zarar verebilir.

yok hocam yaa ben daha ne toyota forumda ne de yakın çevremde. toyota aracım var lpg de kullanrken subap yaktım diyen duymadım

• Eveeett 40000 ağır bakımını yaptırdım. Kaskoda yaptırdım. Bir kışlık lastik kaldı onuda önümüzdeki aylar halledecez ;) bugün arabayi servise bıraktıktan sonra Hyundai vardı yolumun üstünde girmişken bir elantraya bakayım dedim kapısını açtım kapattım iyi gunler dedim ciktim

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.