Şimdi Ara

Çin'li güvenlik ekibi, Safari'nin açığını kullanarak sisteme sızmayı başardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin'li güvenlik ekibi, Safari'nin açığını kullanarak sisteme sızmayı başardı

Çin’li güvenlik takımı Keen, her yıl yüzlerce güvenlik uzmanını bir araya getiren PWN2OWN etkinliği kapsamında yaptıkları çalışmada Safari’de bugüne kadar keşfedilmeyen açığı ortaya çıkardı.

Etkinliğin ikinci gününde yaptıkları üst düzey çalışmada Keen ekibi, buldukları iki açık ile Safari WebKit’indeki bir kusuru kullanıp rastgele kod çalıştırarak OS X’in sistem düzeyindeki açığıyla Apple’ın sandbox’ını aştılar.

Yaptıkları çalışmanın oldukça kompleks olduğuna dikkat çeken Keen ekibi, Apple’ın OS X için yaptığı “çok güvenli” iddiasının genel olarak doğru olduğunu söyledi. Ekip, buldukları açık ve sistemin güvenliğiyle ilgili sözlerine şöyle devam etti:

"OS X’de açık bulunsa dahi, bu açıktan faydalanmak çok da kolay değil. Biz yaptığımız bu çalışmayla, gelişmiş teknolojiler kullanarak sisteme sızılabileceğini gösterdik. Ancak genel olarak OS X, güvenik konusunda diğer işletim sistemlerinden çok daha iyi seviyede."

Apple temsilcilerinin de yer aldığı etkinlikte ortaya çıkan açığın, Apple tarafından hızlı şekilde kapatılması bekleniyor.

• simgenin güzelliğine bak ios 8 böyle pastel ve sade simgelerle gelsin.

• Hiçbir sistem güvenli değildir. Sadece öyle gözükür.

Her zaman hepsi istatistik toplar. Ama sadece kullanım istatistiği değil. Diğer bilgilerimizi de topluyorlar.

Donanımsal arka kapılar, güncelleme servisleri. Hepsinin amacı farklı.
  • Her sistem hacklenebilir ama onemli olan en az hacklenen sistem ve bence bu ios sistemi gozukuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işletim sistemi populeştıkce acık artar cunku kırmak isteyen sayısı artar

• quote:

Orijinalden alıntı: keskin53

işletim sistemi populeştıkce acık artar cunku kırmak isteyen sayısı artar

popülerleşmeye açığın artmasının bi alakası yok ..
    açığın artmasının kırmak isteyen sayısıyla da alakası yok ..
  • Bu yüzden mac

• Merhaba,

Dünyada %100 güvenli birşey yoktur.

Hacker atasözü

Kaldıki Angela Merkel'in bile kriptolu telefonları dinleniyorsa bunlar hayli hayli olur.

Saygılarımla

• oda biseymi bizim geo yapmıs yine yapacagını

Geohot Wins $150,000 For Finding ChromeOS Exploits bit.ly/1gwD8kB

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Bence direkt olarak alakası var.Ben kötü niyetli bir hacker olsam zararlı bir yazılımı dünya geneline yaymak için bir yol arasam çalışmalarımı windows üzerinde yaparım.Sonuçta windows yüzde 90 pazar payına sahip.Bu düşüncedeki insanlar yüzünden windows üzerinde bilinen sayısız güvenlik açığı mevcut.Ha microsoft'un bu açıkları kapatmamasına bir şey diyemem.
  • Hiçbir sistem güvenli değildir.
  • iOS 7.1 için safari üzerinden eskisi gibi jailbreak çıksa keşke

• osx deki güzellik bir dosya indirdiğinzde acaba virüs girermi diye düşünmüyorsunuz çünkü apple pazarda çok fazla hakimiyeti yok (ama adamlarım zaten pazarın tamanına hakim olma planlarınında olduğunu sanmıyorum öyle olsa windows gibi dağıtırdı ) bu yüzden osx için millet uğraşmıyor hacklemek yada virüs sokmak için

ama bu yapılamayacağı anlamına gelmiyor arkadaşlarında dediği gibi %100 güvenli sistem olmaz
    ama bu şuan apple da minimum düzeyde ve kullanıcılar bundan memnun geçen windows kurdum mac e 15 dk sonra tarayıcı kendşi kendine sayfalar açmaya başladı anasayfa değişmemeye başladı ve bunun 15 dkda olması çok ilginç

• carman kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bunun sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi üç şeye işarettir:

- Güvenilir sitelerde dolaşmadığına.
    - Gördüğün her linke, videoya tıkladığına ve "flash player'ın güncellenmesi lazım" gibi sahte uyarılarına kanıp anlamsız setup dosyalarını çalıştırdığına.
    - İndirmek istediğin dosyanın adına sahip zararlı bir .exe dosyasını alıp gerçek olduğuna inanıp çalıştırdığına.

Aslında düşününce üçüncü ile ikinci hemen hemen aynı şeyler. Ama dursun zararı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsbourneReynolds -- 17 Mart 2014; 20:50:50 >
  • OsbourneReynolds kullanıcısına yanıt
    şöyle söyliyim format attım cromeu indirdim sitesinden ondan sonra macin otomatik çektiği driverlardan ekran kartının güncel sürümünü amd den çektim başka birşey yapmadım başlattım crome sapıtmıştı bile ilk defa başıma geldi ben genelde tarayıcı kullanmam zaten w7 laptop kullanıyorum onda herhangi bir sıkıntı yok
  • Safari HTML5 desteği ile çok geride.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Bence direkt olarak alakası var.Ben kötü niyetli bir hacker olsam zararlı bir yazılımı dünya geneline yaymak için bir yol arasam çalışmalarımı windows üzerinde yaparım.Sonuçta windows yüzde 90 pazar payına sahip.Bu düşüncedeki insanlar yüzünden windows üzerinde bilinen sayısız güvenlik açığı mevcut.Ha microsoft'un bu açıkları kapatmamasına bir şey diyemem.

Orası öyle ama bir de şu yönden düşünün, Windows'ta yıllar boyunca o kadar fazla sayıda açık bulundu ki artık haber değeri bile taşımıyor. OSX ortamında bulunan açıklar ise bu haberde olduğu gibi ilgi çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Orijinalden alıntı: keskin53

işletim sistemi populeştıkce acık artar cunku kırmak isteyen sayısı artar

popülerleşmeye açığın artmasının bi alakası yok ..
    açığın artmasının kırmak isteyen sayısıyla da alakası yok ..

Size katılmıyorum, hackerların ilgisini çekmeyen şeylerde neden açık arasınlar ki? Bulsalar bile kimin umrunda olacak o yüzden uğraşmazlar bile.

• osx açık olarak hem windowstan hem android'den çok daha iyi. Bu yüzden windowsta bulunan milyonlarca açık haber sayılmıyor ama apple'da ki açık olay oluyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en güvenli sistem internete bağlı olmayan sistemdir der hackerlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.