Şimdi Ara

Sony Xperia Z2 şebeke üzerinden görüntülü görüşme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
37.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia serilerinde şebeke üzerinden görüntülü görüşme özelliği yoktu sadece skype vb programlarla internet üzeri görüşme yapılabiliyordu.Sony Xperia Z2'de şebeke üzerinden görüntülü görüşme imkanı olacak mı bilgisi/tahmini olan var mı?

• ?? bilgisi olan yok mu
  • ?? Z2'de de şebeke üzerinden görüntülü görüşme olmayacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaburak1988 -- 17 Mart 2014; 0:10:59 >
  • Görüntülü görüşme özelliği tabi ki var ancak ülkemizde çalışmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Evet var. Bu site öyle söylüyor. Görüntülü görüşme amiral gemilerinde standart olan bir özellik diye biliyorum. Orta ve alt seviye ceplere fiyatına göre bu özelliği çıkartıp ekliyorlar.
    Gösterdiğiniz sitede görüntülü görüşme var diyor ancak orada söz edilen görüntülü görüşme internet üzerinden skype tango vb. programları kullanarak yapılabilen görüşme türü.Çünkü xperia Z1 ve Z içinde görüntülü görüşme özelliği "var" olarak belirtilmiş olmasına rağmen bu cihazlar şebeke üzerinden görüntülü aramayı desteklemiyorlar.Benim sorduğum şey ise şebeke üzerinden,herhangi bir program kullanmadan yapılabilen görüntülü görüşme türü.nokia,samsung cihazlarda olduğu gibi. Orta ve alt seviye ceplere fiyatına göre bu özelliği çıkartıp ekliyorlar demişsiniz ancak general mobile discovery ve 2006 yılının nokia telefonlarında dahi bu özellikler varken xperia Z gibi bir cihazda bu özellik yok.Benim öğrenmek istediğim şey ise Z2 de şebeke üzerinden görüntülü görüşme desteği olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaburak1988 -- 17 Mart 2014; 16:53:06 >

• Şebeke üzerinden görüntülü görüşme maalesef samsung dışında hiçbir markada olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Görüntülü görüşme özelliği tabi ki var ancak ülkemizde çalışmayacaktır.

Sitelerde xperia Z1 ve Z içinde görüntülü görüşme özelliği "var" olarak belirtilmiş olmasına rağmen bu cihazlar şebeke üzerinden görüntülü aramaya desteklemiyorlar.Benim sorduğum şey ise Z2 de şebeke üzerinden,herhangi bir program kullanmadan yapılabilen görüntülü görüşme türü.nokia,samsung cihazlarda olduğu gibi.Ayrıca şebeke üzerinden görüntülü görüşme özelliği eklendiyse ülkemizde çalışmaması için geçerli bir sebep olduğunu düşünmüyorum.4g ülkemizde henüz yok ancak bu cihaz 3g üzerinden aynı işlevi gerçekleştirebilir.hem samsungun hemen hemen tüm cihazlarında bu özellik mevcutken ve ülkemizde çalışıyorken niçin sony de sadece ülkemize özel bir kısıtlama olsun?

• ardaburak1988 kullanıcısına yanıt
    Nedeni ne bende bilmiyorum ancak sony htc lg ülkemizde ek program olmadan şebeke üzerinden görüntülü görüşmeye izin vermiyor. Cihaz destekliyor ülkemiz desteklemiyor. Olayın 4G olmadığını biliyorum belki ek vergi, ücret gibi bir durum söz konusu olabilir. Görüntülü görüşme ve üst düzey android bir cihaz istiyorsanız Samsung a mahkunsunuz ülkemizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Nedeni ne bende bilmiyorum ancak sony htc lg ülkemizde ek program olmadan şebeke üzerinden görüntülü görüşmeye izin vermiyor. Cihaz destekliyor ülkemiz desteklemiyor. Olayın 4G olmadığını biliyorum belki ek vergi, ücret gibi bir durum söz konusu olabilir. Görüntülü görüşme ve üst düzey android bir cihaz istiyorsanız Samsung a mahkunsunuz ülkemizde.

Bilgiler için tşkler.vergi patent vb. durumlardan kaynaklanabilir ancak general mobile gibi sony lg htc ye göre ucuz bir cihaz dahi bu desteği verebiliyor o kadar para verince insan bu özelliğinde olmasını istiyor ki telefon almada bununda tercihi etkileyen önemli bir sebep olduğunu düşünüyorum.Z2 samsung S5 e göre üstün bir cihaz olmasına rağmen görüntülü görüşme isteyenler şimdi S5 seçmek mecburiyetinde kalacak ancak S5 gibi bir telefona da 2500 lira civarı para vermek anlamsız olur. bu durumu düşünüp Sony acaba Z2 de bu özelliği eklemişmidir ülkemiz için? bunu öğrenebilirmiyiz

• Samsung ve General Mobile dışında hiçbir markada yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardaburak1988 kullanıcısına yanıt
    Yine bizde çalışmayacağını düşünüyorum. Z2 şebeke üzerinden görüşmeye izin verirse diğer tüm sonylerde izin verecektir. S5 ise bu özelliği isteyen kullanıcıların tek çaresi gibi duruyor yine.

• Yok hocam şuan ki hiçbir WP8 telefonunda görüntülü görüşme yok. Şahsen kullanıyorum

• Htc öne. Aldığımda büyük şok yaşadığım konu.

• Bu konu 4-5yıl evvel firmalar tarafından denendi ve yeterli ilgiyi görmemesi nedeniyle bir çok firma tarafından rafa kaldırıldı. Bunda operatörlerin farklı ücret tarifesi uygulamasıda etken olabilir. İddia edildiği gibi şebeke ile görüntülü görüşme üst seviye cihaz özelliği değil, eski model cihaz özelliği oldu yani sony-ericsson, nokia gibi firmaların 3,4 yıl önceki modellerinde bu özellik varken yeni modellerinde yok. Bu özelliği devam ettiren tek firma sanırım samsung. Yurt dışında bu özelliğin çalışıp, burada çalışmaması diye bir şey sözkonusu değil.

• 4g/3g ve Wi-Fi xperia Z ve Z1 de de aynı şekilde görünüyor.Fakat Z ve z1 kullananlar başka forumlarda bu problemden yakınmışlar.Yani son çıkan telefonlardan sadece samsung ve general mobile da var bildiklerim bunlar.Ama üst düzey bir çok cihazda bu özelliğin bulunmadığına eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaburak1988 -- 17 Mart 2014; 19:06:27 >
  • Sadece samsung var.

• 8.1 ile gelecek diyorlar ama hadi hayırlısı . .

• quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Bu kadar basit bir özelliği neden koymazlar ki? ilginç gerçekten.

Nokia'nın en iyi akılsız cebi 515'te bile görüntülü görüşme yok.

Hocam bence bu akıllı cihazlar ın fiyasko sudur bu olay ancak cihazınızda kullandığınız her mobil iletişim sertifika sı için para ödüyorsunuz bu yüzden rafa kaldırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 18 Mart 2014; 17:17:08 >
  • Görüntülü görüşme romu atarak bu özelliği aktif edebilirsiniz. Bu durumda garanti gümler. Eskiden bu özellik her markada vardı; fakat 3g şebekeler yaygın olmadığı için birçok tel için kötü yorum yapıldığı için firmalar vazgeçti ve de Ogün bugün koyuyorlar romlarına bu özeliği.
    Patent meselesi felan değil. Ancak firmalara baskı yapılırsa bu özelliği her marka tekrar ekler.
    Htc sony gibi markaları sırf bu yüzden tercih etmedim. Sony hayranı olmama ve xperia kullanmama rağmen.

• Dün z3 aldım bugün şoktayım.
    Görüntülü arama var mı diye bakmadım bile bir özellik olarak düşünmedim bile.
    Çift kamera olunca vardır dedim. S3 bırakıp z3 aldım. Her yönden z3 ü note 4 é ve iphone 6 ya tercih ettim. Bu görüntülü arayamama canımı sıktı. Haricinden mükemmel. Keşke olsaymış. Ailemden ayrıyım ve arada çocuğumla görüşüyordum. Ayrıca ön kamera pasifleşmiş böyle. Neyse belki bir yazılımla gelebilir ileride. Olmazsa olmaz değilse bile olmalı diyorum her telefonda. hele de sony gibi htc gibi markalarda...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.