Şimdi Ara

yeni 308 yol izlenimleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar peugeot binicisi değilim ama geçen hafta Fransa'da 308 kiraladım. araçla ilgili bir kaç video çektim ilgilenen kişilere buradan paylaşıyorum ve araçla ilgili soru sormak isteyenler varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    araç 1200 km deydi aldığımda ve toplam 1200 km yaptım şehir içi ortalama 5lt civarı yakıyor uzun yolda
    110 a kadar 3.8-4.2 lt gösteriyordu araba 110 dan sonra ciddi şekilde yakıt artıyor 130 ile ortalama 5-5.3 lt gösteriyor düz yolda.
    http://www.youtube.com/watch?v=jcqnIsvKLeI

• videolar yükleniyor.
    Aracın pek bir performans testinde kullanmadığım için daha konfor odaklı bilgiler paylaşacağım.

aracın artıları :
    -yakıt tüketimi ciddi düşük, 92hp olmasına rağmen performansı kötü değil 1.0 ecoboost focustan iyi.
    -çok güzel bir dış tasarımı var.
    -alt devirlerde dahi canlı motoru. 5. vites oranı çok uzun olmasına rağmen 1500-1600 devirde araba titreyip bayılmıyor.
    -5. vites çok uzun oranlı 2000 devirde 115 km/h ye yakın hız yapıyor.
    -plastik kalitesi yeterli, yeni golf ile çok bir fark göremedim.
    -küçük direksiyon ve yüksek göstergeyi ilk başlarda garipsedim ama kolları daha aşağıda tutmak daha az yoruyor uzun süre araba kullanırken.

aracın eksileri :
    -iç hacmi çok dar. özellikle genişlik arkada 3 kişi zor oturuyor.
    -2000 devir bandında bile motor sesi içeride fazla geldi bana.
    -130 üstü hızlarda yakıt tüketimi ciddi derecede artıyor. 110 ile 130 arasında yaklaşık 2lt fark fazla geldi bana. hızlı kullanıma pek gelmiyor araba.
    -yol tutuşu ve konfor nötr diyebilirim. Aynı zamanda kullandığım 1.0 ecoboost focusun darbe emişini daha çok beğendim.

http://www.youtube.com/watch?v=mR2gQSczvh8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illakihb -- 17 Mart 2014; 0:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: illakihb

selam arkadaşlar peugeot binicisi değilim ama geçen hafta Fransa'da 308 kiraladım. araçla ilgili bir kaç video çektim ilgilenen kişilere buradan paylaşıyorum ve araçla ilgili soru sormak isteyenler varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    araç 1200 km deydi aldığımda ve toplam 1200 km yaptım şehir içi ortalama 5lt civarı yakıyor uzun yolda
    110 a kadar 3.8-4.2 lt gösteriyordu araba 110 dan sonra ciddi şekilde yakıt artıyor 130 ile ortalama 5-5.3 lt gösteriyor düz yolda.
    http://www.youtube.com/watch?v=jcqnIsvKLeI

92 hp motorda haliyle yüksek hızlarda yakıt tüketimi artacaktır. 115hp lik model'de uzun yol tüketimi daha düşük olacaktır.

• Aracı ne kadara kiraladınız? Haziran ayında parise gideceğimde uygunsa metroya felan binmeyelim.
  • Gogou kullanıcısına yanıt
    selam bir haftalığına 350 euroya kiraladım. paris için araç kiralamayı tavsiye etmem Paris'te çok ciddi bir metro ağı var. Yaklaşık 70-80 metro hattı var her yere metro ile gidilebiliyor.
    Yanlız taksi çok pahalı eğer illa araç kullanacağım derseniz tabi durum farklı.
  • weba W kullanıcısına yanıt
    kesinlikle aracı almayı düşünenler varsa kullanım ihtiyacına göre bu durumu dikkate almalarında fayda var. :)
    birde sanırım 115 hp 6 ileri yani uzun yolda daha ekonomik olacaktır her türlü.
  • illakihb İ kullanıcısına yanıt
    Hangi şirketten kiraladınız? Eğer araba kiralarsam Paris dışına da çıkmayı düşünüyorum yoksa pariste arabayla gezmek pek akıl karı değil zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: illakihb

kesinlikle aracı almayı düşünenler varsa kullanım ihtiyacına göre bu durumu dikkate almalarında fayda var. :)
    birde sanırım 115 hp 6 ileri yani uzun yolda daha ekonomik olacaktır her türlü.

Aynen öyle :)
  • Gogou kullanıcısına yanıt
    Europ cardan kiraladım ben. Tek kişi için Fransa'da otobanlara uzun mesafe çıkmanızı tavsiye etmem. 100 km ye yaklaşık olarak 9-12euro arası otoyol ücreti var.

Nice-Paris -> 100 euro , 900km
    Nice-Aix -> 17 euro , 120km
    Monaco - Nice -> 6 euro , 50km
    Milano - Nice -> 26 euro,300 km.

Hızlı tren daha konforlu ve aşağı yukarı maliyeti aynı.

birde yakıt ücreti var tabi mazot 4.5lt ye geliyor. :)
  • 1 lıtresı mazotun 4.50 degılmı gallon yok yanı orada cok pahalı oradada maleseff..
  • vaya589 kullanıcısına yanıt
    evet 1lt si 4.5 tl. ama euro hesabı ile 1.5 euro. Fransızların gelir düzeylerine göre hesap yapınca çok değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.