Şimdi Ara

Gmd Hspda Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar H veya H+ hangisi olursa olsun internet cok yavas.Hat Avea.Ayni hat Edge ile Hspda dan daha hizli.Sizde de boyle mi?Bir ayari falan varda ben mi bilmiyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen yok mu nedeninini?Avea buyuk etken ama ben tele apn ayari falan yapmadim ondan mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidmeda

Ben sorunu kendi çapımca çözdüm. Sanırım sorun Avea'nın 1800 bandını kullanmasından kaynaklanıyor. Avea kullanıyorsanız bu ayarları yapın:

Mobileuncle MTK tools uygulaması - Telephony

Modem Test - Factory - Teli yeniden başlat.

Band Mode - SIM 1:
    Sadece bu ikisi seçili kalsın:
    GSM Mode: DCS1800
    UMTS Mode: WCDMA-IMT-2000
    SET tuşuna basın. Yeniden başlatın.

Network Selecting: GSM/WCDMA (WCDMA preferred)
    Bu ayar 3g şebeke olduğu yerde sinyal zayıf bile olsa 3gye bağlanmayı tercih edecektir.

Yeniden başlattığınızda avea 3g bağlantı problemleri ortadan kalkacaktır.

Root gerektirir
  • ayni sorun bende de var yalnız ben sim2 yi kullanıyorum. bir sorun yaratir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

Orijinalden alıntı: androidmeda

Ben sorunu kendi çapımca çözdüm. Sanırım sorun Avea'nın 1800 bandını kullanmasından kaynaklanıyor. Avea kullanıyorsanız bu ayarları yapın:

Mobileuncle MTK tools uygulaması - Telephony

Modem Test - Factory - Teli yeniden başlat.

Band Mode - SIM 1:
    Sadece bu ikisi seçili kalsın:
    GSM Mode: DCS1800
    UMTS Mode: WCDMA-IMT-2000
    SET tuşuna basın. Yeniden başlatın.

Network Selecting: GSM/WCDMA (WCDMA preferred)
    Bu ayar 3g şebeke olduğu yerde sinyal zayıf bile olsa 3gye bağlanmayı tercih edecektir.

Yeniden başlattığınızda avea 3g bağlantı problemleri ortadan kalkacaktır.

Root gerektirir

Root nasil yapacagim peki?

• Arkadaş uğraşma bu sorunla. Sayısız modem dosyası sayısız build.prop tweak denememe rağmen AVEA da H hızında internete çözüm bulamadım servise verdim wireless çalışmıyor diye arıza açtılar normal diye geri gönderdiler msj attım cevap yazmadılar bu sorun mtk6589 çip setli telefonların genel sorunu çözüm yok yok yok

• quote:

Orijinalden alıntı: donny.x

Arkadaş uğraşma bu sorunla. Sayısız modem dosyası sayısız build.prop tweak denememe rağmen AVEA da H hızında internete çözüm bulamadım servise verdim wireless çalışmıyor diye arıza açtılar normal diye geri gönderdiler msj attım cevap yazmadılar bu sorun mtk6589 çip setli telefonların genel sorunu çözüm yok yok yok

@donny.x bu yöntemi denemiş ama çözüm olmamış sanırım.. Eğer öyleyse hiç uğraşmayın bence. MT6589 çipsetlerin bazı şebekelerle uyumlu olmadığı ve düzgün çalışmadığı uluslararası forumlarda da yazılmış. Bu çipset türkiyenin altyapısıyla tamamen uyumlu değil o yüzden yapacağınız pek bişey yok operatörünüzü değiştirin bence.. Ben türkcell kullanıyorum hızla ilgili bi sorun yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayareset.exe -- 17 Mart 2014; 0:26:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

quote:

Orijinalden alıntı: donny.x

Arkadaş uğraşma bu sorunla. Sayısız modem dosyası sayısız build.prop tweak denememe rağmen AVEA da H hızında internete çözüm bulamadım servise verdim wireless çalışmıyor diye arıza açtılar normal diye geri gönderdiler msj attım cevap yazmadılar bu sorun mtk6589 çip setli telefonların genel sorunu çözüm yok yok yok

@donny.x bu yöntemi denemiş ama çözüm olmamış sanırım.. Eğer öyleyse hiç uğraşmayın bence. MT6589 çipsetlerin bazı şebekelerle uyumlu olmadığı ve düzgün çalışmadığı uluslararası forumlarda da yazılmış. Bu çipset türkiyenin altyapısıyla tamamen uyumlu değil o yüzden yapacağınız pek bişey yok operatörünüzü değiştirin bence.. Ben türkcell kullanıyorum hızla ilgili bi sorun yaşamadım

Anladim hocam sagolun.Normalde chrome kullaniyordum onda sikinti vardi.Su an opera mini yukledim.Sorun yok gibi.Zaten chromeda mini donanimhaberde bile surunurken youtube da video izleyince hizli doluyordu.Su an opera cozum oldu gibi.

• Nerdeyse yarim saattir Opera Mini ile geziyorum.Chrome daki hiza gore cok fark var.Ve bazen sayfalari acmiyordu.Bunda o sorun da yok.Zaten programin google play sayfasinda en iyi calistigi telefonlar arasinda Samsun,Sony,Gionee siralanmis Opera ASA tarafindan.Valla su an sikinti yok belki de tesaduf ama guzel bir tesaduf

• Ayni sorun bendede var di fabrika ayarlarina dondum olmadi az kaldi garantiye gonderrcektim gondermedim garantiden gelmesi uzun suruyor diye
    Şole kullaniyodum interneti hattan girecegim zaman bende avea kullaniyorum bu ara
    Ayarlar >mobil aglar>3g hizmeti>gsm/umst ag tercihleru>yalnizca wcdma
    sadece 3g yi kullaniyordum otamtige alirsam edgeyi kullaniyordu bende internete girecem zaman ole yapiyodum sonradan kendiliginden duzelmisti otamatikte duruyor ve ilk once 3g yi kullanoyor sonradan duldi bende sizdede duzelir umarim gecmis olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcht38 -- 17 Mart 2014; 7:46:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcht38

Ayni sorun bendede var di fabrika ayarlarina dondum olmadi az kaldi garantiye gonderrcektim gondermedim garantiden gelmesi uzun suruyor diye
    Şole kullaniyodum interneti hattan girecegim zaman bende avea kullaniyorum bu ara
    sadece 3g yi kullaniyordum otamtige alirsam edgeyi kullaniyordu bende internete girecem zaman ole yapiyodum sonradan kendiliginden duzelmisti otamatikte duruyor ve ilk once 3g yi kullanoyor sonradan duldi bende sizdede duzelir umarim gecmis olsun

Hocam oneriniz için tesekkurler.Bu durumu bende soyle farkedip yapmıştım zaten.Hspda ile sayfa yuklemesine başlarken edge ile bitirmeye calışıp sonra yıne H ye geçiyordu.Kafası karışmıs gıbı.Sonrada bitmiyordu sayfa yuklemesi.Yalnızca Wdcma da kullanıyorum su an.Opera ya gectım su an chromeda yavas olan,yuklemesı bıtmeyen sayfalar bunda hemen acılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: mcht38

Ayni sorun bendede var di fabrika ayarlarina dondum olmadi az kaldi garantiye gonderrcektim gondermedim garantiden gelmesi uzun suruyor diye

Hocam oneriniz için tesekkurler.Bu durumu bende soyle farkedip yapmıştım zaten.Hspda ile sayfa yuklemesine başlarken edge ile bitirmeye calışıp sonra yıne H ye geçiyordu.Kafası karışmıs gıbı.Sonrada bitmiyordu sayfa yuklemesi.Yalnızca Wdcma da kullanıyorum su an.Opera ya gectım su an chromeda yavas olan,yuklemesı bıtmeyen sayfalar bunda hemen acılıyor.

Umarim duzelir seninkide kisa zamqnda benimki 10 gun icinde falan duzelmisti

• Arkadaşlar çogu çift sim kartlı telefonlar "Sım1" kısmına takmanız gerekiyor internete hızlı bağlanmanız için. engeneer modtan hangi sım solotunun interneti desteklediğini bula bilirsiniz. engeneer mode>band mode>sım1 veya sım2 deye seçenek var orda bulabilirisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i3uz

Arkadaşlar çogu çift sim kartlı telefonlar "Sım1" kısmına takmanız gerekiyor internete hızlı bağlanmanız için. engeneer modtan hangi sım solotunun interneti desteklediğini bula bilirsiniz. engeneer mode>band mode>sım1 veya sım2 deye seçenek var orda bulabilirisiniz.

Yok hocam bende durum oyle degildi.Sanirim bulundugum bolgedeki avea kaynakliydi.O zamanlar speedtest ile 1 mbit bile cikmazken,simdi 10 mbit cikiyor.Yag gibi akiyor.Hala ayni sim2 slotunu kullaniyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.