Şimdi Ara

Cebit 2014: TP-LINK 'in Yeni Ağ Çözümleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cebit 2014 turumuzda TP-LINK standına da uğradık. Videomuzda firmanın yeni ağ ürünleri hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

• TP-LINK işi geliştirmiş ama bence bir Airties ve Asus seviyesine gelemedi. Neden diye sorarsanız birkaç modem incelemem oldu şuan Asus kullanıyorum memnunum ama TP-LINK o kadar verimlilik alamamıştım. Gelişeceklerdir elbet rekabet kızışsın.

• Glgabit wifi lar bir türlü yaygınlaşmadılar yaygınlaşsalar da alsak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

TP-LINK işi geliştirmiş ama bence bir Airties ve Asus seviyesine gelemedi. Neden diye sorarsanız birkaç modem incelemem oldu şuan Asus kullanıyorum memnunum ama TP-LINK o kadar verimlilik alamamıştım. Gelişeceklerdir elbet rekabet kızışsın.

10 sene Airties kullanan ve sonradan biri olarak TP LİNK geçtiğimde Airtiesi ararmıyım diye kendime sordum ama Masaüstündeki TP LİNK E bakıp en az Airties kadar iyisin diyebiliyorum..Lütfen insanları yanlış yönlendirebilecek kişisel yorumlardan kaçınalım..Şunu da belirtmek isterim Kullandığım Airties lerin hiç biri şu an ki modemimden ucuz değildi..[
    :'(]
    http://www.tp-link.com.tr/about/?categoryid=104
    http://www.tp-link.com.tr/about/?categoryid=102

NOT:Genelde kullandığı ürünleri ve üreticileri yargılayan hatta bol bol mahkemeye veren biriyimdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 16 Mart 2014; 23:44:55 >

• Artik ddwrt li bittorrent destekli bir router veya modem ciksa

• Tplink le kötü anılarım var uzak dursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TP-LINK Sıkıntı ya..

• Netmaster / tplink gerçekten iyi

• yemin ediyorum 5 dk olmadı tp link marka usb wireless'ıma sövüyordum.Sinirden fırlattım gitti.Tp-link marka 8db anten alırsın çin işi 5db antenden dahi kötü çektiğini görürsünüz.(inanmayan varsa hemen testini yollarım foruma)Aman uzak dursun.adı bile D-link çakması düşünün artık.

• tp link 722n usb wifi adaptör kullanıyorum gerçekten sıkıntılı. ağa tıklamadan kendi kendine açmıyor neti. Ahh alfa awus36h...

• zyxel varken başkasına bulaşmam bile
  • ac-1900 ' ü tasarlayan ile tanışmak isterim. Ne hayal etti acaba tasarlarken ?

• @sél@h@ttin

Hocam ben tüm ürünleri için belirtmedim yanlış anlaşılmasın. Sadece tecrübelerimi paylaşıyorum almak isteyeni tutmuyoruz alabilir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isc

tp link 722n usb wifi adaptör kullanıyorum gerçekten sıkıntılı. ağa tıklamadan kendi kendine açmıyor neti. Ahh alfa awus36h...

aynı ürünü ben kullanıyorum bende sıkıntı yok belki ağ ayarlarında bağlanacağın ağı otomatik almamıştır bi kontrol et
    bilgsayarı açtığım gibi nete bağlanıyor.
  • ugurcankorkmaz kullanıcısına yanıt
    Öyle kastettiğini varsayarak yazdım ve bundan dolayıda bir kaç link paylaştım..Firmayı, üreticiyi bilinçli eleştiren insana saygı duyarım bu güzel sabahınızın günü aydın olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

quote:

tp link 722n usb wifi adaptör kullanıyorum gerçekten sıkıntılı. ağa tıklamadan kendi kendine açmıyor neti. Ahh alfa awus36h...

aynı ürünü ben kullanıyorum bende sıkıntı yok belki ağ ayarlarında bağlanacağın ağı otomatik almamıştır bi kontrol et

kablosuz ağ bulunamadı diyor windowsu açtığım zaman. Sizin dediğiniz gibi olsa kablosuz ağlar var demesi lazım. Bu hiç yok diyor sonra üzerine tıkladığımda aa ağ var bağlanıyorum diyor . Ssd aldıktan sonra dikkatimi çekti. Belki de ssd'nin hızına yetişemiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

quote:

kablosuz ağ bulunamadı diyor windowsu açtığım zaman. Sizin dediğiniz gibi olsa kablosuz ağlar var demesi lazım. Bu hiç yok diyor sonra üzerine tıkladığımda aa ağ var bağlanıyorum diyor . Ssd aldıktan sonra dikkatimi çekti. Belki de ssd'nin hızına yetişemiyor.

bende de ssd var :)) garip bir durum servislik o zaman.

• TP-LINK ‘ten Bildiri:

Değerli donanımhaber forum kullanıcıları;

Olumlu ve olumsuz her türde görüş ve önerileriniz tarafımızca dikkatle takip edilip değerlendirilmektedir. Öncelikle bazı algı karmaşalarını ortadan kaldıralım. Her şeyden önce bu forum ve diğer destek kanallarımız üzerinden her türlü ürün ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar hakkında profesyonel ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Sektörün lider firması TP-LINK tescilli markası ile ‘’çakma’’ şeklinde ifade edilen bir marka değildir. Ayrıca lütfen Global TP-LINK markası ve gücünü temsilen kısaca bilgi vermemize izin veriniz.

Global Varlık

33 aktif ülke ofisi ile 129 ülkede Satış ve Destek Ağı

Üretim Gücü

2 adet Uluslararası standardlarda ana fabrikası ve yardımcı diğer tesisleri ile sunulan her ürün A’dan Z’ye (şasesinden, boarduna, anteninden portlarına kadar) yüksek ve katı kalite kontrol normları ile bizzat TP-LINK tarafından üretilmektedir.
    Üretim Ekipmanı: 414 Otomatik SMT Hattı (Ocak, 2014)
    Üretim Alanı: 525, 726 m²
    Yıllık Üretim Kapasitesi: 148 milyon ürün (2013)
    Üretim Çalışanları: 18, 000 (Ocak, 2014)

Ar&Ge

Birinci Sınıf üniversitelerden mezun 1100 Ar&Ge mühendisi
    Sektörde en az 10+ yıl tecrübeli çekirdek Ar&Ge ekibi
    210 Test Mühendisi

Ar&Ge Mühendisleri üretim akışının tamamında tecrübeleri ile her aşamada katkıda bulunmaktadır

Arıza Oranları

TP-LINK fabrikalarında üretim öncesi, üretim aşaması ve üretim sonrası ister basit bir kablosuz USB adaptör isterse profesyonel bir yönetilebilir switch her ama her bir ürün teker teker çeşitli testlerden geçmektedir. Global anlamda bu testlerin sonucu TP-LINK ürünlerin genelinde karşımıza %0.5 gibi düşük bir arıza oranı çıkarmaktadır. 4 senelik TP-LINK Türkiye operasyonunda müşterilerimize daha esnek davranarak ve müşteri memnuniyetini göz önüne alarak yapmış olduğumuz RMA süreci sonuçlarının yıllık ortalaması da %0.12 civarındadır.

WLAN Ürünlerinde Dünyanın 1 Numaralı Üreticisi

Uluslararası Sektörel Pazar Araştırma Şirketi IDC tarafından Kablosuz Ağ Ekipmanları Birim Sevkiyat adetleri bazında devamlı şekilde dünyanın en büyük tedarikçisi olarak bildirilen TP-LINK, 2013 yılında da bu alandaki büyümesini ivmelendirdi. 2013 yılının 3. çeyreği verilerine göre WLAN pazarında dünyada elde ettiği 41.45% Pazar payı ile en yakın rakibi ile de arayı ciddi şekilde açmaktadır. Hatta Pazar Payı takip eden ilk 3 rakip firmanın toplamından da fazladır.

*Not: Değerli forum kullanıcıları, bilin bakalım bu raporda bahsedilen o Global 2. Marka kim?

Bu veriler ışığında tekrardan bu forum ve diğer destek kanallarımız üzerinden her türlü ürün ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar hakkında profesyonel ekiplerimizden destek alabileceğinizi belirtir, değerli yorumlarınız için teşekkür eder, siz değerli kullanıcılara saygılarımızı sunarız.

TP-LINK Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TP-Link Türkiye -- 17 Mart 2014; 16:00:57 >

• Taaa 3 yıl öncenin TP-Link ürününü kullanıyorum. Halen bir çok cihazda olmayan Bandwidth Control özelliği cihazda var.
    Günboyu işteyim, internet bağlantım sabahtan akşama kullanılmıyordu.
    Bandwidth Control özelliğini devreye aldım. Wireless şifresini de kaldırıp SSID'yi Bedava_internet yaptım. Ben yokken isteyen kullansın diye. Ben varken de download yaptığımda 18 Mbps ben kullanıyorum, gerisini bağlı olan diğerleri kullanıyor.

• Videoyu yeni izleyebildim, güzel bir tanıtım olmuş Ender abi görevini her zamanki gibi iyi ve açıklayıcı yapmış..
    HomePlug Powerline çözümleri artık git gide yaygınlaşıyor, daha bundan 10 sene önce ilk çıktıkları zamanlarda "gereksiz" aletler olarak görülmüştü ama avantajları fazlasıyla...

En önemlisi de gözle görülür bir kablo kirliliğini ortadan kaldırıyor, Wifi erişim noktası olması, repeater olarak kullanılması, sinyali taşıması, bunlar ortam bazından düşünüldüğünde o LAN ağında baya kullanışlı oluyor.

TP-LINK ağ sistemleri çözümleri konusunda bir ağcı olarak benim gözümde iyi bir isimdir.. Başarılı olmaları ve kullanıcı tarafından tutulmaları güzel.. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.