Şimdi Ara

-NOTE 3 EXYNOS KNOX SAYACI SIFIRLAMA-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
2.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer konuda maalesef yüzüne dahi bakılmadığı için buraya açma gereği duydum.

Arkadaşlar burada 4.4.2 yüklü olup da ROOT yapmış olanlar için Knox sayacını sıfırlama yöntemini anlatıyorum.

İlk önce linktekileri indirin; link

Daha sonra çıkan rom ile telefonunuzu flashlayın. Burada ayrıntı verilmemiş ama linkteki rom prerooted, sanırım orijinal rom ile de flashlayacaksınız emin değilim spesifik olarak belirtilmemiş. Rom flashlandıktan sonra ap'yi flashlayın. Ap'yi flashladıktan sonra açılmasını bekleyin, samsung logosunda kalabilir. Daha sonra recovery mode ile wipe yapın. Wipe yaptıktan sonra 4 dosyayı tekrar flashlayın ve tekrar wipe yapın. Açıldıktan sonra knox sayacının sıfırlanmış olması gerek.

quote:

It mean that:
    - flash 4.4.2 rom - > flash ap -> let's it boot in 20-30s -> wipe -> flash all 4 file (bootloader MJ7 again?-evet-) -> wipe

So, simply it can tell: Maybe a software bug in MJ7 bootloader that will check system integrity of system and set KNOX flag again to 0 (it was 1) in bootloader.

Why it's a bootloader bug? It didn't check check warranty bit was writen. It will check and rewrite everytime you flash it. (Maybe bootloader will check a flag/file in data/system/hidden partition that was set by kernel/OS that tell integrity state of system and set know flag)

So now i need a volunteer that have equal or below MJ7 (MJ1/MJ7)... And flash AP (MJ7) - when flash with odin please don't check reboot. when it flashed. Go to Recovery and wipe. Then flash 4 files include bootloader again.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2680343

DİKKAT! Kendi cihazım rootlu olmadığı için bu yöntemi denemedim, çıkacak herhangi bir aksaklıktan dolayı sorumlu değilim, lütfen bilginiz yeterli ise bu işlemi yapın, aksi takdirde telefonunuz brick olabilir! @silentattack7 @JrMaster @Quattro @GOKMENM @EvReN 7

• Bu anlatımı daha önce gördüm ama çok açık yazılmadığı için denemedim.
    Telefonu satmayı düşünürsem yada servislik olursa yapmayı deneyebilirim.
  • Knox sıfırlanacak ama binary sayacı ne alacak
  • Sadece knox değil her şey orijinal hale dönüyor.
  • yahu bu benim telefon bozulmadan önce neden çıkmadı
  • Tamamen şans eseri bulundu zaten.
  • root etmedim servisten geldikten sonra ama edersem mutlaka denerim
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    Root yapmakla ilgili o kadar güzel yazıdan sonra,
    bunu denemek de ilk sana düşer ama :)
  • Sagol kardesim musait bir zamanda bakacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

Root yapmakla ilgili o kadar güzel yazıdan sonra,
    bunu denemek de ilk sana düşer ama :)

Haftaya haftasonu bakabilirim.
  • Hocam linki Yandex Disk, Google Drive, Mediafire tarzı bulut depolamalardan birine yükleyebilmeniz mümkün müdür acaba ?
  • Hocam maalesef bulundugum yerde internet cok kotu, yani muhtemelen yarida kesilir, link calismiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Hocam maalesef bulundugum yerde internet cok kotu, yani muhtemelen yarida kesilir, link calismiyor mu?

Sanırım öyle bir de karışık dosyalar ne indireceğimiz belli değil
  • Hocam oradaki dosyaların hepsini indireceksiniz, içinde rom ve bootloader var zaten.
  • quote:

Hocam oradaki dosyaların hepsini indireceksiniz, içinde rom ve bootloader var zaten.

-NOTE 3 EXYNOS KNOX SAYACI SIFIRLAMA-
  • quote:

Kusura bakmayın, bunu deneyin.

http://sourceforge.net/projects/smn900/files/Stock%20ROM/N900XXUCMJ7%204%20files/

teşekkürler
  • deneyen varmi acaba bende deniycem, olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

saygılar..
  • su ciksada rahatla rootlasam

• deneyeceğim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.