Şimdi Ara

İnanılmaz FPS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Leage of Legends oyununda çok fazla fps sorunu yaşıyorum. 10 a kadar hatta 8-7 ye kadar düştüğünü gördüm. İntel i-5 işlemcisi kullanıyorum, ekran kartım GeForce GT 540M , son olarak Win8 kullanıyorum. Batman Arkham Origins, Grid 2 gibi oyunları orta seviyede rahatlıkla oynuyorum. League of Legends a gelince ekran kartım sanki onu kabul etmiyor.

Denediklerim;
    NVDİA denetim masasından oyunu bulup yüksek entegrede açtım, yine aynı yerde kalite değil de performans ağırlıklı yeri işaretledim. Oyun uyumluluk sorununu hallettim, servise pack 3 ile işaretli. Oyunu da NVDİA experience (son güncelleme ile gelen) açmaya çalışıyorum, optimize edilemedi diyor. O sıkıntı değil, eskiden optimize ederken oyunun her şeyini çok yüksek seviyede açıyordu ancak yine takılmalar oluyordu. Şu an efekt kalitesi çok düşüki gölgeler kapalı diğerleri normal de işaretli. Bana yardımcı olabilecek birisi var mı? Şu FPS sorununu çözebilsem çok mutlu olacağım.

EDİT 08.06.2014

Arkadaşlar sorunum devam ediyor. Sanırım entegre grafikten normal nvdia grafiğine geçemiyorum. Yani ekran özelliklerinden nvdiaya geçmiyor. Masaüstünde sağ tık yapıyorum ekranaı özelleştir dedikten sonra "tanıla" dedikten sonra nvdia 540m çıkıyor ancak tanımlayamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marutan -- 8 Haziran 2014; 15:19:28 >

• Aynısı bendede oluyordu,açtım fanı temizledim işaret armağım kadar toz birikmiş fanda.Macunu flan kurumuş,kuruyan macunu da kazıdım macun olmadığı için yenisi süremedim fanı öyle kapatıp laptopu topladım.Oyuna başladığımda 120 fps,minyonlar geldiğinde 50-60 fps alıyorum şu an bi dene istersen bende böyle çözüldü.Birde nvidia'nın güncellemeleri kartı iyileştirmek yerine bozuyor bence.2 aydır güncellemelerini kapattım bi yararını görmedim çünkü.
  • Repair yap , olmadı sil tekrar yükle.
    Game Booster deneyebilirsin.
    Kasayı temizle.

Oyun C'de ise X'e ( yada tersi ) yükle dene.
    Ekran kartı driver tamamen kaldır tekrar yükle. (java /adobe air /net frame / )

En temizi format at 8.1 yükle.

Burayada bakalirsin :https://support.leagueoflegends.com/entries/21515504-FPS-Sorunlar%C4%B1n%C4%B1-Giderme

Bir de dxdiag ss alıp atarmısın buraya.
  • https://store.donanimhaber.com/87/4e/4d/874e4d9ae7c74c5b8cfad22df061b6ee.png
    https://store.donanimhaber.com/af/70/8e/af708e2d1d71ffac7434eca9e060ebcc.png
    https://store.donanimhaber.com/8b/a5/b5/8ba5b5bf2e0ef14733f6b97cba9c87ac.jpg
    https://store.donanimhaber.com/cc/ee/3e/ccee3ea12878dc3bdcc9c3ecd98aeb01.jpg

Arkadaşlar laptop tertemizdi. Fanını yine de söktüm ancak tek 1 toz bile yoktu içinde. Ayrıca DxDiag ları ekledim. Game Booster denemiştim, faydalı olmamıştı şimdi tekrar yüklüyorum. Ayrıca System Care ADvanced yüklü, bilgisayarın bulmadığı güncellemeleri o buluyor. O yüzden tüm programlarımın güncel olduğuna eminim.
     İnanılmaz FPS sorunu İnanılmaz FPS sorunu İnanılmaz FPS sorunu İnanılmaz FPS sorunu

• LOL kendi başına bir garip zaten.

Kendi pcmde low ayarlarda daha fps aliyorum , orta ve ustu daha iyi fps aliyorum.Dxdiag normal gozukuyo rahat oynaman lazim aslinda sorun nedir bilemiyorum.

Bir ara benimde vardi lol'e ticket at ssler vererek. Güzel ilgileniyolar bircok bilgi aldilar benden ( sorun cozulmedi ama ). Sonra birkac patch geldi duzeldi oyun.

Dedigim gibi desteğe mesaj at , oyunda mi sende mi sorun anla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendedir diye düşünüyorum ama en azından sorunun ne olduğunu bulacaklardır.
  • Umarım çözersin sorununu , benden bu kadar iyi günler
  • Sıkıntı LOL ile alakalı kardeş, aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarım da var daha güçlü PC ler ile, boşuma PC indeki konfigurasyonlarla veya PC yi temizlemekle uğraşma.
  • Subsie kullanıcısına yanıt
    Fanı temizlemeye gidiyorum
  • Cozum game booster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel
  • Bugün gittiğim bir bilgisayarcıya derdimi anlattığımda direct11 varsa onu 10 yapmam gerektiğini söyledi. Bu uğraşa girmeden sizlere sormak istedim. İşe yarar mı?
  • adam 8 aydir çözememis :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurathanM

Bugün gittiğim bir bilgisayarcıya derdimi anlattığımda direct11 varsa onu 10 yapmam gerektiğini söyledi. Bu uğraşa girmeden sizlere sormak istedim. İşe yarar mı?

Salla sen o bilgisayarcıyı saçmalamış.

Oyunu açarken ekran kartın aktif olmuyordur.Sağ tıktan ekran kartını aktif ederek açmaya çalış yada ekran kartını aktif et nvidia control panelden ondan sonra gir oyuna.
  • Sevecan bak adam ne güzel söylemiş :D 8 aydır çözememiş diye :D

Yani o yolları deneyeli çok oldu :)

Sanırım irsi bir durum çözülemeyecek.

Şimdi oyuna girdiğimde mesela kuleler kare kare kırmızı oluyor ya da minyonlar aynı şekilde bakalım yakında olmayan şeyleri göreceğim bu lanet bilgisayarla :) Hayırlısı artık...
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.