Şimdi Ara

Candy Crush, yapımcısının değerini 7,6 milyar dolara yükseltiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candy Crush, yapımcısının değerini 7,6 milyar dolara yükseltiyor

Facebook, iOS ve Android'in en popüler oyunlar listesinde başı çeken Candy Crush, yapımcısı King'e halka arzda 7,5 milyar dolara yakın para kazandıracak.

Dublin merkezli olan King Digital Entertainment, Candy Crush öncülüğünde elde ettiği başarıyı 7,5 milyar dolarlık yeni sermaye ile kutlamaya hazırlanıyor. Firmanın tamamlanmak üzere olan ilk halka arz sürecinden sonra, "King" borsa koduyla işlem görmeye başlayacak olan yaklaşık 22,2 milyon adet hisse (firmanın %30'una denk geliyor), 21-24 dolar bantından işlem görmeye başlayacak. Böylelikle King Digital Entertainment'ın seyreltilmiş hisseye göre piyasa değeri 7,6 milyar dolar gibi, inanılması güç seviyeye yükselecek.

Ancak uzmanlar, King Digital Entertainment gibi teknoloji firmaların, başarılarını sürdürülebilir kılmalarının kolay olmadığını ve gösterilen bu ilginin bir zaman sonra azalmasının kuvvetle muhtemel olduğuna dikkat çekiyor.

2013'te en fazla indirilen uygulama olan Candy Crush, aynı yıl freemium yapısı ile en fazla gelir getiren uygulama olmuştu. King'in resmi açıklamalarına göre Candy Crush, ilk yayınlanmasından bu yana 500 milyondan fazla indirilirken; 144 milyon günlük aktif kullanıcı, 1.4 milyardan fazla defa King'in oyunlarını oynadı.

• İnsanların hayatına hiçbir şey katmayan oyunlardan nefret ediyorum.!

• Hangi oyun birşeyler katıyor ki insan hayatına?
  • Her yapım insan hayatına iyi kötü bir şeyler katar bence.

• Bu oyun bi ara bataryami ciddi cidi somuruyordu. Neyseki kaldirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunlardaki genel amac stress atmak ve eglenmektir. Bu yuzden oyun "Eglence Sektoru" dedigimiz ekosistemin bir parcasidir (Egitici oyunlardan bahsetmiyorum tabiki).
  • Su gibi şarj içen bir oyun. Ayrıca sinir bozucu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz oyunlarda oyun içi satinalma yapanlar var demek ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Hangi oyun birşeyler katıyor ki insan hayatına?

İyi senaryosu olan bütün oyunlar bir şey katar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wish I Had an Angel

Su gibi şarj içen bir oyun. Ayrıca sinir bozucu.

Su gibi şarj içme durumu oynandığında geçerli dimi ? Benimde iphoneds duruyo öyle nadiren oynuyorumda arkada çalışıp şarj yeme gibi bi durumu varsa kaldırayım hemen

• Yav nereye 7,5 milyar dolar ediyor.İlk çıktığında sazan gibi millet hisse alıcak sonra twitter gibi hepsi fos olacak. Bu haberlerin tek amacı milleti kekleyip hisse aldırtmak.( Bizim türk sitelerine birşey demiyorum onlar zaten alıntı yapıyor sadece de alıntı yaptığı yerin amacı öyle)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabjk

quote:

Orijinalden alıntı: Wish I Had an Angel

Su gibi şarj içen bir oyun. Ayrıca sinir bozucu.

Su gibi şarj içme durumu oynandığında geçerli dimi ? Benimde iphoneds duruyo öyle nadiren oynuyorumda arkada çalışıp şarj yeme gibi bi durumu varsa kaldırayım hemen

Evet oynarken. Arkada çalışıyor mu bilmiyorum bende greenify var.

• Bu firmadan nedense nefret ediyorum.

• Bir iki kere oynadım ama pek sarmadı. Otobüste falan insanların elindeki telefonlarda görüyorum hep bu oyunu oynuyorlar. Demek ki müdavimleri azımsanmayacak kadar var. Bir ara da bu çiftlik oyunları modaydı, bunun da modası bir zaman sonra geçecektir.
  • Galıba bu oyunla bi tek ben oynamadım..arkadaslarımın çoğu şıkayetçi ancak oynuyorlar..

• kitap okumak yerine bu oyunlara harcanan zamana yazık gerçekten
    NOT: kitap okuyan biride değilim
  • kusacam ya herkes bu oyunu oynuyor görmek bile istemiyorum artık. Eski tetrisin yeni versiyonu telefona gelince kıymate biniyor.

• quote:

Bilgi oyunlarına var hocam

• quote:

Söyle söyleyim bu tarz oyunlar oynamam,hardcore oyuncuyumdur.Yarış simülasyonları,rpg vs oyunlar oynarım.Mesela bilmediğim pistte 2 tur atıyım her yerini ezberlerim görsel hafızam inanılmaz derecede iyi.Her yaz Türkiye turu yaparım bilmediğim yerlere giderim bir kez görmem yetiyor gittiğim yeri ikinci gidişimde kesinlikle her şeyi her detayı hatırlıyorum.Ayrıca reflekslerim çok hızlıdır rfactor,iracing gibi simülasyonlar kullana kullana

• İlk üç yorum iyimiş ha

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.