Şimdi Ara

Çamaşır makinelerimizin videoları ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
825
Cevap
5
Favori
21.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet biliyorsunuz ki çamaşır makineleri bize çok kolaylık sağlıyor. İstersek 20 derece ya da 95 derecede elimiz değmeden yıkıyabiliyoruz.
    Bende herkesin bilgi amaçlı bu konuyu açtım . Herkes buraya çamaşır makinelerinin yıkama , durulama ve sıkma videolarını koyabilir . ( resim de koyabilirsiniz !!!!)
    İlk video benden
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=fBRmq6RToUQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 16 Mart 2014; 7:50:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda benden 2 sene önce çekmiştim Vestel twinjetplus

http://m.youtube.com/watch?v=HK7SLgd_cos

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan 120x60 kilim ve 2 adet 60x40 kilim ve çiftli ve üçlü akrilik koltuk örtüleri yikaniyor 50 derece 1200 devirde sonucu yazarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Yıkama
    http://m.youtube.com/watch?v=0vt8SpptXm0

Sıkması ( amortisör sesi bariz duyuluyor )
    http://m.youtube.com/watch?v=XO4TvXR8n44

Yıkaması süper ancak sıkmada biraz dengeyi almadan sıkmış sanki.

• quote:

Bu en dengeli sıkması perdelerde ben yazın tuvalette dişlerimi fıçalıyordum ayakta kalmıyim dedim oturdum klozete dank dung yavaşken sallandı tam hızlanıyordu kapattım . Yoksa kesin devrilirdi ayağıma

2600-2700-2800-3200-3300-3400-3500-4100 serilerinde dengesiz yük kontrolü var ancak yılların zorluğuyla bu sistem ortadan kalkıyor dengeyi alsada almasada sıkıyorlar 4300-4500 ve 5500E de daha farklı denge kontrolü var hatta o sistemi Arçelik 2012 yılına kadar kullandı.
  • Arçelik kullanıcısıyım. Makinenizin körük lastiği benimki ile aynı. Sizdekinin motor sesi biraz değişik, arka planda "yıyy" sesi geliyor. Benim makinem de kömürlü motorlu ama daha sessiz çalışıyor. Sanırım motorlar farklı.
  • gökoş G kullanıcısına yanıt
    Böyle yavaş yavaş hızlanıyor ondan sonra tırrr diye hemen çıkıyor 600 devire o yüzden hep dengesiz yük oluşabilir

• egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Körük lastiğini değiştirdik biz yanlız eskiden açık gri renkti

• quote:

Bizimkinin de değişmesi gerekiyor, camdan bazen su sızdırıyor. Arçelik'in çelik kazanlı modellerinde bu körük lastiği kullanılmış. Eski 2200-2300'lerdeki de aynı lastik tasarımı var.
    Amortiörler bir de çok ses çıkarıyor inceleme videosu çekicem kazanı sallıyıcağım çok az amortisör sesi bariz bir şekilde duyuluyor

Bizimki plastik kazanlı iki plastik amortisör ve iki tane yaydan oluşuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

quote:

Bizimkinin de değişmesi gerekiyor, camdan bazen su sızdırıyor. Arçelik'in çelik kazanlı modellerinde bu körük lastiği kullanılmış. Eski 2200-2300'lerdeki de aynı lastik tasarımı var.

makineniz su kacırıyorsa lastigi degistirin bizimki yırtık yırtık eski evde mutfakta kulandık su kacırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalkendisin0606 -- 19 Mart 2014; 20:48:27 >
  • quote:

Böyle yavaş yavaş hızlanıyor ondan sonra tırrr diye hemen çıkıyor 600 devire o yüzden hep dengesiz yük oluşabilir

bahsettiğiniz o sıkma türü 2300-4300-4500-5500E modellerinde var ilk önce yavaş yavaş hızlanıp sonra aniden 600-700 devire çıkıyor. Aynı bu 2300 gibi tabi onunda denge sistemi iflas etmiş artık. 2300 ün dış görünümü 2100-2200 ile aynı ama elektronik hız kartı ayrıca sadece kömürlü motor var 2200ler gibi çift görevli motor yok ayrıca dış görünüm harici herşeyi 4500 ile aynıdır tek fark 2200 kasalı ve 1000 devir olmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Mart 2014; 22:12:56 >

Bizimkinin videosunu çekerim bizimki ilk yıkama şekli hızlanıyor 100 150 200 devir ondan sonra birden 600 devire çıkıyor

• http://m.youtube.com/watch?v=26bYEXBH17w
    Bizimki böyle hızlanıyor . Farkettinizmi adam dengesiz yükte kapattı ( ara sıkmada ) makineyi bizimki olsa ya bazen ( çok ama çok nadir ) dururdu yada birden sıkardı . Bir de bizim 800 devir böyle değil c den sonra bir işaret var oraya gelince 600 den 800 e birden çıkıyor. Normal sıkmada ise bu kadar kısa süre 600 de kalmıyor yarısı 600'devir bir çıt atıyor 800 e fırlıyor . Hayatımda canlı en yüksek gördüğüm devir 1000 devir başka görmedim . Video da ise 2000 devirli gorenje
    Ve miele gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 20 Mart 2014; 6:20:38 >
  • Plastik kazanlı olmasına şaşırdım, sizin makine de eski çelik kazanlıdır diye düşünmüştüm. Demekki o zamanlardan plastik kazan kullanmaya başlamışlar. Bizim makine çelik kazan ve plastik amortisörlü.
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Makine değişeceği için pek aldırış etmiyoruz ama çok su kaçırırsa lastiği değiştirebiliriz.
  • quote:

http://m.youtube.com/watch?v=26bYEXBH17w
    Bizimki böyle hızlanıyor . Farkettinizmi adam dengesiz yükte kapattı ( ara sıkmada ) makineyi bizimki olsa ya bazen ( çok ama çok nadir ) dururdu yada birden sıkardı . Bir de bizim 800 devir böyle değil c den sonra bir işaret var oraya gelince 600 den 800 e birden çıkıyor. Normal sıkmada ise bu kadar kısa süre 600 de kalmıyor yarısı 600'devir bir çıt atıyor 800 e fırlıyor . Hayatımda canlı en yüksek gördüğüm devir 1000 devir başka görmedim . Video da ise 2000 devirli gorenje
    Ve miele gördüm

2600-2700-2800-3200-3300-3400-3500-4100 modellerinde aynı sıkma türü vardır ilk önce 100 devir döner sonra aniden hızlanır dengesizlik kontrolünüde bu 100 devir dönme aşamasında yapar ancak yılların yorgunluğu nedeniyle bu ortadan kalkıyor. üstteki 2300 ün sıkması ile 4300-4500-5500E sıkmaları aynıdır kullandıkları hız kartı aynı sıkmaya aniden geçmezler kademe kademe hızlanırlar aslında bundan önce aşamalı bir dengesizlik kontrolü yaparlar ancak eski oldukları için böyle birşey ortadan kalkmış durumda yoksa ilk önce sağa tarafa 100devir sonra sol tarafa 100devir en sonundada tekrar sağ tarafa 100devir dönerek dengesizlik kontrolü yaparlar kademe kademe hızlanırlar bu dengesizlik sistemi 2012 yılına kadar Arçelikte kullanıldı annemdeki 4900SJS de böyleydi.

Bizdeki 5800E de ilk önce 100 devirde denge yapıyor sonra yaklaşık 100'er devir arttırarak 400e çıkıyor ondan sonra 200'er devir arttırıyor. Yalnız sıkmada dengesizslik varsa bir müddet sıktıktan sonra durup 100 devirde dengeyi yapıp aniden maksimum devire çıkıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.