Şimdi Ara

Çamaşır makinelerimizin videoları ... (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
826
Cevap
5
Favori
21.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mielenin kazanına çift kişilik yorgan pek sığmaz. Bence makineniz gayet kaliteli. deterjan kutusundaki kararmalar suyunuzdan, yumuşatıcızından veya temizlemiyorsanız ondan olabilir. Alman üretimi makinelerin ülkemize gelince saçmalaması bence normal. Ülkemizde makinelerin çalışma şartları başta voltaj olmak üzere çok kötü. Örneğin bizim binadaki iki asansör denk gelirde aynı anda kalkış yaparsa volaj 130-140 volt'a kadar düşüyor. Böyle bir binada miele olsa nasıl 20 yıl çalışabilir ? Ama yinede Türkiye'de verdiği çalışma süresini dolduran en iyi marka yine bosch siemens grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Temmuz 2014; 0:10:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Bunun farkına varmak için illa çalışmak gerekmiyor mantıklı olan aradaki farkı ayırt edebilir.

Yok öyle bir yazmışsınız ki sanki arçelik sadece türkiyede satış yapan ve merdiven altı üretim yapan bir firma gibi anlaşılıyor. O yüzden sordum.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Malları ortada kalitesi ortada sorun yaşayanlar ortada merdiven altı üretim yapan bir firma olmasa da durum bu keşke bosch miele gibi sağlam ürünler yapıp geliştirselerde bizde yabancı markaları övmesek.
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Bizimki sığar . Çünkü pofidik bastırsan iniyor. Bunda yıkadık tertemiz çıktı 1200 devirde sıktırmıştık . Hatta hatırlasrınız touchtronic in sahibi yorgan atıyordu . O bizimkinden biraz daha büyük ve pofidik değil. Ama bizim boschun yıkama performansı accayip derecede iyi. Bence siyahlaşma hep makine bittiğinde deterjan kutusunun kapalı kalması. Ben açarım annem bağırır kapatır . Ben açarım o kapatır falan. Haftaya anneme deterjan kutusunu ve kazan temizliğini yapmamızı söyleyeceğim. Bir de annem kısa ( 1 saat ) yıkasın diye 5 kilo atıyor ( pamuklu speed perfect 1 saat ). Nedeni ise normal saatinin 2:48 dakika olması. 60 derecede bile yıkıyor. B veya c sınıfı yıkama yapıyorsun diyorum. Boşveer diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 24 Temmuz 2014; 0:25:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi benim kullandıklarım arçelik değil miydi acaba diye düşünüyorum.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız ürünler eskimi yenimi bilmediğim için yorum yapamam ancak eski üretim olan 2200,leydi vs. gibi ürünlerse onlar zaten siemens patentli cihazlar arçeliğin şuan için alınabilecek adam akıllı ürünleri buzdolapları ve fırınlı ocaklarıdır.
  • arkadaşlar şimdi bana bir fikir verin servis bugün geldi dediğim yere video çekti kapağın falan resmini çekti yarın size ulaşırlar dedi..bana derlerseki biz bu tuşun tamirini yapıp size geri vereceğiz ne yapayım kesinlikle kabul etmemem gerekiyor değil mi yani daha bugün aldığım makineyi yenisiyle değiştirmeleri gerekiyor onun için baskımı yapayım!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzhn61

arkadaşlar şimdi bana bir fikir verin servis bugün geldi dediğim yere video çekti kapağın falan resmini çekti yarın size ulaşırlar dedi..bana derlerseki biz bu tuşun tamirini yapıp size geri vereceğiz ne yapayım kesinlikle kabul etmemem gerekiyor değil mi yani daha bugün aldığım makineyi yenisiyle değiştirmeleri gerekiyor onun için baskımı yapayım!!!

Elbette ki kesinlikle değişim isteyin tamiri kabul etmeyin.
  • yani bana diretirlermi değişim yapamayız tuş takımını değiştirip verebiliriz gibilerinden konuşurlarsa birazcık o zaman ses tonumuzu artıracağız galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Kullandığınız ürünler eskimi yenimi bilmediğim için yorum yapamam ancak eski üretim olan 2200,leydi vs. gibi ürünlerse onlar zaten siemens patentli cihazlar arçeliğin şuan için alınabilecek adam akıllı ürünleri buzdolapları ve fırınlı ocaklarıdır.

Ben 9 yıl önce üretilen bir modeli kullanıyorum o model hakkında bir iki yıla rulman dağıtır, amortisörleri bozulur çöpe gider denilen bir seri kullanıyorum ve 9 yıllık daha ne rulman dağıttı ne dd amortisörleri bozuldu. Ama onda da parça kalitesi pek yok kartında problem var eğer ilk alındığı zaman fark edilseydi değişim yapılırdı sorun giderilirdi ama bunu garanti bittikten çok sonra fark ettiğimizden servis ücret istiyor. Bu forumda söylenen her şeye doğru gözüyle bakmamak gerekiyor. Aynı şikayetlerin her markada olduğu da ayrı bir konu fakat bunun dile getirilmemesi türk firmalarının sürekli sorunlarının ortaya konulması artık beni rahatsız ediyor. Burada insanlara yardımcı olmak gerekirken neden bu yardım sadece belli markalar karalanılarak yapılıyor. Dikkat ederseniz forumda arçelik, beko, vestel, hotpoint kullanıcısı olarak yorum yapan pek bir kimseye rastlayamazsınız. Kullananların da çoğu memnun olduğunu yazıyor. Ama bu markaları kötüleyenler de evinde kullanmadığı halde kötülüyor. Bende beko bulaşık makinesi var bosch grubu bizdekinin yıkama kurutma performansının yanına yaklaşamaz. Herkes bosch grubunun kurutmasından şikayetçi yani yıkama kurutmadan verim alamıyorlar ama makine sağlam taş gibi yani 20 yıl gidecek dayanıklıkta olsa ne olur makineden verim alamadıktan sonra. Bizdeki beko da çok servis yüzü gördü deterjan kutusu 2 defa değişti bir defa da teknisyenin hatası yüzünden iç kapak sacı değişti şimdi ise sorunsuz. En azından yıkama kurutmadan verim alıyoruz.

Amacım Türk firmalarını övmek değil hiçbiri yeterli değil ama övülen markalar da onlardan çok da farklı değil. Bir marka temize çıkarılırken diğer markalara çamur atmak da doğru bir şey değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: gzhn61

yani bana diretirlermi değişim yapamayız tuş takımını değiştirip verebiliriz gibilerinden konuşurlarsa birazcık o zaman ses tonumuzu artıracağız galiba..

Benim bildiğim bir malın ilk bir ay içerisinde ayıplı olduğu tespit edilirse o üründe tamir yapılamaz ürün yenisiyle değiştirilir.

• Utku sen değişik bir arkadasın ya Bosch mühendisleri görse seni topa tutarlar valla çok ayıp

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Yoo gerçekleri söylüyorum. Kalksınlar adam gibi deterjan kutusu yapsınlar . Adam gibi rulman yapsınlar . Ama ne yalan söyleyeyim bunlara ramğmen makineyi çok seviyorum. Tasarımına hayranım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 24 Temmuz 2014; 9:21:39 >
  • Utku bey rulmanların adam gibi olmadığını nerden çıkardınız? Boschun üst serilerinden makineleri 6-7 yıldır kullanan tanıdıklarım var. Ne rulmanlarından ses geliyor nede deterjan çekmecesinde sorun var. Ama 10-12 yıllık olupta tambur iskeleti paramparça olan miele biliyorum. Youtube'u karıştırırsanız örnek video bulabilirsiniz.

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Daha doğrusu tahmin ediyorum. Tam birleşme noktasına tıklattığımda boş konserve gibi ses çıkarıyor . Ama ne yalan söyleyeyim çook güzel yıkıyor. Bugün birinde bosch v458 gördüm . Tamburu döndürdüğümde inanılmaz iğrenç ses çıkarıyordu demir demire sürtüyormuş gibi ses çıkarıyordu( sanırım rulmanları gitmiş. Halamda vardı ama hiç böyle ses çıkarmazdı ) . Elimi tambura getirdiğimde kazan resmen hopluyordu. Üst tablası açıktı . Baktığımda çok güzel bir çelik kazan çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 27 Temmuz 2014; 14:27:55 >
  • Arkadaşlar ( bosch way serisi kullananlar için söylüyorum ) sizin pamuklu 60 derce programındaki süre kaç? Bizimki 2 saat 48 dakika . Annem çok diyor çamaşırlar hep yıpranır diyor . Acaba sizin giysileriniz yıprandı mı . Ayrıca sense plus yıkamayı daha iyi yapıyor mu ?

• Arkadaslar elimde arcelik 2200 var motoru gurultulu calisiyor problem var mi varsa nedir yardimci olabilir misiniz videosu var linki buhttp://youtu.be/U1gi1Dx8L8U simdiden tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: emre2257

Arkadaslar elimde arcelik 2200 var motoru gurultulu calisiyor problem var mi varsa nedir yardimci olabilir misiniz videosu var linki buhttp://youtu.be/U1gi1Dx8L8U simdiden tesekkur ederim

İlk hızlanırken çıkardığı ses fazla yüksek geldi onun dışında motorda sorun yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre2257

Arkadaslar elimde arcelik 2200 var motoru gurultulu calisiyor problem var mi varsa nedir yardimci olabilir misiniz videosu var linki buhttp://youtu.be/U1gi1Dx8L8U simdiden tesekkur ederim

Motor ilk kalkışta bir yere sürtuyor sanki.Bide motor bilyelerinde sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 30 Temmuz 2014; 17:58:56 >
  • Tesekkur ederim fakat siemens siwamat 960 in videolarini izlemistim o baya sessizdi motorun uzerindeki amblem yeni onla alakali olabilir mi bu arada baslarken cikardigi ses az camasir atinca cikmiyor

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.