Şimdi Ara

'Asus, çift işletim sistemli tabletleri nedeniyle Google ve Microsoft'tan baskı görüyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 'Asus, çift işletim sistemli tabletleri nedeniyle Google ve Microsoft'tan baskı görüyor'

Android ve Windows işletim sisteminin birarada kullanıldığı tabletler dendiğinde akla ilk gelen firma olan Tayvanlı Asus, görünüşe geliştirdiği konsept nedeniyle çapraz baskı altına alınmış durumda. 

Daha önce Google'ın çift işletim sistemine sıcak bakmadığı gündeme gelmişti. Farklı kaynaklardan dile getirilen yeni iddialara göre Asus hem Google hem de Microsoft tarafından baskı altına alınmış durumda. Her iki firma da platformlarının aynı cihaz içerisinde yer almasından oldukça rahatsız. Hatta Microsoft çift işletim sisteminin kullanılmamasına yönelik olarak yeni bir düzenleme yapmış durumda. Kısaca Asus her iki tarafı da memnun edememiş görünüyor.

Baskılar nedeniyle Asus'un Transformer Book Duet tablet modelinin piyasaya çıkışı askıya alınmışken, P1801 ve P1802 hepsi-bir-arada bilgisayarlarının ise raflardan çekilmesi gündemde. 

Gerileme yaşayan PC pazarında, Windows ve Android işletim sisteminin birarada yer aldığı tablet ve PC ürünlerinin biraz hareketlilik getireceği ümit ediliyordu. Ancak ne Google'ın ne de Microsoft'un buna razı olmadığı açık. Yaz döneminde piyasaya çıkacağı tahmin edilen Windows Phone 8 ve Android işletim sistemli akıllı telefonların varlığı da bu haberle tehlikeye girmiş oldu. 

• Bir ara Microsoft üreticilere çift işletim sitemli çözümler sunması için teklifte bulunuyor tarzında haber yapmıştınız,enteresan.

• Eğer Microsoft izin vermezse kendisi kaybeder..

• Şu Microsoft tekeli bir yıkılmadı yıllar geçti.

• Şu Asus kadar yaratıcı firma yok. Kullanıcı memnun kalıyor işte, iki işletim sistemini de tecrübe edebiliyor. Ama başka nedenlerden dolayı önü kesiliyor.

• Asus un şu andaki hali iki tane kızı birden aynı yerde yemeğe davet eden Tarık Akan ın haline benziyo :)

• Microsoft'un tahtı sallanıyor

• Microsoft böyle yaparak kendi ayağına sıkar.

• asus'ta tek işletim sistemli yapar ama sitesine çift işletim sistemine geçirecek tool koyar, onu çalıştırır çift yaparsınız.

not : sayfanın altındaki kocaman sağ sol okları gönder butonunun üzerine denk gelince mecburen sayfayı yukarı ya da aşağı kaydırıp öyle gönder yapabiliyorum. çok saçma sapan bişey.

• Windowsu msn'den sileceksin.

• şu microsofttan harbiden nefret ettim on yıllarca (Office hariç) 5 para etmez yazılımı yüzlerce dolara dayadı millete en düşük donanımlı laptop bile 1000 lerce liradan satıldı hangi özelliği vardı peki windows7 de bile bi uygulama mağazası yoktu 8 in hali ortada Google androidi sahiplendi adamlar beleşe dağıtıyor işi bilen bikac modifiye ile catır catır her istediğini yapıyor chromebook türkiyeye geldiğinde ilk işim laptopı satıp chromebook almak olacak

• Laptopu şimdiden satılığa çıkar o zaman :)
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/Chromebook-Seriler-2807.html
  • parası neyse biz verip alıyoruz asusa baskı kullanıcıya baskı demek arkandayız asus

• İşte buralar buram buram çıkarcılık...
  • Ne gerek var kardes kardes gecinsinler.

• ASUS'un yerinde olsam, ikisi ilede ilişkiyi keserim. Ubuntu felan yükler öyle satarım. Donanımıda standart yaparım (kaldıki çoğu ürünü zaten öyle) ve işletim sistemini kullanıcıya bırakırım. İstediğini yükler, sürücülerini bulur. Zaten işletim sistemi için garanti vermiyor kimse, donanım için veriyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.