Şimdi Ara

Yeni Sistem ( Home Theatre - Media Center ) UPGRADE 1 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
5
Favori
2.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elinize sağlık. Bu testi yapmanız iyi oldu. Ben de ses kartını ihtiyacım yok diye satılığa çıkarmıştım. O zaman ses kartını analog 3.5 mm - 2 rca kablo ile amfiye bağlıyorum.
    Yalnız şöyle bir problem var. Ben amfiyi projeksiyona bağladım. Şimdi her müzik dinlemek istediğimde görüntü için projeksiyonu açmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl halledebiliriz?
    Küçük bir monitör alıp vga ile pc'ye bağlasak nasıl olur? Ya da daha başka bir çözümü var mı?

Bir de bende şöyle bir amfi var. Bunu da sisteme dahil edebilir miyiz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-dj-ekipmanlari-lambali-kulaklik-amfisi-75930240/detay/

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Ne demek efendim. Sonuçta hepimiz birşeyleri deneyerek ve paylaşarak öğreniyoruz. Eğer birilerine bir katkım olduysa ne mutlu bana.

Projeksiyon sorununu hdmi çoklayıcı ile çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama bu tarz bir cihaz hiç kullanmadığım için şunu alın diyemeyeceğim. Tabii hdmi çoklayıcılar ARC olayını etkiler mi denemek lazım.

Tabii bu arada bu tarz bir kullanımda müzik dinleyeceğiniz zaman Windows üzerinden varsayılan ses aygıtını ses kartı olarak seçmek, film izleneceği zaman ise hdmi output olarak seçmek gerek. En azından kablo söküp takmaktan daha kolay olur.

Bu arada dediğiniz Sedef amfi de övülen cihazlardan. Ama sizin sisteme dahil etmek için hoparlör bağlantısına bir ayraç koymak gerekir. Atıyorum ses kartı-Sedef-hoparlör bağlantısına geçmek için avr'den gelen sinyali kesmeniz gerekiyor. Bunu da bir switch tarzı bir alet ile yapılabilir diye düşünüyorum ama sağlıklı olur mu bilmem. Yani bir nevi AVR'nin kumandasındaki gibi farklı kaynakları seçebilmemizi sağlayacak bir anahtar.

Ama şimdilik hdmi çoklayıcı ile ses kartı ve analog bağlantı olayını denemeniz çok daha mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce şu tarz bir ürün aldım. Fakat stabil değildi. İki ekranın birden açılması gerekiyordu. Bazen iki ekran açıkken birisini kapadığında diğerinde görüntü devam ediyordu, bazen olmuyordu. Belki daha kalitelilerinde bu sorunlar yoktur.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=evdarkamx2ftv&categoryId=157410&sku=EVDARKAMX2FTV&gclid=COmz39n4l70CFeKWtAodYRYAWA

Dediğiniz gibi ilk önce ses kartı ile analog olarak bağlantıyı denemek gerekiyor.

• enerji78 kullanıcısına yanıt
    abi peki mesela ,ikiside olunca sürekli yani kabloları mı değiştiriyoruz dinlemek için yani müzik dinleyecem avr den kabloları çıkartıp amfi ye mi takmamız gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Sana da zahmet vereceğim hocam ama çok makbule geçecek. Splash player, pot, mhc vs. derken kafam iyice karıştı. Hatta benim durumumda olanlar için kılavuz olması adına konunun başına ekleyebilir ya da ayrı bir konu olarak açabilirsiniz. Hem böylece emeğiniz de zayi olmaz. Sağlıcakla...

Ne demek kardeşim bu konu ile ilgili detaylı bir konu acarım merak etme bana biraz zaman ver sadece ;)
  • diadavidoff kullanıcısına yanıt
    O durum çok kullanışsız olur. Onun yerine alacağın stereo amfide AV Bypass özelliği olmalı. Sinema izlerken bu özellik ile Stereo amfinin pre katı devreden çıkıyor ve power amfi gibi çalışıyor. Stereo dinleyeceğin zaman da AVR ile işin kalmaz ve müziği stereo amfi üzerinden dinlersin. Böylece kablo değiştirmek zorunda kalmazsın.
    Yani işte burdada marka diyerekten dünya kadar parayı boşa bayılmış ihtimali ortaya çıkıyor,bende buna istinaden bu paradoksu aşmaya çalışıyorum ki siz bu işin ehli olan biri olarak bu raddede markaya güvenecez diyorsanız demek ki hiç gereği yok,içimize sinmesi daha önemli oluyor bu koşullarda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

O durum çok kullanışsız olur. Onun yerine alacağın stereo amfide AV Bypass özelliği olmalı. Sinema izlerken bu özellik ile Stereo amfinin pre katı devreden çıkıyor ve power amfi gibi çalışıyor. Stereo dinleyeceğin zaman da AVR ile işin kalmaz ve müziği stereo amfi üzerinden dinlersin. Böylece kablo değiştirmek zorunda kalmazsın.

Birbirine entegre oluyorlar yani bu güzel,bununla ilgili ilk işim iyi bir sterio ampli dinlemek oalcak,ona göre bu konudada bir kaç ürün araştırması yapabilirim...
    Yani çok fazla müzik dinliyorum ve ciddiye alınır bir flac ve dts müzik arşivim oluştu :)
    Yakında pikap geliyor birde mutlaka lazım olacak o raddede sanırım...
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir derleme olmuş hocam eline emeğine sağlık,senin gibi bu konunun üzerine düşüneler sayesinde bizlerde öğreniyoruz bişeyler,

Ama XBMC konusunda ki fikrine katılmadığımı üzülerek belirtiyorum...
    sebebi ise sen ne kadar katagorize etsdende filmleri yeterli değil sebebi ise bir film hem drama hem aksiyon hem korku temalarını barındıraibliyor bunu neye göre ayıracaz ?
    Yada sevdiğiniz bir aktörün sadece arşivden filmini izlemek istediniz kısaca XBMC de o aktörün filmlerini aratıp arşivinizden izleyebilirsiniz...
    Yada puanlamaya göre bi film secebilir ve hatta tek bir progrm üzerinde kimler oynuyor filmde konusu ne filmin donanımı teknik özellikleri ne hepsini görebiliyorsunuz,hee dediğiniz gibi bende mpc + k-lite yi birbirine entegre etmiş bir şekilde kullanıyorum ondanda bütün formatları izleyebiliyorum dinleyebiliyorum,bazen mpc nin yalınlığını kullanmak geldiyse içimden yinede filmi XBMC den secip MPC üzerinden izliyorum...
    Bu nedenle XBMC arşivcilerin elinin altında olması gereken bir program olması gerektiği kanaatindeyim ;)

Bu tabiki beklenti meselesi fakat bence pikap işine giriyorsanız ve ağırlıklı müzik dinliyorsanız bu iş AVR ile olmaz. Size mutlaka iyi bir stereo amfi gerekli. Arada büyük bir fark var.
    Pioneer avrde kullanıyorsun değil mi ?
    Bugün bunun farkına sayenizde daha iyi varıyorum ,diyorum ya genel olarak dışardan bi gözlemci ve meraklı olarak baktığın zaman ince farkları ayırt etmek zor oluyor bu yüzden her zaman böyle konularda bilenlerle hareket etmek en doğrusu oluyor,yanlış yapıla yapıla doğru şeyşere imza atılıyor ama bir bilene sorup doğruyu secmek varken fantazi yapmaya gerek yok sanırım :)
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Para önemli değil yeterki ciddi manada alınan ürün verilen paranın hakkını versin,ağız tadıyla kullanmak önemli....
    Bunun uyarısını daha önceden özelden yine yapmıştın aklımda teşekkür ederim...
    Sorunuz varsa her zaman zorabilirsiniz. Elimden geldğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Pikap ne marka alıyorsunuz?
    Hala araştırma safhasındayım oda üzerine çok çalışıp doğru karar verilmesi gereken bir mevzu genel olarak baktığım zaman konulara iğnesi olsun işlevi olsun,bu konuda yapabileceğin bir tavsiye olursa çok memnuniyet duyarım abi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diadavidoff

Pioneer avrde kullanıyorsun değil mi ?

Evet.Pioneer vsx-528. XBMC konusunda ise ne zaman uygun olursanız hocam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yukarıda hdmi ile görüntüyü bazen alamıyorum demişsin de ben denondan önce pioneer vsx 921 almıştım pc den bağlandığım için genelde windows sürüm olmadığı için pioneer çok sorun yaşadım işin acığı kendi kendien ekran çözünürlüğü değiştiriyordu cihazı kapattığım zaman görüntü vermeyi kesiyordu,bazen görüntü hiç gelmiyordu kapatıp actığımda diğer cihazlarıda tekrar başlatmam gerekiyordu,hani ordan aklıma geldi pioneer bu konuda biraz donanımsız kalıyor sanırım,
    Yani anladığım kadarını söyledim belki senin anlatmak isteidğin farklıydı ama başımdan geceni bu konuda bil istedim :)
  • Çözünürlük sorunlarını bende yaşadım. Ekran gelmye çalışıyor ama bir türlü gelmiyor, yeşil oluyor filan. Açıkçası pioneer'dan kaynaklanabileceğini pek düşünmemiştim.
    Mesela ben her zaman ses sistemini kullanmadığım için pioneeri kapatıyordum,ya ekranda gidiyordu yada pioneerin çözünürlüğü 560p olduğu için pc'nin 1080p olan çözünürlüğünü kendine göre ayarlamaya çalışıyordu,hem pioneeri hem pc yi aynı anda tekrar acınca düzgün çalışıyordu ama play stationa gectiğimde ondan sonra tekrar pc ye aldığımda yine bu sorunlar tekrar etti ki ben bunun en büyük sebebinin pioneerin windows işletim sistemi kullanmadığına bağlamıştım bu nedenle geri iadesini yaptım ben bunu benim sistemimdekullanamıyorum diye onun yerine windows işletim sistemli denona gectim çok şükür bütün sorunlarım çözüldü bu konuda...
  • Amfilerde windows işletim sistemi olduğunu bilmiyordum. Dediğiniz gibi sorun belki bundan kaynaklanıyordu....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.