Şimdi Ara

Chrome OS ülkemize Asus Chromebox ile giriş yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Chrome OS ülkemize Asus Chromebox ile giriş yapıyor

Google'ın ABD dizüstü pazarında yüzde 25 civarında bir payı ele geçirmeyi başardığı Chrome OS platformu bilindiği gibi sadece belirli ülkelerde satışa sunulmaktaydı. Google'ın genelde resmi olarak faaliyet gösterdiği yerlerde piyasada olan Chrome OS artık ülkemize de geliyor.

Asus'un bugün yaptığı duyuruda Chrome işletim sistemli Chromebox masaüstü mini PC ürününün Haziran ayı itibariyle ülkemizde satışa çıkacağı açıklandı. 

12cmx12cmx4cm şeklinde boyutlara sahip olan Asus Chromebox, Intel HD grafik birimi, 16GB depolama kapasitesi, 2GB RAM, 5. nesil WiFi, 100GB Google Drive alanı, HDMI çıkışı, USB 3.0 portu ve SD kart okuyucu şeklinde özellikler sunuyor. Core i3 ve i7 işlemcili versiyonlar ile cihaz 4K harici ekranlara destek sunuyor. 

Chrome OS çevrimiçi çalışan bir işletim sistemi olduğu için üst seviye donanımlara ihtiyaç duymuyor ve hızlı bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Asus 5. nesil WiFi uyumlu router'lar üzerinde daha hızlı aktarım olanağı sunan WiFi Go özelliğini de cihaz ile birlikte sunuyor.

Cihazın ülkemizdeki başlangıç fiyatı 219$+KDV olarak belirlenmiş. Ancak sürekli internet bağlantısı gerektiren bir platform olduğu için kullanıcıların genişbant internet sahibi olması gerekiyor. 

• Chrome OS işletim sistemi bulut tabanlı olduğu için bizde bu uploas hızlarıyla cok verim alamazsın

• Tasarım mac mini'ye mi benziyor?

• Adil kullanım kotaları olmasa 20MB lik Fiber İnternetlerle bile rahatlıkla kullanılabilir.

• Bazı Chromebook'lar zaten satılıyordu.

İnternet bağlantıları çok sorun olmaz.

Yalnız offline içerikleri ne derece kullanabildiğini pek çözemedim. Dahili belleğe bir video veya müzik atıp media player ile çalabiliyorsa iyidir.

Bilgisayarı sadece webde gezmek, sosyal medya kullanmak, müzik dinlemek, video izlemek için kullananlar için kullanımı kolay, donanımına göre hızlı ve ekonomik bir çözüm gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Bazı Chromebook'lar zaten satılıyordu.

İnternet bağlantıları çok sorun olmaz.

Yalnız offline içerikleri ne derece kullanabildiğini pek çözemedim. Dahili belleğe bir video veya müzik atıp media player ile çalabiliyorsa iyidir.

Bilgisayarı sadece webde gezmek, sosyal medya kullanmak, müzik dinlemek, video izlemek için kullananlar için kullanımı kolay, donanımına göre hızlı ve ekonomik bir çözüm gibi görünüyor.

Hocam suanki fiyatlara gore ekonomik degil, yaklasik 570 lira civari bir fiyati var. Bence gereksiz gibi suan, ileride fiyatlari duserse ancak dusunulebilir. Yoksa boyle bir cihaza kim 600 lira verir merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomik değil.
    Ayrıca ev kullanıcılarının yeni bir işletim sistemine geçeceğini hiç zannetmiyorum.
  • bunun notebook larınıda gelir inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Tasarım mac mini'ye mi benziyor?

Üçgen şeklinde mi yapsın ?

• beyler acaba buna windows 7 yüklenebilirmi kaçak yolla filan ?

• Buna verilen para, çöpe atılan paradır.

• neo01470 N kullanıcısına yanıt
    Her ürün kopyalanır mı? 1 Samsung 2 Asus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel nuc tabanlı bir sistem üzerinde chrome os çalıştıran ve cloud ağırlıklı bir cihaz. türkiyedeki internet hızları mâlum iken pek bize gitmez.
    intelin nuc çözümlerine istediğin parçaları takıp bu boyutlarda daha çok işlevsel bir çözüm de düşünülebilir.

mesela intel nuc tabanlı sistem toplayıp hd tv lerde medya oynatı olarak kullanabilinir.bluray iso da çalıştıracaktır usb hdd üzerinden.

• 2gb ram hayli hayli yetecektir. Arkada çalışan bir windows olmayacağı için sıkıntı yok.

• AMD APU lu sistem ve xbmc kurar keyfime bakarım. Kablosuz klavye ve fare ile de internet keyfim gayet yerinde olur.

Ne smart tv ne de android , chrome box hepsi birer para tuzağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

intel nuc tabanlı bir sistem üzerinde chrome os çalıştıran ve cloud ağırlıklı bir cihaz. türkiyedeki internet hızları mâlum iken pek bize gitmez.
    intelin nuc çözümlerine istediğin parçaları takıp bu boyutlarda daha çok işlevsel bir çözüm de düşünülebilir.

mesela intel nuc tabanlı sistem toplayıp hd tv lerde medya oynatı olarak kullanabilinir.bluray iso da çalıştıracaktır usb hdd üzerinden.

İntel nuc almak yerine philips hmp serisi medya oynatıcı almak daha mantıklı bence. Bende hmp 3000 var. DVD iso oynatıyor, gayet stabil. Bir kaç bugı var ama onlar da binde bir karşıma çıkıyor.

İntel'in ne kadar güvenilir firma olduğu meçhul. Özellikle düşük donanımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: iamgats

2gb ram nedir? sene 2014

Bence Normal
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.