Şimdi Ara

Project: The Queen's Revenge

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önceki yaptığım çalışmadan sonra upgrade niteliğinde olacak bir çalışma yapmaya hazırlanıyorum. Malzemelerimin gümrük işlemleri sürüyor. Bu sefer klasik boru yerine akrilik boru kullanmayı tercih ettim. 800D nin alt kısmına bir aksilik olmazsa kanallarla su yolları açmayı planlıyorum.

Bundan önceki projeyi görmeyenler için imzadaki link yada aşağıdaki link yardımcı olacaktır.
    www.flickr.com/photos/elanorth/sets/72157636114843056/

Proje başlamadan önce parçalar geldikçe oların fotoğraflarını ekleyeceğim. Ardından ilerlemeyi adım-adım takip eden fotoğraflar gelecek. Şimdilik bu kadar umarım beğeneceğiniz bir çalışma olur.

Project Name: Queen's Revenge

Project: The Queen's Revenge

CPU Block:

Project: The Queen's Revenge  Project: The Queen's Revenge

Motherboard Block:

Güncelleme 6/10/2013 Ekran kartı CSQ block soluk halinden polish yaparak clean versiyon halini aldı. Öncelikle Ekran kartı block unun ilk hali

Project: The Queen's Revenge Project: The Queen's Revenge

Ardından polish yaptuktan sonraki block un görünümü. Aynı kardeşleri gibi parlak bir hale geldi

Project: The Queen's Revenge  Project: The Queen's Revenge  Project: The Queen's Revenge

Güncelleme 2/10/2013 Corsair 800D kasanın akt kısmı çıkartıldı ve yerine nexxos monsta 240 radyatör takıldı.Öncelikle kasanın önceki hali ve sonrasında alt tarafa eklenen radyatör.

Şimdi sıra geldi GPU block'un montajına.

Güncelleme 14/10/2013

Block ları temizleyip anakarta montaja başladım. Bu sırada oluşan bazı sorunlar yüzünden proje biraz uzuyacak gibi Şu sıralar aklımda alt tabakada plexi kullanıp kullanmamak arasında gidip gelirken kasamı temizledim ve montajı 2-3 saat içinde bitirdim.

Minik güncelleme 21/10/2013

Şimdilik boruları düzene soktum. Geriye kanallların yer alacağı plexi kısma geldi.

Project: The Queen's Revenge  Project: The Queen's Revenge  Project: The Queen's Revenge

Güncelleme 30/11/2013

Uzun süredir iş yoğunluğundan dolayı vakit bulamadığım alt kısımdaki kanallar için @arg-ist ile kesimi yapacağımız arkadaşa gittik. Yavaş yavaş sona yaklaşırken geriye ufak-tefek malzemeler kaldı.

Final Güncelleme 11/03/2014

Sonunda iş yoğunluğundan biraz olsun kurtulmakla çalışmaya başlayabildim. Hazırlamış olduğumuz plakayı sisteme dahil ettikten sonra sistemi çalışır hale getirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elanorth -- 11 Mart 2014; 22:16:32 >
  • Takip
    Ek olarak: Su Soğutma parçalarını nerden aldınız ?
  • Yurt dışından parça parça kimi almanya kimi amerika
  • cok guzel olmus.

rog hayranlii var sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey merak ettim dalga geçmek için söylemiyorum. Bu bilgisayar diyemi geçiyor ?
  • Co2 cutting laser hiç sevmem kendisini Çok sexi olmuş dostum hani derler ya yeme yanında debelen o cinsten Hmm şu plexi boru olayına bende mi girsem
  • çok şık
  • Bu ne arkadaş yahu.... Gördükçe yapacağım işten soğuyorum :) Mükemmel ötesiiiii Eski hali de güzel yeni hali de.... Yalnız polish işlemi nasıl birşey üstad??? O gpu bloğunu nasıl parlattın öyle yaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Bu ne arkadaş yahu.... Gördükçe yapacağım işten soğuyorum :) Mükemmel ötesiiiii Eski hali de güzel yeni hali de.... Yalnız polish işlemi nasıl birşey üstad??? O gpu bloğunu nasıl parlattın öyle yaaa

Usta polish çizik giderme işlemiymiş. Şöyle bir video buldum. (Tıklayınız.) Buyur buradan izleyerek ufak bir yüzeye nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmaya çalışabilirsin.

Bu arada mod muhteşem olmuş tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emircan16

quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Bu ne arkadaş yahu.... Gördükçe yapacağım işten soğuyorum :) Mükemmel ötesiiiii Eski hali de güzel yeni hali de.... Yalnız polish işlemi nasıl birşey üstad??? O gpu bloğunu nasıl parlattın öyle yaaa

Usta polish çizik giderme işlemiymiş. Şöyle bir video buldum. (Tıklayınız.) Buyur buradan izleyerek ufak bir yüzeye nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmaya çalışabilirsin.

Bu arada mod muhteşem olmuş tebrikler.

Üstad youtube girilmiyor ki.... Neyse bakayım bulurum ben herhalde... Ama konu sahibine birşey daha soracağım... Bu cpu bloğunun fiyatı alındığı yer neresidir acaba
  • Polish olayı burada arkadaşın söylediğine benzer bir teknik uygulanıyor. İnce zımpara kullanılarak üzerindeki pürüzlerden arındırılıyor, ardından parlatıcı bir krem yardımıyla kalan çizikler gideriliyor.
  • CPU block çok güzel görünüyor. Elinize sağlık.
  • Elinize sağlık...

Bana da kısmet olsa iyiydi , önce işi öğrenmek lazım :)
  • Çok güzel görünüyor takipteyim :)
  • Cok guzel olmus takipteyim

Birde ankarti sogutmak performans sagliyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 numara 5 yıldız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.