Şimdi Ara

iOS 7.1 yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
735
Cevap
13
Favori
18.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iOS 7.1 yayınlandı

Apple, geçtiğimiz eylül ayında yayınladığı iOS 7'nin ilk büyük güncellemesi olan iOS 7.1'i sonunda yayınladı.

Arayüz iyileştirmelerinden iTunes Radio'ya, Siri'den CarPlay'e ve Erişilebilirlik alanlarında birçok yeniliğe ve performans iyileştirmesine sahip olan iOS 7.1'in sisteme kazandırdıklarının tam listesi şöyle:

CarPlay

• Araba için tasarlanmış iOS deneyimi

• iPhone’unuzu CarPlay özellikli bir araca bağlamanız yeterlidir

• Telefon, Müzik, Harita, Mesajlar uygulamalarını ve 3. parti ses uygulamalarını destekler

• Siri ve arabanın dokunmatik ekranı ve düğmeleri ile denetleyin

Siri

• Siri’nin konuşmanızın bittiğini otomatik olarak algılamasına alternatif olarak konuşurken Ana Ekran düğmesini basılı tutup işiniz bittiğinde düğmeyi bırakarak Siri’nin ne zaman dinleyeceğini elle denetleyin

• Çince (Mandarin), İngiliz İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi ve Japonca için yeni, kulağa daha doğal gelen erkek ve kadın sesleri

iTunes Radio

• Öne Çıkan İstasyonlar’ın üst tarafındaki arama alanı ile favori sanatçınızı veya parçanızı taban alan istasyonları kolayca yaratın

• Şu An Çalınan ekranında düğmeye bir dokunuşla albümler satın alın

• iPhone’unuzda, iPad’inizde veya iPod touch’ınızda reklamsız iTunes Radio’nun keyfini çıkarmak için iTunes Match’e abone olun

Takvim

• Etkinlikleri ay görüntüsünde görüntüleme seçeneği

• Birçok ülke için otomatik olarak eklenen ülkeye özel tatiller

Erişilebilirlik

• Kalın font seçeneği artık klavye, hesap makinesi ve birçok simge şeklini içerir

• Hareketi Azalt seçeneğine artık Hava Durumu, Mesajlar ve çoklu görev kullanıcı arayüzü canlandırmaları da dahil edilmiştir

• Yeni, düğme şekillerini görüntüleme, uygulama renklerini karartma ve beyaz noktayı azaltma seçenekleri

• iPhone 5s üzerinde HDR’yi otomatik olarak etkinleştirmek için yeni Kamera ayarı

• Daha fazla ülkede iCloud Anahtar Zinciri desteği

• FaceTime aramasını başka bir aygıtta cevapladığınızda arama bildirimleri otomatik olarak silinir

• Ana Ekran’ın ara sıra çökmesine neden olan bir hatayı düzeltir

• Touch ID parmak izi tanımayı iyileştirir

• iPhone 4 için performansı artırır

• 10.000'den büyük sayılar için Mail’in okunmamışlar etiketi görüntüsünü düzeltir

• Kullanıcı arayüzü geliştirmelerine devam edilmişti

iOS 7.1'i OTA olarak cihazlar ya da iTunes üzerinden direkt olarak indirebilirsiniz.

• İphone 5 iOS 6.1.4 kullanıyorum guncelliyim mı karar veremedim video gönderin ya da paylaşın lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.1den yazıyom cihaz ucuyor resmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı gibi ip5te

• Yakin bi zamanda inceleme bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limitles -- 10 Mart 2014; 19:35:35 >
  • Hayırlısıyla indiriyoruz

• Hadi bakalım :)
  • Sonunda :D Iphone 4 kendine gelsin artık :D

• Jailbreak var mı jailbreak? Şimdi eşimin telefonu güncelleyip de jb ile rengarenk cicili bicili yaptığım yazılar, resimler, özellikler gidip de akşam akşam aile faciası yaşamayalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratbanK -- 10 Mart 2014; 19:43:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google Translate ile mi çevirildi bu iyileştirme metinleri anlamadım ki :) Her neyse bu kez random reboot hatası düzelmiştir umarım (Ki Apple düzelttiklerini söylüyor ve dilerim iPhone 4 kullanıcıları da rahat bir nefes alır artık kasmalardan şikayetçi çok iP4 kullanıcısı vardı)

• Shady kullanıcısına yanıt
    Sizden yaklaşık 4-5 dk. önce forumdan bir arkadaş haber vermişti sağolsun ( http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=89019182 )
  • Weekender kullanıcısına yanıt
    iOS 7.1 notları Apple'ın açıkladığı resmi metindir. Herhangi bir değişiklik yapılmadan direkt olarak eklenmiştir.

İyi forumlar.
  • Hemen download etmeye başladım, malum 10 dakika sonra olacak yogunluk yüzünden 1 gün beklemek zorunda kalmayayım.

Edit: Parallax kapalıydı, güncelleme sonrasında açtım. Çok iyi olmuş, telefon akıyor resmen (iPhone 4s)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castorio -- 10 Mart 2014; 20:44:57 >
  • kardeşin iphone 4s e kuruyorum bakalım onda fark var mı :)
  • iĞhone 4 kullanıcılarını bekliyoruz hızlanma varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Uzun

kardeşin iphone 4s e kuruyorum bakalım onda fark var mı :)

Bekliyorum izlenimlerini :)

• İndiriyorum bakalım nasıl bir sistem geldi :D ip5 kullanmama rağmen stabiliteden rahatsızdım umarım gelişme vardır...
    Az önce yükledim gayet başarılı olmuş, telefon resmen uçuyor efectler gözle görülür hızlanmış bence mükemmel!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DespicablePirate -- 10 Mart 2014; 20:18:32 >
  • Klavye çok değişmiş onun dışında bişey yok
    İpad mini...

• Arkadaslar iphone 4S hızlanma olmus mu ?

• yükleniyor

5s
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.