Şimdi Ara

Erkekler ve kadınlar; akıllı telefon satın alırken hangi faktörlere, ne kadar dikkat ediyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
1.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erkekler ve kadınlar; akıllı telefon satın alırken hangi faktörlere, ne kadar dikkat ediyor ?

Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden Nielsen’in 58 ülkedeki internet kullanıcıları arasında yaptığı anket çalışmasının verileri, akıllı telefon satın alım arefesinde tüketicilerin dikkat ettiği kriterlere cinsiyet bazında ışık tutuyor.

Mashable ve Statista’nın Nielsen’in verilerine dayandırarak yaptığı analize göre her iki cins için de akıllı telefonların fiyatları açık ara en kritik faktör; ancak kadınlar, fiyat etiketlerine erkeklere göre daha fazla önem gösteriyor.

Konu özellikler, pil ömrü, işletim sistemi ve donanım gücü olduğunda erkekler, kadınlara göre bir adım daha öne çıkıyor ve bu özelliklere daha fazla önem gösteriyor. Özellikle de donanım gücü, araştırmaya konu olan faktörler arasında farkın en fazla açıldığı faktör olarak dikkat çekerken kadınların, erkeklere göre daha fazla dikkat ettiği tek teknolojik özellik kamera.

Araştırmanın bir diğer dikkat çekici tarafı ise erkekler ile kadınların dizayn konularına hemen hemen aynı önemi gösteriyor olmaları.

Nielsen’in verilerine göre sonuçlar böyle. Peki Donanımhaber.com kullanıcıları için en önemli kriterler neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

• Tamamen uydurma
    Kizlar paraya bakmaz kendileri almazlar
    Donanim gucu 31 nasil oluyor donanim ne bilmezler
    Battery life diyo her 5 kizdan 2sinde iPhone var bataryaya bakip iPhone mu almislar.
    Sacmalamislar iyice.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadınların üçte biri işlemci hızına bakıp alıyormuş. Peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav he he
  • Kafadan sallasam daha düzgün sonuçlar çıkar. Para başta olmak üzere o en üsttekilerin hiçbirine bakmazlar. Donanımda çekirdek, en fazla rami bilirler. Ios 7 yayınlanınca kıza sordum yükledin mi diye, "o nası bi oyun ben hiç duymadım" cevabıyla yıkıldım.
  • kızlar iphone alır.
    erkekler android alır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadınlar telefonda sadece ip ve s4 bilir donanıma bakıpta telefon alan kadın hiç görmedim kısaca yav he he

• saçma gereksiz anket

• quote:

Orijinalden alıntı: GYGY

Tamamen uydurma
    Battery life diyo her 5 kizdan 2sinde iPhone var bataryaya bakip iPhone mu almislar.
    Sacmalamislar iyice.

Yüzdelik üzerinden 58 ülkede yapılmış bu anket.
    Türkiye'de durum böyle olabilir ama bu her yerde aynıdır mantığını doğurmaz. Şu an Youtube'da telefon incelemesi yapan tonlarca kız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

kızlar iphone alır.
    erkekler android alır.

The bomb has been planted

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabloyu ters basmışlar en ussteki yüzde en altta olmalı :D

• ulan hiç güleceğim yoktu; hangi hatun telefonun özelliklerine, işletim sistemine bakmış. Bakıyor, tipini beğenirse kocacım/aşkım/sevgilim bana bunu hele bilmem ne gününde al, heriye et diyor ve o gün de o telefona sahip oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamamen uydurma
    Sacmalamislar iyice.

İlk mesajdan çürütmüş.

• Size her yer Türkiye galiba gençler,bizde böyleyse heryerde böyledir mantığını ne zaman terk edeceğiz?

• Lan kuzenim elinde daha 15 yaşında galaxy s4 var ve RAM ın , çekirdeğin ve işlemcinin ne olduğunu bilmiyor tey allahım

• Donanım derken s4 te 8çekirdek var htc one de 4 çekirdek var s4 daha iyi tarzında bence. (s4 te en fazla 4 çekirdeğin çalıştığını bilmiyorlar)

• Kızların kameraya baktıkları doğru...

• quote:

Tamamen uydurma
    Sacmalamislar iyice.

tamam sincap ben söylicem bundan sonra zanzung alacak hepsi.
  • bizim "dh piyasa analistleri" belki de yüzbinlerce dolar harcanarak 58 ülkede yapılan araştırmayı kendi çevrelerindeki tikky'lere bakarak çürütmüşler ya söylenecek söz burada bitiyor. burada bir pasaport yoklaması yapsan yurtdışını görenler 10 da biri geçmez. onların da 10 da biri 2 den fazla ülkeye gitmiştir. o ülkelerdeki genel populasyonu ve kullanıcı alışkanlıklarını irdeleyecek kadar sosyal hayata dahil olan çok daha azalır ama iş dünya çapındaki araştırmayı yorumlamaya gelince sanırsın hepsi birer evliya çelebi.
    o kadar firma geçerlik güvenirlik sertifikası olmayan araştırmaya para ödeyecek kadar ahmak, bi siz akıllısınız. bütün dünya sizin dar çevrenizden ibaret değil gençler. o anketteki katılımcıların ve dünyadaki tüketicilerin büyük çoğunluğu hayatında bir teknoloji sitesine girip telefon karşılaştırması bile yapmamıştır. dünyadaki herkes forum_kurdu değil, aklınızın bi köşesinde bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 10 Mart 2014; 17:50:18 >

• marka
    tasarım
    kamera

kızlar buna bakar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.