Şimdi Ara

casper via cta-e07-14a rom yükleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
36.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Casper Via CTA E07-14A model tabletime rom yüklemek istedim.
    Sebep : Tabletim yeniden başlayınca herzaman KURULUM istiyor.Hoşgeldiniz, Dili seçin , saat v.s bunun dışında kapatmak istediğimde güç tuşuna basılı tutunca kapanıyor. KAPAT yazısı çıkınca basıyorum kapatmıyor.

Modele uygun rom'u Casper sitesinden indirip boş olan hafıza kartıma attım.Hafıza kartını tabletime takıp power tuşu ile beraber volume ( + ) tuşuna basıp yükleme ekranına geldim. Otomatik yüklemeye başladı.Fakat yükleme bitince şu sorunlarla karşılaştı. ( Resim de ekte'dir. )

Funding update package..
    Opening update package..
    Veriyfing update package..
    İnstalling update..
    Formatting /cache..
    Formatting /data..
    Data wipe failed.
    Formatting /cache..
    Cache wipe failed.
    Formatting media..
    Media wipe failed.

• mazafaka kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Aşağıda belirtilen konuda ürün ile ilgili update dosyası mevcut.Oradan indirip tekrardan yükleme yapabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_80595627/f_/key_casper%252Btablet//tm.htm#88880137
  • İlgin için teşekkürler.Konuya baktım, fakat ordaki model Casper Via CTA E07-13A benim tablet ise Casper Via CTA E07-14A olduğu için sürümler farklı.. Verilen linklerde işime yaramıyor dolayısıyla ..
  • Verdiğiniz linkteki adımları takip ettiğimde usb ile bilgisayara bağladığımda şarj ekranı çıkıyor. Programı açıyorum volume ( + ) ve power tuşlarına birlikte basınca bilgisayar USB algılamıyor. USB aygıtı tanımadı diyor.

Windows 7 işletim sistemi
  • mazafaka kullanıcısına yanıt
    kabloyu değiştir. Desktopta yapıyorsan arka panellerdeki usbyi kullan. İlk önce power ve (-) tuslarına basarak usb kabloyu tak. bilinmeyen aygıt görür veya Yeni donanım bulundu sihirbazı görüldüğünde USB-Burning-tool-v1.6.20 klasörü altında AmlogicusbBurningdriver’dan işletim sisteminize uygun driverı tanıt. daha sonra 1. Driver kurulum işlemi tamamlandıktan sonra USB-Burning-tool-v1.6.20 klasöründen ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp bu prog. üzerinden updatei yap.
  • % 92 ye geldiğinde hata veriyor :( resimdeki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazafaka -- 10 Mart 2014; 15:22:14 >

• SORUNU HALLETTİM.

Başka bir XP bilgisayardan usb ile tanıttım. Daha sonra cta.fix dosyasını yüklemeden ( çünkü zaten tabletin içindekileri defalarca silmiştim ) mantıken düşündüm ve direkt cta-20131022_v1.0.2 dosyasını seçip yükledim. %100 e gelince tablet açıldı. Tableti açtım sorunsuz bir şekilde çalıştı. İlgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim.
  • dostum aynı sorundan bende de var. yardımcı olabilirmisin ?

XP ve kablo ile olayı çözebildinmi ?
  • Herkeze selamlar, Casper Via cta-e07-14a tablette yukarıda yazılan tüm sorunları yaşadım ve ugraşarak nerde yanlış yaptığımı buldum. Çok debelendiğim için herkezle paylaşmak istedim. Adım adım sorunları ve nasıl aşdığımı yazıyorum.

1- İlk olarak düzgün çalışan tabletimin şarjı bitti ve şarja takıp yattım. Sabah kalktığımda power tuşuna basınca Casper yazısı çıktı ve dondu kaldı. Şarja tekrar taktığımda ise şarj oluyor gorunuyordu ancak power a bastığımda yine aynı sorunla karşılaştım.
    2- İlk olarak casper'ın sitesindenhttp://www.casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama ya girip cihazın seri numarasını yazdım. Daha sonra çıkan bilgileri aşağıdaki bölümlere girerek

Ürün Kategorisi Seçiniz : Tablet
    Ürün Modeli Seçiniz :CTA-E07-14A
    İşletim Sistemi Seçiniz : Android 4.2.2
    İndirme Tipi : Sürücüler

dosya aramayı seçtim. Karşınıza 4 tane dosya çıkacak. Bunlardan "CTA-E07-14A-PC versiyon (Windows XP/7)" adlı dosyayı seçin ve bilgisayarınıza indirin. İndirme işlemi tamamlandığında dosyayı masa üstüne açın.

3- Bilgisayarda aygıt yöneticisine gidip tabletin tanınmadığını vs. göreceksiniz usb kablo ile bağlayın ve ünlem işaretli olarak çıkacak. Burdan sürücüyü güncelleştir diyerek masa üstüne açtığınız dosyada USB-Burning-tool-v1.6.28_2/AmlogicusbBurningdriver/win7 sekmesini gösterek ilk olarak tableti bilgisayara tanıtın.

4- Bu işlem bittikten sonra AmlogicusbBurningdriver klasörünün altındaki ImageBurnTool.exe dosyasına ( WIN 7 Kullanıcıları İçin ) sağ tıklayın ve uyumluluk sorununu giderme seçeneğini tıklayın ve çıkan menüden önerilen ayarları deneme diye bir seçenek çıkacak onu seçin ve programı bu şekilde başlatın. Bu uyumluluk seçeneğini yapmadan önce yaptıklarımla yükleme işlemi %79 da kalıyordu ve kırmızı buton çıkyordu. Daha sonra açılıştaki CASPER yazısıda gelmemeye başladı ve siyah ekran da taldı tablet. Buradaki tek önemli olan win7 kullanıcılarının programı XP modunda çalıştırması. Bu şekilde çalıştırırsanız portlardan birinde tableti gorecek. File menüsünden import update file diyerek masa üstüne indirmiş olduğunuz dosyanın içindeki yazılım klasörünü seçin ve zipli cta-20140508-14A_1.0.7 dosyasını gösterin. Daha sonra sağdan start diyerek hem formatı başlatırsınız hemde yeni sistem kurulur.

Sorun : Casper Yazısında Takılıyordu ve Açılmıyordu.
    Sorun : Daha sonra hiçbir yazı kalmadı siyah ekran vardı sarj iconu dahi çıkmıyordu.
    Çözüm : Bu sorunla uzun süre uğraştıysanız zaten programı da kurcalamışsınızdır. Tek yapmanız gereken XP modunda programı çalıştırmak. 5 dakka içinde yeni sistem yükleniyor ve cihaz açılıyor.

Bu işlemin herhangi bir yerinde takılan olursa mesaj atsın daha ayrıntılı olarak anlatırım...
    Kolay Gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: KMA76

Herkeze selamlar, Casper Via cta-e07-14a tablette yukarıda yazılan tüm sorunları yaşadım ve ugraşarak nerde yanlış yaptığımı buldum. Çok debelendiğim için herkezle paylaşmak istedim. Adım adım sorunları ve nasıl aşdığımı yazıyorum.

1- İlk olarak düzgün çalışan tabletimin şarjı bitti ve şarja takıp yattım. Sabah kalktığımda power tuşuna basınca Casper yazısı çıktı ve dondu kaldı. Şarja tekrar taktığımda ise şarj oluyor gorunuyordu ancak power a bastığımda yine aynı sorunla karşılaştım.
    2- İlk olarak casper'ın sitesindenhttp://www.casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama ya girip cihazın seri numarasını yazdım. Daha sonra çıkan bilgileri aşağıdaki bölümlere girerek

Ürün Kategorisi Seçiniz : Tablet
    Ürün Modeli Seçiniz :CTA-E07-14A
    İşletim Sistemi Seçiniz : Android 4.2.2
    İndirme Tipi : Sürücüler

dosya aramayı seçtim. Karşınıza 4 tane dosya çıkacak. Bunlardan "CTA-E07-14A-PC versiyon (Windows XP/7)" adlı dosyayı seçin ve bilgisayarınıza indirin. İndirme işlemi tamamlandığında dosyayı masa üstüne açın.

3- Bilgisayarda aygıt yöneticisine gidip tabletin tanınmadığını vs. göreceksiniz usb kablo ile bağlayın ve ünlem işaretli olarak çıkacak. Burdan sürücüyü güncelleştir diyerek masa üstüne açtığınız dosyada USB-Burning-tool-v1.6.28_2/AmlogicusbBurningdriver/win7 sekmesini gösterek ilk olarak tableti bilgisayara tanıtın.

4- Bu işlem bittikten sonra AmlogicusbBurningdriver klasörünün altındaki ImageBurnTool.exe dosyasına ( WIN 7 Kullanıcıları İçin ) sağ tıklayın ve uyumluluk sorununu giderme seçeneğini tıklayın ve çıkan menüden önerilen ayarları deneme diye bir seçenek çıkacak onu seçin ve programı bu şekilde başlatın. Bu uyumluluk seçeneğini yapmadan önce yaptıklarımla yükleme işlemi %79 da kalıyordu ve kırmızı buton çıkyordu. Daha sonra açılıştaki CASPER yazısıda gelmemeye başladı ve siyah ekran da taldı tablet. Buradaki tek önemli olan win7 kullanıcılarının programı XP modunda çalıştırması. Bu şekilde çalıştırırsanız portlardan birinde tableti gorecek. File menüsünden import update file diyerek masa üstüne indirmiş olduğunuz dosyanın içindeki yazılım klasörünü seçin ve zipli cta-20140508-14A_1.0.7 dosyasını gösterin. Daha sonra sağdan start diyerek hem formatı başlatırsınız hemde yeni sistem kurulur.

Sorun : Casper Yazısında Takılıyordu ve Açılmıyordu.
    Sorun : Daha sonra hiçbir yazı kalmadı siyah ekran vardı sarj iconu dahi çıkmıyordu.
    Çözüm : Bu sorunla uzun süre uğraştıysanız zaten programı da kurcalamışsınızdır. Tek yapmanız gereken XP modunda programı çalıştırmak. 5 dakka içinde yeni sistem yükleniyor ve cihaz açılıyor.

Bu işlemin herhangi bir yerinde takılan olursa mesaj atsın daha ayrıntılı olarak anlatırım...
    Kolay Gelsin...

4.2.2 romu sizdede donuyormu çok?
    daha ilk kurduğumda dahi menüye basıyorum donarak geliyor oyunlar sürekli kasıyor fps rezalet.
    4.1.1 romunu bulamadım bende 13A nın 4.1.1 romunu kurdum donma sıkıntısı yok bu seferde ekran döndürme çalışmıyor tekrar 4.2.2 kurdum ekran döndürme çalışıyor ama donma sorunu hala mevcut.

• Evet benim tabletimde casper via 7 CTA- E07-14A bende denedim CTA E07 13A tabletin 4.1 romu debedim ekran dönmedi tekrar 4 2.2 yi yükledim sindi oyunlar kasiyor . Menü geçiSleri kasiyor ne yapmaliyim ?????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaaa beyler lütfen bişeyler yazınn ;(

• sd card versyonunu dene android 4.2.2 için
  • Sd kart verisiyonu apk olmuyomu casper sitesinden indirdim romunu kurdum hala kasiyo bi anlatirmisin kardesim sd kart versiyon nasi olcak

• seri numarasını girdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

not: 2 adet tablet seri no yazdım 2sine de aynı hatayı verdi. ve s.n. defalarca kontrol ettim.

tabletin modelini nasıl öğrenebililirim?
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    kardeşim çok teşekkürler xp de yapmaya çalışıyodum yüzde 92 de kalıyodu win 7 de yaptım oldu.allahrazı olsun sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: iletif

kardeşim çok teşekkürler xp de yapmaya çalışıyodum yüzde 92 de kalıyodu win 7 de yaptım oldu.allahrazı olsun sana

KMA76 nickli arkadaşa yazacaktınız sanırım bende sorunumu belirtmiştim çünkü
  • Casper Via CTA-e07-14A 4.1.1 rom varmı ? ?
  • yzenc Y kullanıcısına yanıt
    kardeşim apk olsa kurması kolay olurdu ama apk değil. şöyle : boş bi sd card a dosyaları at cihazı kapa açarken power (açma kapama)+volume + (ses arttırma) tuşlarına basılı tıt kendi kuracak zaten açılınca son güncellemeyi kur zaten küçük bi güncelleme
  • KMA76 kullanıcısına yanıt
    kardeş dediğin gibi harfiyen yaptım ama nafile %79 u gecemedim ne yaptıysam anasını sansını sevim iyi atlatmışsın şimdi 13a nın romunu denicem bakalım aynımı ya romda sıkıntı yada yukleyicide yada windows 7de tam çözemedim ama büyük ihtimal 7 de sanırım xp yı nerden bulucam onu dusunuyom bu zamanda :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.