Şimdi Ara

İPHONE 4 SHSH KAYITSIZ DOWNGRADE GÜNCEL YÖNTEM SORUNSUZ VE BATARYA CANAVARI (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
29
Favori
87.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

arkadaşlar 37 hatasından sonra red snow a girdim bu işlerden hic anlamadığım için vede anlatımda select ipsw bölümünün nerede olduğu yazilmadigi için jailbreak e tıkladım yanlışlıkla ve şu anda ipod hiç açılmıyor

arkadaşlar bir yardım lütfen cihaz açılmıyor

her şey tamam şu an ama. bu ekrsnde ne yapmam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

Orijinalden alıntı: HappyBlack

gsm hocam 16 gb

Hocam ben de sürekli 1600-1 hatasi aliyordum itunes i xp modeunda denedim sorunsuz surum dusurdum . Siz boyle bir deneyin olmazsa baska bilgisayarda deneyin . Yanlis yazilim hatasini ben baska zamanlarda arkadasin 3gs telini guncellerken almistim o zaman 3 farkli bilgisayarda denemistim ama tekrar tekrar denemistim . Mobildeyim su an google dan hatayi biraz arastirirsaniz belki bir sonuca ulasabilirsiniz Z

5s in sürümünü düşeremezmiyiz 7.0.6 ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple-Apple

quote:

quote:

gsm hocam 16 gb

Hocam ben de sürekli 1600-1 hatasi aliyordum itunes i xp modeunda denedim sorunsuz surum dusurdum . Siz boyle bir deneyin olmazsa baska bilgisayarda deneyin . Yanlis yazilim hatasini ben baska zamanlarda arkadasin 3gs telini guncellerken almistim o zaman 3 farkli bilgisayarda denemistim ama tekrar tekrar denemistim . Mobildeyim su an google dan hatayi biraz arastirirsaniz belki bir sonuca ulasabilirsiniz Z

İmkansiz değil :) ama şindilik imkansiz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apple-Apple

quote:

quote:

gsm hocam 16 gb

İmkansiz değil :) ama şindilik imkansiz

• vallahi terledim yav, olmuyor (iphone 4 16 gb, 6.1.3 e düşürmeye çalışıyorum)

-ireb ile dfu moda alıyorum, sorun yok
    -patchli itunes u yükledim sorunsuz açıldı
    -patchli ipsw yi shift+restore yoluyla itunes a gösterdim. tam dolduktan sonra 37 numaralı hatayı değil 11 numaralı hatayı veriyor;

-11 numaralı hatayla işleme devam etmeye çalıştım, redsn0wla normal ipsw yi gösterdim
    gelen onay msjına tamam dedim ve recovery fix butonuna bastım 3-5 bi şey yüklediten sonra waiting for reebot yazısı geliyor be exploit failed hatası yazıyor ve telefon dfu moddan çıkıp açılıyor

yardımcı olabilecek var mı? 11 numaralı hata kodunu internetten araştırdım ama net çözümü bulanı bulamadım

edit: HALLETTİM ARKADAŞLAR

quote:

hocam çok tuhaf şeyler yaptım ama oldu. ifaith ile gayet kolay bi şekilde hallettim.
    başlıkta yazılanlar gayet anlaşılır ama yaptığım yöntem çok daha basit.

iphone 4 16 gb, ios 7 küsürden 6.1.3 e düşürdüm.

ifaith ile jb olmadığı halde shsh dosyasını indirdim, o dosya ile ifaith üzerinden kendi telefonuma uygun 6.1.3 ipsw sini indirdim
    daha sonra itunes 11.0 ile indirdiğim ipsw yi telefona yükledim 5 dakika sürdü ve oldu

vallahi iphone 4 ü böyle seri kullanmayı özlemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IEfsaneyim -- 14 Haziran 2014; 5:05:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chequx

vallahi terledim yav, olmuyor (iphone 4 16 gb, 6.1.3 e düşürmeye çalışıyorum)

-ireb ile dfu moda alıyorum, sorun yok
    -patchli itunes u yükledim sorunsuz açıldı
    -patchli ipsw yi shift+restore yoluyla itunes a gösterdim. tam dolduktan sonra 37 numaralı hatayı değil 11 numaralı hatayı veriyor;

-11 numaralı hatayla işleme devam etmeye çalıştım, redsn0wla normal ipsw yi gösterdim
    gelen onay msjına tamam dedim ve recovery fix butonuna bastım 3-5 bi şey yüklediten sonra waiting for reebot yazısı geliyor be exploit failed hatası yazıyor ve telefon dfu moddan çıkıp açılıyor

yardımcı olabilecek var mı? 11 numaralı hata kodunu internetten araştırdım ama net çözümü bulanı bulamadım

Hocam diğer ipsw ile deneyin dedigi sanirim 16 gb lik ise siz 32 gb lik surumu de deneyin . Ve patch li itunes i yonetici olarak calistirin ve ipsw lerin tam inip inmedigini kontrol edin zira bazi arkadaslarda dosyalar tam inmemisti.

• hocam çok tuhaf şeyler yaptım ama oldu. ifaith ile gayet kolay bi şekilde hallettim.

ifaith ile jb olmadığı halde shsh dosyasını indirdim, o dosya ile ifaith üzerinden kendi telefonuma uygun 6.1.3 ipsw sini indirdim
    daha sonra itunes 11.0 ile indirdiğim ipsw yi telefona yükledim 5 dakika sürdü ve oldu

• quote:

hocam çok tuhaf şeyler yaptım ama oldu. ifaith ile gayet kolay bi şekilde hallettim.

Yani jailbreaksiz temiz sürüme düşürdünüz peki kapatip aciliyor mu sikintisiz :) hayirli olsun

Edit: teli ikinci el aldiysaniz sizden once kullanan kisi yapmistir jb . Yoksa mumkun degil boyle birsey . Apple imzalari kapatiyor kimse alamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 14 Haziran 2014; 9:28:40 >

• hocam daha once jailbreak ve benzeri seylerin yapilmadigina eminim cunku telefon 2 kusur senedir 0 olarak bende :)

adimlari soyle anlatayim;
    -dfu mod a aldim
    -ifaith acip show available shsh caches on server (sanirim sisteminden telefonuma uygun kullanilabilir shsh dosyasini buldu
    -download for me dedim 900 mb lik ipsw dosyasi indirdi 'ifath_i_phone_4-6.1.3_signed) ve kendisi telefon icin yuklemeler yapti(uzun bi islem, 15 dakika surdu)
    -islem sonunda 'itunes araciligiyla shift+restore butonuyla indirilen dosyayi gosterin' dedi ve yaptim
    -itunes ile indirilen dosyayi kurdu, ayarlamalari falan yaptim. telefon su an 6.1.3 :)

dostum sana bi sey sorayim, bu islerden hic anlamam ama cok fazla uygulama kurarim
    jb yapmali miyim sence? cydia da ise yarar cok fazla program gordum cunku

edit:telefonu simdi acip kapattim sorun olmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IEfsaneyim -- 14 Haziran 2014; 13:45:43 >
  • quote:

hocam daha once jailbreak ve benzeri seylerin yapilmadigina eminim cunku telefon 2 kusur senedir 0 olarak bende :)

-dfu mod a aldim
    -ifaith acip show available shsh caches on server (sanirim sisteminden telefonuma uygun kullanilabilir shsh dosyasini buldu
    -download for me dedim 900 mb lik ipsw dosyasi indirdi 'ifath_i_phone_4-6.1.3_signed) ve kendisi telefon icin yuklemeler yapti(uzun bi islem, 15 dakika surdu)
    -islem sonunda 'itunes araciligiyla shift+restore butonuyla indirilen dosyayi gosterin' dedi ve yaptim
    -itunes ile indirilen dosyayi kurdu, ayarlamalari falan yaptim. telefon su an 6.1.3 :)

dostum sana bi sey sorayim, bu islerden hic anlamam ama cok fazla uygulama kurarim

İnanılır gobi degil en yakin zamanda ben de deneyecegim umarim ben de beceririm . :) gercekten ilginc jb gerekli mi degil mi kendi kullanim amacinizi gozden gecirin ben genelde jb siz kullanirim . Kaybettigim 4s imi cok uzun sure jbsiz bir sekilde kullanmistim. Tamamen kendi kulllaniminiza bağli . Ama telefonun ozellestirilmesi icin bazi tweakler cok ise yariyor mesela sbsetting ncsetting tarzi tweakler cok yararli cok zaman kazandiriyorlar .

• Hocam ben ios 6 ya dönüp 3 4 tweak yükledim 1 gün sonra kendi kendine ekan karardı boot la dalan açılmadı bir daa restore atmak zorunda kaldım. Bunu 1 kaö kere daha denedim ve hep böyle oluyor. Şimdim1 aydır tweaksız kullanıyorum sıkıntı yok ama tweaksızda iyi olmuyor. Yokmudur bunun bi çözümü

• arkadaşlar 16 gb ip4 telefonumu satıyorum ilgilenen pm gönderebilir.
  • arkadaşım bana kendi shsh kaydını eger elinde varsa atarmısın
  • quote:

hocam daha once jailbreak ve benzeri seylerin yapilmadigina eminim cunku telefon 2 kusur senedir 0 olarak bende :)

-dfu mod a aldim

peki bu işlmi hangi i tunes sürümü ile yaptınız

• Arkadaşlar sinir oldum yeminle, The iPhone "iPhone" could not be restored
    because the frmware file is not compatible hatasını alıyorum herzaman birsürü farklı bilgisayardan denedim olmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

-dfu mod a aldim

Eğer kapatıp açtığınızda sorun yaşamıyorsanız Tethered değil Untethered olarak sürüm düşürmüşssünüz ki bu da şu an bir çok insan için umut verici birşey ben dahil olmak üzere.. Mümkünse daha açıklayıcı bir video falan hazırlarmısınız. Hatta kullandığınız iTunes sürümünü, patchi li değil mi bunları en ince ayrıntısına kadar paylaşırmısınız? Herkes sizin yaptığınızı yapabilmek için çabalıyor eğer gerçekten kapatıp açtığınızda bir sıkıntı olmuyorsa..

• indirdigimiz ipswler dmgli bunları degiştirmek için dmg nin programın kullanıyoruz ama bu program ckey istiyor ne yapılması lazım

• 6.1.3 patch'li ipsw indiremiyorum dow yapmıyor elinde olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audaxviator.

O hatanin sebebini daha cozemedik cogu arkadas o hatayla karsilasmadan donebildi. Telefonun 3.1 mi ya da 3.2 oldugunu biliyor musun

hocam son aşamadan sonra ekranda ananas resmi çıktı ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: chronicmaniac

quote:

-dfu mod a aldim

Eğer kapatıp açtığınızda sorun yaşamıyorsanız Tethered değil Untethered olarak sürüm düşürmüşssünüz ki bu da şu an bir çok insan için umut verici birşey ben dahil olmak üzere.. Mümkünse daha açıklayıcı bir video falan hazırlarmısınız. Hatta kullandığınız iTunes sürümünü, patchi li değil mi bunları en ince ayrıntısına kadar paylaşırmısınız? Herkes sizin yaptığınızı yapabilmek için çabalıyor eğer gerçekten kapatıp açtığınızda bir sıkıntı olmuyorsa..

untethered yaptı çünkü telefonu daha önce jailbreak yapılmış ve cydia shsh kayıtlarını kaydetmiş.ifaith de tekrar indirirerek ipsw'yi imzaladı.anormal veya olağanüstü bir şey yok burda.daha önce jailbreak yapan arkadaşlar bunu gayet olağan şekilde yapıp untethered olarak kullanabilirler.

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.