Şimdi Ara

Galaxy Note Pro 12.2 ve Galaxy Tab Pro 10.1 ülkemizde satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy Note Pro 12.2 ve Galaxy Tab Pro 10.1 ülkemizde satışa sunuldu

Samsung'un CES 2014 fuarında teknoloji dünyasına tanıttığı Pro serisi tablet modellerinden Galaxy Note Pro 12.2 ülkemizde de rafları süslemeye başladı.

Note ailesinin en büyük üyesi olan Galaxy Note Pro 12.2 adından da anlaşılacağı üzere 12.2 inçlik Super Clear LCD ekranında 2560x1600 piksel çözünürlük ve 16:10 görüntü oranı sunuyor.

1.3GHz saat hızında çalışan 4 Cortex-A7 ve 1.9GHz saat hızında çalışan 4 Cortex-A15 çekirdeğini işlem yüküne göre devreye sokan Exynos 5 Octa 5420 yongasetinden gücünü alan cihaz ikinci nesil Midgard mimarisine sahip yüksek grafik kalitesi sunan Mali-T628 grafik birimine yer veriyor. 

Modelin Android 4.4 işletim sistemi, 3GB RAM, 32GB/64GB artırılabilir depolama kapasitesi, 8MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, 9500mAh batarya şeklinde özelliklerini saymak mümkün. 

Samsung'un yeni devi arayüz tarafında tablet odaklı yeni Magazine arayüzüne yer veriyor. Arayüz, ekranı üç özelleştirilebilir panele bölüyor ve ofis uygulamaları, kişisel işlemler ve sosyal ağ gibi farklı amaçlar için kullanmanızı sağlıyor. Çoklu pencere yönetimi artık 4 uygulamaya izin verirken, pop-up uygulamalar da yine bunların üzerinde yerini alabiliyor. Samsung bu dev tabletini 7.95mm kalınlıktaki ve 750gr ağırlıktaki kasaya sığdırmayı başarmış. 

Teknosa gibi perakende zincirlerinde boy göstermeye başlayan tablet modeli için 2199TL fiyat etiketi belirlenmiş. WiFi özellikli olduğu için 9 taksit imkanı da mevcut. 

Seride satışa sunulan bir diğer tablet modeli ise Galaxy Tab Pro 10.1. Temelde Galaxy Note Pro 12.2 ile benzer özellikler taşıyan cihaz 10.1 inçlik ekran, 2GB RAM, 16GB kapasite ve 8220mAh gücündeki bataryası ile farklılaşıyor. Galaxy Tab Pro 10.1 modelinin satış fiyatı ise 1399TL olarak belirlenmiş. 

Galaxy Note Pro 12.2 ve Galaxy Tab Pro 10.1 ülkemizde satışa sunuldu

• Note Pro güzel bir cihaz fakat Microsoft office olmaması düşündürücü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyiler..

• 2200 liralık fiyatıyla "tabletler telefonlardan ucuz olur" tabusunu yıktı samsung.

bknz: 16gb 5s=2150 TL, air =1250 TL

• Pro 12.2'yi gidip mağazada kullanma şansım oldu cidden böyle yaklaşık 13 inclik bir ultrabook ekranını söküp tablet yapmışlar gibi oldukça büyük ama güzel bir ekranı var fiyatı neden bu kadar pahalı sanırım 10.1,9.7 inc gibi paneller artık standart olduğu için ama 12.2 panel yeni olduğu için üretim bandına ekstra yük oluyor

• 12.2" ve 700gr civarı windows işletim sistemli olsaydı belki dusunebilirdi..ama bu kadar para bayıldıktan sonra android işletim sistemindense ioslı ipad air alırım daha iyi...sony nin 11.6" tap ınında goz ardı etmemek lazım..128gb ssd 4gb ram ve i5 işlmeci.. kdv dahil 2600tl

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-Vaio-Tap-11-SVT11218STB-11-6-in%C3%A7-i5-4210Y-1-5-GHz-4-GB-128-GB-Notebook,103452,471115,1073443.html?ref=akakce&v=1.15.8&langId=-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 8 Mart 2014; 17:01:37 >

• Tab pro 8.4 ne kadar acaba

• Tablette bile aynı tasarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reklamı Geç » -- 8 Mart 2014; 17:07:02 >
  • Bari malzeme kalitesi değişsin.
    İşletim Sistemini geçtik.
    Ciddi bir rakip gelmedikçe elemanlar at koşturmaya devam edecekler.
    Bir zamanlar replika spot yani çakma diye tabir edilen ürünlerle nam salmış son zamanlarda kaliteli ürünlere imza atmış Çinliler de bitiyor.
    Rakipleri Samsung un hata yapmasını beklemeden hata yapma yeteneğine sahip iken bu markayı daha çok görürüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

12.2" ve 700gr civarı windows işletim sistemli olsaydı belki dusunebilirdi..ama bu kadar para bayıldıktan sonra android işletim sistemindense ioslı ipad air alırım daha iyi...sony nin 11.6" tap ınında goz ardı etmemek lazım..128gb ssd 4gb ram ve i5 işlmeci.. kdv dahil 2600tl

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-Vaio-Tap-11-SVT11218STB-11-6-in%C3%A7-i5-4210Y-1-5-GHz-4-GB-128-GB-Notebook,103452,471115,1073443.html?ref=akakce&v=1.15.8&langId=-14

Note modelini layıkıyla kullanacak olan adamın Ios gibi kısır ve basit bir sistemle ne işi olur bu nasıl mantık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2560x1600 çözünürlük bana biraz fazla geliyor. Note Pro 12.2 üst seviye olduğundan 2560x1600 tamam da Tab Pro 12.2 panel FULL HD olabilirdi. Hem maliyet azalır fiyat da düşüerdi. Demek ki Samsung 2K paneli FHD daha ucuza imal etmiş.

Note Pro 12.2 ile Tab Pro 12.2 ikisinde de aynı panel pil batarya işlemci ram kamera var. Note tek farkı kalem olması. Çok saçma olmuş bu anlamda.

Vatan Bilgisayar 2048 TL yazıyor. Wifi modeli bu kadarsa 3G ne olur kim bilir?

SONY VAİO yu sattı gerçi ama 12.2 panel yapamasada VAİO TAB 11.6" modeline koysun S800 ü ANDROİD olarak satsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 8 Mart 2014; 18:24:13 >
  • boyut olarak istediğim bir şey aslında ipad pro da bekliyorum ama bu fiyatlara kesinlikle olmaz

• Tab pro 10.1i gordum. Note 10.1 2014 editiona cok benziyor. Home tusunun yanindaki kapasitif tus farkli. Arayuzde az bir sey makyaj var

• asus'un windows 8.1 yüklü tabletini görükten sonra bu cihazlar hiç ilgimi çekmiyor.

• cihazlar güzel ama pahalı

• Şaka gibi, 2200 tl nedir? Windowslu i5liler zaten 2500 değil mi?
  • bugün forum istanbul'daki şu haberi de yapılan büyük samsung mağazasında note pro 12.2'yi inceledim. kasım kasım kasılıyor. güç tuşuna bastığınızda ekranın açılması için en az 3 saniye bekliyorsunuz. anlam veremedim...

• Yuh arkadaş o fiyat ne

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyice milleti keriz sandılar
  • Bu cihaz samsungun kendi yüklediği uygulamarda iyi çalışır ama 3. parti uygulamarda verimsizleşir android ekosistemi bu çözünürlüğü destekleyecek yazılımlara sahip değil o gpu bu çözünürlüğe yetmez büyük yapım oyunlarda adreno 320 nin full hd de verdiği randımanı bile veremez düşüncesindeyim daha öncede mesut ve erdi tarafındanda bu konu dile getirilmişti takip edenler bilir bu cihazı bende aynı kanaatteyim benzer bir tablo note 10.1 2014 edition da yaşanmıştı ayrıca oyun performansı berbattı yüksek çözünürlüğün verdiği dezavataj yüzünden ayrıca klasik galaxy note 10.1 kullanıcıya ne veriyorsa aşağı yukarı aynını verıyor ve 500 tl lik android telefonlada aynı marketi kullanıyor tabletlere özel uygulama sayısı bir elin parmaklarıyla sınırlı oldugu ıcın sadece kalemle not almak için yada birkaç karalama yapmak için 2200tl verilmez bu cihaza birde foz54 nickli arkadasa bir uyarım var 5s gsm modülü barındıran bir cihaz olduğu için fiyatı elbette yüksek olacaktır 1250 tl olan air wifili modeldir 4g li modeli 1599tl su an apple storede kıyaslama mantıklı değil yani ama doğru olan şey şu 4g li modelide 5s ten daha ucuza geliyor , neticede samsung uçmuş sırf apple özentisi bir cihaz yapmış ama elinde patlar bu paraya kimse android tablet almaz heleki 180 250 bandında satılan 7 inçlik çin tabletleri bu kadar revaçtayken androidli.Anroid tablet alanların önceliği her zaman fiyat olmuştur ekran çözünürlüğü degıl.ipadi beğenmeyene bu paraya cıktınmı w8'in masaüstü versiyonunu calıstıran tabletler var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.