Şimdi Ara

ROG Swift PG278Q 1500 TL altına gelirse kesin alırım diyenler kulübü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
2.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maddi sıkıntımı gidermek için oyun sistemimi sattım ancak mayıs ayına doğru tekrar oyun odaklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Genelde sistem toplarken kafaya bir donanımı takarım, diğer tüm bileşenleri o donanıma göre seçerim. Bu sefer kafayı bu monitöre taktım. Yeni sistemi bu monitöre odaklanarak toplayacağım.
    Benden başka bu monitörü bekleyen var mı? Bu monitör hakkında yeni bilgi bulan buradan paylaşırsa ben ve benim gibi bu monitörü bekleyenler haberdar olur.

DUYURU YAPILDI: TEMMUZDA Piyasada. Türkiye'ye ne zaman gerli bilinmez.http://www.anandtech.com/show/8085/asus-rog-swift-pg278q-launched-1440p-144hz-panel-with-gsync

Bu monitörün can alıcı özellikleri,
    - İlk 2K Çözünürlük, 1ms tepki süresi ve 144 Hz yenileme hızına sahip, G-SYNC destekli monitör olması.
    - Asus ilk defa bir monitörünü ROG ürün gamına ekledi.
    - Çerçevelerin ince olması sebeiyle Çoklu Monitör düzeneklerinda görsel olarak daha verimli olacak olması.

< --- Video Ön İnceleme --->

Ayrnıtılı Bilgi ->http://rog.asus.com/296652014/news/rog-announces-the-pg278q-swift-27-inch-wqhd-g-sync-gaming-monitor/

Video İnceleme Geldi

CES 2014 ROG has just announced its new PG278Q ‘Swift’ gaming monitor. 27-inches diagonally with WQHD (2560 x 1440) resolution, featuring Nvidia G-Sync hardware and 120+Hz fast-gaming display means this is the ultimate gaming monitor!

ROG Swift PG278Q (extended spec list)
    Display: 27-inch (16:9) wide screen
    Resolution: 2560 × 1440 WQHD with 1ms response rate.
    Brightness: 350cd/m²
    Connectivity: DisplayPort, USB 3.0 ports (upstream x 1, downstream × 3), 3.5mm earphone jack
    Ergonomic Tilt (+20° ~ -5°), swivel (+60° ~ -60°), pivot (90° clockwise), height adjustment (0 ~ 120mm)
    VESA wall mountable (100 × 100mm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeMachine -- 9 Temmuz 2014; 23:00:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Maddi sıkıntımı gidermek için oyun sistemimi sattım ancak mayıs ayına doğru tekrar oyun odaklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Genelde sistem toplarken kafaya bir donanımı takarım, diğer tüm bileşenleri o donanıma göre seçerim. Bu sefer kafayı bu monitöre taktım. Yeni sistemi bu monitöre odaklanarak toplayacağım.
    Benden başka bu monitörü bekleyen var mı? Bu monitör hakkında yeni bilgi bulan buradan paylaşırsa ben ve benim gibi bu monitörü bekleyenler haberdar olur.

Ayrnıtılı Bilgi ->http://rog.asus.com/296652014/news/rog-announces-the-pg278q-swift-27-inch-wqhd-g-sync-gaming-monitor/

t CES 2014 ROG has just announced its new PG278Q ‘Swift’ gaming monitor. 27-inches diagonally with WQHD (2560 x 1440) resolution, featuring Nvidia G-Sync hardware and 120+Hz fast-gaming display means this is the ultimate gaming monitor!

ROG Swift PG278Q (extended spec list)
    Display: 27-inch (16:9) wide screen
    Resolution: 2560 × 1440 WQHD with 1ms response rate.
    Brightness: 350cd/m²
    Connectivity: DisplayPort, USB 3.0 ports (upstream x 1, downstream × 3), 3.5mm earphone jack
    Ergonomic Tilt (+20° ~ -5°), swivel (+60° ~ -60°), pivot (90° clockwise), height adjustment (0 ~ 120mm)
    VESA wall mountable (100 × 100mm)

Bekliyoruz evet cok begendigim bir monitor ama 2014 te turkiyede olur mu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal asus ürünleri ülkemize hemen geliyor ama ROG ürünlerinde sıkıntı oluyor. Özellikle rog laptop, masaüstü ürünleri ya hiç gelmiyor ya eksik geliyor yada geç geliyor. ben yaza doğru gelmesini umut ediyorum.
  • quote:

Normal asus ürünleri ülkemize hemen geliyor ama ROG ürünlerinde sıkıntı oluyor. Özellikle rog laptop, masaüstü ürünleri ya hiç gelmiyor ya eksik geliyor yada geç geliyor. ben yaza doğru gelmesini umut ediyorum.

Beraber aliriz o zaman amacim en yakin zamanda almak benimdr valla super bir monitor

• Yurtdışı fiyatı 800 dolar olacak. bize 2500 tl ye itelemeye çalışacaklar muhtemelen.
  • CodeMachine C kullanıcısına yanıt
    1440P 120 hz'ler geliyor ha sonunda...
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Bide IPS olaydı süper olurdu. gsync olacağı için 144 hz olur bence, birde 1ms tepki süresi var. tek kötü yanı eğer değişmezse 1 adet display port girişinin olması.
    Display port girişi olması kötü değil, iyi. Neden IPS, WLED vs değil de TN sorusunun cevabını o sayfada yazmışlar. Her TN panel monitörün renkleri kötü olacak diye bişey yok. Asus'un üst seviye TN panel monitörleri hep iyiydi.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    DP olması değilde 1 tane olması beni üzen. iki cihaz bağlamyı düşünüyorumda. gsync için zaten tek çare DP. asusun monitörlerini renk olarak severim bende.
  • quote:

DP olması değilde 1 tane olması beni üzen. iki cihaz bağlamyı düşünüyorumda. gsync için zaten tek çare DP. asusun monitörlerini renk olarak severim bende.

Nasıl yani sadece dispaly port dan g sync olayı...? g sync olayını sadece dsiplay port girişleri mi aktif edebiliyor? d-dvi lara ne oldu???

Bir de benim sorum şu. display port max kaç hz destekler.... ben 3 monitörü tek ekran kartımla mecburen 2 d-dvi bir de display port ile surround yapınca maximum 120 hz alıyorum. Tekil olarak d-dvi lar 144 destekliyor. tekil olarak display port da max 60 hz destekliyor... Ama üçünü bağlayıp surroun yapınca 120 hz oluyor. Display port yerine hdmi ile bağlarsam o zaman 60 tan ykarı seçenek çıkmıyor???

Bu iki sorumu izah ederseniz çok sevinirim
  • Bu arada bu monitör dehşet ötesi birşey imiş... Ben de gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

quote:

Nasıl yani sadece dispaly port dan g sync olayı...? g sync olayını sadece dsiplay port girişleri mi aktif edebiliyor? d-dvi lara ne oldu???

Bir de benim sorum şu. display port max kaç hz destekler.... ben 3 monitörü tek ekran kartımla mecburen 2 d-dvi bir de display port ile surround yapınca maximum 120 hz alıyorum. Tekil olarak d-dvi lar 144 destekliyor. tekil olarak display port da max 60 hz destekliyor... Ama üçünü bağlayıp surroun yapınca 120 hz oluyor. Display port yerine hdmi ile bağlarsam o zaman 60 tan ykarı seçenek çıkmıyor???

Bu iki sorumu izah ederseniz çok sevinirim

Display port ile 120 hz kullanıyorum ben uzun zamandır . Hdmi 60 hz den fazlasını desteklemiyor.Div-d ile bf4 %200 resolution scale ayarladığım zaman Fps 15 oluyor ve donmalar oluyor sonra kilitleniyor..Masaüstünden 120 hz ayarlayıp oyun içi ayarı tekrar yapmak lazım.Teknolojiye yetişme şansımız baya bi zor gözüküyor 1440p 120 hz iyiymiş.4K 120 hz gördüm ama oda gerçek değilmiş.Şu çıkacak monitör gerçekten 10 numara 5 yıldız.1440p 120 hz.sağlam sistem lazım bu monitöre :D
  • Arkadaşlar, 120hz monitör alacağım. Şu an piyasada bulunan en iyi seçenek Asus Vg278HR görünüyor. O da sınırlı sayıda kalmış.
    Sizce yeni çıkacak Rog monitörü mü bekleyim yoksa VG278'i alayım mı?
    Ne dersiniz?
  • zarkabul kullanıcısına yanıt
    bu monitör hazirandan önce gelmez. acelen yoksa bekle derim. Tabi Rog monitörün 2K olması sebebiyle 1080p ye göre daha fazla GPU gücü ister bunlara göre karar ver. Vg278H kullanmış birisi olarak 27" 1080p olmuyor.
  • Bu monitörü adam akıllı çalıştırabilicek bir sistem söyleyebilir misiniz ? Amaç gözümüzü doyurmak
  • takip..

sonunda ilacimizi bulduk galib

Hocam benim için 2k önemli değil, zaten ona yetecek ekran kartı yok henüz piyasada.
    Benim için input lag ve 1080p@120 hz olması yeterli. Monitör yerine LG 3d TV kullanıyordum. Input lag sorunundan bıktığım için dün gittim aldım VG278HR yi.
    Hem input lag çok düşük, hem 1080p@120Hz ile 3d süper.
    Yalnız contrast ve renk kalitesi TV'nin kalitesinden uzak bayağı ama o kadarına da katlanacağız artık.
    Input lag olmasından daha iyi en azından şimdi.
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Bu arada senin monitör 144 Hz te destekliyor.
    Eyvallah hocam. Daha iyisi senin olsun. Evet 2d 144te de çalışıyor test ettim. Gözü hiç yormuyor 3d de bile (120hz) çok net rahat izleniyor. TVde 3d açınca çok yorardı gözleri.
    Renk ayarlarını da ince ayarlarl hallettim şimdi, TVdekine daha yakın oldu. Bir tek beyazı tutturamadım. TVde çok daha temiz canlı beyaz varken bunda biraz daha karanlık gibi görünüyor. O da TVnin aydınlatmasının daha yüksek olmasından heralde.
    Ekranın mat olmasından dolayıda olabilir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.