Şimdi Ara

Analiz : Geçen yıl zararlı yazılımlar yüzde 97 oranında Android platformunu hedef aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Geçen yıl zararlı yazılımlar yüzde 97 oranında Android platformunu hedef aldı

Android işletim sisteminin devasa bir ekosisteme sahip olması, kötü niyetli hacker'ların da tüm güçlerini buraya yönlendirmesine neden oluyor. 

F-Secure tarafından yapılan bir analize göre 2012 yılında zararlı yazılımların yüzde 79'u Android platformunu hedef alırken, geçen yıl bu rakam yüzde 97'ye çıkmış. Sayı olarak ise saldırı sayısının 2012 yılında 238'den 804'e yükseldiği görülmüş. Symbian yüzde 3 iken, iPhone ise yüzde 1'in altında.

2000-2013 yılları değerlendirildiğinde Android platformunu hedef alan zararlı yazılım sayısı 1238 iken Symbian'ı hedef alan yazılım sayısı ise 605 olmuş. 

Google Play'in sıkı tedbirleri sayesinde saldırıların sadece yüzde 0.1'i buradan kaynaklanmış. Ancak üçüncü taraf uygulama mağazalarının denetimsizliği nedeniyle saldırılarda patlama yaşanıyor. Neredeyse 3 uygulamadan birisinde zararlı yazılm tespit edilmiş. 

Dünyada Android işletim sistemine en çok saldırının olduğu ülke yüzde 42 ile Suudi Arabistan. Daha sonra yüzde 33 ile Hindistan, yüzde 5 ile ABD ve Finlandiya geliyor.  

Kaynak:http://thenextweb.com/google/2014/03/04/f-secure-android-accounted-97-mobile-malware-2013-0-1-google-play

• 1 doların hesabını yapanlar habere dikkat.

• Android işletim sisteminin devasa bir ekosisteme sahip olması, kötü niyetli hacker'ların da tüm güçlerini buraya yönlendirmesine neden oluyor.

Bunun yerine açık kaynak kodlu olmasından dolayı desek daha doğru olur eğer android ios yada wp8 gibi olsaydı dünyanın %98 i kullansada saldırı oranı %5 olmazdı koy zararlı yazılımı bir modern combat 4 apk sinin içine sal internete görende atlasın beleş buldum diye değilmi olay bu kadar basit bir hacker için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor5945 -- 6 Mart 2014; 23:31:23 >
  • herşeyi indiririm ama niye şu zararlılardan karşıma çıkmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia'dan da Android'e kapak gecikmemiş

• muccos kullanıcısına yanıt
    uslu durursak belki şirinleri bile görürüz
  • normal büyüyen pazar ondan pay kapmak isteyen art niyetli yaratıklar ve sonuçları

• 1 doların hesabını yapanlardanım ben de.2 yıldır android kullanıcısıyım.Güvenlik uygulamam var ve hiç zararlı yazılım bulamıyor sadece reklam içerik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.