Şimdi Ara

Kasko para ödemiyor yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aralık 2013 de gece yarısı aracımla kaza yaptım.
    Gözümü hastanede açtım hastanede alkol testi yapmamışlar. aracım kaskolu ama sigorta şirketi alkollü olduğumu söyleyip hasarımı ödemiyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Bir avukata gittim çok para istedi ve emin konuşmadı. ne yapmalıyım sizce?

• İçtin mi içmedin mi, ondan bahset.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acandemir

Arkadaşlar aralık 2013 de gece yarısı aracımla kaza yaptım.
    Gözümü hastanede açtım hastanede alkol testi yapmamışlar. aracım kaskolu ama sigorta şirketi alkollü olduğumu söyleyip hasarımı ödemiyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Bir avukata gittim çok para istedi ve emin konuşmadı. ne yapmalıyım sizce?

hadi cevap ver abiye
  • Yok ya ne alkolü kullanmıyorum zaten o kanıma dokunuyor.
  • quote:

Yok ya ne alkolü kullanmıyorum zaten o kanıma dokunuyor.

alkol kırk günde atılmazmış derler. bi görün doktura...:D
  • hocam hastahanede saten kan sayımı için kan örneğiniz alınmıştır.ve sonuçlar hastahanenin sistemine saklıdır sonuçları alarak bir de doktor raporu alabilirsiniz alkol oranı ile ilgili.
  • Kan testi yapılmış ama alkol bakılmamış hastanenin açıklaması bu. Doktor istemeyi unutmuş falanmış filanmış.Tekrar bakılamazmış tamir için 25bin istiyolar. Sonuçta kaskoya okadar para verdim bence bahane buluyolar.
  • Ee ispat yükümlülüğü sigorta şirketinin değil mi? Sigorta tahkim kuruluna başvurun. Sonuçta ellerinde alkollü olduğunuzla ilgili bir belge yok, ya tutarsa diye sallıyorlar
  • Evet bende araştırınca onu öğrendim ama ödemiyorlar. Nasıl dava açıcam onuda bilmiyorum.
  • Muddei iddasini ispatla mukelleftir ... sen o kan testi sonuclarino bulabilirsen bul ve ispat olsrak goster... yada madem onlar kurnazlik yspio sende yap ayarla bi dr al bi rapor ac davayi snra onlar dusunsun tr de yadiyorsunuz artik isleri kilifina uydurmayyi ogrenin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kan testi yapılmış ama alkol bakılmamış hastanenin açıklaması bu. Doktor istemeyi unutmuş falanmış filanmış.Tekrar bakılamazmış tamir için 25bin istiyolar. Sonuçta kaskoya okadar para verdim bence bahane buluyolar.

hocam ben şimdi sizin için kendi avukatımla görüştüm.. kasko şirketi hastahaneden belgeleri istemiştir saten diyo. neye dayanarak alkollu olugunu söylüyorlar diyor ? hastahane saten alkol tespiti yapmak zorunda diyor..yani kan alındığı zaman alkol için ayrı bir test yok değerlerde belli olur diyor.

1. o hastahaneye giderek kan testi sonuçlarını istemeniz ve sonuçları bir dahiliye uzmanına gösterip alkol oranı ile ilgili rapor almanız gerekiyor.
    2. kasko şirketi ile görüşüp alkollu olugunuzu ispatlamalarını istemeniz gerekecek. eger ellerine alkollu olugunuza dair rapor mevcutsa yapacak bişey yok.. ama ispatlayamazlarsa 1.yontemi kullanarak alkollu olmadığınızı ispat edebilirsiniz..
  • Arkadaşlar yoğun çabalarım sonunda bir dernek buldum ismi sigorta mağdurları derneği baya yardımcı oldular. Bana dilekçe yazdırdılar sigorta şirketiylede görüştüler nasıl oldu anlamadım ama paramı aldım. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • acandemir A kullanıcısına yanıt
    böyle konularda

Hangi kasko firmasını tercih ettiğinizi yazarsanız insanlara bir fikir verir.
  • quote:

Arkadaşlar yoğun çabalarım sonunda bir dernek buldum ismi sigorta mağdurları derneği baya yardımcı oldular. Bana dilekçe yazdırdılar sigorta şirketiylede görüştüler nasıl oldu anlamadım ama paramı aldım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hadi hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

böyle konularda

Hangi kasko firmasını tercih ettiğinizi yazarsanız insanlara bir fikir verir.

Poliçem aviva sigortaydı ama birdaha kapısından geçmem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

quote:

Arkadaşlar yoğun çabalarım sonunda bir dernek buldum ismi sigorta mağdurları derneği baya yardımcı oldular. Bana dilekçe yazdırdılar sigorta şirketiylede görüştüler nasıl oldu anlamadım ama paramı aldım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hadi hayırlı olsun

Teşekkür ederim. Allah kimseyi sigorta şirketleriyle karşı karşıya getirmesin. Şu 3 aydır yaşadığımı ben bilirim.
  • Merhaba gece atmden para cekerken kendi calistigim bankanin zirhli aracına anarya gelirken vurdum.bende 6000 civari masraf var.karsi tarafi trafik sigortası odedi.benimki odenmedi.sebep gece guvenligi aradım ikili anlasna yaparız sabah dedi bende o an atmden para cekip olay yerinden arabayi orda birakarak ayrıldım.ben gittikten sonra mobeseden polis gorup gelmiş ihbar yok..iki ayri tutanak oldugu icin kasko odemedi..tahkime başvuruda bulundum kamera görüntüleri güvenliği aradigina dair avea donumu vs.sonuc ne zaman sonuçlanır ve sizce ne olur.tsk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam gece para nakil aracını nerden buldunuz onu merak ettim bu güne kadar gece bankaların çevresinde park eden araç görmedim o araçlar belli merkezlerde gece park ediliyor diye biliyorum. 6000 liralık hasar yaratıyorsunuz ve aracınızı bırakıp gidiyorsunuz ben öyle bir olaya karışırsam hatalı bile olsam tutanak tutmadan olay yerinden ayrılmam. birde güvenliği arıyorsunuz adam size sabah yaparız diyor bu olay bana biraz garip geldi açıkcası. birde kaskonuz yoksa ve siz hatalıysanız zaten trafik sigortası sizin hasarınızı ödemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness88 -- 12 Temmuz 2014; 11:14:22 >
  • Allah kaza bela vermesin ama alkollü araç kullanana müstehak,başkalarının canınıda tehlikeye atması da cabası.bencede ödemesin kasko...
  • ozan tultak O kullanıcısına yanıt
    en büyük hatan kaza olunca, lan ne uğraşcam ben bunlarla diyip, zırhlı araçtaki 10 milyonla koşarak uzaklaşmamak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.