Şimdi Ara

Microsoft, DirectX 12'yi 20 Mart'ta Tanıtacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Bildiğiniz gibi Game Developers Conference etkinliğinin kayıtlarında, Microsoft'un yeni bir DirectX tanıtacağına dair bilgiler yer alıyordu. Bu bilgi artık resmiyet kazandı. Microsoft, DirectX 12'nin tanıtımıyla ilgili bilgileri paylaştı.

Firmanın resmi sitesinde 20 Mart tarihinde yapılacak bir etkinlikle ilgili 'teaser' sayfası yayınlandı. Sayfada pek fazla bir şey göremezken, destekleyen firmalar arasında dikkat çekici bir isim yer aldı. Sitede donanım kanadının önemli üçlüsü AMD, Intel ve Nvidia'nın haricinde Qualcomm'un Snapdragon logosunu da görüyoruz. Yani DirectX normal PC'lerin haricinde, tablet PC'lere de yoğunlaşacak gibi duruyor.

Bakalım Microsoft, AMD'nin Mantle atağının karşısında ne gibi bir hamle yapacak? DirectX 12, Windows 8 ile Windows 9'a özel olarak mı gelecek? Bu ve bunun gibi sorulara cevap, 20 Mart'ta verilecek.

• daha directx 11 e geçemedim :D çıksa nolucak hep dx 9 üstünden gidiyor oyunlar.
  • Acaba High End Ekran Kartı Satışları Sekteye Uğrarmı Bu Haberden Sonra ?
  • Mc bu kafayla giderse daha çok kaybeder. dx11 den ne gördük ki dx12 çıkıcak ? Bari geriye uyumlu yap ama yok yermi hiç.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ekran kartı değiştirmekden başka bişey değil hadi bir atılım görelimde (lan yapmışlar döktürmüşler)diyelim. iki kabartıp iki cogaltıp abartılı sunumlar yapın oyunlarda tırt yok bide sırf o sürüme destekli oyun yapan zurna firmalar var.

• Hala microsoftu savunanlar var görün haberi sonra savunun masraftan başka birşey değil bu firma. Daha dx11 oturmamış sistemlere adamlar dx12 diyor yahu. Şu steamos oturur ve yeni oyunları destekler inşallah yoksa microsoftla işimiz var her yıl dx duyur yeni os duyur...

• Ben hala 10.1 :D

• benim için devrim niteliği taşıyan yenilik dx9 dan dx 10 geçiştir gerisi balon

• Bi yenilik beklemeyin amd nin mantle olayına karşılık bakın biz de boş durmuyoz aynı şeyin adını değiştirdik diyecekler.

• Microsoft'u firma olarak hiç sevmem ama bir gerçek var ki, birçok oyuncu Windows kullanıyor ve Windows yanında DirectX 'i de getiriyor. DirectX 12, Mantle benzeri veya daha iyi bir yapı ortaya koyabilirse, oyun firmaları yeni DirectX desteğini benimseyecektir.

Yani DirectX 11'de olan isteksizlik DirectX 12'de olmayacaktır. Her oyun firması oyununun stabil ve akışkan olmasını ister, o yüzden DirectX 12'de ekran kartı erişimini artırırlarsa, yeni nesil oyunların büyük bir bölümünü domine etmeyi başaracaktır.

• Şimdi bizim aldığımız directx 11.2 ekran kartları boşunamıydı ?
  • Kisacasi pamuk eller cebe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Şimdi bizim aldığımız directx 11.2 ekran kartları boşunamıydı ?

Evet kazık yediniz. Birkaç fps uğruna aynı kartları sattılar. Gelecekte yeni dx oyunlarını açamazsınız bile
  • Ulan daha yeni kart aldık . senin ben micro

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu haber bugun mu yapilir daha dun 7850 aldim:(

• BENDE TAM EKRAN KARTI ALMAK ÜZEREYİM.ÜST DÜZEY KARTLAR DX12'Yİ DESTEKLER SANIRIM.

• AMD nin ve NVİDİA nın amiralleri battı ... Yaza kadar bekle diyordum kendi kendime haklıda çıktım 290x mi yoksa 780ti mi alsam diyordum ki şimdi 2 karttanda vaz geçtim tabi bunu bu kartların dx12 yi desteklemediklerini düşünerek yazıyorum . Umarım destek veriyorlardır ya değilse çok çılgın kartlar göreceğiz 20 marttan sonra belki 20 mart günü bile özel kartlar tanıtılabilir . Ulan mikro anca milletin ahını alıyorsun bari DX11 vakası yaşatma insanlara DX12 de üstün şeyler sunda milletin kararını değiştir .

• microsoft en büyük hatasını yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcat67 -- 6 Mart 2014; 9:30:55 >
  • Microsoft mantle çıktıktan sonra apar topar directx de mantle kadar verimli olacak diye bir haber çıkarttılar. Eğer aceleyle yarım yamalak bir şey çıkarmazlarsa mantle'ı başlamadan bitirebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne getirisi olacak sanki. görsel anlamda 0. ama mantle gibi performans artışı olacak ise güzel olur. amd mantle yi R9 serisine getirdi ve win7 ile uyumlu. DX12 sadece yeni kartlara çıkacak ve win8 ile gelecek ise ne anladım ben o işten. Microsoftun geleneksel anlayışı yıkması gerek ve eski donanımlara ve yazılımları da desteklemesi gerekli yoksa kazanan AMD olacaktır bence.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.