Şimdi Ara

Nvidia Kepler Tech overclock rehberi (GTX 660-670-680)(770-Titan BiosEditör Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
1.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En yeni kepler bios tweaker GTX 770-Titan gibi kartlar için ****http://s3.dosya.tc/server19/tmOKmz/KeplerBiosTweaker.exe.html

Arkadaşlar forumumuzda fazla overclock rehberi olmadığı için kendi imkan , bildiğim ve denemelerim kadarı ile bir rehber yazayım dedim , atladığım bilmediğim konular olacaktır gerisini beraber tamamlarız..
    GPU-Z programını ****http://www.techpowerup.com/downloads/2137/techpowerup-gpu-z-v0-6-2/

Önce kullanacağımız ana iki programa bakalım
    1.Nvidia Kepler Bios Tweaker , nvidia kepler teknolojisini kullanan günümüz ekran kartlarının bioslarını değiştirmeye yarayan basit bir program download linkhttp://www.file-upload.net/download-8377401/KeplerBiosTweaker-v1.26.zip.html
    2.KBG bios unlocker , ekran kartınızın max voltaj ve gerilim ayarlarını açan program download linkhttps://www.dropbox.com/s/fsxyvofr1idazhm/kgb_0.6.2.zip
    nasıl çalıştığını kendi bios modumdan iki resim ile göstereyim (KGB unlocker ile max voltaj ayarıda değiştirilmiş olan biosuda bu arada görün)

Nvidia kepler bios tweaker ve kgb unlock nasıl çalıştıracağız adına güzel bir video hazırlamış yabancı arkadaşımızhttp://www.youtube.com/watch?v=Cp0ZpkakAJ8

Bios Unlock ve Kepler Tweak ile overclock yapılmış Zotac 660 ti bios
     Nvidia Kepler Tech overclock rehberi (GTX 660-670-680)(770-Titan BiosEditör Eklendi)

Orjinal Zotac 660 ti bios

şimdi nasıl overclock yapacağız buna değinelim ;
    Gpu Clock - ekran kartınız çekirdek hızı
    Boost Clock - ekran kartının turbo çekirdek hızı(bunu çok bilmiyorum salladım:)
    Max Boost Limit - ekran kartının yük altında max çıktığı limit
    Bakın bendeki ayarlar bu şekilde , çünkü max boost limit 1280mhz den yukarı çıkardığım zaman bencmarklarda crash(hata) alıyorum(default ayarı 1306mhz olmasına rağmen)

burası bence önemli , Windows üzerinde çalışan msi afterburner , asus tweaker vs gibi programlar ile üst seviye overclock olmamasının asıl sebebi bu sanırım , siz gpu ve boost clock hızlarını yükselttiğiniz anda max boost limitde otomatik olarak yükseliyor ve kartınızın sınırlarını geçiyor böylece benchlerde başarısız oluyorsunuz , bir örnek ile bakalım , yani gpu ve boost hızlarını nvidia keplerden yükseltirseniz , "gpu max boost kontrol etmeyi unutmayın"

kendi kartımızın Max boost hızına şu şekilde bakabiliriz , benchmar yaparken GPU Core Clock tıklayıp , show highest reading seçersek bench sırasında en çok kaç mhz çıkmışız görebiliriz

Çok konuşulan TDP(Thermal design power) işine gelince , yukarıda dediğimiz gibi eğer siz KGB unlocker ile kartınızın biosunu açarsanız , zaten otomatik olarak TDP limitide açılıyor siz %100 de bırakın ellemeyin

yanlız bakın burasıda önemli ve dediğim gibi tam anlamadım , gpu ve boost clock yükselttiğimizde Texture fillrate-Pixell fill rate yükseliyor bu güzel ve performansa etkisi oluyor , yani benim max boost limit 1280mhz olsada 1200mhz gpu ve 1300mhz boost hızı performansda etkili oluyor

Kendi yaptığım 2 adet fantastik 3D Mark 11 Performance benc markım var
    1200mhz gpu 1300mhz boost , 1280mhz max boost limit 9447 puan
    1267mhz gpu 1346mhz boost , 1280mhz max boost limit 9503 puan (burayıda pek anlamadım gpuz max boost 1267mhz göstersede diğerinden yüksek almış skoru herhalde Texture fillrate-Pixell fill rate nin yüksek olmasından kaynaklaklanıyor yabancı foruma sordum bu olayı)

Update...
    Kendi kartımızın biosu nasıl çıkarırız?

Techpowerup bios arşivi ...http://www.techpowerup.com/vgabios/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 12 Mart 2014; 10:54:41 >

• Eğer asusa sahipseniz overclock yapmaya bunların hiç birine gerek yok. Gpu tweak da veriyosunuz overclocku kendisi otomatik voltaj ayarlıyor size kalan sadece ısıyı ayarlamak
  • quote:

Orijinalden alıntı: medal1

Eğer asusa sahipseniz overclock yapmaya bunların hiç birine gerek yok. Gpu tweak da veriyosunuz overclocku kendisi otomatik voltaj ayarlıyor size kalan sadece ısıyı ayarlamak

yahu işte herkez asus alırsa olur mu zotac batar bizim gibi gerizekalılarda zotac alıp böyle uğraşıyor , beni bu foruma konu açtığıma pişman ettin , benim monitörü sıfır aldığım zaman parası ile senin kartın emsali 3 kart alabiliyordum ben bilmiyomuyum parasını verip 2 cigolayt asus direk cu almayı , ben bios mod hard overclock anlatmaya çalışıyorum senin şu yazdığına bak , nası milletsiniz siz yazma güzelim yazma yarım aklın ile cvp yazma , ben bu yazıyı kafası çalışan bu işlerden hoşlanan sayılı arkadaşa yazdım

• Yazın oldukça faydalı yazına bir şey demiyorum. Teşekkürler bizle paylaştığın için ama ben gereksiz ekşına girmeyin diye asus tavsiye ettim.
  • bak :) dediğin asus tweaker programını bende indirip kullanabilirim her markanın overclock programı zaten aynı sadece tipleri değişik , dediğin sadece asusa özel değil bende asus tweakeri bir kaç kere indirip baktım bir işime yaramadı sildim zaten
    konumuz o programlar ile 100mhz overclock değil , bak aşağıdaki resime adam gigabyte 660 ti ile senin kartının aldığı skoru almış konumuz bu :)

• mesajım bulunsun çok güzelo bir konu.
  • Heaven benchmark falan yapıyorum, ama bu 3d mark 11 ve diğer testleri bir türlü yapamıyorum. Bunlar program mı yoksa site üzerinden mi test yapıyor ?
  • Arkadaşlar benim karta bios update yapmaya çalıştırm kepler bios tweaker ile.İşlemi windows üzerinde nvflash ile yaptım.Update succesfuly yazdı ve cmd ekrannından çıkıp pc'yi resetledim.buraya kadar sorun yok.ama yenden başlattıktan sonra başlangıçtaki siyah ekrandaki yazılar çıkıyor ama windowsa gelemiyor.Ekran siyah bir şekilde kalıyor ve açılmıyor bazende mavi ekran veriyor.mavi ekran verince reset atınca windowsu güvenli modda açabiliyorum.ancak nvflash ile kart saat hızlarını düşürüp farklı bir isimle biosu kaydettim ,onu flashlamaya çalışınca "unable to start service" hatası alıyorum.Lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razer12 -- 4 Mart 2015; 9:39:50 >
  • Vga kartlarda bios isine girmeyin.Zamaninda HD4670'i zorlucam bios'dan voltaji ayarliyayim da oc yapayim dedim demez olaydim.Karta bios yazarken elektrikler gitti e dogal olarak kartta gitti

8800GT'ye pencil mod yaparken kartin ramleri uctu..

Gtx 660 Ti amp kullaniyorum her oyunda 1920x1080 de en az 25 kare aliyorum.Bugune kadar hicbir sikinti da yasamis degilim.Yapacagin oc'un sana getirisi en fazla 5 fps olucak.Hic degmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 650ti 1 GB ekran kartım.Kepler bios tweaker ile denediğimde Base clock gibi değerler gözükmüyor bu nedendir?Bu kartı modlasam performans hiç değişmezmi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.