Şimdi Ara

Rehin kaldırma...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arac kredimi TEB celtelem'den almıştım. Rehin kaldırmak icin 120TL istiyorlar. Bu ucret yasal mı tam bilmiyorum, fakat cok ucuk geldi bana... Bu nedenle de rehini kaldırmayayim diye düşünüyorum. Rehin kaldırmazsam bana bir kulfiyeti, zararı olur mu? Ne dersiniz forumdaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynı parayı benim c4 tende istiyor koç finans 2008 te cekmiştim krediyi yasalmı değilmi bilmiyorum ancak aracı satmaya yeltenene kadar dokunmayacağım. 2012 senesinde sordugumda 220 tl dediler bu sene sordum 150 tl dediler fiyat gittikce düşüyor...
  • Krediyi ne zaman almıştınız?
    Ruhsatta rehin kaydı var mı? Yoksa elektronik ortamda rehin kayıtlı mı?

Eğer yeni sistem ve elektronik ortam da ise kredi kapanınca otomatik rehin kaydının kalkması gerek.

Eski usul ise onayı için noter masrafı yapılması gereklidir. Noterden bunun için tarifeyi öğrenebilirsiniz.

Kolay gelsin...
  • 1- siz krediyi ne zaman çektiniz
    2- ruhsatınızda şu bankadan rehinlidir diye yazıyormu?

eğer ruhsatta yazmıyora ki yeni kredilerde öyle herhangi bir düşürme yaptırmanıza gerek yok

eğer rehini emniyet koyduysa bankadan rehin kaldırma yazısını emniyete posta ile göndermesini isteyin. bizim öyle bir uygulamamız yok derlerse yazılı olarak isteyin.

normalde bu seçeneği de size söylemeleri gerek.

saygılarımla hocam.
  • 2009 öncesi kredilerde bahsi geçen ücret isteniyor. ancak sonrasında siz normal krediyi kapatın gerisi elektronik ortamda otomatik düşer.
  • Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Krediyi 2012 yılında aldım, TEB Cetelem'i aradığımda otomatik yanıt sistemi 120 TL kapatma ücreti ödeyeceksiniz diyor :(

Ruhsatta herhangi bir rehin ibaresi yok. Rehin elektronik ortamda, rehini emniyet üzerinden mi koydular bilmiyorum açıkcası. Ne dersiniz arkadaşlar, ne yapayım?

Edit: Şimdi tekrar görüştüm, rehini e-devlet üzerinden yaptık diyorlar, emniyetten falan bir işlem yapamışlar. 120TL göndermeniz gerekiyor derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erakan -- 5 Mart 2014; 15:45:16 >
  • Wn kötü TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE GİDERSİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Wn kötü TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE GİDERSİNİZ

Orası Allah'ın emri hocam, zaten benden aldıkları 600 TL'lik dosya ücretini 900 küsür olarak icra yolu ile tahsil etmiştim kendilerinden. Bununla da şimdi uğraşmak istemiyorum, benim asıl derdim acaba bu durum bana bir sorun çıkartır mı çıkartmaz mı? Hukuki olarak baksak, TEB Cetelem'in arabada borcundan dolayı hissesi kalmadı, fakat inat ediyorlar rehni kaldırmıyorlar... Son bir defa daha kazıklayalım diye uğraşıyorlar, e zaten dünya kadar faiz aldın güzel kardeşim, bu nedir şimdi dedirtiyor.
  • Bende vdf den aldim dosya ucretini 600 tl simdi bu ay sonrehin icin para isterlwrse bende tekrar gideceğim TUKETİCİ HAKEM HEYETİNE

• quote:

Bende vdf den aldim dosya ucretini 600 tl simdi bu ay sonrehin icin para isterlwrse bende tekrar gideceğim TUKETİCİ HAKEM HEYETİNE

Bilgi olması acısından yazıyorum, surec soyle isliyor, tuketici hakem heyetine dilekçe ve banka dekontu ile başvuruyorsunuz, karar çıkıyor, kararı iadeli taahhutlu olarak krediyi aldığınız kuruma gönderiyorsunuz. Büyük ihtimalle dikkate almiyorlar ve ödemiyorlar, ödemezler ise bir avukat aracılığı ile icraya veriyorsunuz. İcrayı ya ödeyecekler yada dava acacaklar. İki durum icin de avukatla bu ısı yapmanız sizin icin iyi olur. Dava açılırsa da eninde sonunda siz paranizi alıyorsunuz, avukat, harç vs masraflarını krediyi aldığınız yer ödüyor. Mutlu son

• erakan kullanıcısına yanıt
    THH cikan karara 15 gun icinde itiraz etmezler ise odemek zorundalar
    Siz icraya vrrdiğinizde icraya itiraz edemezler
    VDF itiraz etmeyince odemek zorunda kalmisti

• quote:

THH cikan karara 15 gun icinde itiraz etmezler ise odemek zorundalar
    Siz icraya vrrdiğinizde icraya itiraz edemezler
    VDF itiraz etmeyince odemek zorunda kalmisti

Araç kredilerinde değil, de ev kredilerinde öyle bir itiraz ediyorlar ki hocam, sormayın Araç kredilerinde 400 - 600 liralık bir değer söz konusu ama ev kredileri 3000-5000 liralık... Yıldırma politikası bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

2009 öncesi kredilerde bahsi geçen ücret isteniyor. ancak sonrasında siz normal krediyi kapatın gerisi elektronik ortamda otomatik düşer.

Benim kredim 2013 şubatta bitti ruhsatta yazı yok ancak elektronik ortamda sorgulama yaptığımda vdf'den rehinli görünüyor. Vdf'yi aradım noter onaylı rehin kaldırma yazısıyla en yakın emniyet müdürlüğüne başvurmamız gerektiğini söylediler. Aracımı satma durumum var şuan ve müstakbel alıcı Antalya'dan geliyor. Yarın ( salı ) günü halletmem lazım umarım halledebilirim.
  • onur336 O kullanıcısına yanıt
    rehini noterden koydurduysanız yine aynı notere gidip rehin kaldırma yazısını almalısınız. noterden önce vdf den borcu yoktur kağıdı alın. istanbulda trafik şubeler randevuyla çalışıyor. eğer uygun saate randevu bulamazsanız. acele işlem için muameleci adı verilen kişilere bir miktar ücret karşılığı 1 saatte yapıyorlar. 50-100 tl ücreti olabilmekte. muameleciyle uğraşmamak için trafik şubeyle görüşün önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

rehini noterden koydurduysanız yine aynı notere gidip rehin kaldırma yazısını almalısınız. noterden önce vdf den borcu yoktur kağıdı alın. istanbulda trafik şubeler randevuyla çalışıyor. eğer uygun saate randevu bulamazsanız. acele işlem için muameleci adı verilen kişilere bir miktar ücret karşılığı 1 saatte yapıyorlar. 50-100 tl ücreti olabilmekte. muameleciyle uğraşmamak için trafik şubeyle görüşün önce.

Vdf noter onaylı borcu yoktur yazısını yolladı zaten, emniyetten de randevu aldım yarına. Bakalım inşallah hallederim.
  • onur336 O kullanıcısına yanıt
    çok güzel, işin önemli bir kısmını halletmişsiniz. trafik şubedeki eleman çok işim var, haftaya hallederiz falan derse. durumu anlatın biraz üsteleyin. işinizi halletmeden oradan ayrılmayın.
  • Noter onaylı finans kuruluşundan aldığım yazı ve ruhsat aslı ile en yakın trafik şubede 2 dakikada hallettim.
  • arkadaşlar bizmde ruhsatta rehinli diyor 2002 den kalma bi olay ne yapmamız lazım? işbankasından almştk
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    iş bankasının ilgili şubesinde rehin kaldırma yazısını alıp noter onaylı olması gerekiyor bankanın çalıştığı bir noter vardır sorarsınız onu sonra onaylanan rehin kaldırma yazısıyla birlikte size en yakın trafik tescile giderek kaldırabilirsiniz. Not: İstanbul'da yaşıyorsanız eğer işlem için randevu istiyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.