Şimdi Ara

PS4 6 milyon satış rakamını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PS4 6 milyon satış rakamını geçti

Geçtiğimiz ay memleketi Japonya'da da satışa çıkan ve büyük ilgi gören PlayStation 4, istikrarlı bir şekilde satışlarına devam ediyor. Sony cihazın son istatistiklerini paylaştı.

İstatistiklere göre PS4 6 milyon satış rakamını geride bırakmış durumda. Şubat ortasında 5.3 milyon satan konsol Japon oyunseverlerin de katkısıyla yaklaşık 15 günde 700 bin satış yapmış oldu.

ABD'de satılan PS4 konsollarının yüzde 90'ı çevrimiçi platformlardan alındı. Ustream ve Twitch üzerinden 3.6 milyon canlı yayın yapılırken, 56 milyon da oturum gerçekleştirildi. Günlük Twitch yayınlarının yüzde 20'si PS4 kullanıcıları tarafından yapıldı. PS4 kontrolcüsünün üzerinden paylaşma butonuna ise 100 milyon kere basıldı.

Yaklaşık 34 ülkede satışta olan PS4'ün bazı ülkelerde stok sıkıntısı yaşadığı ve tüketicilerin sıra beklediği belirtiliyor. Buna rağmen konsol satış hızından birşey kaybetmiş değil. En yakın rakibi Xbox One ise son olarak 4 milyon rakamında kalmıştı. Bir aydır konsol ile ilgili satış rakamı paylaşılmıyor.  

Kaynak:http://www.slashgear.com/ps4-global-sales-hit-6-million-units-after-japanese-launch-04319338/

• 100 milyona kadar yolu var...

Şuanda almak isteyip stok bulamayan en az 10 milyon kişi vardır. Alanlar şanslı olanlar.

• Sony ve diğerleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana bir yararı olmamasına karşılık sony'nin hep kazanmasını istiyorum

• Sürümden kazanmayı düsünüp fiyati biraz asagi cekseler eminim daha çok satip daha fazla kar ederler

• quote:

Orijinalden alıntı: MultiCore

Sürümden kazanmayı düsünüp fiyati biraz asagi cekseler eminim daha çok satip daha fazla kar ederler

Hocam parça maliyetleri toplamda 360-370 dolardı yanlış hatırlamıyorsam. 399 ile sürümden ve oyunlardan kazanıyolar zaten. Ama ülkemizde fahiş fiyatlara satan aç gözlüler olduğu sürece almak bize nasip olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

quote:

Orijinalden alıntı: MultiCore

Sürümden kazanmayı düsünüp fiyati biraz asagi cekseler eminim daha çok satip daha fazla kar ederler

Hocam parça maliyetleri toplamda 360-370 dolardı yanlış hatırlamıyorsam. 399 ile sürümden ve oyunlardan kazanıyolar zaten. Ama ülkemizde fahiş fiyatlara satan aç gözlüler olduğu sürece almak bize nasip olmaz.

Aynen öyle. Fiyati abartmasalar milyonlar satar

• Xbox'a yazık oldu daha baştan bu kadar ezildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 5 Mart 2014; 0:10:50 >
  • 6 milyonu geçti ama satışlar çok yavaşladı, şu anda PS4 ilk sırada, WiiU ikinci sırada çekişiyorlar, 2 ay önce aylık milyon satışı geçen cihaz şimdi 1 ayda 200 bin satıyor, tahminen kapıda indirim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı.basat

6 milyonu geçti ama satışlar çok yavaşladı, şu anda PS4 ilk sırada, WiiU ikinci sırada çekişiyorlar, 2 ay önce aylık milyon satışı geçen cihaz şimdi 1 ayda 200 bin satıyor, tahminen kapıda indirim var.

Haberi okusan, 15 günde 700 bin satış yapıldığını anlarsın..

Ayrıca hala stok sıkıntısı var.. Talep had safhada siz satışların yavaşlamasındasınız..
  • Az bile satmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Xbox'a yazık oldu daha baştan bu kadar ezildi

Yavaş ezsin fanboy Xbox sadece 13 ülke de satışa çıktı ve 4 Milyonu devirdi bu büyük bir başarı millet PS4'ü 100$ daha ucuz olduğu için alıyor yoksa o çöpü kim evine sokar ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

quote:

Yavaş ezsin fanboy Xbox sadece 13 ülke de satışa çıktı ve 4 Milyonu devirdi bu büyük bir başarı millet PS4'ü 100$ daha ucuz olduğu için alıyor yoksa o çöpü kim evine sokar ki?

Merhaba Bill Gates

• quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

quote:

İnsan bütün parasını xbox'a servislerine ve oyunlarına harcayınca böyle savunuyor o yüzden sesimi çıkarmıyorum

• 100 milyona kadar yolu var...

Şuanda almak isteyip stok bulamayan en az 10 milyon kişi vardır. Alanlar şanslı olanlar.

• Yılların kurdu Sony'den satış, işten çıkarma haberleri alınca insan üzülüyor. Böyle haberler duymak sevindirici.

• quote:

Xbox'a değil biz oyunculara yazık olur. Rekabet her zaman iyidir. Geçtiğimiz nesilde PS3 exc. oyunlar mükemmeldi bu birazda bu rekabetten oldu. Aynı şekilde Microsoft'un Online altyapısı hala daha iyi. Ben geçen nesil her ikisini de aldım ikisinden de memnundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos
    quote:

Xbox'a değil biz oyunculara yazık olur. Rekabet her zaman iyidir. Geçtiğimiz nesilde PS3 exc. oyunlar mükemmeldi bu birazda bu rekabetten oldu. Aynı şekilde Microsoft'un Online altyapısı hala daha iyi. Ben geçen nesil her ikisini de aldım ikisinden de memnundum.

Karamsar olmaya gerek yok, WiiU rakip olarak iyi işler çıkarıyor, yenilerden hit oyunlarda çıktıkça Sony-Nintendo kapışması kızışır, tüketici olarak kaymağını biz yeriz, başka firmalardan beklentiye gireceksek bile daha tüketici dostu firmalara göz atmak lazım, şahsen ben Sega'yı severdim ama yok işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1963bursa

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos
    quote:

Karamsar olmaya gerek yok, WiiU rakip olarak iyi işler çıkarıyor, yenilerden hit oyunlarda çıktıkça Sony-Nintendo kapışması kızışır, tüketici olarak kaymağını biz yeriz, başka firmalardan beklentiye gireceksek bile daha tüketici dostu firmalara göz atmak lazım, şahsen ben Sega'yı severdim ama yok işte.

WiiU malesef Nintendo'nun yüz karası olma yolunda ilerliyor rakip olabilecek durumda değil. Politikalarını sevmesem de Microsoft rakip olanilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Illustrious.
    Haberi okusan, 15 günde 700 bin satış yapıldığını anlarsın..
    Ayrıca hala stok sıkıntısı var.. Talep had safhada siz satışların yavaşlamasındasınız..

Pardon dostum, VgChartz'ın grafiğinden takip ediyordum, her zamanki gibi bazı bilgilerin resmiyet kazanmasını beklemişler, beni yanılttı.
    İndirim bekleyenlerdenim, nasipse ilk indirimde PS4 almak niyetindeyim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.