Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.101
Cevap
42
Favori
187.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dish Setup'ın altındaki DB Management kısmından bir defaya mahsus kanalların yedeklerini alabilimişim dosyayı da ekliyorum.
    satellites_1972_10_02_15_11_37.xml dosyası. Bu dosyayı restore da edebiliyor.

Yalnız bu backup cihazın yeni kurulumundaki 199 tane kanalı içeriyor. Yani bizim yaptığımız arama sonrası oluşan kanal listesini içermiyor.

Malesef aynı diske tekrar backup alamadım. DB Backup successful demesine rağmen dosyayı yazmıyor.

Türkiye için bu kanal listesi elinde olan varsa, yada backup alabilen olursa paylaşsın lütfen.

Isınmadan olduğunu sanıyorum. Yazılımsal da olabilir. Bâzen cihaz çok sıcakken bir kitleniyor ve tekrar açıtğınızda asla TV Servise geçmiyor. Ubuntu ana menüsüne geri atıyor.

Apps arasından TV Service uygulamasının tüm cache'ini silerek tekrar giriş yapabiliyorsunuz. Bu da kanal listesini de siliyor tabi.

Bende böyle bir durum var o yüzden backup-restore benim için önemli. Bir de astro file manager gibi uygulama backupı alıp tekrar restore edebilen uygulamaları deniyeceğim.

Soğutma konusundaki tavsiyelrinizi beklerim. İçini açtım ama içine nasıl bir soğutucu konulabilir. Yoksa bir laptop soğutucusu üzerine koymak yeterli olur mu bilemiyorum. Bendeki durum böyle,

http://putfile.io/3e14e7770d1f558e~i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davutgurbuz -- 13 Ağustos 2014; 10:20:46 >

• epeydir yazılmamış.burdan ip tv linleri var.isteyen izleyebilir.cihazın 2014 03 20 yazılımını bulursanız mükemmel çalışıyor.çok aradım malesef bulamadım.
  • Arkadaşın özel mesajına burdan yazayım arkadaşlara faydalı olur inş
    quote:

Orijinalden alıntı: srdrltn
    Hocam selamlar
    https://store.donanimhaber.com/93/70/e1/9370E17E3F6F8956568D1120BB70C4A3.jpg
    Ben de bu cihazdan aldım sizde de varmış ve kullanabiliyormuşsunuz
    Turksat ve Eutelsat digitürk için ayarlarını yapamadım yardımcı olabilir misiniz nereye ne yazmam gerekiyor, uydu işlerinden pek anlamıyorum, iki gündür araştırıyorum sizden başka birşey bulamadım, yardımcı olursanız memnun olurum
    iyi geceler

A.s ben 4 ay ara ile 2 tane cihaz aldım.ilk aldığım 2013 yazılımı vardı son aldığım 2014.3.20 yazlım var.bunu neden yazdım şunun için eski kanal yedeklerim yeni sürüm olan cihaza olmadı.
    ben size kanal yedeği versem cihaza atarsan çalışır.cihazıyın yazılımını bilmem lazım bendeki cihazda 2014.03.20 yaılımı var seninkide buysa bendeki türksat yedeği var onu cihaza rootlayıp atarsın
    eğer kendim yapayım diyorsan Eutelsat seç lnb ayarlarını 9750 10600 türksat aynı yap derin tarama yap hepsini bulur.eğerki cihazda hiç bişey yoksa faprika ayarlarına dön gelmesi lazım bende son aldığım cihaz uydular çıkmadı idi faprika ayarlarına dönünce tüm uydular geldi fakat ben sadece türksadı kullanıyom saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 20 Ağustos 2014; 23:11:11 >

• merhaba

su aleti tabletiyle yada telefonuyla kontrol edebilen varsa yazabilir mi nasıl yaptığını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: csselo

merhaba

su aleti tabletiyle yada telefonuyla kontrol edebilen varsa yazabilir mi nasıl yaptığını?

genelde bu tür uzaktan kumandalar telefonun kızılötesi ile kontrol edilebiliyor... eğer telefonun kızılötesi varsa mümkün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: csselo

merhaba

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rcclient.RemoteIME&hl=tr
    Burdan indrip kullanabilirsin
  • Arkadaşlar özür dileyerek konuyu buraya açıyorum.
    Gerekirse siler yeni konu açarım ama cihazı benden başka alan yoksa konu açmanın gereksiz olduğunu düşünmekteyim.
    Cihazın adı,
    C70S Android uydu cihazı.
    Aldığım firma.
    http://www.aliexpress.com/item/2014-Best-Android-DVB-S2-Receiver-Vigica-C70S-CCcam-Amlogic-AML8726-MX-1G-4G-Dual-Core/2023393258.html
    fakat şu anda stoklarında yok. farklı satıcılarda mevcut.
    Cihazın özelliklerini Tam anlamıyla yazmaya gerek yok zaten yukarıdaki linkte mevcut.
    Kısaca 1GB ram 4GB rom. cccam çalışmakta ,Kanal düzenleme ve kanal listesi alınabiliyor diyebilirim.
    Sormak istediğiniz farklı konu varsa bakar size bildiririm.
    Ben bu cihazdan 3 adet sipariş verdim ve 1 tanesi elime geçti.
    ilk izlenimim cihazda sıkıntı yok gibi. baştada söylediğim gibi cccam çalışmakta. birde cihazın içinde oscam dosyası var ama oscam olayını hiç bilmiyorum.(Şimdi dosyanın içine baktım cccam bilgileri orada yazıyor.) oscam olayını açıklayabilecek üye varsa memnun olurum.
    izlenimim , cihazı fazla sıkıştırınca biraz sapıtıyor. Artık 2GB Ram'lı Android+uydu cihazlarının çıkmasının zamanı geldi diye düşünüyorum.veya xbmc biraz zorluyor gibi.
    Asıl Konuya gelince,
    Bu cihazdan alan başka üye varmıdır.Eğer varsa karşılıklı bilgi paylaşımı yapmak isterim. Gerekirse Yeni konu Başlığı da açabiliriz.
    Bilgi paylaşımı yapabilirsek memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 4 Eylül 2014; 21:09:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

Bahsettiğin cihaz bu galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 4 Eylül 2014; 21:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: munib

quote:

Evet o cihaz ,
    cihazın görüntü kalitesi güzel. daha yeni yeni incelemeye başladım. bir sıkıntı görmedim.
    teste devam ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Evet o cihaz ,
    cihazın görüntü kalitesi güzel. daha yeni yeni incelemeye başladım. bir sıkıntı görmedim.
    teste devam ediyorum.

merhaba,
    acaba cihazın ve tv deki ekran görüntülerinin birkaç resmini paylaşmanız mümkün mü acaba?
    bahsettiğiniz cihaz benim de ilgili mi çekti özellike ebay da uygun fiyata bulunuyorken.
    şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: oracle1905

quote:

quote:

quote:

Evet o cihaz ,
    teste devam ediyorum.

merhaba,
    acaba cihazın ve tv deki ekran görüntülerinin birkaç resmini paylaşmanız mümkün mü acaba?
    bahsettiğiniz cihaz benim de ilgili mi çekti özellike ebay da uygun fiyata bulunuyorken.
    şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
    3 adet siparişin 2 tanesinin yeri hazırdı o yüzden gelen tek cihazı buğun kargoya verdim.sabah okusaydım foto'larını çekerdim.
    Ama şunu söyleyebilirim ki cihazın görüntü kalitesi kaliteli uydu cihazlarının görüntüsünü aratmıyor.
    cihazda sıkıntı görmedim biraz kumandası sert Tuşlara bastığında çıt çıt ses yapıyor. Tipik Çin malı kumandaları işte.
    Adamlar her şeyi yapıyor ama kumanda kabiliyetleri biraz zayıf diyebilirim.
    diğer cihazlar geldiğinde fotolarını paylaşırım.

• quote:

Merhabalar,
    3 adet siparişin 2 tanesinin yeri hazırdı o yüzden gelen tek cihazı buğun kargoya verdim.sabah okusaydım foto'larını çekerdim.
    Ama şunu söyleyebilirim ki cihazın görüntü kalitesi kaliteli uydu cihazlarının görüntüsünü aratmıyor.
    cihazda sıkıntı görmedim biraz kumandası sert Tuşlara bastığında çıt çıt ses yapıyor. Tipik Çin malı kumandaları işte.

Merhaba tekrar neyse sağlık olsun. bende bugün aliexpresste ebay da vs sitelerde ürünü inceledim bazı resimlerine ulaşabildim. şahsen beğendim ürünü aklıma yattı. almak için en ucuz seçeneği bulmak için uğraşıyorum şu sıralar :)

• quote:

quote:

Merhabalar,

Merhaba tekrar neyse sağlık olsun. bende bugün aliexpresste ebay da vs sitelerde ürünü inceledim bazı resimlerine ulaşabildim. şahsen beğendim ürünü aklıma yattı. almak için en ucuz seçeneği bulmak için uğraşıyorum şu sıralar :)

Ben ürünü direk Vigica firmasından aldım.
    şu anda firma yeniden yapılanmaya giriyor. satışı yok.
    size tavsiyem cihazı alırken firma yorumlarına bakın derim. sonra bende size mahçup olurum.
    Bazı firmalar biraz dikkatsiz oluyor. sorun çıktığında uğraşmak zorunda kalabiliyorsun.
    Dikkat edin.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

size tavsiyem cihazı alırken firma yorumlarına bakın derim. sonra bende size mahçup olurum.
    Bazı firmalar biraz dikkatsiz oluyor. sorun çıktığında uğraşmak zorunda kalabiliyorsun.
    Dikkat edin.

evet sitelerine baktım satışla ilgili bir seçenek yok orada.
    ne demek bana gelecek olan üründe sorun olsada sizin mahcup olmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil. açıkçası size sadece teşekkür edebiliyorum bu modelin varlığından haberdar oldum sayenizde. gerisi artık sadece beni bağlar :)

• Ben bir cihaz daha alacağım 2 ramlı çıkmasını beklıyom.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Dikkat edin.

evet sitelerine baktım satışla ilgili bir seçenek yok orada.
    ne demek bana gelecek olan üründe sorun olsada sizin mahcup olmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil. açıkçası size sadece teşekkür edebiliyorum bu modelin varlığından haberdar oldum sayenizde. gerisi artık sadece beni bağlar :)

Yok arkadaşım benim anlatmak istediğim,
    Yanılmıyorsam yine bu forum üyelerimizden bir arkadaş.Çin'de gezerken bir mağazaya giriyor ilgisini çeken bir eşyayı ne işe yarıyor diye soruyor.
    Çinlinin verdiği cevap ise Bilmiyorsan niye soruyorsun diyor.Demekki Çinli satıcıda ne işe yaradığını bilmiyor.
    işte o yüzden alacağın firmalara dikket et diyorum.
    misal olarak bana gelen C70S cihazın Dvb-s2 menüsü farklı,cccam girme menüsü farklı.Çoğu Çinli satıcılar kopyala yapıştır yapıyorlar.kendileri dahi bilmiyorlar.
    bendeki belki yeni yazılım veya daha eski yazılımda olabilir.
    Bendeki menü yukarıdaki verdiğim linkteki menü,orada da cccam giriş fotoları yok.
    Bendeki cccam çözüyor ve cihaz gayet seri cihaz.
    buradaki bazı üye arkadaşlar beni başka forumlardan da tanırlar.ben hobi olarak yeni çıkan modelleri alıyorum. bazen 20-25.-TL eksiğine bazende 20-25.-TL fazlasına satıyorum. yani kısacası Paçal yapıyorum.sırf hobi olsun merakım gitsin diye. zarar ettiğimde çok olmuştur.Bazende cihaz bozukta gelmiştir.(komple zarar veya iade kargo masrafı)
    o yüzden sırf ben yazdım diye almayın cihazı ve satıcıları iyi inceleyin.Benim yazmamın sebebi eğer başka alan varsa bilgi paylaşmak içindir.
    Link.
    http://www.aliexpress.com/item/2014-Best-Android-DVB-S2-Receiver-Vigica-C70S-CCcam-Amlogic-AML8726-MX-1G-4G-Dual-Core/2023393258.html
    cccam menü resmi aşağıdaki gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 6 Eylül 2014; 10:47:54 >

• merhaba arkadaşlar cıhazdan bende aldım elime yeni ulaştı tv kanal arama yaptırıyorum formda geçen bilgilere göre sadece türksat arattırıyorum alet hiç arama bitirmiyor gibi 2 saat aradı 5000 kanal buldu( aynı kanalı defaatle buldu) aramaktan sıkıldım cık dedim hiç kanal kaydetmemiş. kanal aratan ve kaydeden arkadaşlar nasıl yaptıklarını kısaca anlata bilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lafci -- 6 Eylül 2014; 14:21:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lafci

merhaba arkadaşlar cıhazdan bende aldım elime yeni ulaştı tv kanal arama yaptırıyorum formda geçen bilgilere göre sadece türksat arattırıyorum alet hiç arama bitirmiyor gibi 2 saat aradı 5000 kanal buldu( aynı kanalı defaatle buldu) aramaktan sıkıldım cık dedim hiç kanal kaydetmemiş. kanal aratan ve kaydeden arkadaşlar nasıl yaptıklarını kısaca anlata bilirmi?

Öncelikle hayırlı olsun.
    Hangi model olandan aldınız. marka,model,link veya foto paylaşırsanız ben veya diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.
    Arama yaparken lnb frekanslarını L/H bizzat 9750-10600 olarak kendin gir.
    veya yazıldığından emin ol. kanal bulamayan arkadaşların başlıca sorunu bu frekansları girmeyip direk lnb seçmesinden kaynaklanmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 6 Eylül 2014; 15:44:23 >
  • halilyild kullanıcısına yanıt
    MBX dvb-s2 cihazdan ama aramayı cıhazı biraz kapatıp tekrar denedim busefer 500 küsür buldu ve durdu

kanal sıralamak için sqlite programından bahsetmişler kullanan arkadaşlar 1.2 fotograf paylaşabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lafci -- 6 Eylül 2014; 20:28:07 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.