Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 araliktan bu yana kullandigim vigica c100s i satiyorum. almak isteyen arkadaslar pm atsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni modeller çıkmış K1 gibi

acaba 2gb ddr3 ramli android dvb s2 var mı
  • fatihmc kullanıcısına yanıt
    k1 s2 lerde hem biss hem cccam var ve amlogic
  • munib kullanıcısına yanıt
    mboxların firmleri nerede mevcut?
    dvb s2 bendeki sizinki gibi

dtv hdlerde takılıuo bazen
  • csselo C kullanıcısına yanıt
    aradığın tüm firmwareler bu sayfada .
    http://www.vigica.cc/download_page2.htm

takılma soruna gelince @munib hoca @fauconni den yaptığı alıntılar topiğin ilk sayfasında . incelemeni tavsiye ederim .

s805 cpu lu k1 venz dahil cihazların ısı sorunu var . arkadaşlar bunada fan takarak çare buldular .

sendeki cihaz sanırım ilk model onlarda ısı sorunu yokmuş . kıymetini bil . takılma sorununu hallet .

şimdilik 2gb / 8gb s812 cpu lu cihazlar için DVB tuner takılmadı .
    Sanırım uyanık çinliler ellerinde şişen s805 cpulu dvb leri erittikten sonra üretime sunacaklar .

zaten 8 çekirdek android veya 4 çekirdek 4gb / 64gb intel atomlar adamların kafasını karıştırdı . hangisinden başlayacaklarını bilemiyorlar galiba

arz talep meselesi dünyada Android TV box işi tutmadı .
    2k fazla görüntü vermeyen TV de Philipis 4K diye pazarladığı fiyaskodan sonra iş biraz zor .

• takılmalar bence cpu aşırı ısınmasından kaynaklı. 80-90 dereceler yuksek. bence enfazla 60 derece olmalı. çinliler biraz malzemeden calmışlar. ama fyatlarıda tr deki muadillerine göre ucuz. takılma, kasma sorunu basit fan ile çozulur. kasılmalar, takılmalar cpu ısısının duşmesi ile en aza iner.
  • tüm CPU , Ram , Rom cipset her ne elektronik parça var ise günümüzde en fazla ısısının 70c olması gerek .
    kabul edilen çalışma ısısı 0-50c dır . 50c üstü sıcaklıklar bir şeylerin yanlış gittiğini gösterir .

s805 CPU cihazlarda iki türlü takılma var .
    birincisi bilhassa HD kanallarda gördüğümüz ilk başlardaki takılmalar.Bu ısıdan kaynaklı değildi.
    C90S dışındaki cihazlarda bu sorunu son firmwarelerle düzeltiler .

ikincisi youtube vs çalıştıkca ortaya çıkan ısıdan kaynaklı 80-90c görünce ortaya çıkan takılmalar .
    Bunu basitçe fan takarak çözemiyorsunuz . ısı fan takınca 55-70c dolanıyor .
    CPU üzerinde ufacık bir soğutucu var . bununda elektronikçi birinin sökmesi gerekiyor .
    sökerken SMD lere zarar verilebiliyor . elektronikçi değilseniz yapamazsınız .

CPU uzerine ya 30x50mm soğutucu ile değiştirerek dışarıdan sessiz bir fan takacaksınız .
    Yada 50x50mm GPU fanlı soğutucuyu 12x12mm bir levha ile yükselterek bağlayacaksınız .
    Bunlarda ses yaparak raharsızlık veriyor . sessizini bulmak imkansız .

Yerli cihazlar çökmeye başlayınca ; çökmeyen Android deyip dışarıdan SD karttan sistemi başlattıklarını unutmadık .
    Google destek vermediği sürece Android Uydu alıcılarından uzak durmak gerek .

60usd fiyatlarla dışarıdan getirilip kullanıla bililir . 400-500 TL sıradan uydu alıcısına gerçekten çok para .

cccam olayına gelince Dreambox Digitürk rüyası bitti . Digitürk criptoworks u tamamen terketti irdeto geçti .
    cccam ile yerli hiç bir platformu çözemezsiniz .

Hastalık başladımı sağda solda duran uyduları aramaya başlarsınız türkçe conax criptowork vs türkçe belgesel yayın yapan varmı diye .
    Bi bakmışsınız aparmanın merkezi sistemi yetmiyo ,multifocus anten 9-10 uydu falan derken ...1.1 DiseqC yetmiyo yine Eski dost Enigma2 Dreambox Vu+ ne haltsa dönmekten başka çözüm yok.

Enigma2 deyince yine zorluklar .clondu çakmaydı derken dipsiz kuyu .Uzun hikaye tekrar başlar.

• Bilen arkadaslardan ricam olacak.
    Vigica icin dtv gibi bir uygulama varmi?
    Birde cihazin kendi dtv apksi goruntuyu hangi codeci kullanarak aciyor. Goruntunun kalitesini artirmak icin soruyorum.

• kendi dtv apksi goruntuyu Hardware açar . en net görüntü bu kadar .
    http://www.amlogic.com/#Products/178/index.html
    Video Processing
    FHD 1080p 60fps HW decoding, supports multiple formats including H.265 and H.264
    FHD 1080p 30fps HW encoding, supports H.264

Amlogic s805 H265 Codec olduğunu iddia etmiş ama yine 1080p göstermiş her neyse

çalışan apk "C90Launcher.apk" ve "th_dtv.apk"
    satılan bir kaç bin cihaz biz burada havanda su dövüyoruz .kimsenin apk yazacağını sanmıyorum .

Zaten ucuz cihazlar bir kaç dolar karla satıyorlar . Daha düzgün çalışması için yeni android cihazları beklemek gerek .
    Hele şu s805 CPU ları bitirsinler daha sağlıklı cihazlar gelecektir .

STi veya Broadcomm vs Androide el atarsa daha sağlıklı şeyler ortaya çıkabilir. onların Receiver deneyimi çok fazla .
    ve lakin Google Uydu alıcılarına destek vermiyor . belkide o nedenle ilgilenmiyorlar .O kadarını kafam almaz .

• S812 TV box var ama uydu yok sanırım. Eski akıllı TV yetersiz geliyor YouTube desteği bitti, bazı videoları açmıyor (10bit falan) . almışken iki cihaz olmasın uydusu da olsun diyordum ama sadece TV box olarak s812 li bir cihaz alacağım sanırım.

• Merhaba arkadaşlar 150-175 tl arası uydu alıcılı android tv box almayı düşünüyorum,Önerebileceğiniz yada sorun yaşamayacağım bi cihaz satan varmı,Aliexpress den almayı düşünüyorum,sipariş vermeden burda bi sorayım dedim, şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aliexpress'ten şu cihazı almayı düşünüyorum, Digiturk aboneliğimi iptal ettirip SD+HD uydu yayınlarını ve şifreli kanalları (nat geo, discovery vs.) kırarak bu kanalları da izlemek istiyorum tavsiye eder misiniz?

http://www.aliexpress.com/item/2014-CCcam-dvb-s2-android-tv-box-VIGICA-C60S-Android-satellite-receiver-free-shipping/2009199513.html?spm=2114.01010208.3.2.31zMhi&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_1_10001_10002_9982_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6148,searchweb1451318411_6450

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brknalpsy -- 1 Şubat 2016; 16:39:12 >

• Ben de Dsmart aboneliğimi sonlandırdım.kayıt yapabilen android tabanlı bir cihaz alacağım. Çift Tunerli olursa süper olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brknalpsy

Merhaba Arkadaşlar,

Aliexpress'ten şu cihazı almayı düşünüyorum, Digiturk aboneliğimi iptal ettirip SD+HD uydu yayınlarını ve şifreli kanalları (nat geo, discovery vs.) kırarak bu kanalları da izlemek istiyorum tavsiye eder misiniz?

http://www.aliexpress.com/item/2014-CCcam-dvb-s2-android-tv-box-VIGICA-C60S-Android-satellite-receiver-free-shipping/2009199513.html?spm=2114.01010208.3.2.31zMhi&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_1_10001_10002_9982_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6148,searchweb1451318411_6450

Teşekkürler

korax.com.tr deki ürünle aynı hemen hemen...emsalleri 550 tl

• Çöpten çıkma cihazların amma meraklısı varmış
    Android CPU ları cipsetler Tablet ve Telefonlar için geliştirilmiş işletim sistemi .

Uydu alıcısı olarak kullanıldığında onlarca sorunu beraberinde getiriyor .

İnsanlar bu aleti alınca hemen dsmart digitürk şifreleri çözeceğini sanıyor .

Android te digitürk cccam rüyası bitti . 7E eutalsatta tek bir şifreli kanal çözemezsiniz
    iç piyasadan alırsanız cccam cline alırsanız . en az 6 aylık 50 tl ödersiniz .

Yurt dışından yıllık 15-16usd ye alacağınız cline ile Hotbird uydusunda açabildiği şifreli kanallar günün her saati donma yaparak sizi bıktırır usandırır.

internet için düşünüyorsanız uydu alıcısı olmayan 30-40 usd ye 8 çekirdek 2 gb ram 16gb rom cihazlar var .

ha tabii unutmadan bu cihazların ısı sorununu hatırlatayım ..

• Bence Android dvb-s lere hiç bulaşmayın, beklediğim DVB modülü geldi sonunda ama sorun çözülmedi. Satıcı paramı iade etti de parayı kurtardım. Acaba Vigica C100S açılınca otomatik açılan DVB yazılımını devre dışı bırakmanın yolu var mıdır? Uydu olarak kullanamayacağım bari android cihaz olarak kullanayım..
  • mmdonmez M kullanıcısına yanıt
    Hocam Android olarak kullanacaksan
    1-öncelikle Blackmart markette veya google market üzerinden supersu veya en iyisi "superuser" güncellemesi yap .
    (Alette gizli bir Root var . Gizli root girdiğin her türlü kişisel bilgiyi çalabilir )

2- Apex Launcher veya Eski versiyon Solo Lancher . Blackmart markette bu launcherleri bul sistemine kur .
    Kurulum sonunda Sorduğunda Her zaman seçeneğini işaretle .

Yine sistemi tekrar başlattığında DVB ye gidiyorsa .
    Sisteme Titanium Backup kur . c90 launcher.apk ve DVB ile ilgili bazı yazılımları kaldırman gerekebilir .
    Bu yazılımlar sistem özellikli olduğundan başka türlü kaldıramazsın .

Apex launcher ile baya bir multimedia gibi oluyor .

Sorun olursa yine yardımcı olurum .
  • Bilgi için teşekkürler, dener sorun yaşarsam buraya yazarım.

• metin1090 kullanıcısına yanıt
    İkinci cihaz K1 venz eğer fan takviyesi yapar ve son firmwareyi yükleyip Superuser ile Root açığını kaldırırsan ucuz bir alternatif olarak işe yarar.

Hisilicon Hi3796M işlemci ile daha başarılı görünüyor ..
    Alacak olsam bu cihazı alırdım . Ancak türkiyede daha denenmedi . yabancı sitelerdeki yorumlara bakmak lazım.
    Ne olursa olsun combo özelliği ve Hisilicon avantajı var .

Oscam artı . eğer DiseqC 1.0 ve 1.1 birleştirerek çalıştığından emin olsam hemen bu cihazı sipariş geçerdim .
    Karar yinede senin fiyat bir kaç ay sonra düşer acelen yoksa bu cihaz dahada uygun alınabilir .

Edit : Gümrükte çok sorun olmuyor . Takılsa dahi en fazla 20usd ödersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemmail -- 13 Şubat 2016; 12:23:22 >
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.