Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu tespitin kesinlikle doğru .
    Gel ve lakin işin içine Android sistem giriyor .
    Konu işletim sistemi olunca beklenyilerimizde çoğalıyor . Daha uzun süreler kullanmak istiyoruz .
    Sıradan kullanıcılar olarak Problemlerle uğraşmak istemiyoruz .

TV mizin yanında yer açıyoruz . ve İnternet kullanma ihtiyacımız var .
    Kimimiz sadece IPTV ile yetine biliyor .
    Kimimizde Crome ,Firefox vs browserlerle belki yüzlerce belkide binlerce siteyi dolaşmak istiyoruz .
    Android bu noktada iflas ediyor .

Tekrar HTPC gibi bir windows makinaya veya mecburen labtopumuza dönüş yapmak zorunda kalıyoruz .

Üstüne Androidin sorunları ile uğraşmaktansa .
    2 cam modul + Kart girişli +camd emu + Dahili HDD takıla bilen Yalın bir marka vermiyeyim 300 TL civarında albildiğimizi farkediyoruz .

Şunu söylüyorum Uydu Alıcısını gerçekten Uydu alıcısını üreten firmalardan almak gerek .
    En azından şimdilik .

Android TV sinden Uydu alıcısına kadar hepsini denedim .
    Sonuç benim gibi işi gücü uydu alıcısı olmayan insanlar için fiyasko .

Yazıyorsunuz zaman zaman faydalı bilgiler veriyorsunuz . Ancak
    Biz bilgileri algılamak için en fazla bir saat ayırabiliriz .
    Bilmem anlatabildim mi

• ahm-acı A kullanıcısına yanıt
    beklentileri az tutmak lazım.

uydu izleme (şifre çözme)
    iptv
    film dizi izleme

Bundan ötesi özel bilgi gerektirir. Sen ne yapıyorsun dersen yukarıdakileri.

Canım sıkılınca sınırları zorluyorum. Mesela biraz önce g4mini de happychick emulatörü ve kablosuz joystick deniyordum.
    Dün xbmc eklentilerinin sınırlarını zorladım.
    android tabletimi abartarak, bios güncelleyerek çökerttim. Normal bildiğiniz güncelleme değil. (yarın servise gidecek)

Şimdi de laser yazıcıma yeni bio yükleyeceğim.

Canım sıkılıyor, vakit bol. KAsıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 1 Temmuz 2015; 15:32:08 >
  • Diğer bilgilerihttp://forum.donanimhaber.com/m_107125287/f_//tm.htm#107125287

okuyabilirsiniz.

Mach1 arkadaşıma çok çok teşekkürler.

Daha derin bilgiyi "turkey forum" dan alabilirsiniz.
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    Beklentileri az tutmak . Sayfalar dolusu resim . web bağlantısı .

Bana alt tarafı uydu alıcısı gerek .
    D-smart .Digitürk ve filbox . extra ..

Senin anlattığın amatör işler birazda G4 reklamı .

G4 mini alsam yaklaşık 100 tl cccamd vereceğim ve yasa dışı .

Filbox alsam ayda 8.5 tl hem belgesel hemde bir kaç sinama kanalı ile işimi görürüm .
    Hem yasal hemde adam gibi bağlantı .

Ne işim var cccamd veya bissle
  • ahm-acı A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle seviyeli konuşmanda fayda var profiline göre 15 yaşındasın.

Sorunları çözmek için kaynağını bulmak gerekli. Her cihazda farklı şeyler sorun yaratabilir kullanıcısına göre. Kimisine sorun olarak görünmez kimisinede dünyayı dar eder, kullanmaya bile korkar.
    o yüzden cihaz ısınıyormuş felan hikayelerine çözüm 1 tane 5 TL'lik fan.
    1-2 ay önce Lg ses sistemi aldım Player'ın arka tarafında farkettim cihaza fan takmış cahil LG :) Demekki fan takınca cihaz daha düzgün çalışıyor.
    Bende uydu cihazına 1 tane fan taktım sorunlar bitti senin sorunlarında devam ediyorsa sende fan tak.

Tuner sorunu aşılmayacak bir sorun değilki. Gönder cihazı değişir gelir, gelmezse 1 tane daha alırsın olur biter, sıkmayın canınızı.
  • yazdıklarım g4 değil wetek. :)
    @pphammer Arkadaşım,
    Öncelikle paylaşımlarını için teşekkür ederiz.
    Wetex Play ile ilgili Paylaşımları Ayrı bir konu olarak açarak 1 mesaj olarak eklersen daha da yararlı olur düşüncesindeyim.
    Bu konu Bayağı uzun sayfalardan ibaret olduğu için arayan veya yardım isteyen üyeler açısından bulunması zor olabileceği kanaatindeyim.

@demontara Arkadaşım,
    Sizinde dediğiniz gibi sorun çözülmek istenirse hiçbir sorun aşılamaz değil.
    Aynı zamanda Ben defalarca yazdığım gibi ne fan taktım nede başka bir şey yaptım ve 2 aydır da kullanıyorum.
    Geçmiş mesajlarımda da yazdığım gibi Android Lcd Tv'ler ve Android uydu alıcıları Gün geçtikçe yaygınlaşarak Pazarda yerlerini almaya başlayacak.
    Eğer ışık görülmeseydi Türkiye'de Yerli üreten vestel firması ve Uydu alıcılarında Önde gelen isimlerden Dikey Elektronik bu işe el atmazlardı.
    Ben Android Dünyasına inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 1 Temmuz 2015; 16:20:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

@pphammer Arkadaşım,
    Öncelikle paylaşımlarını için teşekkür ederiz.
    Wetex Play ile ilgili Paylaşımları Ayrı bir konu olarak açarak 1 mesaj olarak eklersen daha da yararlı olur düşüncesindeyim.
    Bu konu Bayağı uzun sayfalardan ibaret olduğu için arayan veya yardım isteyen üyeler açısından bulunması zor olabileceği kanaatindeyim.

Yazdıklarımı yeni bir sayfada toplamıştım. Buradaki yazdıklarımda yeni sayfa gelince (45. sayfa) geride kalacak.

Şu an iyiler g4 mini, vigica c90, wetek olarak gözüküyor.

g4 mini yerli destek, oturmuş altyapı açısından farklı bir yerde.
    wetek geliştirelibilir, açık kaynak, 3 işletim sistemi olarak farklı.

c90 da sizlerin desteği, fiyat olarak farklı.

Sonuç olarak hepimiz kardeşiz. Aynı ailenin (android uydu alıcı) farklı bireyleriz.

Diğer bilgileri
    http://forum.donanimhaber.com/m_107125287/f_//tm.htm#107125287
    okuyabilirsiniz.

Mach1 arkadaşıma çok çok teşekkürler.

Daha Derin bilgiyi "turkey forum" dan alabilirsiniz.

Teşekkürler eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demontara

Teşekkürler eline sağlık.

Ben teşekkür ederim.

Bu iş olmaz, android olmaz, androidli alıcı olmaz, almayın diye bağıranlara
    inat bilgi paylaşmalıyız.

Omayanları değil, olanları arttıralım. ÇÖZÜM BULALIM.

Yoksa "ALMAYIN, ANDROİD İŞE YARAMAZ" demek yerine sorunları çözmeye çalışalım.

Saygılarımla. Tekrar teşekkürler.
  • en az 2 yıl oldu Android uydu alıcıları çıkalı sorunlar bitmerk tükenmek bilmiyor.
    eğer düzelme sorunları firmwarelerle ve fanlarla ile uğraşacaksanız .
    Bunun paylaşılacağı yer benim gibi 15 yaşındaki bebelerin izlediği forumlar olmamalı

Elimiz havya tutmuyosa tutmuyor napalım ?
    Bide servise delik deldirip Fanmı taktıracaz .
    Amca bence sen seviyeni koru çoluk çocuğa uyma .

@demontara
  • İmzamı değiştirdim.
  • C90S'de sd kart yerine yanlışlıkla nand(yerleşik hafıza)'ya openelec 6 beta kurdum. Şimdi ne openelec 5 ne de android yükleme için karttan başlamıyor. Direkt openelec 6 açılıyor. Android i tekrar nasıl kurarız bilgisi olan var mı? recovery için reset tuşu gibi birşey de göremedim.

Bu arada K1 için olan openelec ile dvb kısmı yaptım. Uydu kanalları açtım ama bir takım eksikleri var ve kanal geçişleri 4-5 sn yi buluyordu. DVB kısmı Android tarafından daha iyi degil. (ki android de de 5-6 sn ses sorunu var maalesef) Bu yüzden yeni versiyounu deniyordum. ama tabiki kodi kısmı daha hızlı ve iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahm-acı

en az 2 yıl oldu Android uydu alıcıları çıkalı sorunlar bitmerk tükenmek bilmiyor.
    eğer düzelme sorunları firmwarelerle ve fanlarla ile uğraşacaksanız .
    Bunun paylaşılacağı yer benim gibi 15 yaşındaki bebelerin izlediği forumlar olmamalı

Elimiz havya tutmuyosa tutmuyor napalım ?
    Bide servise delik deldirip Fanmı taktıracaz .
    Amca bence sen seviyeni koru çoluk çocuğa uyma .

@demontara

android işletim sistemli uydu alıcısında NEXT'te var onun cihazları daha sorunsuz beğenmeyen her koşulda beğenmez...
  • yhykoc Y kullanıcısına yanıt
    @yhykoc Arkadaşım,
    Alttaki resimdeki gibi dosyaları SD Karta kopyalayıp Deneyin
    Cihaz açılışta Bios menü olarak açılıyor
    Belki oradan Android yazılımı yükleme şansınız olabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1170684/1ac48662-2d09-442d-a2a5-8a2924fb16ca.jpg
    Programın biraz daha geliştirilmesi gerekli.

Az önce test ettim çok iyide değil kötüde değil idare eder bir seviyede çalışıyor :)

Her açılışta şifre girme derdi var birde, bari oto login yapsalardı.

Not: Bakalım bu mesaj kaç tane negatif (-) alacak, ortalama her mesajıma 3 negatif veren bir insan grubu var, kendi çaplarında başarılıda sayılırlar, daha çok çalışmaları gerekli bu konu üzerine :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demontara -- 1 Temmuz 2015; 23:54:28 >
  • halilyild kullanıcısına yanıt
    Maalesef açılmıyor. Sorun zaten açılışta sd kartı görmemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhykoc

C90S'de sd kart yerine yanlışlıkla nand(yerleşik hafıza)'ya openelec 6 beta kurdum. Şimdi ne openelec 5 ne de android yükleme için karttan başlamıyor. Direkt openelec 6 açılıyor. Android i tekrar nasıl kurarız bilgisi olan var mı? recovery için reset tuşu gibi birşey de göremedim.

Bu arada K1 için olan openelec ile dvb kısmı yaptım. Uydu kanalları açtım ama bir takım eksikleri var ve kanal geçişleri 4-5 sn yi buluyordu. DVB kısmı Android tarafından daha iyi degil. (ki android de de 5-6 sn ses sorunu var maalesef) Bu yüzden yeni versiyounu deniyordum. ama tabiki kodi kısmı daha hızlı ve iyi.

hocam yükleme talimatlarında yaklaşık 2 gb boyunda ki "disk image" dosyası windows altında "disk imager" programı ile SD karta kopyalanıyor .
    Bu yöntemle Nand flaş kopyalanamaz .
    Diğer bir yöntem wetek gibi cihazlarda UPGRADE buton ile nand flasha kopyalanıyor
    Sen nasıl bir yöntemle Nand flaşa kopyaladın ?

Eğer sistem çalışıyorsaki ,çalışıyor . SD karta c90s Android için gerekli dosyaları kopyalayıp UPGRADE yi buton yerine cihaz içinden kısa devre yolu ile yapabilirsin.
    Neti biraz araştır . Hangi ayakların kısa devre olacağını bul .
    Bulamazsan bazan CPU ya bazan USB giden yollar kısa devre yapılarak yapılabiliyor.

Openelec kullanmadım . Ayrıca sistem altında UPGRADE yolu olabilir buradan sistemi androide çevirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemmail -- 3 Temmuz 2015; 2:14:49 >

• cemmail kullanıcısına yanıt
    Sd image olarak openelec 5 çalışıyordu onun üzerinden image olmayan beta dosyayı upgrade edince o da gitti nand'a kurdu.

kısa devre olayı c60-70 lerdae var sanırım ama ordaki ayaklar ile c90 farklı. c90 da bulan biri olmadıkça da deneyecegimi sanmıyorum.
  • yhykoc Y kullanıcısına yanıt
    Cihazda ilk açılışta smart box yazısını görüyorsan SD Karttan yazılım alması lazım.
    Yeni yazılımdaki 4 adet dosyayı değilde ilk yazılımdaki olan 4 adet dosyayı SD Karta kopyalayın sadece yeni yazılımdaki ota dosyasını SD Karta kopyalayın.
    SD Kartı fat ve fat32 olarak biçimlendirip deneyin her iki biçimlendirme ile deneyin.
    Sizinde dediğiniz gibi Bu cihazda kısa devre yapmak için bios chip'i yok. veya C60, C70 teki gibi değil.(Ben tam incelemedim)
    Bence de yabancı forumlarda olmadan denemeyin. Birde Aldığınız firma ile de bir görüşün.
    Foto çekip gönderin,
    eski yazılımdaki dosyalar,
    Copy the files (1>aml_autoscript 2>factory_update_param.aml 3>C90S_V2-ota-20150603.V0823-s2.zip 4>recovery.img 5.unlock_autoscript

veya ilk yazılımı yüklemeyi deneyin Kök yazılımı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 3 Temmuz 2015; 19:38:21 >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.