Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: munib

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

konuyu okuyorum kavga çıkmış. :)

Ne iyi ettin geldin rütben yeter yarbayım varmı bir emrin

Eyvallah

• Wetek diye bir cihaz var şimdi alayım mı almayayım mı onu araştırırken baktım kavga çıkmış.Benim için önemli olan D-Smart blu çalışması.Sizler ne düşünüyorsunuz bu cihaz için?
  • Merhaba arkadaşlar
    Öncelikle ne ordanım ne burdan.saf bilgiye ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.
    Dt aboneliğim bittiği ve çocuğumun pepe calio krizleri başladığından dolayı ikinci bir tv ve uydu alıcısı kaçınılmaz oldu.emektar gigablue hd 800 se çokta stabil youtube açmıyor.Android tv box bakarken buralara geldim fakat kavga döğüşten hiç bir şey anlamadım.
    Uydu cihazı ile tabletin birleşmiş hali olan youtube gibi sitelerde takılmadan donmadan sorunsuz kullanacağım tavsiye edebileceğiniz Android dvbs cihaz nedir.300 tl ye kadar bütçe ayırabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Wetek diye bir cihaz var şimdi alayım mı almayayım mı onu araştırırken baktım kavga çıkmış.Benim için önemli olan D-Smart blu çalışması.Sizler ne düşünüyorsunuz bu cihaz için?

Yarbayım bu cihazı bilmiyorum fakat yazılım desteği bol olacak gibi gözüküyor.ben yurt dışından aldım almasaydım wetek dünürdüm
    Buraya yazarsan yardımcı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 30 Mayıs 2015; 12:28:19 >

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Wetex cihazı Bende bekliyorum. Haziran Ayı başı veya ortalarından itibaren gönderilmeye başlanacakmış.
    Dağıtıma başlansın Bende 1 adet alıp denemek istiyorum.
    Forumda @dreambox271980 nick'li arkadaşın bugün yarın eline geçecek galiba kendisi test edip bize bildirir.
    Kendisine sorarız.
  • GUNEY_97 G kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin Arkadaşım.
    Öncelikle Uydu kısmından yararlanmayıp sadece youtube , iptv, web'te sörf için düşünüyorsan Dvb-S2 olmayan Android tvbox almanı öneririm.
    Eğer uydu'da olsun diyorsan Wetex marka henüz Piyasada dağıtıma başlanmadı.
    Eğer Garantili olsun diyorsan Tabiki Yurtiçi'nde satılan cihazlardan almanızı öneririm.Wetex'in Yanı sıra Atlanta ve Korax cihazlarda mevcut
    Yurtdışı olsun hesaplı olsun Ben zaten Android'i biliyorum Ben üstesinden gelirim diyorsan Vigica C90S Tavsiyemdir.

Not: Yurtdışı cihazlar Garantisiz mi? Dandik mi ? veya Bozulursa ne olur diye soruyorsan.
    Ben 1 yıla yakın Değişik modellerde Yurtdışı Android Dvb-S2 Cihaz kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Hiçbir cıhazım Arıza yapmadı Arıza yapması durumunda Çin'deki firmalar bizdeki satıcıların Bazılarından daha dürüst Arızalı olanı gönderiyorsun sana yenisini gönderiyorlar.40-45 TL Kargo Nakliye ödüyorsun.
    Vigica C90s'i ise yaklaşık 1 ayı geçti hiçbir sorunla karşılaşmadım. Şakır şakır çalışıyor. Keza Forumdaki Değerli bazı üyelerde 8-9 aydır hatta 1 yıldır değişik modellerde Yurtdışı Android Dvb-S2 kullandılar. Onlar da sorun yaşamadılar.

Önce Android Dvb-S2 dünyasına ve cihazlarına Gönül vereceksin ki . Size huzur, Mutluluk ve kullanım sağlayacak. her şeyin Başı İyi niyettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 30 Mayıs 2015; 13:26:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GUNEY_97

Merhaba arkadaşlar
    Öncelikle ne ordanım ne burdan.saf bilgiye ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.
    Dt aboneliğim bittiği ve çocuğumun pepe calio krizleri başladığından dolayı ikinci bir tv ve uydu alıcısı kaçınılmaz oldu.emektar gigablue hd 800 se çokta stabil youtube açmıyor.Android tv box bakarken buralara geldim fakat kavga döğüşten hiç bir şey anlamadım.
    Uydu cihazı ile tabletin birleşmiş hali olan youtube gibi sitelerde takılmadan donmadan sorunsuz kullanacağım tavsiye edebileceğiniz Android dvbs cihaz nedir.300 tl ye kadar bütçe ayırabilirim.

Merhaba,

Bende senin gibi dolaşırken geldim bu konuya ve kavganın ortasında buldum kendimi, benide kavga ettikleri kişilerin destekçisi sandılar değiliz dedik kafaları almadı bende he dedim hala saldırıyolar ayrı konu.

Daha sonra Y.dışı sitelerinde araştırma yaparken Vigica C90S V2 cihazı buldum Aliexpress'den sipariş ettim geldi ve şu anda kullanıyorum. Benimde oğlum var çizgi film istiyor aynı seninki gibi uygulama yükledim ordan izliyor, beğenmezse youtube'dan açıyorum sorunsuz izliyor.

Vigica özellikleri şu şekilde ; Android 4.4.2 Uydu Cihazı : Vigica C90S - WiFi Quad Core (4 çekirdekli) Amlogic S805 2 in 1 DVB-S2 Cortex-A5 1G ram / 8G nand flash Kodi, DLNA, AirPlay, 3D, Bluetooth 4.0, Access Point, Android 4.4.2 TV Box, CCCAM + IP TV desteğide var.

Cihaza android telefona yüklediğin her uygulamayı yükleyebiliyorsun ben 32 gb sdcard taktım TV kanallarını bile kayıt ettiriyorum gelince izliyorum. Genetik olarak hiç sorunu yok, klasik sorunlardan bazıları azda olsa ısınıyor bir dünya iş yapıyor cihaz ısınmasa şaşrdım zaten.

Üstüne yada altına bir tane fan koyuyorsun ısı problemide ortadan kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demontara -- 30 Mayıs 2015; 13:35:00 >

• demontara kullanıcısına yanıt
    @Demontara Arkadaşım,
    Bu Adamların Kavga ettikleri kimseler yok.Adamlar Kavga etmiyorlar. Belirli Bir Amaçları da yok.
    Tek Bildikleri Nick,Kullanıcı,üye ve Marka Gözetmeksizin işleri Android dvb-s2 cihazları ve bunu kullananları karalamak.
    Atılıyorlar yeni nick'lerle tekrardan üye olup geliyorlar.Malum EKMEK Paraları elden gidiyor. Linux sistemlerle yapılan bir çok şey Android sistemlerlede yapılıyor.Ama kendileri beceremiyorlar.
    Şimdi Android altyapısıda Linux derler.
    Fakat kafaları basmadığı için Android'te yapmayı beceremezler. Çamur atarlar.
    Ben yukarıda da yazdığım gibi Vigica C90S'i 1 aydan fazladır günde 15 saat kullanıyorum.ısınmadan dolayı En ufak bir donma ,takılma ve olumsuzluk görmedim.
    Bu şahısların utanmaları da yok. Gidin sizin için Bölüm açtık gidin orada cihazın sorunlarını,hatalarını ve negatif yönlerini yazın dedik ama ANLAMIYORLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 30 Mayıs 2015; 14:15:17 >
  • halilyild kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Android cihazlar konusuna hakimim.sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.elimde codegen tablet var sök tak tv ye sıkıntı.ayrıca tv izlemek adına ikinci tv de şart.özellikle bu tv için Android dvbs uydu alıcısı düşünüyorum.özelliklerini bilmiyorum fakat birde usb den film izlersem tadından yenmez
    Tavsiye edeceğiniz yurtdışı satış linki vermenizi rica ederim.
    Not:
    Çin takıntım yok bir çok kez alışveriş yaptım.
    Elimde halen kaon dreambox500 netx gibi zamanın efsane cihazları var fakat kullanım amacıma uygun değiller.

• quote:

Wetek diye bir cihaz var şimdi alayım mı almayayım mı onu araştırırken baktım kavga çıkmış.Benim için önemli olan D-Smart blu çalışması.Sizler ne düşünüyorsunuz bu cihaz için?

Hocam Elinizdeki TV ve uydu alıcısına göre farklı kombinasyonlar düşünülebilir .
    SD ve HD toplam 26 kanal size yetiyorsa
    ilerde Modul bağlama niyetiniz yoksa
    İnternette ciddi bağlanmak istemiyorsanız wetek düşünülebilir .

Bana 10 tl verip 26 kanal izlemek geçici çözüm gibi geliyor.

Modul girişli TV niz yoksa Modul girişli adam akıllı bir Uydu alıcısı ve Ayrıca alacağınız Linux veya Windows tabanlı mini PC geleceği düşünürseniz daha doğru çözüm olacaktır

quote:

D-Smart Blu canlı yayın ya da videonun görüntü kalitesi nasıldır?

D-Smart BLU üzerinden 8’i HD 18’i SD olmak üzere toplam 26 kanal izleyebilmektedir. Kanal sayısı aboneliklere göre değişiklik göstermektedir.

D-Smart BLU üzerinde canlı yayının ya da videonun görüntü kalitesi, internet bağlantınızın hızına göre değişmektedir. Hızınız ne kadar yüksek ise; yayın görüntü kalitesi de o kadar yüksek seviyede olacaktır.

https://www.dsmartblu.com.tr/sikca-sorulan-sorular

@demontara Arkadaşım.
    Aynen söylediğin gibi cccam'da bir tane dahi HD Kanal çözülmüyor çözemezsiniz dediler. Şimdi kıvırıp Digitürk vs. Ayakları yapıyorlar.
    Bunlardan zaten Başka bir hareket beklenmez.

Vigica C90S Türkçe çeviri olayına gelince Ben sadece Uydu Bölümü ile ilgili Bana gönderilen İngilizce Çeviriyi Tükçeleştirdim. Onlarda bile Bana text olarak gönderilmeyen İngilizce kelimeler var.
    Örnek verirsek Uydu listesi Yerine Kanal listesi yazılmış. Size channel list diye gönderseler siz ne desiniz. cccam'a veri diyecek halimiz sunucuya'da marok diyecek halimiz yok herhelde onlarında ingilizce terimleri yoktu kendileri yazmışlar herhalde. neyse ben hataları kendilerine bildirdim.
    Android çeviri hotspot olayına gelince
    Şu anda birçok Marka ve model Android cihazların Ayarlar bölümünde diğer seçeneklerse Hotspot yazmaktadır.
    Zamanında kim çevir yaptıysa öyle yapmış.
    Ama sonuç olarak AP olarak kullanılıyor mu evet kullanılıyor. Zaten sende mesajında onu yazmıştın.
    Ama maksat Konu ve sayfa kirliği olduğu için Onlar için Hiç bir şey farketmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cibril1

Arkadasim benimkinde fan man yok öyle isinma sorunuda yasamiyorum hic sorunsuz calisiyor benim bir HP leptopum var isi 95 c ye cikiyor hic sorunsuz da calisiyor bu cihazda 80 c geçtiğini görmedim

Bende 70'leri görmedim ama Fan takınca 40 seviyesinde oluyor.
    DLNA özelliğini kullanan oldumu hiç.... Ağa bağlı diğer DLNA özellikli paneller (TV) ile dosyalara erişebiliyormusunuz...
  • bi soru sorucam bu k1 sanırım yeni biss çözmeye başlamış,bende c90s yada c70s almayı düşünüyorumda bunlarda biss çözme durumu ne sanırım en son 5 ay önce yazılım güncellemesi gelmiş bu vigicolara(emin değilim öğrenmek istiyorum).Bide bu ccam ve ip tv sorunlu demişler ama server seçme yada iptv linki seçme gibi sıkıntıları var mı androidde?
    Bu arada kavganızda taraf değilim nolur beni bi tarafa çekmeyin ama ,böyle cihazlar alıp uğraşmak istiyorum bi ara linux te uğraşmayı düşünmüştüm ama olmadı.
    Şimdi biraz andoid tabanlılarla uğraşmak istiyorum bu rk3288 chipset li dvb-s2 lerin çıkmasını mı beklemeli yoksa c70 yada c90 yeterlimidir takılmadan donmadan internetten film falan izlettirmek için?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • bide bu yada benzer android cihazlardan ikinci el satan varsa alabilirim.Ankarada oturuyorum elden almak tercihim ama referanslı üyelerden havale ile de alabilirim.
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Bende DLNA destekleyen seagate external disk var.

Test edip sonucunu yazayım sana.
  • cumhurozan kullanıcısına yanıt
    C90 i tavsiye edebilirim ben kullaniyorum oldukça yeterli parasini kesinlikle hak ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhurozan

bi soru sorucam bu k1 sanırım yeni biss çözmeye başlamış,bende c90s yada c70s almayı düşünüyorumda bunlarda biss çözme durumu ne sanırım en son 5 ay önce yazılım güncellemesi gelmiş bu vigicolara(emin değilim öğrenmek istiyorum).Bide bu ccam ve ip tv sorunlu demişler ama server seçme yada iptv linki seçme gibi sıkıntıları var mı androidde?
    Bu arada kavganızda taraf değilim nolur beni bi tarafa çekmeyin ama ,böyle cihazlar alıp uğraşmak istiyorum bi ara linux te uğraşmayı düşünmüştüm ama olmadı.
    Şimdi biraz andoid tabanlılarla uğraşmak istiyorum bu rk3288 chipset li dvb-s2 lerin çıkmasını mı beklemeli yoksa c70 yada c90 yeterlimidir takılmadan donmadan internetten film falan izlettirmek için?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Biss kesinlikle çözülmez . Cccamd başalangıçta seste sizir bozucu aralıklarla kesilme yapar zaman içinde düzelir.
    Ancak Cccamd ile yerli platformlardan Hiçbir HD yayını açamazsınız.açılanlar SD 3-5 belgesel ve çocuk kanalıdır

IPTV bağlantılarını %90 açamazsınız .
    Android telefonunuz varsa IPTV uygulamasını Google storeden indirin .
    Göreceksiniz .IPTV Android codeclerin çoğu yoktur .
    m3u dosyalarında kullanılan codeclerinin büyük bölümünü Google desteklemiyor.

Openelec ile sistemi başlatırsanız Birçok IPTV bağlantısını açabiliyorsunuz .
    Ancak Uydu alıcısı bölümü Driver olmadığı için çalışmıyor.

Uydu görüntü kalitesi 70-80 tl bulabileceğiniz yeni nesil Sunplus CPUlu mini HD Uydu Alıcılarından fazla değildir.
    70 tl alacağınız mini HD uydu alıcısı ile cccamd mgcamd , Biss sorunsuz çözebilirsiniz.
    Android ile Oscam , mgcamd , Biss şifrelerini hiçbir şekilde çözemezsiniz.

Android telefonunuza IPTV ve gerekli olan MX player ve codeclerini uygulamalarını indirip test ederek öyle karar verin.
    Çalışan m3u ve diğer IPTV bağlantılarından açılabilenler Size yetiyorsa sorun yoktur. Güle güle kullanın .

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habitue -- 31 Mayıs 2015; 7:20:53 >

Eyvallah arkadaşım,

Sana zahmet olacak ama; Ağa bağlı HDD leri erişebiliyormuyuz ve "cihaza bağlı HDD lere" ağdaki herhangi bir DLNA destekli panellerdenden (TV) erişebiliyormuyuz bir bakalım...

Konu artık özüne dönsün... Şu tartışma ortamından çıkılsın artık....Millet DLNA destekli receıver sorup duruyor bu bilgi onların işine yarar...
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Selam,

DLNA için bir uygulama yükledim ArkMC DLNA isminde.
    O direk networkdeki cihazı buldu ve klasörleri getirdi bazılarını kendi açtı, açamadığı içinde bir alt satırında farklı cihaz içindeki uygulama listesini getiriyor hangisinde istersen sorunsuz açıyor.

Belki daha farklı basit uygulamalar vardır denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demontara -- 31 Mayıs 2015; 11:44:55 >
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.