Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdiden yüzlerce Vigica vs piyasaya girdi .Ufak tefek sorunlar şimdiden sıkıntı yaratıyor.

Android gelişim aşamasında hiç bir sorunu yok demek Çok net süper gibi söylemler yapmak .böyle politika ile yürümek yanlış .

Sen ben atarız getiririz yeni model . Binleri düşün .
    Siz getirmeseniz zaten gittigidiyor ,Sahibinden.com vs başkalarıda getirip ufak tefek satmaya devam edecektir .
    Yerli satıcılar akılcı fiyatlara hiç bir zaman çekmezler .Sizin haricinizde Android DVB girişi belki on binlerce rakamlara ulaşacaktır .
    Bu nedenle çekişmeyi bırakıp insanlara kumandasından root sorununa ,nasıl yardımcı oluruzun ortak akılını oluşturalım .

quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

@risedx Arkadaşım Ben cihazıma superuser yetkisi vermedim Kullandığım yazılım 18.09 Tarihli yazılım ve bu yüzdende denemediğim konuda Size cevap yazmadım.
    Herkese saygılar ve iyi paylaşımlar sunarım.

Unix türevlerinde Linuxa hakim kullanıcılar her zaman konsol üzerinden ROOT yetkisini alabilir.
    Unix tabanlı sistemler Root olayını 80 li yıllarda kullanırken tanırken Microsoft windows gelişimini NT ile ilerletti bu günkü haline Windows 2000 ile ulaştı ve geliştirdi.
    Unix hiç bir zaman öntanımlı kullanıcıya root yetkisi vermez bu nedenle her zaman daha güvenlidir .
    Windows ön tanımlı Admin (root) yetkisi ile gelir . Bu şekilde kullanan sıradan kullanıcılar 6 ayda bir bilgisayarcıya koşar formatlatırlar .
    Windows Sistem yöneticileri aynı Unix gibi kurumsal firmalara verdikleri sistemleri son kullanıcılara standart yetkilerle teslim ederler .

Telefon ve nihayet DVB . Fotoğraf makinası gibi cihazlarla Linuxun basitleştirilmiş ve tamamen windowsa benzer görselleştirilmiş türevi olan Android hayatımıza girdi .
    Android hiç bir zaman ne Unix veya Linuxun nede Windowsun yerini tutamaz .Sistem gereksinimleri ve verebilecekleri daha düşüktür.
    Bu cihazların son kullanıcı için ROOT lanmaması gerekir .
    DVB cihazlarının ROOTa kesinlikle ihtiyacı yoktur.

Sizin anlamadığınız veya anlamanın işinize gelmediği olay Vigicaların son kullanıcı için ROOTlanmış olarak gelmesidir .
    18.09 Tarihli veya başka tarihli tüm Vigica ve benzerleri sisteme gömülü SuperUser yüklü geliyor.
    Sen yetki versende vermesende sistemde başkalarının emrine amade gizli bir root her zaman çalışır.

Aşagıdaki ekran görüntüsü 18.09 Tarihli Vigica c70s den alınmıştır .Burada kernel dışına alınmış Su ve Busybox komut uzantıları Sizce ne anlama geliyor .
    Anlamı açık
    Sizin haliniz "Ben cihazıma superuser yetkisi vermedim " derken tıpkı bir deve kuşuna benziyor.

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

quote:

Orijinalden alıntı: cibril1

V60 ve v70 deki eksiklerin tamami bunda cozulmus durumda. Ben suana kadar hic bir eksigini gormedim. Size tavsiyem kumandayla acip menuye girdikten sonra bir tane kablosuz mause ile kullanmaniz. Bir deneyin farkini goreceksiniz. Normal bir bilgisayar gibi kontrol edilebiliyor. Saygilar

sn @cibril1 Vigica c90s Aynı c60s ve c70s gibi Administrator yetkilerini veriyor .Sana /System/Xbin/ yolunda gösterdiğim Busybox. bunun kanıtı .
    Ben hiç bir eksiğini görmedim gibi iddialı sözünü kullanacak kariyeri nereden alıyorsun .?
    İnsanları neden yanıltıyorsunuz .?
    Androidin masaüstü hiç bir zaman Linux , MacOS veya Windows ile mukayese dahi edilemez .
    100 tl bir Cihazın masaüstü ile 1000 TL cihazı karşılaştırma komikliğini yapmayın .
    Size yeni ciciniz hoş gelebilir ama ben TV de Androidi kablosuz klavye mouse ile 3 yıldır kullanıyorum .
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfel -- 10 Nisan 2015; 9:54:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: risedx

Hele şükür saol kardeş en sonunda adam gibi cevaplandı sorum bu forumda SuperS kuruluydu zaten şu an çalışıyor. Artık superuser olduğuma göre cihazı optimize edebilirim bu aşamadan sonra tecrübelerine dayanarak bana tavsiye ediceğn adımlar var mıdır? var ise yine böyle maddeler halinde yazarsan sevinirim. mesela favorilere eklediğim kanalları sistem sıfırlandıktan sonra nasıl geri getirebilirim? PM de atsan olur kolay gelsin iyi forumlar

@risedx Nolur birazda kendinizi yorun . Bunlar zor şeyler değil . Burada derterimiz çok sana zor zaman ayırırız
    Topiğin ilk sayfasında az çok anlatım var .

Favori kanal için sadece restorede verdiğin isimler FAV1 , FAV2 gibi dönüşüyor.Favori listen kalıyor. Yeniden adlandırman yeterli.
    DTV/ İnstallation / Backup User Data
    DTV/ İnstallation / Restore User Data
    Bu komutların çalışması için cihazına Flash bellek veya SD kart takmayı unutma .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfel -- 10 Nisan 2015; 13:01:33 >
  • Neden herseye cevap yaziyorsunuz ben almak isteyen arkadaslar icin yaziyorum burdaki hic bir kimsede benim muhatabim degil ben satici falan degilim bu forumda gordum ve aldim fikirlerimi yazamayacakmiyim. Size alin almayin diye birseyde yazmadim. Burdaki hic kimse benim ne yazacagimada karisamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok yok acelem yok kumanda konusunda şaka yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni bir ürün var. Android ve Linux kardesligi fiyatı 130 Euro civarı ustalar incelerse, fikirlerini belirtirse aydınlatıcı olacak.

http://kodi.wiki/view/WeTek_Play

WeTek Play:

WeTek Play ist die erste Android TV Box mit integrierten Tunern! Diese kleine Box wird mit dem Betriebssystem Android ausgeliefert. Für alle die lieber andere Betriebsysteme nutzen, kann über den seitlichen SD-Karten Slot ein anderes OS gebootet werden. Unterstützt wird z.B. auch OpenELEC!
    Besonders genial am WeTek play: Sie können die Tuner nach Wunsch selbst wechseln. Diese werden einfach nur auf der Rückseite eingesteckt. So können sie die Tuner genau an Ihre Anforderungen anpassen.

Unterstützte OS / Software:
    Android
    OpenELEC
    Technische Daten:
    Processor (CPU): AMLogic AML8726 MX (1.5 GHz Dual Core)
    GPU: Mali MP400 (Dual core)
    RAM Memory: 1 GB DDR III
    Flash memory: 4 GB NAND
    wechselbare Tuner (separat erhältlich): Plug & Play tuners, DVBS2, (satellite), DVBT/T2/C (cable/terrestrial), ATSC (over-the-air), ISDBT (terrestrial)
    Wireless LAN: 802.11 B/G/N
    Bluetooth: 4.0
    Ethernet: 10/100 Mbit
    MicroSD: 1x
    USB: 5 (3 external, 2 internal)
    SPDIF: 1x
    Serial Debug: Yes, external
    A/V Output: 1x
  • munib kullanıcısına yanıt
    Şaka yaptığını bende biliyorum . Bahane ile bazı konuları biraz daha açayım hemde diğer mesajlarla birlikte uzlaşma ortamı doğsun istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacit

yeni bir ürün var. Android ve Linux kardesligi fiyatı 130 Euro civarı ustalar incelerse, fikirlerini belirtirse aydınlatıcı olacak.

http://kodi.wiki/view/WeTek_Play

WeTek Play:

WeTek Play ist die erste Android TV Box mit integrierten Tunern! Diese kleine Box wird mit dem Betriebssystem Android ausgeliefert. Für alle die lieber andere Betriebsysteme nutzen, kann über den seitlichen SD-Karten Slot ein anderes OS gebootet werden. Unterstützt wird z.B. auch OpenELEC!
    Besonders genial am WeTek play: Sie können die Tuner nach Wunsch selbst wechseln. Diese werden einfach nur auf der Rückseite eingesteckt. So können sie die Tuner genau an Ihre Anforderungen anpassen.

Unterstützte OS / Software:
    Android
    OpenELEC
    Technische Daten:
    Processor (CPU): AMLogic AML8726 MX (1.5 GHz Dual Core)
    GPU: Mali MP400 (Dual core)
    RAM Memory: 1 GB DDR III
    Flash memory: 4 GB NAND
    wechselbare Tuner (separat erhältlich): Plug & Play tuners, DVBS2, (satellite), DVBT/T2/C (cable/terrestrial), ATSC (over-the-air), ISDBT (terrestrial)
    Wireless LAN: 802.11 B/G/N
    Bluetooth: 4.0
    Ethernet: 10/100 Mbit
    MicroSD: 1x
    USB: 5 (3 external, 2 internal)
    SPDIF: 1x
    Serial Debug: Yes, external
    A/V Output: 1x

OpenELEC / Kodi çoktandır tüm Android tabanlı DVB lere uygulana biliyor yeni değil .
  • @cibril Arkadaşım senin ve diğer üyelerin de gördüğü gibi Cihaz hakkında bilgi yazamazsın. anında 1 mesaja 5 mesajla işi boğuntuya getirip karıştırmakta üstlerine hiç kimse su dökemez.Hemen aşağılama hiçbir eksiği yok kariyerini nereden alıyorsun gibi laflar.

Bu arkadaşlar neden bahsediyorlar bunu buradaki üyelerin bir çoğunun anladığını sanmıyorum. Aynızamanda aşağılamakta da üzerlerine yok.tıpkı @ risedx arkadaşa yaptıkları gibi.

Bende kendimi depo sanıyormuşum ya birkaç üyeye yardım yapmakta artık depoculuk stokçuluk oldu.
    Ben buradayım üyelere elimden gelen her türlü yardımı yapacağım. yardım yaparken de üyeleri aşağılamıyacağım.

ben burada üstüne basa basa yazıyorum cihazın root'lu olması benim için önemli değil Aslanlar gibi Tv'mi seyrediyor Android uygulamalaru kullanıyorum.

@munib Arkadaşım son sözümde sana bu tip cihazları uzun kullanan 2 kişiden birisi sensin şimdi senin fikrini almak istiyorum
    Vigica cihazları ortala 7-8 aydır kullanıyoruz Ne cihaz da nede Kumandada sorun gördünmü
    Eksikleri olabilir ama bunları Türkiye'de satılanlar arasında fiyat ve kullanım açısından yorum yapabilirmisin.

Herkese iyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfel

Sen adam olmazsın sayın mimar
    Ben bilirim dediğin sürece gerekli cevabı alacaksın .
    Evet evet android dvb ler Dreambox dan iyidir vu+ duo danda.

Bu mesajı Alıntı yaparak cevaplıyorum ki çünkü Sonradan değiştirebilirsin
    Sana söyleyeceğim tek şey Klavye delikanlılığı ile de ADAM olunmuyor.
    Buradaki saygıdeğer üyeler Bu mesajı görerek Kararı onlar verecektir.

Busybox bir android programı değildir. Çoğu UNIX komutlarının çalıştırılmasını sağlayan bir uygulamadır.

Eğer Custom ROM yüklediyseniz zaten varsayılan olarak geliyor. Eğer profesyonel geliştirme adına birşey yapmayacaksanız cihaza gereği yok.

Ayrıca google play de gördüğünüz BusyBox uygulamalar sadece sisteme BusyBox ı gömer.

BusyBox ın resmi sitesi ve BusyBox ın ne işe yaradığı ile ilgili;
    http://www.busybox.net/about.html

DH Konu link'i : http://forum.donanimhaber.com/m_81933028/tm.htm

Busybox Gizli root olarak gösterilmeyip Profosyonel geliştirme yapmak için yüklenen uygulamadır.
    linux icin gui icermeyen onemli araclarin paketlenmis hali diyebiiriz herhalde. mv, umount, dd vs gibi bir suru komutu kullanabilmek icin gerekli. mesele telefona recovery flashlaman gerekiyor. dosyayi sd karta atinca s4 icin su komutu vererek flashlayabilirsin. dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p10. buradaki dd komutu busybox ile geliyor. sen terminal emulatoru ile elle bunu yapmasan bile cwm flasher gibi programlar sen arayuzde flashla tusuna basinca arkaplanda bu komutu calistirir. yani bazi seylerin calismasi icin gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 10 Nisan 2015; 12:12:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibril1

Neden herseye cevap yaziyorsunuz ben almak isteyen arkadaslar icin yaziyorum burdaki hic bir kimsede benim muhatabim degil ben satici falan degilim bu forumda gordum ve aldim fikirlerimi yazamayacakmiyim. Size alin almayin diye birseyde yazmadim. Burdaki hic kimse benim ne yazacagimada karisamaz.

Siz yalan yanlış bilgiler verdikçe gerekli cevabı alacaksınız .
    c90s de virusludur gizli ROOT kodlarını barındırır
    aşağıdaki görüntü Busybox . gizli root kodlarını taşıyan c90s e aittir .
    /system/xbin/ klasörüne girer bakarsın .
    Sen busybox Android için ne anlam taşıdığını bilmiyorsan . google biraz araştır.
     ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ
  • halilyild kullanıcısına yanıt
    quote:

Busybox bir android programı değildir. Çoğu UNIX komutlarının çalıştırılmasını sağlayan bir uygulamadır.

Eğer Custom ROM yüklediyseniz zaten varsayılan olarak geliyor. Eğer profesyonel geliştirme adına birşey yapmayacaksanız cihaza gereği yok.

Ayrıca google play de gördüğünüz BusyBox uygulamalar sadece sisteme BusyBox ı gömer.

Busybox Gizli root olarak gösterilmeyip Profosyonel geliştirme yapmak için yüklenen uygulamadır.
    linux icin gui icermeyen onemli araclarin paketlenmis hali diyebiiriz herhalde. mv, umount, dd vs gibi bir suru komutu kullanabilmek icin gerekli. mesele telefona recovery flashlaman gerekiyor. dosyayi sd karta atinca s4 icin su komutu vererek flashlayabilirsin. dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p10. buradaki dd komutu busybox ile geliyor. sen terminal emulatoru ile elle bunu yapmasan bile cwm flasher gibi programlar sen arayuzde flashla tusuna basinca arkaplanda bu komutu calistirir. yani bazi seylerin calismasi icin gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 10 Nisan 2015; 12:12:35 >

Şaka gibisin
    Özümsemeden alıntı yapınca bu konularda nasıl bilgisiz olduğun hemen anlaşılıyor .

1- #su olmadan bir takım legal veya illegal işlemleri Busyboxa yaptıramazsın .
    2- DVB lerin bırak Busybox a #su (root) yetkisine dahi ihtiyacı yoktur .
    3- cwm veya twrp daha elimizdeki DVB ler için yazılmadı sn mimar halil
    Ayrıca cwm ve veya twrp'nin Busybox'a ihtiyacı yoktur .
    Şöyle anlatayım örneğin TWRP hic bir şekilde /system/xbin/ yoluna bakmaz .
    Doğrudan gömülmüş olduğu recovery.bin calışıyorsa ve elinizde SD kartta veya USB flash belleğinizde TWRP yedeğiniz varsa oradan sistemi ve tüm datalarınızı tekrar yükler .Bunu tüm system ve datalarınız dahi formatlansa dahi başarır.

4-Tartıştığımız romlar custom değil Vigicanın Official romlardır. Ama Vigica kendi romlarını birilerine yaptırıyorsa iyice çuvallamış
    5-Custom romlara (firmwareler) Busybox'u koyma veya koymama keyfiyeti ise yazandadır .

Benim asıl dikkatimi çeken konu :
    c60s busybox paketleme tarihi 28-02-2008 , paket boyutu 529 kb ve CRC 5722A5AR dir.
    c60s ile aynı tarihli olmasına rağmen (c90s de busybox paketleme tarihi 28-02-2008 ) c90s'in neden paket boyutu 501 kb ve CRC 0C390A38 dir ?
    Bu busybox paketlerinde birileri birşeyler saklamış olabilirmi ?
    Bu farklılıklar ile burnuma fena halde yanık kokusu geliyor .
    Umarım daha tecrübeli bir arkadaş bu konuya açıklık getirir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfel -- 11 Nisan 2015; 5:13:06 >
  • quote:

quote:

quote:

Sen adam olmazsın sayın mimar
    Ben bilirim dediğin sürece gerekli cevabı alacaksın .
    Evet evet android dvb ler Dreambox dan iyidir vu+ duo danda.

Bu mesajı Alıntı yaparak cevaplıyorum ki çünkü Sonradan değiştirebilirsin
    Sana söyleyeceğim tek şey Klavye delikanlılığı ile de ADAM olunmuyor.
    Buradaki saygıdeğer üyeler Bu mesajı görerek Kararı onlar verecektir.

Şaka gibisin
    Özümsemeden alıntı yapınca komik duruma düşüyorsun .
    #su olmadan Busyboxu çalıştıramazsın .
    DVB lerin bırak Busybox a #su (root) yetkisine dahi ihtiyacı yoktur .
    cwm veya twrp daha elimizdeki DVB ler için yazılmadı sn mimar oppps

Sevgili arkadaşım çabanı anlıyor takdirle karşılıyorum. biz bu yollardan geçeli epey oldu arkadaşında ipliğini her türlü iddamı kanıtlayarak pazara çok çıkardım. olayı zeytin yağı misali her durumda yüzeye çıkarak forumun bazı dezavantajlarından faydalanarak yapıyor. anlatmak istediklerini çok iyi anlıyoruz analayanlar yeter. işin özüne dön bu vatandaşıda engelle rahat et ben öyle yaptım. görmüyorum sadece bazı alıntılarda vızıltısı oluyor es geçiyorum.

burda vatandaşa root nedir neden custom root atılır kimin işine yarar kimin yaramaz . basit bir android cihaz neden hali hazırda rootlu olarak pazarlanır ki sistemin performansını negatif etkilediği halde bunları konuşalım.busy boxı konsol komutlarını vatandaş bilmez bildiği şekilde özetleyebildiğimiz kadar özetleriz işine gelen alır altından kalkarım diyen bizim gibi uğraşır haa bu işte bit yeniği var diyen uzak durur. cihazı yeni almış memnun kalmış arkadaşımız içinde empati yap aldı kullanıyor ve memnun . bilmediği açık anlatamadığımız bazı şeyler. mesela internete çıkmış bu cihaz attığın her adımı bi yerlerde arşivliyor. her şifren google facebook gibi risk altında cihaz ilk zamanlar süper görünebilir zamanla anlattıklarımızı anlayacaksın diyebilirsin ancak.

Değerli android dvb cihaz meraklısı arkadaşlar . aslen geniş bi konuyu dar bir alanda tartışıyoruz. bu konu hasas bir konu. ucuz iş gören her tabletin her telefonun gps cihazının internete çıkan android tabanlı her cihazın bu süzgeçten geçmesi gereken bir konu. neden ? teknoloji çağındayız artık herkesin bir dijital ayak izi tabir ettiğimiz geçmişi kayıt altında tutuluyor. her insanın her mahallenin her şehrin dijital haritası çıkarılıyor insanların eğilimleri özelleri .. bunu basit bi şekilde googleda yanlış bişey yazdığınızzda bunumu demek istedin sistem altyapısında rahatlıkla görebilir bazı reklam içeren sitelerde sizin ilginizi çekecek sürekli karşınıza çıkan ürünlerde hissedersiniz. bi yerde fayda sağladığımız bu dijital ayak izlerimiz büyük dünya devletlerinde büyük bir hassasiyetle hissedemediğiniz bir rekabetle toplanmakta. bu devletleri saymaya gerek var mı bilmiyorum ama bi hatırlatayim. amerika . rusya , israil ve çin. bilindik olan senaryolar amerika apple ve google rusya yandex çinde ne idüğü belirsiz her ürünüyle ve israilinde ihalesiyle bu işlerde .

evet farkındayım komplo teorilerini anımsıyor gülümsüyoruz. imkansız mı ? hala sonucu bağlayamadınız mı ? size basit bir örnek daha facebookta arkadaş önerilerine tıklayın ve bakın. aranızda hiç bir arkadaş bağlantınız olmayan kaç kişiyi görüyor ve tanıyorsunuz ? yaşı 45 olup lise aşkını bulan var hemde hiç aramazken nasıl tesadüf ama değil mi ? artık savaşlar ortadoğuda neden henüz bu bahsettiğim sistemlerin egemenliği altında değiller. artık savaşlar sessiz sakin bilinmeyen yerlerde yapılıyor. eskiden gönderilen ajanlara gerek kalmıyor . basit bir tweet çığ gibi büyüyüp dev eylemlere dönüşebiliyor. üzücü olan herkes farkında ama hiçbişey yapmıyoruz.

elinizdeki cihazda göz göre göre rootlanmış geliyor internete çıkıyor sadece film izliyorsunuz. başka bi gün telefonun şarjı bitmiş diyip facebooka giriyorsunuz. forumlara giriyor şifrenizi kullanıyorsunuz. skype kuruyor ailenizle görüşüyor verhasıl bağlantılar kuruyor dijital ayak izlerinizi kişisel verilerinizi umursamadan paylaşıyorsunuz. zaten bunların hiç birini yapmayıp google playe üye girişi yaptığınızda android telefonunuzdaki rehber yedekleriniz dahil bi çok şeyinizi ilk adımda kaptırmış bile oluyorsunuz.

ve birileri çıkıp bu cihazda root neden bizzat üretici tarafından atılmış diyene kızıyoruz. çalınacak neyimiz var diyorsunuz. bi daha düşünün. hadi cihazı aldık bu dezavantajların önüne geçmeye çalışın. hadi bu komplolardan korkmuyorsunuz cihazın performansı için bile etkili yöntemler konuşuldu burda deneyin.

herşeyi geçtik internete çıkmayacağız bu cihazla dedik aldık ( ki internete çıkılmayacak android cihaz eh işte bi kaç oyun zevki belki mediaplayer hevesi olur) üçbeş ay parasının hakkını veriyor dedirtip aniden bozuluyor. küçük sinyal yok hatalarıyla başlayıp tuneri gitti . sistem çöktü firmware istedi bir anda tüm kanallar gitti. eni sonu söküp bi kenara atılacak çöptür.yazıktır günahtır. uğraşıp diriltebilirsiniz onu düzeltirsiniz bunu bozulur .

kimi çıkar bu yazılanlara forum kirletiyor der. ben bu riski aldım sanane der. burası genel bi forum herkes girip fikir alıyor. bu tecrübeleride paylaşmak gerekir ve buda bir paylaşımdır.
  • windshair kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: windshair

elinizdeki cihazda göz göre göre rootlanmış geliyor internete çıkıyor sadece film izliyorsunuz. başka bi gün telefonun şarjı bitmiş diyip facebooka giriyorsunuz. forumlara giriyor şifrenizi kullanıyorsunuz. skype kuruyor ailenizle görüşüyor verhasıl bağlantılar kuruyor dijital ayak izlerinizi kişisel verilerinizi umursamadan paylaşıyorsunuz. zaten bunların hiç birini yapmayıp google playe üye girişi yaptığınızda android telefonunuzdaki rehber yedekleriniz dahil bi çok şeyinizi ilk adımda kaptırmış bile oluyorsunuz.

Doğru söze ne denir .
    facebook deyince aklıma geldi . Ben Facebook veya Twetter gibi yerlere Linux ile giriş yaparım .kesinlikle proxy olmadan bağlanmam .
    Hiç bir zararlı mesajım yoktur . Resim koymam . Sadece arkadaşlarla ara sıra siyasi görüş bildiririm .Sonuç Facebook beni banladı .
    Nasıl hesabım tekrar açılacakmış işe bak Kimlik fotokopimi gönderecekmişim . Neden belli linux ve proxy
    Banlarsanız banlayın .
    Buradaki bir çok arkadaş demek istediğimi anlamayacak .Umarım siz anlarsınız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfel -- 11 Nisan 2015; 4:45:03 >
  • Orijinalden alıntı: windshair

ve birileri çıkıp bu cihazda root neden bizzat üretici tarafından atılmış diyene kızıyoruz. çalınacak neyimiz var diyorsunuz.

kimi çıkar bu yazılanlara forum kirletiyor der. ben bu riski aldım sanane der. burası genel bi forum herkes girip fikir alıyor. bu tecrübeleride paylaşmak gerekir ve buda bir paylaşımdır.

Android li bir uydu alıcısı almak istiyorum ve bu konuyu takip ediyorum dogal olarak. Açıkcası burada birkaç kişi tarafında yazılan şeyler kullanıcıları bilgilendirme veya paylaşım degil, direkt vigica cihazı satan kişiye sataşma şeklinde. Bir şekilde almışsınız ve (belki de haklı olarak) memnun olmamışsınız ve çatacak yer arıyormuşsunuz görünüyor buradan bakınca.

Root meselesinde bu kadar bilgili iseniz neden bunu vigica ile konuşmuyorsunuz/tartışmıyorsunuz da burada sadece satan kişiye sataşarak anlamsız şekilde konuyu uzatıyorsunuz. Kırk kere yazdınız bu cihaz root lu geliyor diye. Bu cihazı almayın da deyin ama konuyu da uzatmayın.

Kısaca paylaşım yapın ama sataşarak degil ve root lu gelmeyen ve daha kaliteli ve fiyatı da aynı şekilde uygun cihaz varsa buyrun onları paylaşın ve tanıtın. Bunu yapamıyorsanız bari android li cihaz almak isteyenleri ve yardım almak isteyenleri buradan sogutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yhykoc -- 12 Nisan 2015; 0:29:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhykoc

quote:

ve birileri çıkıp bu cihazda root neden bizzat üretici tarafından atılmış diyene kızıyoruz. çalınacak neyimiz var diyorsunuz.

Android li bir uydu alıcısı almak istiyorum ve bu konuyu takip ediyorum dogal olarak. Açıkcası burada birkaç kişi tarafında yazılan şeyler kullanıcıları bilgilendirme veya paylaşım degil, direkt vigica cihazı satan kişiye sataşma şeklinde. Bir şekilde almışsınız ve (belki de haklı olarak) memnun olmamışsınız ve çatacak yer arıyormuşsunuz görünüyor buradan bakınca.

Root meselesinde bu kadar bilgili iseniz neden bunu vigica ile konuşmuyorsunuz/tartışmıyorsunuz da burada sadece satan kişiye sataşarak anlamsız şekilde konuyu uzatıyorsunuz. Kırk kere yazdınız bu cihaz root lu geliyor diye. Bu cihazı almayın da deyin ama konuyu da uzatmayın.

Kısaca paylaşım yapın ama sataşarak degil ve root lu gelmeyen ve daha kaliteli ve fiyatı da aynı şekilde uygun cihaz varsa buyrun onları paylaşın ve tanıtın. Bunu yapamıyorsanız bari android li cihaz almak isteyenleri ve yardım almak isteyenleri buradan sogutmayın

@yhykoc DH ye hoş geldin sefalar getirdin .Şeker ikram edemiyoruz kusura bakma !

DH/Donanım ve Hardware /Reciver Modelleri/ Bölümü içinde açılan bu topik , alım satım yapabileceğiniz bir platform değildir .
    Her türlü Donanım ve Hardware sorunlarının tartışılacağı bir platformdur .
    Burada yazı yazan arkadaşlarda Donanım ve Hardware sorunlarını tartışıyorlar .
    Bazılarıda Donanım ve Hardware tartışır gibi yapıp insanlara cihaz satma derdindeler güzel kardeşim .
    ROOT ve Busybox Hardware ve donanım sorunu değilmidir
    Bu insanlar sadece vigica değil tüm Android açıklarını ve sorunlarını tartışıyorlar .
    Vigicada istiyorsa gelir burada tartışmalara dahil olur veya kendisini adı (x) olan birine veya temsilcisine temsil ettirir.

Almayı çok istiyorsan (x) isimli üyeye PM atarsın siparişini geçersin . Buna engel olan kimse yok.
    Göz göre göre (x) adlı üyenin alım satım reklamını yapamazsın . Senin bu yaptığında reklama girer.

Lütfen konuyu dağıtmayın ve kirletmeyin.
    Buradaki 3-4 kişi hiç bir parasal kaygı duymadan , forumda faydalı olmaya çalışıyorlar.Bildiklerini paylaşıyorlar.

Selametle kal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k_jack -- 12 Nisan 2015; 7:37:21 >
  • Orijinalden alıntı: yhykoc

• selamlar
    bu vigica c90 ların s ve t modeli var bunun en iyisi hangisidir.Venz K1 Model Android dvb-s2 ile karşılaştırırsak hangisini önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacit -- 12 Nisan 2015; 13:19:46 >
  • sacit S kullanıcısına yanıt
    S modeli DVB-S2 Yani Uydu Yayınlarını Alır T Modeli ise Karasal yayınları Alır. Alırken buna dikkat edin T modeli ucuzdur. FakatGenelde Türkiye'de DVB-S2 modeli kullanılamkadır.
  • quote:

S modeli DVB-S2 Yani Uydu Yayınlarını Alır T Modeli ise Karasal yayınları Alır. Alırken buna dikkat edin T modeli ucuzdur. FakatGenelde Türkiye'de DVB-S2 modeli kullanılamkadır.

yanıt için teşekkürler.
    Venz K1 Model Android dvb-s2 ile karşılaştırırsak hangisini önerirsiniz.
    benim için internette gezinirken tarayıcının linklerdeki videoları oynatması ve kumanda kalitesi ile hızı önemli. buna göre yanıtlarsanız sevinirim. Ayrıca türkçe klavyeli bi akıllı mausta tavsiyede bulunursanız memnun olurum.
  • sacit S kullanıcısına yanıt
    Venz K1 Model Android dvb-s2 bir arkadaş almıştı .memnun . 4 usb var . sonuç 90$ çok değil . Ben o fiyata cloud ibox almayı tercih ederim . android değil belki ama linuxun verdiği güven yeter .
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.