Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sah!n

Sende türksat lnb 4 demi merkezimi normalmi
  • munib kullanıcısına yanıt
    Turksat benim disecq'in 4. girişinde. Normal merkezi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Turksat benim disecq'in 4. girişinde. Normal merkezi değil.

merkezi deyilse disecq none yapsan çalışmadımı yoksa 4 çıkışlı lnb kullanıyorsunuz
    senin verdiğin kanal listesini deneme için yükledim
    1: atv hd senin verdiğin listede 11896 v11200 böyle
    2:bende ise 11896 H 11200 bu şekil çalışyor benim listeyi vertikal yaparsam çalışmıyor.
    Entarasan olan şu senin listede 11896 v11200 yatay da dikeyde yapsam bende çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 28 Mart 2014; 21:58:20 >
    Valla hiç bir fikrim yok bu konuda Allah'ın bir hikmeti diyim

Ek: 4 çıkışlı disecq kullanıyorum. Disecq'i de hotbird ve eutelsat uyduları için kullanıyordum dreambox'lar hala iş yaparkenki zamandan kaldı. Şimdi kullanmıyorum tabi ama disecq duruyor ellemedim. Belki ileride kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 29 Mart 2014; 1:05:36 >
  • Kör tarama çoğu kez denedim sonuç elde etmedim. çanak tek bana ait disecq kullanmıyorum direk cihazından çanağa kablo gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım horizontal frekanslar 18 voltaj ile alınır vertical frekanslar 13 voltaj ile alınır
    atv v- h frekansları var voltaj ayarı 13/18 ayarla ikisindede alınır ama farklı kanal numarası ile yani iki tane atv olur.

LÜTFEN BANA YARDIM EDİN NEDEN DVB BÖLÜMÜ ÇALIŞMIYOR TEK BAND SEÇTİĞİMDE ŞEBEKE %70 KALİTE %5
    ÇİFT BANDA GEEÇTİĞİMDE TÜRKİYE STANDARDI BAND 9750/10600 BU BAND'DA ŞEBEKE %00 KALİTE &5
    BENDE Bİ TÜRLÜ ANLAMADIM ÇANAĞI ROLL İLE AYARLADIM %90 KALİTESİ VAR AMA CİHAZDA Bİ SORUN VAR ÇÖZEMEDİM. GERİ YOLLAYACAĞIM AMA İNGİLİZCEM ÇK ZAYIF BİR YIL GARANTİ VERİYORLAR NASIL GÖNDERİEBİLİRİM YENİSİNİ BANA VERİRLERMİ? LÜTFEN YARDIM EDİN 200 LİRA ÇÖPE GİTMESİN.
    MEDYA APP DİĞER BÖLÜMLER SORUNSUZ ÇALIŞIYOR Bİ TÜRLÜ DVB BÖLÜMÜ OLMADI CHAZ BİR AYLIK.?
  • arkadaşlar cihaz normal çalışıyorken bu sabah açtığımızda görüntü gelmedi, fişe takılıyken mavi ışık yanıyor kumandadan herhangi bir tuşa basında mavi led yanıp sönüyor fakat cihaz açılmıyor. fişini çekip bekleyip tekrar taktım , hdmi yerini değiştirdim vs, ne yapabiliriz başına gelen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arafataras

arkadaşım horizontal frekanslar 18 voltaj ile alınır vertical frekanslar 13 voltaj ile alınır
    atv v- h frekansları var voltaj ayarı 13/18 ayarla ikisindede alınır ama farklı kanal numarası ile yani iki tane atv olur.

LÜTFEN BANA YARDIM EDİN NEDEN DVB BÖLÜMÜ ÇALIŞMIYOR TEK BAND SEÇTİĞİMDE ŞEBEKE %70 KALİTE %5
    ÇİFT BANDA GEEÇTİĞİMDE TÜRKİYE STANDARDI BAND 9750/10600 BU BAND'DA ŞEBEKE %00 KALİTE &5
    BENDE Bİ TÜRLÜ ANLAMADIM ÇANAĞI ROLL İLE AYARLADIM %90 KALİTESİ VAR AMA CİHAZDA Bİ SORUN VAR ÇÖZEMEDİM. GERİ YOLLAYACAĞIM AMA İNGİLİZCEM ÇK ZAYIF BİR YIL GARANTİ VERİYORLAR NASIL GÖNDERİEBİLİRİM YENİSİNİ BANA VERİRLERMİ? LÜTFEN YARDIM EDİN 200 LİRA ÇÖPE GİTMESİN.
    MEDYA APP DİĞER BÖLÜMLER SORUNSUZ ÇALIŞIYOR Bİ TÜRLÜ DVB BÖLÜMÜ OLMADI CHAZ BİR AYLIK.?

Atv nin firakansı belli zaten 11896 h 11200 normali bu
    şahinin kanal listesini atınca bir süre sonra dvb bölümü tamemen gitti çare yeniden yazlımla eski haline döndüm
    senin soruna gelince tekrar yazılım at kendin tarama yap kanal listeyi yedekten atma birde böyle dene

• quote:

Orijinalden alıntı: arafataras

En pratik tespit yöntemlerinden biri de, cihazı başka bir tesisatta denemektir.

Cihazı bir başka anten tesisatında deneyiniz. Komşunuzun tesisatı filan olabilir. Mümkünse de diseqc sviç bulunmayan bir tesisat olursa daha iyi olur. Tek antenli bir tesisat yani... Ama şart ta değildir. ( Maksat; kaynaklanabilecek ihtimallerden birkaçını devre dışı bırakmak içindir. )

Yalnız deneme yapılacak tesisat bireysel tesisat olmalı... Zira merkezi anten sistemleri de soruna neden olabiliyor. Bu nedenle bireysel tesisatta denenmesi önemli...

Bu şekilde denedikten sonra hala sinyal alamadıysanız, cihazın tuner'i yada tuner'i besleyen alakalı parçaların arızalanmış olabileceğine kanaat getirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 29 Mart 2014; 12:00:15 >

• arkadaşlar bu cihazın açılmamama sorunu ile ile ilgili fikri olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailornek -- 29 Mart 2014; 12:11:19 >
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    deneyip geri dönerim
    inanki öylede denedim serkanın dediğini yapacağım başka tesisiatta deneyeceğim
  • arafataras A kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar aldığım çinli arkadaş bana mac adresini değiştirmeyin dedi cihaz çalışmaz dedi yazılım attığımda bunun mac adresi uçmuş olmasın bilgisi olan cevap verirse sevinir.
  • arafataras A kullanıcısına yanıt
    taki yede yazdım donanım konusunda tcrübeli inşallah yardımı doknur
  • mikailornek kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Cihazı tamamen kapatın cihazın av girişinin içinde gizlenmiş bir tuş var ona kurdan yardımıyla basılı tutup cihazı açın. Recovery ekrani gelene kadar bekleyin. Çıkan menüden wipe/data factory reset yapın. Eğer yazılımsal bir sorunda bu cihazı reset atacaktır fabrikadan geldiği gibi cihaz ilk gününe dönecektir. Yalniz verileriniz silinecektir onu da unutmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler kardeş deneyeyim fakat tv ekranına hiç bir görüntü gelmiyor şu an
  • dediğinizi denedim fakat yine aynı tv ye hiç bi şekilde görüntü gelimiyor android başlangıcı vs. av kablosu ile bağlantıyı da denedim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailornek -- 29 Mart 2014; 12:47:20 >
  • Sah!n kullanıcısına yanıt
    Onuda yaptım fos çıktı

• mikailornek kullanıcısına yanıt
    Kardeşim başka bi hdmi yada av kablosu dene

• 4 ay önce aldığım android tabanlı uydu cihazımı satıyorum.sd ve hd görüntü kalitesini hiç bir cihazda görmedim.Mükemmel.
    Satış nedenim görüntü kalitesi mükemmel olsada android sisteme alışamadığım için satılıktır.Kesinlikle görüntü kalitesinden %100 olarak memnun kalırsınız.

Cihazı diğer android sistemlerden ayıran en önemli özelliği cihazın içinde cccam harici Oscam sistemini de desteklemesidir.

Oscam ne demektir;
    Oscam aldğınız serverı ikinci yada üçüncü bir cihaza paylaşım yapmanız demektir.Yani siz bir adet cccam server satın aldınız yan odada bir tane daha tv niz var.Aldığınız serverı paylaştırıp yan odadaki uydu cihazınada vermek istiyorsunuz.Bunu bu cihaz ile yapabilirsiniz.

Şu anda dünyada bulunan android uydu cihazlarında bu Oscam özelliği olan tek cihazdır.

Fiyatı:280 TL dir.

http://softsat.weebly.com/manual_157516041583160416101604.html

Özellikleri:

HomeProductsAndroid Satellite receiver

Main Feature:
    CPU:Amlogic AML8726-M3 (Cortex A9)
    GPU: MAIL-400
    RAM: 1GB DDR3 ;
    OS: Android 4.0 Ø HD OpenGL 2.0 , Flash10.3, with Mic supporting ,
    Compatiable with JPEG/MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4 SP/MPEG-4 ASP/MPEG-4 AV(H.264)/DivX/H.263/WMV9/VC-1/RV
    2D/3D Picture Speed up engine, Overlay mixer Audio support of MP3/AAC/MPEG4-AAC/MPEG4-BSAC
    Video decode: MPEG-1/2/4 ASP,DivX 3/4/5,XviD,H.264(1920x1080p @ 30fps),VC-1,WMV,H.263/ all html5、rtsp,support all Youtube video , support flash 10.1 ,BBCiPlayer
    Audio decoding:MPEG 1/2/2.5, Audio Layer 1/2/3,WMA Version 4, 4.1, 7, 8, 9, WMA Pro,PCM,Vorbis,Flac,ALAC,APE,AAC-LC, AAC-HE,AC-3,Real Audio
    File System support:FAT32,ext2,ext3,NTFS
    Built-in2GB/8GB/16GB nand flash (optional)
    Built-in Wifi ,External wifi(Optional)
    Multi language support
    Interactive remote/keyboard
    Full range of power supply 99V-264V with CE/FCC/UL/CSA approval
    USB OTG support USB DEVICE&USB HOST, MAX to 480 Mbps
    Direct download and install SW from Android market
    HDMI output ,576P,720P,1080P without compression
    Web browsing /Web mail access
    Online Video streaming
    Android market /Facebook/Picasa/Flicker/Youtube/Internet Radio
    Interfaces:USB2.0*2/SD card reader/ HDMI Output/Ethernet/built-in WiFi 802.11b/g/n (internal)/ IR receiver /RJ45/ DC 12V input/Coaxial and optical fiber output/ DVB-T RF-in and Loop-out
    IR romote control ;Optional:2.4G wireless mouse & keyboard
    Play format :mpeg,avi、mov、mp4、rm、mp3、wma、aac、ac3、pcm、flv
    Picture format :jpeg、bmp,png、gif etc.
    Update:support USB,SD updating
    Communication tools :MSN/SKYPE/facebook/twitter .
    Fully compliant HD H.264 DVB-S2 standard,
    Support MPEG-4 H.264 format high definition TV
    Support EPG,7days Electronic Program Guide(EPG),
    HDMI, high-quality video outpu
    Support S/P DIF digital audio output
    Auto search and Manual search supported
    Box size :125*125*30MM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri26 -- 29 Mart 2014; 13:03:19 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.