Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
42
Favori
187.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @chatos Arkadaşım Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
    Bazıları neyin kafasını yapıyor Anlamış değilim.
    Hiç kimseyi ne kandırma nede yalan borcum yok Burası bir forum Bende Tecrübelerimi yazıyorum Kafa yapmıyorum.
    Bana göre 9'ncu ay yazılımı en güzel yazılım. Ve üstüne çıkan her yazılım eski yazılımın hatalı olduğunu göstermez.Dileyen istediği yazılımı kullanabilir. Bu cihazları tüm dünya kullanıyor herkesin kullanım tarzı farklı örnek verirsek Ben Favori kanal kullanmıyorum,Kayıt olayını kullanmıyorum. veya başka uygulamalar kullanmıyorum.Benim için iptv ve Tv kanalları yetiyor.Yeni yazılımda bu fonksiyonlar çoğaldı dersek ben kullanmadığım için neden yeni yazılım yükleyeyim. Ayrıca yaşamadığım problemleri yaşamadım diye yazmak hatamıdır. Ben Ne Donma sorunu nede Sinyal yok hatası almadım şimdi aldım mı diyeyim .
    Ayrıca Bu forumda ilk Ben Ayrı cihaz kullanılması gerektiğini ilk yazanlardanım. Çokta tepki aldım. ve Bu vigica cihazları ilk getirip test ettiğimde yine Yazdığım tek şey bugüne kadar kullandığım Android cihazlar içinde en stabili dedim.Hiçbir zaman bu cihaz süper cihaz demedim Bu paraya alınacak bir cihaz olduğunu belirttim.Bazıları 200.-TL'lik cihazdan 2000.-TL'lik muamele Bekliyolar.
    BUDA ESKİ KONU LİNK:http://forum.donanimhaber.com/m_71322543/mpage_4/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_71322543/mpage_5/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_71322543/mpage_9/tm.htm
    İsteyen Konu Başından itibaren okuyabilir.Birçok yorumum mevcuttur.

Bu cihazı Sadece Türkiye'de 50 civarında bir kullanıcı kullanıyorsa ve bu kullanıcılardan 3-5 tanesinin şikayeti varsa bence bu oran çok düşük diyebilirim.Bu sorunları Kullanıcı hatası veya Nihayetinde Elektronik cihaz olduğu için arızalı olabileceği veya şans işi olabileceğini düşünürüm.Bu sadece Vigica için değil Tüm Elektronik cihazlarda da böyledir.Aynı zamanda uydu tesisatı da önemli faktörlerden biridir.
    Enigma ve Enigma2 cihazlar çıktığında bile Yüzlerce kişi kullanamadığından cihazlarını sattılar.Şimdi Enigma cihazlar kötümü diyelim.
    Bir Örnekte Uydu Türksat 4A'ya geçtiğinde Uyducuların önündeki kuyrukları da gördük.Şimdi bu cihazlarda mı kötüydü.Uyduyu tanıtıp Kanal taramayı bilmeyen kullanıcılar Hangi cihazı alırlarsa alsınlar Bence kullanıcı hatasıdır. ve bu insanlar Enigma veya Android gibi zor cihazlar alarak cihazları kötülüyorlar sorunları kendilerinde aramıyorlar.Kanal taramayı dahi bilmiyorlar.üstüne üstlük Vigica cihazlar İngilizce menü.Oda bazı kullanıcılar için bile cihazın kötü olduğu ve işe yaramaz olduğu kanaati doğuruyor.Vigica Kötü Yapıştır gitsin.
    Sonuç olarak teknolojiyi sevdiğimden ben yeni çıkanlardan yanayım ben kullanıyorsam ve sorun görmüyorsam O cihaz benim için iyi ve güzel cihazdır.
    Gerisi Kim ne derse desin Boştur.Yeni Model cihazlarda çıkarsa alacağım ve dostlarıma aldıracağım.
    Herkese iyi forumlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 10 Mart 2015; 20:50:32 >

• merhaba arkadaşlar vigica c90 piyasaya çıkmışmı yazılımı yayınlanmış.ben bunu c60 bi deneyim bakalım nasıl olacak
    https://mega.co.nz/#F!qFJhxCSQ!r8bKuAfRczjyvg2Z1V9GIg
  • herkese iyi geceler. hd18 aml 8726 mx cpu cıhazlara yazılım atarken yanlış yazılım sonucu gocebılıyor. 6 aydır bu yuzden cıhazımı kullanamadım. ve pes etmeden ugrastım ve cıhazımı hayata gerı dondurdum. Ozellikle siyah ekran mavı ısık (Black screen blue light) olayı. eger aynı durumda kaldıysanız yardımcı olabılırım.
  • chatos C kullanıcısına yanıt
    Blackmart Rootsuz telefonlarda çalışabilsede . Tüm işlevlerinin açılımı Root yetkisine ihtiyaç duyar.
    Size özgürlüğün yolunu açarken bazı bilgilerinizide çalabilir. Tıpkı Google store gibi .

Bazı arkadaşların çalınacak bir şeyleri olmasada .Bazı arkadaşların sistemlerinde çok şey olabilir.
    Rootlu cihazda : Örneğin bir hacker rahatlıkla istediği an kameranızı mikrofonunuzu açıp kapatabilir.
    Özel dosyanız silinebilir .Harddiskiniz formatlanabilir .

Vigica Rootlu cihazdır. Hemde ne root .Gelen giden tüm programlara root yetkisi veriyor .
    Yol geçen hanı.
    Herhangi bir program kurduğumuzda veya nette ulaştığımız sitelerde bize bulaşan malware vs tarzı programcıkların aldığı root yetkileri ni . haberimiz olmadan verilen izinleri ,
    Rootda vs'den .. bi habersek nasıl kardıracağız ?
    Root yetkilerinin kaldırılabileceği bir bölüm göremedim.

Telefonlara bizim yerleştirdiğimiz supersu. Dikkatli kullanırsak kesinlikle biz istemeden herhangi bir programın çalışmasına izin vermez .
    İstediğimiz zaman bu izinlerin tamamını kaldırabiliriz .

• quote:

Orijinalden alıntı: munib

merhaba arkadaşlar vigica c90 piyasaya çıkmışmı yazılımı yayınlanmış.ben bunu c60 bi deneyim bakalım nasıl olacak
    https://mega.co.nz/#F!qFJhxCSQ!r8bKuAfRczjyvg2Z1V9GIg

Evet 90 $ civarı.
    1 adet bana geliyor. fazla da almayı düşünmüyorum.
  • Hocam nereden satın aldın, ben Aliexpress'te göremiyorum hiçbir türlü c90 modelini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aknyldz

Hocam nereden satın aldın, ben Aliexpress'te göremiyorum hiçbir türlü c90 modelini?

Bana direk firmadan geliyor.Yarın gibi de Aliexpreste görebilirsiniz.Bu geceden itibaren sevkler başlanacak.
    fakat fiyat 90$ civarı denenmemiş test edilmemiş cihaz için biraz yüksek fiyat.

Satışlar Başladı,
    Link:http://www.aliexpress.com/item/2015-Android-DVB-S2-CCcam-Newcamd-Biss-Vigica-C90S-Amlogic-S805-1-8G-Dual-Core-Android/32297422993.html

Sorumluluk alana aittir. benim aldığım yer değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 11 Mart 2015; 10:30:22 >

• Sorumluluğu ben alıyorum üzerime . adamın %99.2 olumlu referansı var .. alide böylesi nadir bulunur .
    Haaa performans farkedermi 8gb olması hiçbir şey değiştirmez . 4gb sd kart 3-5 tl farkı var.
    c70s bire bir aynı anakarta quad cpu takmışlar ...Eğer rami 2gb çıkarsalardı performans oldukça artardı ..
    tuner vs aynı ..Anakart herşeyi ile aynı .. çok para ...
    Kayserili hesabı eşeği boyamışlar eşek aynı eşek. biraz ot ve su vermişler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: parasomnia

herkese iyi geceler. hd18 aml 8726 mx cpu cıhazlara yazılım atarken yanlış yazılım sonucu gocebılıyor. 6 aydır bu yuzden cıhazımı kullanamadım. ve pes etmeden ugrastım ve cıhazımı hayata gerı dondurdum. Ozellikle siyah ekran mavı ısık (Black screen blue light) olayı. eger aynı durumda kaldıysanız yardımcı olabılırım.

Benimde 6 ayı geçmiş cihaz öyle duruyor.nasıl canlardırdın cihazı yazda herkes faydalansın
  • Vigica C90S fazla bişey yok gibi 4k uydu yayınları aliexpress de okuduma göre bahsedilmemiş.
    c60 da 3 usb varken c90 da 2 tane kumandası adaptörü tuneri aynı biraz deyişime uramış bekleyelım görelım bakalım.

Bu arada c90 yazılımını c60 şa denedim hiç görmüyor uzaktan yakından alakası yok
    şunuda ilave yapayım şuan 3 aydır c60 kullanmaktayım yeminle söyluyom en ufak sorun yok.sadece benim eski cihazlarda olduğu gibi atv ve ahaber HD kanallara alerjisi var cihazların haftada 1 veya 2 defa kilitlenme oluyor başkada hiç sorunum yok cihaz 24 satin 18 saati açık gündüzleri netten Android türk radyo sabah akşam tv açık saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 11 Mart 2015; 14:49:11 >
  • munib kullanıcısına yanıt
    Vigica C70 ve C60 ları aldığımızda dolar kuru 2.35 cıvarı ve cihazda 70-78 $ arası idi yani alınabilirdi.
    Şimdi ise Dolar kuru Bankalarda 2.70 cıvarı ve Cihaz fiyatı 90 $ yani bana göre pahalı.
    Benim Üyelere tavsiyem Alınmaması yönündedır. Onun yerine Atlanta alınırsa en azından servis garantisi var.
    Bu cihazda da garanti var ama geri iade kargo bedeli tahminimle 40-45 TL tutar.
    Ben firmaya pahalı olduğunu ve bu fiyatlara satılamayacağını bildirdim.
    Eğer sizlerde yazarsanız belki 75-80 $'a çekebiliriz.
    Yinede karar üyelerindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 11 Mart 2015; 18:26:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

Vigica C70 ve C60 ları aldığımızda dolar kuru 2.35 cıvari ve cihazda 70-78 $ arası idi yani alınabilirdi.
    Şimdi ise Dolar kuru Bankalarda 2.70 cıvarı ve Cihaz fiyatı 90 $ yani bana göre de pahalı.
    Benim Üyelere tavsiyem Alınmaması yolundadır. Onun yerine Atlanta alınırsa en azından servis garantisi var.
    Bu cihazda da garanti var ama geri iade kargo bedeli tahminimle 40-45 TL tutar.
    Ben firmaya pahalı olduğunu ve bu fiyatlara satılamayacağını bildirdim.
    Eğer sizlerde yazarsanız belki 75-80 $'a çekebiliriz.
    Yinede karar üyelerindir.

Hocam haklısın ben de çok kararsızım ama Atlanta'nın da yakında yeni modeli çıkacak söylentisi var, böyle bir şey olacaksa yeni modeli beklemek daha doğru gibi.
  • memnun musunuz bu vigicalardan. bende v90s almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibril1

memnun musunuz bu vigicalardan. bende v90s almayı düşünüyorum.

Vigica Cihazlar şu ana kadar çıkan Android uydu cihazları içinde en sorunsuz olan cihaz diyebilirim.Eksikleri yokmu dersen tabiki var.Bana göre sorun olmayan sana göre sorun olur veya eksik olabilir ,sana göre sorun olmayan Bana göre sorun olabilir. Kullanım durumuna bağlı diyebilirim.Cihazlar geliştikçe daha da iyi olacağını tahmin ediyorum.
    Sanırım vermiş olduğum linkten alan Arkadaş sizsiniz. Hayırlı olsun.
    İnşallah memnun kalırsınız.
    Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 12 Mart 2015; 9:48:09 >
  • Arkadaşlar,
    Android cihazlarda kullanılan Seyirtürk uygulaması yeni versiyon olarak yayınlanmış olup Eski versiyonlar çalışmamaktadır.
    Yeni versiyonun yüklenmesi gerekmektedir.
  • Değerli Ustadlar.

Vigica C70 S te Favori Kanal Listesi nasıl düzenlenir, nasıl seyredilir. Bir de bir TV kanalını izlerken bu kanalın frekans bilgisi, hangi uydu olduğu bilgisini göremiyorum. Bildiğim bütün uydu alıcılarında bu bilgiler anlık ta olsa gösterilirken Vigica da göremedim Var mı bir kolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: premiers

Değerli Ustadlar.

Vigica C70 S te Favori Kanal Listesi nasıl düzenlenir, nasıl seyredilir. Bir de bir TV kanalını izlerken bu kanalın frekans bilgisi, hangi uydu olduğu bilgisini göremiyorum. Bildiğim bütün uydu alıcılarında bu bilgiler anlık ta olsa gösterilirken Vigica da göremedim Var mı bir kolayı.

favori hiç düzenlemedim Düzenleyen arkadaşlar yardımcı olur.
    Kanal bilgisi ise yanılmıyorsam İNFO tuşuna 2 defa bastığınızda gözükmesi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

Blackmart Rootsuz telefonlarda çalışabilsede . Tüm işlevlerinin açılımı Root yetkisine ihtiyaç duyar.
    Size özgürlüğün yolunu açarken bazı bilgilerinizide çalabilir. Tıpkı Google store gibi .

Bazı arkadaşların çalınacak bir şeyleri olmasada .Bazı arkadaşların sistemlerinde çok şey olabilir.
    Rootlu cihazda : Örneğin bir hacker rahatlıkla istediği an kameranızı mikrofonunuzu açıp kapatabilir.

Vigica Rootlu cihazdır. Hemde ne root .Gelen giden tüm programlara root yetkisi veriyor .
    Yol geçen hanı.
    Herhangi bir program kurduğumuzda veya nette ulaştığımız sitelerde bize bulaşan malware vs tarzı programcıkların aldığı root yetkileri ni . haberimiz olmadan verilen izinleri ,

Telefonlara bizim yerleştirdiğimiz supersu. Dikkatli kullanırsak kesinlikle biz istemeden herhangi bir programın çalışmasına izin vermez .

Birincisi "Blackmart Rootsuz telefonlarda çalışabilsede . Tüm işlevlerinin açılımı Root yetkisine ihtiyaç duyar." demişsiniz. Blackmart root istemez. Root isteyen hiçbir özelliği veya işlevi yoktur. Var diyorsanız şu özelliği rootlandıktan sonra kullanılıabillir deyin de bilelim.

İkincisi vigica cihazları kendinden rootludur ve hangi program root yetkisi isterse verir. Bu doğrudur. Fakat yetkileri kimin aldığını görmek veya denetlemek istiyorsanız chainfire firmasının supersu programını google playden kurabilirsiniz. Bulamadım veya hangisi diyen arkadaşlar çıkabilir linkihttps://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu burdadır. Bunu kurduktan sonra her root isteğini ekranda görürsünüz.

http://www.hizliresimyukle.com/image/BoK5 Supersu yu kurtduktan sonraki kendi cihazımdaki görüntüsünü ekledim. bakarsınız.

Bu ne işe yarar, kullandığınız bir programın root isteğini görürsünüz. Mesela resimde Freedom root isteğinde bulunmuş ve siz de güvendiniz ve root yetkisi verdiniz. Freedom'da backdoor tarzı kodlar varsa sizi yine hackleyebilirler. supersu sadece programın root haklarını alıp almamasını kontrol eder. gerisine karışmaz. siz programa güvenirseniz o da güvenir. ötesi yok. supersu var diye sisteminiz güvendedir diyemezsiniz. Siz basit bir kullanıcı iseniz, programların ne olduğunu bilmiyorsanız, her programı yükleyip bilip bilmeden kullanmaya çalışıyorsanız, programların root yetkisi isteklerini görseniz ne görmeseniz ne? çoğu zaman millet tamam deyip geçiyor zaten. Bu yüzden bir antivirus yazılımı kullanılmalıdır.

Kişisel görüşlerim bunlardır. Daha yazılabilecek şeyler çok ama bu anlattıklarım olayın özüdür. Selametle...

• quote:

Orijinalden alıntı: chatos

quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

Yol geçen hanı.

Birincisi "Blackmart Rootsuz telefonlarda çalışabilsede . Tüm işlevlerinin açılımı Root yetkisine ihtiyaç duyar." demişsiniz. Blackmart root istemez. Root isteyen hiçbir özelliği veya işlevi yoktur. Var diyorsanız şu özelliği rootlandıktan sonra kullanılıabillir deyin de bilelim.

İkincisi vigica cihazları kendinden rootludur ve hangi program root yetkisi isterse verir. Bu doğrudur. Fakat yetkileri kimin aldığını görmek veya denetlemek istiyorsanız chainfire firmasının supersu programını google playden kurabilirsiniz. Bulamadım veya hangisi diyen arkadaşlar çıkabilir linkihttps://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu burdadır. Bunu kurduktan sonra her root isteğini ekranda görürsünüz.

http://www.hizliresimyukle.com/image/BoK5 Supersu yu kurtduktan sonraki kendi cihazımdaki görüntüsünü ekledim. bakarsınız.

Bu ne işe yarar, kullandığınız bir programın root isteğini görürsünüz. Mesela resimde Freedom root isteğinde bulunmuş ve siz de güvendiniz ve root yetkisi verdiniz. Freedom'da backdoor tarzı kodlar varsa sizi yine hackleyebilirler. supersu sadece programın root haklarını alıp almamasını kontrol eder. gerisine karışmaz. siz programa güvenirseniz o da güvenir. ötesi yok. supersu var diye sisteminiz güvendedir diyemezsiniz. Siz basit bir kullanıcı iseniz, programların ne olduğunu bilmiyorsanız, her programı yükleyip bilip bilmeden kullanmaya çalışıyorsanız, programların root yetkisi isteklerini görseniz ne görmeseniz ne? çoğu zaman millet tamam deyip geçiyor zaten. Bu yüzden bir antivirus yazılımı kullanılmalıdır.

Kişisel görüşlerim bunlardır. Daha yazılabilecek şeyler çok ama bu anlattıklarım olayın özüdür. Selametle...

Sen bu cihazı alacak insanların % kaçı rootla uğraşacak sanıyorsun ?
    Üzerine bağlanacak hardiske bir hackerin ulaşmasına .
    En mahremimize izin verecek cihazla insanların ne işi var . köylü memet ağa bu cihazı alacak sonada rootla uğraşacak hemi ? . güldürmeyin adamı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 14 Mart 2015; 11:21:40 >

• insanların en az yarısı türkksat 4c geçildiğinde tv ci tv ci koşturduğunu ne çabuk unuttunuz .
    yüzlerce android telefon geçti elimden bir veya 2 kişi roottan haberi vardır .
    vigica her programa root yetkileri verecek sonrada sen bana vigicayı savunacaksın .
    vigicada akıllı uslu rootlanır ama senin dediğin yöntemle değil
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.